Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Δεν ξέρω τι λέτε για το συγκριτικό , αλλά εγώ ζήλεψα πολύ τα γλυκά ..

@demon Μπράβο βρε φίλε George για τον κόπο σου .. Δυνατές και οι δύο συσκευές αν και στο συγκριτικό το G4 δείχνει ανώτερο στο σύνολο ..Αν και επιμένω ότι έχει επιθετικά χρώματα(έντονα,θερμά) το G4..

Μια παρατήρηση , άλλαξες avatar και σε μπερδεύω ...Τελικά το χτύπησες το G4? Μεγιες :happy:

 

@Keras Τι θα γίνει βρε φίλε Κώστα με σένα ? Θα περιμένουμε ποτέ θα ξανά πας διακοπές για να μας ξανά ανεβάσεις καμια φωτογραφία ? :p

 

@saleakos Άψογη η φωτο.. Αν και το μικρόβιο με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις δεν το έκοψες ακόμα και ας έχεις το G4 :p

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι λέτε για το συγκριτικό , αλλά εγώ ζήλεψα πολύ τα γλυκά ..

@demon Μπράβο βρε φίλε George για τον κόπο σου .. Δυνατές και οι δύο συσκευές αν και στο συγκριτικό το G4 δείχνει ανώτερο στο σύνολο ..Αν και επιμένω ότι έχει επιθετικά χρώματα(έντονα,θερμά) το G4..

Μια παρατήρηση , άλλαξες avatar και σε μπερδεύω ...Τελικά το χτύπησες το G4? Μεγιες :happy:

 

@Keras Τι θα γίνει βρε φίλε Κώστα με σένα ? Θα περιμένουμε ποτέ θα ξανά πας διακοπές για να μας ξανά ανεβάσεις καμια φωτογραφία ? :p

 

@saleakos Άψογη η φωτο.. Αν και το μικρόβιο με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις δεν το έκοψες ακόμα και ας έχεις το G4 :p

 

Eυχαριστω φιλε Βαγγελη. Ναι το πηρα το ρημαδι επιτελους...!:p

Οντως εχει εντονα χρωματα το g4 και ειναι και στο sharpness πιο επιθετικο. Το 1020 ειναι πιο ηπιο σε ολα.

Παντως σαν καμερα στο συνολο της (σαφως εχει κουσουρια οπως ολες αλλωστε) ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει. Ειτε στο αυτοματο ειτε στο χειροκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω κανει ζημια με τα γλυκα ε? καλα να παθετε....:lol:

@xteacher https://www.dropbox.com/s/9jok69v3vu90rwu/1020vsg4.rar?dl=0

 

Eυχαριστω για τα σχολια. Οντως ειναι ενα θεμα οπως λεει και ο saleakos που δεν ειναι χυμα στο νημα για να κρινουμε. Προσπαθω να σκεφτω μια λυση...

Επισης προτεινω: Ανοιξτε σε ενα tab μια φωτο του 1020. Διπλα ενα νεο tab με το g4. Καντε ενα κλικ ζουμ και στις 2 και κρινετε. ΜΟΝΟ ετσι θα εχετε σωστη αποψη. Ακομα και απο τις preview του flickr δεν βγαζεις ακρη.

 

Θα μου επιτρεψετε να σχολιασω οσο πιο συντομα (οσο ειναι εφικτο) τις φωτο μιας και τις τραβηξα εγω: (οποιαδηποτε προσθεση η αντιρρηση στα σχολια μου εννοειται καλοδεχουμενη)

Παιρνω τις φωτο με την σειρα:

1) Πισινα. Νικητης το lg (auto hdr) σε ευκρινεια-χρωμα. Φαινονται τα παντα καθαρα ακομα και η κερκιδα δεξια με τον κοσμο.

2) Δρομος. Νικητης το 1020, το lg χανει σε ολα εδω εχοντας και ενα κιτρινο (πιο εντονο απο οτι θα επρεπε) πεπλο.

3) Τραπεζι. Σε χρωματα το 1020 σε ευκρινεια (μολις ζουμαρετε λιγο) νικαει το lg. Ισοπαλια εδω για μενα.

4) Πολυ σκοτεινο περιβαλλον. Το lg με πιο γρηγορο κλειστρο και το μισο iso καταφερε να αποσπασει καλυτερη φωτο χωρις να καψει και τα φωτεινα σημεια. Νικητης το lg εδω.

5) Βασιλικος χωρις φλας. Το lg εχει πιο πραγματικα-σωστα χρωματα και πιο πολυ λεπτομερεια σε ολη την φωτο. Νικητης το lg.

6) Τηλεοραση. Το lg εχει πιο πολυ λεπτομερεια και στο δεξι μερος του επιπλου, και στο ψευτικο ασπρο φυτο-βαζο αλλα και στο πατωμα στο πλακακι. Νικητης το lg.

7) Koυζινα. Το 1020 ειναι πιο φωτεινο αλλα και πιο πρασινο καιγοντας εντελως καποια σημεια στα πλακακια. Το lg ειναι πιο ισορροπημενο χωρις να εχει καψει κατι με περισσοτερη λεπτομερεια.(βλεπε μικροκυματων-γραμματακια και αλλες συσκευες). Νικητης το lg.

8) Εξωτερικη βροχη. Το lg πιο θερμο και πιο φωτεινο, το 1020 πιο ρεαλιστικο. Νικητης το 1020 για μενα εδω.

9) Στα σοκολατακια οπως και στα σιροπιαστα ταψακια το 1020 εχει χασει εντελως την μπαλα με το white balance. (αυτες ειναι οι καλυτερες που μπορεσα να παρω στο αυτοματο μετα απο 10 περιπου δειγματα. Το lg εχει πιασει τα χρωματα ακριβως οπως ηταν στα ματια μου. Νικητης το lg εδω με διαφορα.

10) βασιλικος με φλας. Εδω τα λογια ειναι περιττα. Xenon flash και τελος. Το 1020 νικητης.

11) Γλαστρα ελια. Μια απο τα ιδια. 1020 νικητης.

12) Σαλονι. Το lg εχει πιασει πιο φωτεινη φωτο αλλα και πιο πρασινομπλε. Το 1020 ειναι πιο σωστο και ας εχει κιτρινισει το βαθος της κουζινας. Νικητης το 1020.

13) Παταρι. Εδω ιδιες ρυθμισεις. 200 iso με 4 sec max το 1020 και το ιδιο στο lg. Το lg ειναι πιο καθαρο και πιο φωτεινο.

14) Macro φυλλο. Εδω ειναι ψιλοαχρηστη η φωτο οποτε δεν την υπολογιζω.

15) τελευταια φωτο. Εδω τα πραγματα ειναι πολυ σημαντικα. Και τα 2 κινητα ακουμπισμενα στο τραπεζι αλλα να τα κραταω κιολας.(επιτηδες ). Με το 1020 πηρα 8 φωτο και αυτη ειναι η καλυτερη με 400αρι iso και 3.3". Βγηκε λιγο θολη. Στο lg ανετα 200αρι με 4 sec.

Και αφου σας κουρασα να προσθεσω κατι κλεινοντας. Το lg εχει πολυ πολυ καλυτερο ois απο το 1020. Το καταλαβα μετα απο απειρες δοκιμες σε ολες τις συνθηκες.

Αυτα απο μενα. :)

 

Στο 4 το lg έβγαλε ξεθωριασμένα χρώματα σε σχέση με το 1020. Τα καμμένα σημεία οφείλονται λόγω iso αλλά υπάρχει και πολύς θόρυβος.

Στο 5 προσωπικά προτιμώ το 1020. Πιο καθαρό πράσινο..

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ και γενικά νικητής είναι το g4!

 

Μπράβο για άλλη μια φορά για το συγκριτικό σου!

Link to comment
Share on other sites

Στο 4 το lg έβγαλε ξεθωριασμένα χρώματα σε σχέση με το 1020. Τα καμμένα σημεία οφείλονται λόγω iso αλλά υπάρχει και πολύς θόρυβος.

Στο 5 προσωπικά προτιμώ το 1020. Πιο καθαρό πράσινο..

Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ και γενικά νικητής είναι το g4!

 

Μπράβο για άλλη μια φορά για το συγκριτικό σου!

 

Σε ευχαριστω να σαι καλα. Ελπιζω να φανηκε χρησιμο.

Στα σχολια σου: Στην 4 εχεις ενα δικιο, το lg εχει πιο ξεθωριασμενα χρωματα. Αλλα τα γκαραζ των αυτοκινητων δεν ηταν κιτρινα οπως δειχνει η φωτο του 1020...ουτε ο ουρανος κιτρινος. Οπως και να χει θεωρω και τις 2 κακες φωτο που παιζουν στα σημεια. Ειναι καθαρα θεμα προτιμησης οποτε δεν θα διαφωνησω μαζι σου.

 

Στην 5, το χρωμα ειναι πιο βαθυ πρασινο στο 1020, αλλα εχω να σου πω τα εξης που παρατηρω: Το πραγματικο χρωμα του ειναι αναμεσα στο lg και το 1020 (τον εχω μπροστα μου και τον βλεπω :) οπως και ο τοιχος απο πισω παλι το ιδιο. Στον τομεα λεπτομερειας, ειτε τον τοιχο κοιταξεις ειτε τον βασιλικο, το lg ειναι πιο καθαρο χωρις τον θορυβο που διακρινω στο 1020 στα πλακακια. Τωρα συζηταμε λεπτομερειες βεβαια, αλλα πιστευω οτι αυτες κανουν την διαφορα ειδικα οταν 2 καμερες ειναι πολυ κοντα.

Link to comment
Share on other sites

@Demon

Τί να πω... Τα έχετε πει όλα... Γενικώς προτιμώ το g4 για 2 λόγους:

Α. Η ευκολία της πολύ καλής φωτό (auto) που ήταν και ο κύριος λόγος που πήγα στο 1020 όταν το πήρα (δεν είμαι φαν των ρυθμίσεων γενικώς)

και

Β. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το OIS του G4 σε σχέση με του 1020, αλλά αυτό το Noise Reduction του G4 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ...

 

Τέσπα, προσωπικά δεν πήγα στο LG για οικονομικούς λόγους (πλέον), για την σχεδίασή του (το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό) και τέλος για το android...

 

Συγχαρητήρια λοιπόν και από μένα για το λεπτομερέστατο συγκριτικό... Όχι ότι τα χρειαζόσουν φυσικά.... Cheers :cool:

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

@Demon

Τί να πω... Τα έχετε πει όλα... Γενικώς προτιμώ το g4 για 2 λόγους:

Α. Η ευκολία της πολύ καλής φωτό (auto) που ήταν και ο κύριος λόγος που πήγα στο 1020 όταν το πήρα (δεν είμαι φαν των ρυθμίσεων γενικώς)

και

Β. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το OIS του G4 σε σχέση με του 1020, αλλά αυτό το Noise Reduction του G4 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ...

 

Τέσπα, προσωπικά δεν πήγα στο LG για οικονομικούς λόγους (πλέον), για την σχεδίασή του (το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό) και τέλος για το android...

 

Συγχαρητήρια λοιπόν και από μένα για το λεπτομερέστατο συγκριτικό... Όχι ότι τα χρειαζόσουν φυσικά.... Cheers :cool:

Η αληθεια ειναι οτι το g4 εχει πολυ καλο αυτοματο, και ο colour spectrum κανει τρομερη δουλεια + το noise reduction.

Παρολα αυτα οι φωτο του 1020 εξακολουθουν στα ματια μου να ειναι πιο "φυσικες-φωτογραφικης μηχανης" λογω του πολυ λιγοτερου processing που εχει σε σχεση με το g4 (συν τα pureview-μεγεθος αισθητηρα.)

Οι λογοι που δεν πηγες στο g4 ειναι απολυτα σεβαστοι και λογικοι. Μαλιστα θυμαμαι το 1020 το δουλευα ανετα με το ενα χερι λογω μεγεθους ενω στο g4 δυσκολευομαι. Η καθε συσκευη εχει τα + και τα - της, απλα επιλεγεις με βαση τα θελω σου.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση-σχολιο σου φιλε μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Demon τα δικά μου συγχαρητήρια δεν έχουν και τόση σημασία, δεδομένου ότι ναι μεν μου αρέσει η φωτογραφία γενικά, είναι το βασικό κριτήριο για αγορά, αλλά δεν μπορώ να πάρω πολλά από τη μηχανή που έχω κάθε φορά στα χέρια μου. Στο συγκριτικό ακόμα και windows να ήθελα θα έβγαζα overall νικητή το G4. Tο "ζαχαρώνω" αλλά υπάρχουν άλλες προτεραιότητες. Οπως είπα και στο Saleako σε συνομιλία που είχαμε σε σχέση με το ΜΧ4 που έχω, μου λείπει το OIS για τις υποφωτισμένες και οι..... υπέρυθρες για το remote control.

Για να γίνω "ειδικός", τρομάρα μου, το μόνο που έλειπε από το συγκριτικό είναι τα πορτραίτα. Γνωρίζω φυσικά ότι είναι πολύ ευαίσθητο θέμα πόσο μάλλον με θέμα παιδιά. Αλλά έλα που είναι το βασικό θέμα φωτογραφιών που είναι με τη σειρά του, λόγος αλλαγής smartphone (για μένα).

Το ΜΧ4 εκεί είναι καλό εκεί που όλα είναι καλά. Στο φως. Το G4 δεν το έχω δει πόσο καλύτερο είναι. Το 1020 λόγω φλας θα είναι μπροστά.

Το έχουν εγκαταλείψει το xenon ίσως λόγω όγκου, αλλά αν ήθελαν πωλήσεις και συνδύαζαν xenon με αντίστοιχη του G4, νομίζω ότι θα δημιουργούσαν κατηγορία μόνοι τους...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Demon τα δικά μου συγχαρητήρια δεν έχουν και τόση σημασία, δεδομένου ότι ναι μεν μου αρέσει η φωτογραφία γενικά, είναι το βασικό κριτήριο για αγορά, αλλά δεν μπορώ να πάρω πολλά από τη μηχανή που έχω κάθε φορά στα χέρια μου. Στο συγκριτικό ακόμα και windows να ήθελα θα έβγαζα overall νικητή το G4. Tο "ζαχαρώνω" αλλά υπάρχουν άλλες προτεραιότητες. Οπως είπα και στο Saleako σε συνομιλία που είχαμε σε σχέση με το ΜΧ4 που έχω, μου λείπει το OIS για τις υποφωτισμένες και οι..... υπέρυθρες για το remote control.

Για να γίνω "ειδικός", τρομάρα μου, το μόνο που έλειπε από το συγκριτικό είναι τα πορτραίτα. Γνωρίζω φυσικά ότι είναι πολύ ευαίσθητο θέμα πόσο μάλλον με θέμα παιδιά. Αλλά έλα που είναι το βασικό θέμα φωτογραφιών που είναι με τη σειρά του, λόγος αλλαγής smartphone (για μένα).

Το ΜΧ4 εκεί είναι καλό εκεί που όλα είναι καλά. Στο φως. Το G4 δεν το έχω δει πόσο καλύτερο είναι. Το 1020 λόγω φλας θα είναι μπροστά.

Το έχουν εγκαταλείψει το xenon ίσως λόγω όγκου, αλλά αν ήθελαν πωλήσεις και συνδύαζαν xenon με αντίστοιχη του G4, νομίζω ότι θα δημιουργούσαν κατηγορία μόνοι τους...

 

Το οτι δεν μπορεις να παρεις οπως λες απο την καμερα που εχεις (αν και θεωρω οτι βγαζεις μια χαρα φωτο), αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουν σημασια τα συγχαρητηρια σου, η η αποψη σου προς θεου. Σε ευχαριστω πολυ για τον καλο σου λογο,το εκτιμω.

Οσο για τις προταιρεοτητες, και μενα μου εκατσε μια καλη και το πηρα αλλιως δεν θα μπορουσα να το παρω οσο και αν εχει πεσει η τιμη του αυτη τη στιγμη...

Πορτραιτα λογω των κανονισμων του φορουμ οπως καταλαβαινεις δεν μπορεσα να βαλω αν και συμφωνω 100% μαζι σου οτι θα ηταν πολυ σημαντικα. Αν θελεις για να σε βοηθησω πανω σε αυτο, ευχαριστως να σου στειλω δειγματα σε καποιο email σου να δεις συγκριση με 1020. ;) Oσο για το xenon ως ειναι γνωστο, ειναι αναντικαταστατο. Το flash ευτυχως στο g4 ακομα και σε πολυ χαμηλες συνθηκες φωτισμου δεν ειναι απαραιτητο. Για μενα το φλας στο g4 ειναι φακος και τιποτα παραπανω.Ειναι πολλοι οι παραγοντες που δεν βαζουν xenon αλλα ναι, θα ηταν μια κατηγορια απο μονο του...το εχω σκεφτει απειρες φορες αλλα δεν νομιζω να ξαναβγει κινητο με xenon μετα το 1020.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν μπορεις να παρεις οπως λες απο την καμερα που εχεις (αν και θεωρω οτι βγαζεις μια χαρα φωτο), αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουν σημασια τα συγχαρητηρια σου, η η αποψη σου προς θεου. Σε ευχαριστω πολυ για τον καλο σου λογο,το εκτιμω.

Οσο για τις προταιρεοτητες, και μενα μου εκατσε μια καλη και το πηρα αλλιως δεν θα μπορουσα να το παρω οσο και αν εχει πεσει η τιμη του αυτη τη στιγμη...

Πορτραιτα λογω των κανονισμων του φορουμ οπως καταλαβαινεις δεν μπορεσα να βαλω αν και συμφωνω 100% μαζι σου οτι θα ηταν πολυ σημαντικα. Αν θελεις για να σε βοηθησω πανω σε αυτο, ευχαριστως να σου στειλω δειγματα σε καποιο email σου να δεις συγκριση με 1020. ;) Oσο για το xenon ως ειναι γνωστο, ειναι αναντικαταστατο. Το flash ευτυχως στο g4 ακομα και σε πολυ χαμηλες συνθηκες φωτισμου δεν ειναι απαραιτητο. Για μενα το φλας στο g4 ειναι φακος και τιποτα παραπανω.Ειναι πολλοι οι παραγοντες που δεν βαζουν xenon αλλα ναι, θα ηταν μια κατηγορια απο μονο του...το εχω σκεφτει απειρες φορες αλλα δεν νομιζω να ξαναβγει κινητο με xenon μετα το 1020.

 

Οι κανονισμοί του φόρουμ είναι να μην βάλουμε εδώ απευθείας φωτογραφίες. Στο flickr κάνουμε ότι θέλουμε. Δε χρειάζεται να μου στείλεις προσωπικά κάτι. Αν θες, και δεν έχεις πρόβλημα προβολής "ευαίσθητων πραγματικά" δεδομένων, συμπεριέλαβέ τα στο άλμπουμ για όλους. Ειδικά δε για το 1020, ενώ είναι αποδεδειγμένα πια πολύ καλό φωτοκινητό, προσωπικά αν δε δω κάτι ριζοσπαστικά καλό από WP δεν πρόκειται να τους ρίξω ματιά. Και μάλλον θα κάνουν λίγο καιρό (αν το καταφέρουν) να τραβήξουν σε android fans την προσοχή.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Οι κανονισμοί του φόρουμ είναι να μην βάλουμε εδώ απευθείας φωτογραφίες. Στο flickr κάνουμε ότι θέλουμε. Δε χρειάζεται να μου στείλεις προσωπικά κάτι. Αν θες, και δεν έχεις πρόβλημα προβολής "ευαίσθητων πραγματικά" δεδομένων, συμπεριέλαβέ τα στο άλμπουμ για όλους. Ειδικά δε για το 1020, ενώ είναι αποδεδειγμένα πια πολύ καλό φωτοκινητό, προσωπικά αν δε δω κάτι ριζοσπαστικά καλό από WP δεν πρόκειται να τους ρίξω ματιά. Και μάλλον θα κάνουν λίγο καιρό (αν το καταφέρουν) να τραβήξουν σε android fans την προσοχή.

 

Οκ θα το κοιταξω. Να ξερεις οτι ειναι πολυ κοντα σε προσωπα το 1020 με το g4. Σε αλλες καλυτερο το g4 σε αλλες το 1020. (μιλαμε παντα για χωρις φλας καταστασεις). Σε γενικες γραμμες το g4 παιρνει πιο σωστα προσωπα με λιγοτερο κοπο στο auto χωρις ρυθμισεις, ειδικα σε Indoor και Low light καταστασεις. Εκει ειναι καλυτερο το g4. Σε εξωτερικες με πολυ φως ειναι πολυ παρομοια.

Αν απο την αλλη τα βαλεις με φλας, εκει το ξεχνας το g4, το 1020 ειναι πολυ καλυτερο. (αρκει να μην κιτρινισει πραγμα το οποιο μου εχει τυχει σε προσωπα αραια και που).

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονισμοί του φόρουμ είναι να μην βάλουμε εδώ απευθείας φωτογραφίες. Στο flickr κάνουμε ότι θέλουμε.

Αυτό εννοείται. Δεν επιτρέπεται όμως να δοθούν εδώ ανάλογοι σύνδεσμοι, ακόμα και αν πρόκειται για άλμπουμ στο οποίο θα περιλαμβάνεται φωτογραφικό υλικό απαγορευμένο στην κοινότητα μας. Γίνεται η διευκρίνηση αυτή για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. :)

Υ.Γ. Οποιοσδήποτε έχει απορία-ένσταση επί αυτού μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω π.μ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

O γνωστος Steve Litchfield απο το ΑΑWP...τεσταρε την καμερα του Xperia Z5 και ειπε σε γενικες γραμμες οτι ειναι τραγικη.

Ο θορυβος ειναι στο Θεο και κατι παρομοια.Εντωμεταξυ το DxoMark την κατεταξε στη πρωτη θεση...

Link to comment
Share on other sites

O γνωστος Steve Litchfield απο το ΑΑWP...τεσταρε την καμερα του Xperia Z5 και ειπε σε γενικες γραμμες οτι ειναι τραγικη.

Ο θορυβος ειναι στο Θεο και κατι παρομοια.Εντωμεταξυ το DxoMark την κατεταξε στη πρωτη θεση...

Δεν το βρήκα κάπου αυτό που λες... Αντί αυτού βρήκα ένα σύντομο συγκριτικό 1020- iphone 6s, με ξεκάθαρο νικητή το 1020...

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21008_Camera_head_to_head_Lumia_1020.php

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται. Δεν επιτρέπεται όμως να δοθούν εδώ ανάλογοι σύνδεσμοι, ακόμα και αν πρόκειται για άλμπουμ στο οποίο θα περιλαμβάνεται φωτογραφικό υλικό απαγορευμένο στην κοινότητα μας. Γίνεται η διευκρίνηση αυτή για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. :)

Υ.Γ. Οποιοσδήποτε έχει απορία-ένσταση επί αυτού μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω π.μ.

 

Sorry, αλλά νομίζω πρέπει να γίνει δημόσια διευκρίνιση επ' αυτού για να ενημερωθούν όλοι, μιας και το παραπάνω αφήνει ερωτήματα και έχουν γίνει ήδη παρεξηγήσεις.

Ανεβάζω πχ. εδώ φωτο, κλικάρει κάποιος, βλέπει τη φωτο στο flickr και πάει στο photostream μου, στο οποίο κάπου έχω και παιδιά, ή οτιδήποτε άλλο.

Αυτό το θεωρούμε απαγορευμένο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

22004370528_e6b5964691_k.jpgbeetle by takis glossidis, on Flickr. Σκαραβαίος..lumia930,επεξεργασία με την εφαρμογή fotor.

 

Απο τις καλυτερες φωτογραφιες που εχουν ανεβει σε αυτο το forum...μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά νομίζω πρέπει να γίνει δημόσια διευκρίνιση επ' αυτού για να ενημερωθούν όλοι, μιας και το παραπάνω αφήνει ερωτήματα και έχουν γίνει ήδη παρεξηγήσεις.

Ανεβάζω πχ. εδώ φωτο, κλικάρει κάποιος, βλέπει τη φωτο στο flickr και πάει στο photostream μου, στο οποίο κάπου έχω και παιδιά, ή οτιδήποτε άλλο.

Αυτό το θεωρούμε απαγορευμένο;

 

Συμφωνώ. Πρέπει να διευκρινιστεί. Και μάλλον δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα, αφού όλοι έχουμε ανεβασμενες φωτό των πιδιών μας. Ακόμα κι σε άλμπουμ να είναι, με λινκ στις φωτό που θέλουμε να δείξουμε κάποιος μπορεί να δει και ότι άλλο έχουμε ανεβάσει ως χρήστες...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η ερώτηση και καλώς ζητείται δημόσια διευκρίνηση. Θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να δημιουργούνται άλμπουμ στα οποία δεν θα περιέχεται υλικό το οποίο δεν είναι επιτρεπτό στο myphone. Κατά συνέπεια θα παρακαλέσω να μην περιέχονται σε άλμπουμ για τα οποία θα δίνεται σύνδεσμος ανάλογες, απαγορευμένες, φωτογραφίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλυτερες φωτογραφιες που εχουν ανεβει σε αυτο το forum...μπραβο!!!

 

Όταν ένας εκ των κορυφαίων του είδους σου κάνει τέτοιο σχόλιο, το δικό μου περιττεύει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη αυτο που ειπε ο paok για το ois του g4 ανεβαζω 2 φωτο που τις τραβηξα στο χερι και με απολυτως καμια δυσκολια...οπως τραβαω και με auto το βραδυ...βεβαια ειναι το πρωτο τηλεφωνο που εχω με ois οποτε δεν μπορω να συγκρινω αλλα δεν διακρινω καποιο θεμα/προβλημα

 

οι φωτο δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο δεν προσεξα τις ρυθμισεις απλα το εβαλα στο 1/2 το κλειστρο

 

21575980863_f65ac2b664_b.jpg20151015_195815 by saleakos, on Flickr

22196967835_bc5e863895_b.jpg20151015_195955 by saleakos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη αυτο που ειπε ο paok για το ois του g4 ανεβαζω 2 φωτο που τις τραβηξα στο χερι και με απολυτως καμια δυσκολια...οπως τραβαω και με auto το βραδυ...βεβαια ειναι το πρωτο τηλεφωνο που εχω με ois οποτε δεν μπορω να συγκρινω αλλα δεν διακρινω καποιο θεμα/προβλημα

 

οι φωτο δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο δεν προσεξα τις ρυθμισεις απλα το εβαλα στο 1/2 το κλειστρο

 

21575980863_f65ac2b664_b.jpg20151015_195815 by saleakos, on Flickr

22196967835_bc5e863895_b.jpg20151015_195955 by saleakos, on Flickr

 

Δε βλεπω καποιο προβλημα εδω...δεν ειναι καθολου κουνημενες.

Εγω βγαζω οριακα με 1/4 χωρις να βγει καθολου κουνημενη,Αρα ειναι θεμα της συσκευης μου.

Link to comment
Share on other sites

Meizu MX5

 

Ολες οι φωτογραφιες εσωτερικου χωρου ειναι χωρις φωτα δωματιου, ειχα μονο αναμενη τη λαμπα στον απορροφητηρα 2,5 μετρα μακρια

Μπορειτε να δειτε και τις υπολοιπες φωτογραφιες στο αλμπουμ

Δεν εχω γνωσεις στη φωτογραφια

22159573336_93dc9b933b.jpgP40101-064316 by Thanasis Kar, on Flickr

 

22195992671_c69f04679d.jpgP40101-064235 by Thanasis Kar, on Flickr

 

22196010201_5bf6d4456e.jpgP40101-064347 by Thanasis Kar, on Flickr

 

21998982639_2b9bc96b32.jpgP40101-064415 by Thanasis Kar, on Flickr

 

22003141059_6526839827.jpgP40101-204140 by Thanasis Kar, on Flickr

 

22164037246_93db628ae6.jpgP40101-204207 by Thanasis Kar, on Flickr

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/microsoft-finally-details-the-camera-innovations-in-lumia-950-and-lumia-950-xl/

 

με εντυπωσίασε το ο τρόπος που θα λειτουργεί το flash. τα άλλα λίγο πολύ είναι θέμα software.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...