Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;  

675 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      69
    • HTC
      110
    • LG
      30
    • Motorola
      19
    • Nokia
      188
    • Samsung
      134
    • Sony Ericsson
      83
    • ...άλλη εταιρεία
      22
    • ΔΞ/ΔΑ
      14


Recommended Posts

μα φιλε μου αμα ειναι να παρεις ενα κινητο το οποιο θα σου αντεχει αμα καθεσαι και το κλωτσας απο τοιχο και τοιχο σορρυ κιολας αλλα και μη touch να ηταν παλι θα εσπαγε . Αν παει ετσι τοτε σου λεω το μοτο defy που λενε οτι ειναι ανθεκτικο σε σκονη νερο και πτωσεις οριστε

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε δεν ειπα αυτο.. το ντιφαι οπως και να το δεις ειναι ενα χαλι σαν κινητο.. στο βιντεακι αυτο ομως
δεν εκανε τιποτα παραπανω απο το να του πεσει 3-4 φορες κατω.. αμα ηταν καλα ποιοτικως και δεν ηταν γυαλακι δεν θα ειχε τετοια κολπα.. αυτο εννοω αντοχη.. την καθημερινοτητα χωρις θηκες, πλαστικα κλπ.. αυτη τη στιγμη εχω το w995. ειναι πολυ καλο κινητο και πεσιματα κλπ εχει αντεξει αλλα εχει ξεβαψει και φαινεται *******.. αρα παρολο το μεταλο η ποιοτητα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειπα αυτο.. το ντιφαι οπως και να το δεις ειναι ενα χαλι σαν κινητο.. στο βιντεακι αυτο ομως
δεν εκανε τιποτα παραπανω απο το να του πεσει 3-4 φορες κατω.. αμα ηταν καλα ποιοτικως και δεν ηταν γυαλακι δεν θα ειχε τετοια κολπα.. αυτο εννοω αντοχη.. την καθημερινοτητα χωρις θηκες, πλαστικα κλπ.. αυτη τη στιγμη εχω το w995. ειναι πολυ καλο κινητο και πεσιματα κλπ εχει αντεξει αλλα εχει ξεβαψει και φαινεται *******.. αρα παρολο το μεταλο η ποιοτητα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο

 

Αμα το πας ετσι κοιταξε αυτο

http://www.gsmarena.com/ericsson_r310s-200.php

Το χε χασει ο θειος μου 3 μερες στο χωραφι που πότιζε κ εμεινε μια ολοκληρη μερα σε ενα δοχειο με πετρελαιο!

 

Oσο για το DEFY

και υπαρχουν πολλα στο youtube το εχουν ριξει πολλεεεες φορες! MOTO wins! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις.. δεν σημαινει οτι επειδη ενα κινητο ειναι φτιαγμενο απο πλαστικο που γενικα ειναι ανθεκτικο υλικο οτι ειναι και κατι ιδιαιτερο σαν εμφανιση.. τα πλαστικα κινητα ολοι ξερουμε πως τριζουν οταν παμε να ανοιξουμε πορτακια κλπ.. το μοτορολα ειναι ανθεκτικο αλλα δωστο μου εμενα να το χω ενα μηνα στην ιδια τσεπη με τα κλειδια μου και τον αναπτηρα και τα ψιλα μου και ελα μετα να στο πουλησω για καινουριο :P και τα αφης εχουν κι αλλα μειον οπως οτι μηνυμα με ενα χερι και γρηγορα δεν γινεται.. οσο για το γυαλι του αιφον ενταξει την επομενη φορα ας το κανουν με τσοφλι αυγου το πισω μερος :P και για να μην παρεξηγουμαι για υπολογιστη βασικο εχω imac..
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ετσι?

η σειρα arte της νοκια ειναι οτι πιο ποιοτικο υπαρχει, αλλα κοστιζει κατι παραπανω απο ενα μηνιατικο.

 

Εννοουσα ως προς τη στιβαρότητα καθως και τα δυο τα βλεπω στη καθημερινοτητα μου και το w200 δεν εχει καποιο ελλαττωμα αισθητικο μεχρι στιγμης και το αλλο απλως φαινεται στιβαρο και δε παιζει να χαλασει. (Στιβαρο ας πουμε δεν μπορει να θεωρηθει το συρομενο w995 και ας εχει μεταλικα μερη).Και αν καποιο κινητο εχει μεταλικα μερη συνηθως ειναι πιο βαρυ..και συνηθως μετα απο πτωση χαλαει πιο ευκολα. (Υ.Γ. εχω το s.e. k550im- του εχουν ανοιξει η προσωψεις,ξεθωριασει τα πληκτρα, αλλα λειτουργει αψογα και το συρομενο καπακι της καμερας και ολα)

Παντως γενικα πιστευω πιο ποιοτικα κινητα ειναι αυτα των candy bar που δεν εχουν κινητα μερη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θα πω νοκια και samsung με την δευτερη και μετα το 4 κινητο της να ειναι μπροστα απο την nokia σαν κατασκευαστρια.παρολο το κραξιμο που τις εχουμε ριξει για το αθλιο after sales support της,σαν κατασκευαστρια η αληθεια ειναι οτι φιαχνει συσκευες που ειναι παντα ενα βημα μπροστα απο τον ανταγωνισμο και προπαντων συσκευες που δεν χαλανε,μεχρι και ενα u600 με slide μηχανισμο που ειχα,υπαρχει σημερα μεσα στο κουτι του σαν να ειναι καινουριο,ουτε μποσικα ουτε τριξιματα ουτε τιποτα,για το galaxy s φυσικα δεν χρειαζεται να πω τιποτα ;) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sony ericsson.k700 του πατερα μου αντεξε με 7 ωρες ραδιοφωνο και μουσικη καθημερινα και να βρισκεται μεσα στα λαδια(δουλευει σε εργοστασιο)4 χρονια.και το w995 που εχω τωρα ειναι σαν καινουργιο με αρκετη μουσικη και πολλλλλλλλλλλλλλλλλααααααα μυνηματα.και τα κινητα τους εχουν συνηθως ικανοποιητικο value for money

 

Η full ατσαλινη κατασκευη του δινουν μια απιστευτη αισθηση ποιοτητας και στιβαροτητας

 

ειδικα μερικα κινητα σαν το 5320 πληρουν ολα οσα ειπες.τα χειροτερα πλαστικα ετοιμα να ξεκολλησουν σε κινητο του κουτιου με τις ζελατινες.θελω να πιστευω πως στο διαστημα 2,5 ετων που μεσολαβησε εχουν προλαβει να σοβαρευτουν γιατι ειναι αστεια αυτα για την εταιρια συνωνυμο της ποιοτητας και αντοχης στο χρονο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ψήφισα Σάμσουγκ, γιατί γενικά και καλή κατασκευή έχει στα κινητά της και το κυριώτερο δεν τα κρατάει πάντα σε τιμές στον ουρανό όταν περνάει η εποχή τους... σε αντίθεση με άλλες άλλες εταιρείες!:rolleyes:

 

apple:whistle:

keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πιστεύω η nokia και η samsung επειδή βγάζει κινητά με βάση την ανάγκη των πελατών τους.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ψηφισα (δεν υπηρχε επιλογη πιο πριν) τη sony ericsςon ως την καλυτερη κατασκευαστρια εταιρια. Μονο και μονο επειδη θυμαμαι ηταν η πρωτη που ειχε ευφευρει την αυτοματη εστιαση στα κινητα (κ750).

Οκ υπηρχε και η sharp πιο πριν με το gx30 νομιζω αλλα στα κινητα της σονυ ηταν ενσωματωμενη μεσα η τεχνολογια στη συσκευη, ενω στο Σαρπ επρεπε απλως να κουνησεις κατι στο φακο της καμερας.

Οποτε παταω αυτοματη εστιαση (κοντινη η μακρυνη ληψη) στα κινητα της SE και ακουω ενα κλακ κλακ μεσα στη συσκευη, εχω μια αισθηση οτι η τεχνολογια μεσα του ειναι πολυ πολυπλοκη.

Οκ και τα νοκια αργοτερα προσθεσαν carl jesssκατι στους φακους τους αλλα μεχρι προτινως τραβουσαν ληψη χωρις αυτοματη εστιαση.

Οσον αφορα την εμφανιση των κινητων πιστευω δεν ειναι και τοσο δυσκολο να σχεδιαστουν (εξαιροντας τη σειρα 9000 της νοκια πχ 9210) οποτε η προσοχη δινεται στο ποσα προβληματα βγαζουν απο το λειτουργικο τους η απο μια πτωση λογω της βαρυτητας.

Ολες οι εταιρειες εχουν βγαλει καλα μοντελα και ολες μερικα οχι και τοσο καλα. Παιζει και η τιμη της συσκευης ρολο παντως.

Δε μπορεις να ψηφισεις οτι η μια εταιρια ειναι χαλια(οταν εισαι κατοχος μιας φτηνης της συσκευης) ενω η αλλη εταιρια ειναι η καλυτερη(και απο αυτην εχεις το καλυτεροτερο μοντελο της-και πιο ακριβο).

Αυτα απο μενα/;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ψηφισα (δεν υπηρχε επιλογη πιο πριν) τη sony ericsςon ως την καλυτερη κατασκευαστρια εταιρια. Μονο και μονο επειδη θυμαμαι ηταν η πρωτη που ειχε ευφευρει την αυτοματη εστιαση στα κινητα (κ750)

 

με αυτη τη λογικη ρε συ Στεφ, η Motorola που εφηυρε το κινητο το ιδιο το 1983... τι ειναι?

 

 

Οκ και τα νοκια αργοτερα προσθεσαν carl jesssκατι στους φακους τους αλλα μεχρι προτινως τραβουσαν ληψη χωρις αυτοματη εστιαση.

 

**carl zeiss με αυτοματη εστιαση εχει και το Ν90 (2005) που βγηκε σχεδον ταυτοχρονα με το Κ750 ....

και την επομενη χρονια με Ν73 & Ν93 κλπ

 

οποτε δεν ισχυει το "μεχρι προτεινως τραβουσαν χωρις αυτοματη εστιαση" που λες... απο το 2005 το κανουν αδελφε.

 

---------------------

 

*οταν η Sharp το 2004 ειχε το GX 30 με CCD (παρακαλω) αισθητηρα, και δυνατοτητα macro mode... η SE βολοδερνε με καμερες τυπου P910... χαλι μαυρο δηλαδη.

 

και η Νοκια με το ψιλοκαλουλι 7610. αλλα οχι επιπεδου Sharp σιγουρα

 

 

--------------------

 

****αλλα στο φιναλε...η καμερα κρινει τον καλυτερο κατασκευαστη? ακυρο εντελως.

ειναι ενα εξτρα και τιποτα παραπανω οταν μιλαμε για την εννοια "κινητο τηλεφωνο"

 

γενικα θα επρεπε να σκεφτουμε την συνεπεια της καθε εταιριας, τις προτωποριες της, την ποιοτητα της

 

πχ. στον τομεα καμερα (που οπως ειπα ειναι δευτερευον) δεν θα κοιταξεις ποια εβαλε αυτοματη εστιαση πρωτη. αλλα ποια εβαλε καμερα πρωτη!)

 

add on camera εβαλε η ericsson με τα Τ65/Τ39/Τ68 και ενσωματωμενη η Νοκια με το 7650

 

^ νομιζω

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη λογικη ρε συ Στεφ, η Motorola που εφηυρε το κινητο το ιδιο το 1983... τι ειναι?

Εγω εβαλα η χειροτερη στο αλλο θεμα.. :p πριν με ρωτησεις καν. Οκ εφτιαξε λεπτα κινητα. Αλλα προσωπικα δε μου αρεσαν τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Apple απο μενα γιατι καταφερε να ειναι μια ξεχωριστη κατηγορια απο μονη της.

Εκανε οτι δεν μπορεσαν οι αλλοι.Ολα τα κινητα να συγκρινονται με καποιο iphone.

Για μενα ειναι πολυ μπροστα!

2η θα εβαζα την Samsung.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

*οταν η Sharp το 2004 ειχε το GX 30 με CCD (παρακαλω) αισθητηρα, και δυνατοτητα macro mode... η SE βολοδερνε με καμερες τυπου P910... χαλι μαυρο δηλαδη.

 

και η Νοκια με το ψιλοκαλουλι 7610. αλλα οχι επιπεδου Sharp σιγουρα

 

Συμφωνώ στα περισσότερα απλώς ενημερωτικά τότε με ccd αισθητήρα είχε κυκλοφορήσει και το SE S700i το οποίο έβγαζε φοβερές φωτογραφίες(καλύτερες από το gx30) και είχε και λίγο καλύτερη ανάλυση(1.3mp έναντι 1mp) και γενικότερα για μένα ήταν καλύτερο κινητό συνολικά και ειδικά σε θέμα ποιότητας/στιβαρότητας(ήταν από τα ΕΛΑΧΙΣΤΑ παγκοσμίως κινητά που ήταν made in japan με ότι αυτό θετικό συνεπάγεται...!)!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαιως!

παραλειψη μου

 

και να φανταστεις το ειχα κιολας!!

πρεπει να ειχε βγει λιγο μετα το gx30 παντως. αλλα καπου εκει κοντα.

 

gx30, w900, s700 = made in Japan

 

Κορυφαια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
για μένα είναι η sony που ανεβαίνει συνεχώς στην κατηγορία των κινητών και στο software και στο hardware .Τα τελευταία χρόνια έχει κάνει τρομερά άλματα και δεν σταματάει
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ψήφισα samsung λόγω του ότι με καλύπτει χρόνια και έχει μια ευρεία γκάμα συσκευών για όλα τα βαλάντια
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Apple αν και προτιμώ τα προϊόντα της Samsung!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...