Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη κολλάτε στο πόσο θα έρθει το 950. Το θέμα είναι όντως να ανεβάσει ένα επίπεδο στη φωτογραφία. Η τιμή θα στρώσει.

Εγώ με το 1020 πλέον δεν είμαι ικανοποιημένος όπως παλιότερα στη φωτογραφία. Για την ακρίβεια αναπολώ cyan και black update. Δεν έχω περάσει windows 10 αλλά θα δούμε αν έχει να δώσει κάτι στο processing με το επίσημο update.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Kυριοι

Ειναι ετοιμο το συγκριτικο 1020 VS G4.

Μερικες παρατηρησεις για το συγκριτικο:

Εβγαλα 60 + 60 φωτο απο την καθε συσκευη (συνολο 120). Λογω μεγαλου φορτου-ογκου, θα ανεβασω γυρω στις 20 + 20 απο την καθε συσκευη. Περιλαμβανει κυριως indoor και βραδυνες μιας και αυτο μου ζητησατε με φλας και χωρις, και στο αυτοματο και σε manual.

Θελω να ρωτησω τους mod αν θελουν να γινει σε μορφη παραθεσης οπως ολα τα συγκριτικα μου, η να τα κανω σε αλμπουμ σε ενα λινκ και να τα βλεπει οποιος θελει.

Αφου μου απαντησουν το συγκριτικο ανεβαινει επιτοπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σε ένα άλμπουμ. Είναι πολλές για να ανέβουν ως ποστ και με τις παραθέσεις που λογικά θα γίνουν στα ποστ σου.......... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σε ένα άλμπουμ. Είναι πολλές για να ανέβουν ως ποστ και με τις παραθέσεις που λογικά θα γίνουν στα ποστ σου.......... :)

Λογικο. :)

 

Σας παραθετω το παρακατω λινκ το οποιο σας παει στο album. Ειναι τοποθετημενες με την σειρα πρωτα το 1020 και μετα το g4.

Καποιες εχουν και σχολια απο κατω για τυχον διευκρινισεις.

Περιμενω τα σχολια σας.!

υ.γ. στα thumbnails φαινονται σαφως ανωτερες σε αναλυση ολες του 1020 λογω του οτι ειναι 5αρες pureview. Οποτε θα γινω γραφικος και θα ξαναπω οτι θα πρεπει να τις ανοιξετε fullscreen μεσω flickr για να κρινετε. :)

 

1020 VS G4

https://flic.kr/s/aHsknbTKCs

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, καταπληκτικό το άλμπουμ - συγκριτικό σου. Μπράβο!

Προσωπικά θα ήθελα να ανέβουν και εδώ φωτογραφίες, έστω και λιγότερες ως δείγματα, για να μπορούμε (όποιος θέλει) να σχολιάσουμε και να αναφερόμαστε σ' αυτές.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Για να μη τις κατεβαζω μια μια ..σου ειναι ευκολο να τις βαλει σε ενα ζιπακι και να τις ανεβασεις στο wetransfer? (wetransfer.com)

(αν θες μπορεις να τις βαλεις ολες).

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, καταπληκτικό το άλμπουμ - συγκριτικό σου. Μπράβο!

Προσωπικά θα ήθελα να ανέβουν και εδώ φωτογραφίες, έστω και λιγότερες ως δείγματα, για να μπορούμε (όποιος θέλει) να σχολιάσουμε και να αναφερόμαστε σ' αυτές.

 

Ευχαριστω Κωνσταντινε. Δεν διαφωνω μαζι σου αλλα υπαρχει το εξης θεμα: αλλες ειναι καλυτερες στο 1020 και αλλες στο g4. Οποτε τι να επιλεξω....? :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μη τις κατεβαζω μια μια ..σου ειναι ευκολο να τις βαλει σε ενα ζιπακι και να τις ανεβασεις στο wetransfer? (wetransfer.com)

(αν θες μπορεις να τις βαλεις ολες).

 

εχω dropbox αμα θες στις κανω ολες ενα rar και στις στελνω. Εξυπηρετει?

Link to comment
Share on other sites

 

εχω dropbox αμα θες στις κανω ολες ενα rar και στις στελνω. Εξυπηρετει?

 

Ναι εξυπηρετει. Οτιδηποτε κατεβαζω με ενα λινκ στη μεγιστη ταχυτητα εξυπηρετει..: D

 

(απλα και το wetransfer στη free εκδοση ειναι αρκετα ευκολο και δε σου κοβει ταχυτητα -σε σχεση με αλλα site- ..Aπλα κλικαρετε το αριστερο κουμπακι που ειναι για αμεσο λινκ και οχι για mail.To λεω γενικα για ολους και οχι σε σχεση με το dropbox πχ)

Link to comment
Share on other sites

γιωργο μπραβο για το συγκριτικο φιλε..φαινεται πολυ καλο...και λεω φαινεται γιατι το ειδα απο κινητο προς το παρον οποτε δεν σχολιαζω ακομα...οσο για αυτο που ειπε ο φίλος keras βολικο θα ειναι να παραθετει ο καθενας μας οποια φωτο θελει να σχολιασει κατι συγκεκριμενο
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το συγκριτικό (και ακόμη καλύτερα εκείνα τα γλυκά... τι μας κάνεις και είναι ώρα φαγητού :lol:) Θα έδινα ένα πολύ μικρό προβάδισμα της τάξης του 52-48 στις φώτο του lg με την επιφύλαξη βέβαια ότι μόνο ο φωτογράφος γνωρίζει το τι ακριβώς θα έπρεπε να αποτυπώσει η κάθε κάμερα. Οι κάμερες νομίζω είναι σε παραπλήσιο επίπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Kαταπληκτικο συγκριτικο! Ευχαριστουμε!! :D

 

Θα συμφωνησω οτι σε μερικες το 1020 δειχνει πιο καλο και σε αλλες το G4 αλλά στις περισσοτερες προτιμω το G4. Ειδικα στις φωτογραφιες με τα γλυκα και τα σοκολατακια το G4 δειχνει παρα πολυ καλυτερο στα ματια μου. Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να τα βγαλω τα γλυκα απο το μυαλο μου τωρα, θα αναγκαστω να παω να παρω το απογευμα :p

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω κανει ζημια με τα γλυκα ε? καλα να παθετε....:lol:

@xteacher https://www.dropbox.com/s/9jok69v3vu90rwu/1020vsg4.rar?dl=0

 

Eυχαριστω για τα σχολια. Οντως ειναι ενα θεμα οπως λεει και ο saleakos που δεν ειναι χυμα στο νημα για να κρινουμε. Προσπαθω να σκεφτω μια λυση...

Επισης προτεινω: Ανοιξτε σε ενα tab μια φωτο του 1020. Διπλα ενα νεο tab με το g4. Καντε ενα κλικ ζουμ και στις 2 και κρινετε. ΜΟΝΟ ετσι θα εχετε σωστη αποψη. Ακομα και απο τις preview του flickr δεν βγαζεις ακρη.

 

Θα μου επιτρεψετε να σχολιασω οσο πιο συντομα (οσο ειναι εφικτο) τις φωτο μιας και τις τραβηξα εγω: (οποιαδηποτε προσθεση η αντιρρηση στα σχολια μου εννοειται καλοδεχουμενη)

Παιρνω τις φωτο με την σειρα:

1) Πισινα. Νικητης το lg (auto hdr) σε ευκρινεια-χρωμα. Φαινονται τα παντα καθαρα ακομα και η κερκιδα δεξια με τον κοσμο.

2) Δρομος. Νικητης το 1020, το lg χανει σε ολα εδω εχοντας και ενα κιτρινο (πιο εντονο απο οτι θα επρεπε) πεπλο.

3) Τραπεζι. Σε χρωματα το 1020 σε ευκρινεια (μολις ζουμαρετε λιγο) νικαει το lg. Ισοπαλια εδω για μενα.

4) Πολυ σκοτεινο περιβαλλον. Το lg με πιο γρηγορο κλειστρο και το μισο iso καταφερε να αποσπασει καλυτερη φωτο χωρις να καψει και τα φωτεινα σημεια. Νικητης το lg εδω.

5) Βασιλικος χωρις φλας. Το lg εχει πιο πραγματικα-σωστα χρωματα και πιο πολυ λεπτομερεια σε ολη την φωτο. Νικητης το lg.

6) Τηλεοραση. Το lg εχει πιο πολυ λεπτομερεια και στο δεξι μερος του επιπλου, και στο ψευτικο ασπρο φυτο-βαζο αλλα και στο πατωμα στο πλακακι. Νικητης το lg.

7) Koυζινα. Το 1020 ειναι πιο φωτεινο αλλα και πιο πρασινο καιγοντας εντελως καποια σημεια στα πλακακια. Το lg ειναι πιο ισορροπημενο χωρις να εχει καψει κατι με περισσοτερη λεπτομερεια.(βλεπε μικροκυματων-γραμματακια και αλλες συσκευες). Νικητης το lg.

8) Εξωτερικη βροχη. Το lg πιο θερμο και πιο φωτεινο, το 1020 πιο ρεαλιστικο. Νικητης το 1020 για μενα εδω.

9) Στα σοκολατακια οπως και στα σιροπιαστα ταψακια το 1020 εχει χασει εντελως την μπαλα με το white balance. (αυτες ειναι οι καλυτερες που μπορεσα να παρω στο αυτοματο μετα απο 10 περιπου δειγματα. Το lg εχει πιασει τα χρωματα ακριβως οπως ηταν στα ματια μου. Νικητης το lg εδω με διαφορα.

10) βασιλικος με φλας. Εδω τα λογια ειναι περιττα. Xenon flash και τελος. Το 1020 νικητης.

11) Γλαστρα ελια. Μια απο τα ιδια. 1020 νικητης.

12) Σαλονι. Το lg εχει πιασει πιο φωτεινη φωτο αλλα και πιο πρασινομπλε. Το 1020 ειναι πιο σωστο και ας εχει κιτρινισει το βαθος της κουζινας. Νικητης το 1020.

13) Παταρι. Εδω ιδιες ρυθμισεις. 200 iso με 4 sec max το 1020 και το ιδιο στο lg. Το lg ειναι πιο καθαρο και πιο φωτεινο.

14) Macro φυλλο. Εδω ειναι ψιλοαχρηστη η φωτο οποτε δεν την υπολογιζω.

15) τελευταια φωτο. Εδω τα πραγματα ειναι πολυ σημαντικα. Και τα 2 κινητα ακουμπισμενα στο τραπεζι αλλα να τα κραταω κιολας.(επιτηδες ). Με το 1020 πηρα 8 φωτο και αυτη ειναι η καλυτερη με 400αρι iso και 3.3". Βγηκε λιγο θολη. Στο lg ανετα 200αρι με 4 sec.

Και αφου σας κουρασα να προσθεσω κατι κλεινοντας. Το lg εχει πολυ πολυ καλυτερο ois απο το 1020. Το καταλαβα μετα απο απειρες δοκιμες σε ολες τις συνθηκες.

Αυτα απο μενα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κύριε demon, σας καλούν απο την LG. Σε ποιό λογαριασμό ρωτάνε, να σας βάλουν το Bonus?? :p

 

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα, αν λάβουμε υπ' όψιν όλους τους παράγοντες (χρώματα ευκρίνεια). Αν άφηνα την ευκρίνεια πίσω (λόγω του οτι το 1020 έχει πολύ καλή αλλά όχι τέλεια σαν του G4) απλά θα έβγαζα ακόμα σε 2-3 πιθανόν μπροστά το 1020. Αλλά σε σύνολο, μάλλον συμφωνώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κύριε demon, σας καλούν απο την LG. Σε ποιό λογαριασμό ρωτάνε, να σας βάλουν το Bonus?? :p

 

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα, αν λάβουμε υπ' όψιν όλους τους παράγοντες (χρώματα ευκρίνεια). Αν άφηνα την ευκρίνεια πίσω (λόγω του οτι το 1020 έχει πολύ καλή αλλά όχι τέλεια σαν του G4) απλά θα έβγαζα ακόμα σε 2-3 πιθανόν μπροστά το 1020. Αλλά σε σύνολο, μάλλον συμφωνώ.

 

Nαι ναι να το βαλουν πεστους στην offshore... :rolleyes:

Σε ποιες αναφερεσαι για να τις ξαναδω?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μολις τις ειδα στο pc...μπραβο και παλι για τον κοπο σου, πολυ καλο το συγκριτικο, συμφωνω με ολους τους σχολιασμους σου οποτε δεν χρειαζεται να γραψω κατι περισσοτερο...η μονη ενσταση μου ειναι στην 2η φωτο στο δρομο, ναι μεν overall ειναι καλυτερη η φωτο του 1020 αλλα κοιταζοντας την καλυτερα βλεπω οτι εχουν βγει καλυτερα τα αυτοκινητα στο lg καθως και καλυτερο το background, στο foreground ειναι καθαρα νικητης το 1020..τεσπα λεπτομερειες :) Μιλαμε τα 2 καλυτερα φωτοκινητα εως τωρα αποδεδειγμενα, το καθενα για τους ξεχωριστους λογους και για μενα το μεγαλο μπραβο παει οχι στο lg παρολο που στις περισσοτερες φωτο ειναι καλυτερο και ειναι νεα συσκευη αλλα στο 1020 που ειναι κινητο 3ετιας πλεον...εν αναμονη τωρα του lumia 950 που μακαρι να σηκωσει και αλλο τον πηχη ψηλοτερα
Link to comment
Share on other sites

22152411342_1e431b3c16_h.jpgchurch by takis glossidis, on Flickr.Ανεβασα αυτή την φωτογραφία στο Flickr με το 930 και στο info δεν γράφει τίποτα, ούτε με τι μηχανή έχει τραβηχτεί..Τέλος πάντων είναι από το 930 σήμερα το πρωί..
Link to comment
Share on other sites

Σας εχω κανει ζημια με τα γλυκα ε? καλα να παθετε....:lol:

@xteacher https://www.dropbox.com/s/9jok69v3vu90rwu/1020vsg4.rar?dl=0

 

Eυχαριστω για τα σχολια. Οντως ειναι ενα θεμα οπως λεει και ο saleakos που δεν ειναι χυμα στο νημα για να κρινουμε. Προσπαθω να σκεφτω μια λυση...

Επισης προτεινω: Ανοιξτε σε ενα tab μια φωτο του 1020. Διπλα ενα νεο tab με το g4. Καντε ενα κλικ ζουμ και στις 2 και κρινετε. ΜΟΝΟ ετσι θα εχετε σωστη αποψη. Ακομα και απο τις preview του flickr δεν βγαζεις ακρη.

 

Θα μου επιτρεψετε να σχολιασω οσο πιο συντομα (οσο ειναι εφικτο) τις φωτο μιας και τις τραβηξα εγω: (οποιαδηποτε προσθεση η αντιρρηση στα σχολια μου εννοειται καλοδεχουμενη)

Παιρνω τις φωτο με την σειρα:

1) Πισινα. Νικητης το lg (auto hdr) σε ευκρινεια-χρωμα. Φαινονται τα παντα καθαρα ακομα και η κερκιδα δεξια με τον κοσμο.

2) Δρομος. Νικητης το 1020, το lg χανει σε ολα εδω εχοντας και ενα κιτρινο (πιο εντονο απο οτι θα επρεπε) πεπλο.

3) Τραπεζι. Σε χρωματα το 1020 σε ευκρινεια (μολις ζουμαρετε λιγο) νικαει το lg. Ισοπαλια εδω για μενα.

4) Πολυ σκοτεινο περιβαλλον. Το lg με πιο γρηγορο κλειστρο και το μισο iso καταφερε να αποσπασει καλυτερη φωτο χωρις να καψει και τα φωτεινα σημεια. Νικητης το lg εδω.

5) Βασιλικος χωρις φλας. Το lg εχει πιο πραγματικα-σωστα χρωματα και πιο πολυ λεπτομερεια σε ολη την φωτο. Νικητης το lg.

6) Τηλεοραση. Το lg εχει πιο πολυ λεπτομερεια και στο δεξι μερος του επιπλου, και στο ψευτικο ασπρο φυτο-βαζο αλλα και στο πατωμα στο πλακακι. Νικητης το lg.

7) Koυζινα. Το 1020 ειναι πιο φωτεινο αλλα και πιο πρασινο καιγοντας εντελως καποια σημεια στα πλακακια. Το lg ειναι πιο ισορροπημενο χωρις να εχει καψει κατι με περισσοτερη λεπτομερεια.(βλεπε μικροκυματων-γραμματακια και αλλες συσκευες). Νικητης το lg.

8) Εξωτερικη βροχη. Το lg πιο θερμο και πιο φωτεινο, το 1020 πιο ρεαλιστικο. Νικητης το 1020 για μενα εδω.

9) Στα σοκολατακια οπως και στα σιροπιαστα ταψακια το 1020 εχει χασει εντελως την μπαλα με το white balance. (αυτες ειναι οι καλυτερες που μπορεσα να παρω στο αυτοματο μετα απο 10 περιπου δειγματα. Το lg εχει πιασει τα χρωματα ακριβως οπως ηταν στα ματια μου. Νικητης το lg εδω με διαφορα.

10) βασιλικος με φλας. Εδω τα λογια ειναι περιττα. Xenon flash και τελος. Το 1020 νικητης.

11) Γλαστρα ελια. Μια απο τα ιδια. 1020 νικητης.

12) Σαλονι. Το lg εχει πιασει πιο φωτεινη φωτο αλλα και πιο πρασινομπλε. Το 1020 ειναι πιο σωστο και ας εχει κιτρινισει το βαθος της κουζινας. Νικητης το 1020.

13) Παταρι. Εδω ιδιες ρυθμισεις. 200 iso με 4 sec max το 1020 και το ιδιο στο lg. Το lg ειναι πιο καθαρο και πιο φωτεινο.

14) Macro φυλλο. Εδω ειναι ψιλοαχρηστη η φωτο οποτε δεν την υπολογιζω.

15) τελευταια φωτο. Εδω τα πραγματα ειναι πολυ σημαντικα. Και τα 2 κινητα ακουμπισμενα στο τραπεζι αλλα να τα κραταω κιολας.(επιτηδες ). Με το 1020 πηρα 8 φωτο και αυτη ειναι η καλυτερη με 400αρι iso και 3.3". Βγηκε λιγο θολη. Στο lg ανετα 200αρι με 4 sec.

Και αφου σας κουρασα να προσθεσω κατι κλεινοντας. Το lg εχει πολυ πολυ καλυτερο ois απο το 1020. Το καταλαβα μετα απο απειρες δοκιμες σε ολες τις συνθηκες.

Αυτα απο μενα. :)

 

Ξεκαθαρος νικητης το LG G4 και μαλιστα με διαφορα θα ελεγα.

Κακο white balance to 1020 το οποιο φαινεται εντονα στις φωτο με τα γλυκα.Εχει πιασει αυτη την κιτρινη χροια παλι.

Απιστευτη η ευκρινεια του G4...καθαρες φωτογραφιες και το μοναδικο κινητο που εχει καταφερει να νικησει τον θορυβο.

Στην 7 φωτο θα σταθω οπου το 1020 εκαψε τα φωτεινα σημεια ενω το rendering toy G4 ειναι συγκλονιστικο.

Επισης διαφωνω καθετα στην 2 φωτο.Το G4 εχει περισσοτερη ευκρινεια, clarity και σχεδον ανυπαρκτο θορυβο σε μια δυσκολη φωτο.

Ολα τα υπολοιπα με βρισκουν συμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μολις τις ειδα στο pc...μπραβο και παλι για τον κοπο σου, πολυ καλο το συγκριτικο, συμφωνω με ολους τους σχολιασμους σου οποτε δεν χρειαζεται να γραψω κατι περισσοτερο...η μονη ενσταση μου ειναι στην 2η φωτο στο δρομο, ναι μεν overall ειναι καλυτερη η φωτο του 1020 αλλα κοιταζοντας την καλυτερα βλεπω οτι εχουν βγει καλυτερα τα αυτοκινητα στο lg καθως και καλυτερο το background, στο foreground ειναι καθαρα νικητης το 1020..τεσπα λεπτομερειες :) Μιλαμε τα 2 καλυτερα φωτοκινητα εως τωρα αποδεδειγμενα, το καθενα για τους ξεχωριστους λογους και για μενα το μεγαλο μπραβο παει οχι στο lg παρολο που στις περισσοτερες φωτο ειναι καλυτερο και ειναι νεα συσκευη αλλα στο 1020 που ειναι κινητο 3ετιας πλεον...εν αναμονη τωρα του lumia 950 που μακαρι να σηκωσει και αλλο τον πηχη ψηλοτερα

 

+1000. Συμφωνω απολυτως. Respect στο 1020 που παρολη την ηλικια του ειναι απο τις καλυτερες καμερες μακραν. Μπραβο ομως και στο lg που ηταν μια εταιρια με τις χειροτερες καμερες και αρχισε να παιρνει τα πανω της μετα το g2. Και στην μοναδικη συσκευη android που καθεται τοσο καλα και ισως ξεπερναει λιγο το θηριο pureview.

Για την φωτο εννοειται δεκτη η ενσταση σου, μπορει να εχεις και δικιο και να μην το εχω παρατηρησει εγω.

Σε ευχαριστω που σχολιασες και ασχοληθηκες με το συγκριτικο. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκαθαρος νικητης το LG G4 και μαλιστα με διαφορα θα ελεγα.

Κακο white balance to 1020 το οποιο φαινεται εντονα στις φωτο με τα γλυκα.Εχει πιασει αυτη την κιτρινη χροια παλι.

Απιστευτη η ευκρινεια του G4...καθαρες φωτογραφιες και το μοναδικο κινητο που εχει καταφερει να νικησει τον θορυβο.

Στην 7 φωτο θα σταθω οπου το 1020 εκαψε τα φωτεινα σημεια ενω το rendering toy G4 ειναι συγκλονιστικο.

Επισης διαφωνω καθετα στην 2 φωτο.Το G4 εχει περισσοτερη ευκρινεια, clarity και σχεδον ανυπαρκτο θορυβο σε μια δυσκολη φωτο.

Ολα τα υπολοιπα με βρισκουν συμφωνο.

 

Θα την ξαναδω την δευτερη, για να το λετε 2 ατομα προφανως κατι δεν ειδα σωστα.

Επισης θα μου επιτρεψεις να διορθωσω ενα παλιο σου σχολιο οτι το ois του 1020 ειναι καλυτερο απο αυτο του g4. Οφειλω να σου πω και προσωπικα οτι δεν υπαρχει καμια επαφη. Το ois του g4 ειναι πραγματικα το κατι αλλο. Το δοκιμασα διπλα στο 1020 σε πανω απο 40 φωτο και καθε φορα ειχα το ιδιο αποτελεσμα.

Δεν εχεις παρα να κοιταξεις την καμερα την ωρα που δουλευει και να δεις ποσο γρηγορα διορθωνει ο φακος. Η να κοιτας την οθονη πριν τραβηξεις την φωτο και να κουνας γρηγορα και κοφτα το κινητο αριστερα - δεξια.

Πρωτη φορα βλεπω τετοιο ois. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

22152411342_1e431b3c16_h.jpgchurch by takis glossidis, on Flickr.Ανεβασα αυτή την φωτογραφία στο Flickr με το 930 και στο info δεν γράφει τίποτα, ούτε με τι μηχανή έχει τραβηχτεί..Τέλος πάντων είναι από το 930 σήμερα το πρωί..

 

Living image ειναι γι αυτο...γι αυτο εχει και χαλια αναλυση.Βαλτο στο off.

Link to comment
Share on other sites

Living image ειναι γι αυτο...γι αυτο εχει και χαλια αναλυση.Βαλτο στο off.

Έχεις δίκιο..Για αυτό μου έβγαλε τέτοια ανάλυση, ευχαριστώ θα το βάλω στο off το live image.

Link to comment
Share on other sites

+1000. Συμφωνω απολυτως. Respect στο 1020 που παρολη την ηλικια του ειναι απο τις καλυτερες καμερες μακραν. Μπραβο ομως και στο lg που ηταν μια εταιρια με τις χειροτερες καμερες και αρχισε να παιρνει τα πανω της μετα το g2. Και στην μοναδικη συσκευη android που καθεται τοσο καλα και ισως ξεπερναει λιγο το θηριο pureview.

Για την φωτο εννοειται δεκτη η ενσταση σου, μπορει να εχεις και δικιο και να μην το εχω παρατηρησει εγω.

Σε ευχαριστω που σχολιασες και ασχοληθηκες με το συγκριτικο. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα την ξαναδω την δευτερη, για να το λετε 2 ατομα προφανως κατι δεν ειδα σωστα.

Επισης θα μου επιτρεψεις να διορθωσω ενα παλιο σου σχολιο οτι το ois του 1020 ειναι καλυτερο απο αυτο του g4. Οφειλω να σου πω και προσωπικα οτι δεν υπαρχει καμια επαφη. Το ois του g4 ειναι πραγματικα το κατι αλλο. Το δοκιμασα διπλα στο 1020 σε πανω απο 40 φωτο και καθε φορα ειχα το ιδιο αποτελεσμα.

Δεν εχεις παρα να κοιταξεις την καμερα την ωρα που δουλευει και να δεις ποσο γρηγορα διορθωνει ο φακος. Η να κοιτας την οθονη πριν τραβηξεις την φωτο και να κουνας γρηγορα και κοφτα το κινητο αριστερα - δεξια.

Πρωτη φορα βλεπω τετοιο ois. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.

 

Οχι επιμενω στην αποψη μου οτι ο σταθεροποιητης του 1020 δεν εχει αντιπαλο.

Τραβα με ταχυτητα 1/2 sec και με τα δυο κινητα και ποσταρε τα αποτελεσματα.

Το ois του G4 θα τα χαρακτηριζα μετριοτατο εωσ κακο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι επιμενω στην αποψη μου οτι ο σταθεροποιητης του 1020 δεν εχει αντιπαλο.

Τραβα με ταχυτητα 1/2 sec και με τα δυο κινητα και ποσταρε τα αποτελεσματα.

Το ois του G4 θα τα χαρακτηριζα μετριοτατο εωσ κακο.

 

Mηπως εχεις προβλημα με την συσκευη σου? Γιατι εκτος του οτι το εχω δοκιμασει αυτο που αναφερεις απειρες φορες, με το g4 μπορω να βγαλω "χερατη" μεχρι και 1 sec χωρις να βγει κουνημενη.! Ειναι το πρωτο πραγμα που παρατηρησα οταν πηρα την συσκευη και μου εκανε αμεσως εντυπωση. Οπως και πριν τραβηξεις που διορθωνει αμεσως το ois, φαινεται στην οθονη realtime σε πολυ εντονο βαθμο. Και στο 1020 το εβλεπα αλλα οχι τοσο εντονα.

Κοιτα την τελευταια φωτο του συγκριτικου π.χ. και θα καταλαβεις. Το αναγραφω και στα σχολια τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

lg g4 manual settings 1/30 iso 100

Πολυ πολυ καλη...!! Μπραβο! Και σε χρωμα-ευκρινεια δεν βλεπω τιποτα το κακο.

Σου συμπληρωνω και μια εκκλησια απο κατω...Ευλογησον.

22178229091_ef4f4c07ac_k.jpg20151009_151356_HDR by George Drizos, on Flickr

21980194518_8b8a26df4e_k.jpg20151010_203815_Burst10 by George Drizos, on Flickr

21546909673_00a7f18660_k.jpgAnt-Man In theaters now! by George Drizos, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...