Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;  

675 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      69
    • HTC
      110
    • LG
      30
    • Motorola
      19
    • Nokia
      188
    • Samsung
      134
    • Sony Ericsson
      83
    • ...άλλη εταιρεία
      22
    • ΔΞ/ΔΑ
      14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SHARP!!! μακράν... (οχι τυχαια η μοναδική κατασκευή απο Ιαπωνία- δυστυχώς αν και top, η Apple, απο Κινα πλέον και αυτή...)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει τα κινητα της Αlcatel να εινα τεχνολογικα πισω σε σχεση με τα περισσοτερα,αλλα εινα ΑΘΡΑΥΣΤΑ.ειχα το 207 και το εβαλα σε ενα ποτηρι νερο και την επομενη μερα δουλευε κανονικοτατα..εινα πολυ αξιοπιστα απο πλευρας κατασκευης..δειτε και αυτο το video αν δεν με πιστευετε...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samsung διοτι

-εχει το καλυτερο φωτοκινητο(pixon12)

-εχει το καλυτερο βιντεοκινητο(omniaHD)

-εχει τα ομορφοτερα κινητα(σειρα ultra)

-εχει τα κινητα με το χαμηλοτερο δεικτη sar

 

γι αυτους τους λογους ειναι κατα την αποψη μου η κορυφαια εταιρεια αυτη τη στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω πως το n86 είναι καλύτερο στο θέμα φωτογραφίας? Μπορεί να κάνω και λάθος.Καλά δεν το συζητώ για το χαμηλό τους sar συμφωνώ απολύτως και κατά την γνώμη μου η samsung αν και νέα στο χώρο των κινητών (και η apple το ίδιο) έχει δείξει πολύ ενθαρυντική πορεία αν και κατά την γνώμη μου υστερεί στον τομέα του λογισμικού.Η apple έχει ωθήσει στα άκρα το πράγματα και από άποψη λογισμικού και δυνατοτήτων και μερικούς τους έπιασε στον ύπνο(με το 2g ειδικά).Ως κάτοχος πολλών se δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος.Όσο για την Htc δεν έχω δοκιμάσει κανένα μοντέλο αλλά από τα χαρακτηριστικά και από τις αλλαγές που έχει κάνει στα wm θεωρώ ότι είναι μια εταιρεία που ενδιαφέρεται για τον καταναλωτή χωρίς όμως να έχω προσωπική εμπειρία.Τέλος άλλη μια εταιρεία που πιστεύω ότι δεν πρέπει να παραληφθεί είναι η sharp μόνο και μόνο ότι είναι made in japan αυτό τα λέει όλα δυστυχώς πια δεν βλέπω κάποια δείγματα στην Ελλάδα.Ευτυχώς υπάρχουν τόσες επιλογές και ρίχνουν τις τιμές εταιρείες όπως η nokia που κατά την γνώμη μου τις κοπανάει τις τιμές...Ψήφισα nokia γιατί αυτή η εταιρεία ανατρέπει τα στατιστικά και αν και σιωπηλή μετά το iphone έβγαλε το n900 που δεν έχω λόγια να το χαρκατηρίσω και με πολύ καλά μοντέλα,στιβαρή σχεδίαση (με μερικές εξαιρέσεις).Το μόνο που θα ήθελα να δω κινητά από αυτήν πιο προσιτά.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατί νομίζω πως το n86 είναι καλύτερο στο θέμα φωτογραφίας? Μπορεί να κάνω και λάθος.

Σιγουρα κανεις λαθος φιλε μου..κανενα κινητο δε βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απ το pixon12;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω Samsung ψηφιζω.Νομιζω συνδυαζει smartphones με multimedia τελεια.Ειναι η πρωτη που εβγαλε αν δεν κανω λαθος τις οθονες Amoled που ειναι φοβερες,εχει βγαλει κινητα με λογισμικο windows καθως και android(στον τομεα αυτο θα συνεχισει ακομα καλυτερα).Η apple φυσικα και ειναι πολυ καλη εταιρια,το iphone τους επιασε ολους στον υπνο με την πατεντα moultitouch,αλλα παιδια ειναι υπερτιμολογημενο,οπως και τα νοκια ΚΑΙ τα sony ericsson.Ειδικα για την σονυ στο θεμα τιμης τι να πω.Βγαζει κινητα που ειναι σχετικα πισω και δεν εχουν να προσφερουν κατι πρωτοποριακο(οπως xperia x1)σε τιμες 600-700 ευρω.Εγω πιστευω καλυτερη εταιρια(για να κοιταμε λιγο και την τσεπη μας)ειναι αυτη που εχει τον καλυτερο συνδυασμο ποιοτητας-τιμης και για μενα αυτη ειναι η samsung!
Link to comment
Share on other sites

iPhone από εμένα αλλά έχει βγάλει μόνο ένα συγκεκριμένο κινητό. Γι αυτό lg η samsung.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα,κανει μονη παρτυ η νοκια(6220c)

sybian s60 3rd fp2 me 16.000.000 χρωματα,βλεπεις σε χαρτη και τις γλαστρες του πεζοδρομιου.(ti να συγκρινω με windows mobile αν και εχω το htc cruise 2)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα τα πόστα

κ δεν εντοπισα κανέναν να αναφέρει το συνολικό πακέτο της Νοκια.

1) καλή κατασκευή σε όλη την γκάμα των μοντέλων της. Από τα φθηνά των 50 ευρώ, εώς τα πολυτελή των 1.400 ευρώ

2) ευχρηστα κ απλά τα s40, φιλικά κ ικανοποιητικά για τον προχωρημένο χρήστη, τα s60

3) μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας, έγινε η τελευταία αναβάθμιση. Υποστήριξη δλδ

4) πρωτοποριακή, όταν παρουσίασε την πρώτη συσκευή με ενσωματομενο GPS ( Ν95 )

5) Υπηρεσιες Ovi, που περιλαμβάνουν ηλ. κατάστημα εφαρμογών, ευχρηστοτατο ηλ. Ταχυδρομιο, online συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου, σημειώσεων, αλλά κ media αρχείων, συγχρονισμό χαρτών πλοήγησης με όλα τα προσωπικά poi's μέσω Ίντερνετ, κ πλέον το πιο πρόσφατο, δωρεάν πλοήγηση, με δικό της λογισμικό στις δικές της συσκευές.

 

Κ όλα αυτά, δουλεύουν το δυνατοτερο αρμονικά μεταξύ τους!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό έχω αλλάξει 4 συσκευές samsung και πραγματικά είναι πολύύύ γερά κινητά και από κατασκευή και από θέμα λειτουργίας!!
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω αλλάξει 4 συσκευές samsung και πραγματικά είναι πολύύύ γερά κινητά και από κατασκευή και από θέμα λειτουργίας!!

Έχω μια απορία...

ΓΙΑΤΙ τα αλλάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...

ΓΙΑΤΙ τα αλλάζεις?

 

Για διάφορους λόγους... είτε λόγο επιδότησης είτε πχ το Omnia HD που είχα πριν, ήταν φοβερό τηλέφωνο και με τέλεια οθόνη και κάμερα, αλλα δεν μου άρεσε το symbian και έτσι πήρα το Omnia II. Αλλα μη σου φένετε περίεργο... άλλοι αλάζουν τα κινητά ακόμα και απο χόμπυ!!

Link to comment
Share on other sites

Για διάφορους λόγους... είτε λόγο επιδότησης είτε πχ το Omnia HD που είχα πριν, ήταν φοβερό τηλέφωνο και με τέλεια οθόνη και κάμερα, αλλα δεν μου άρεσε το symbian και έτσι πήρα το Omnia II. Αλλα μη σου φένετε περίεργο... άλλοι αλάζουν τα κινητά ακόμα και απο χόμπυ!!

μακάρι να βγεί σύντομα ο διάδοχος του Ν900 με τον νέο συνδυασμό maemo+moblin=meego, κ να σε καλοδεχτούμε στην παρέα των νόκια...

πλάκα κάνω ε..

Link to comment
Share on other sites

Sasmung ενοειται.Μετα sony ericson.:happy:

 

Απορω πως η Nokia παει τοσο καλα σε θετικες αποψεις.Εχει αντιπαθητικα κινητα. :down:

έχει λειτουργικά κινητά

Link to comment
Share on other sites

Είχα Nokia από το 1998 όταν άρχισε να τα μαθαίνει ο κόσμος. Χωρίς προκαταλήψεις, δοκιμάζοντας 2-3 Nokia, Panasonic, Siemens, Sony Ericsson, και ξανά Nokia, μπορώ να πω με σιγουριά πλέον ότι τα Nokia HTAN κάποτε καλά.

Έγιναν δημοφιλή εξαιτίας της λογικής αρχιτεκτονικής των menu τους σε συνδυασμό με καλή ποιότητα κατασκευής. Η αντιπροσώπευσή τους στην Ελλάδα από την Alpha Copy ήταν άθλια.

Τα menu ξεπεράστηκαν εδώ και χρόνια, και οι οπαδοί της εταιρείας παρέμειναν λόγω συνήθειας και "συμβατότητας" κυρίως. Όταν μάλιστα άρχισε να πέφτει και η ποιότητα κατασκευής φάνηκε ξεκάθαρα πόσο απαράδεκτη ήταν η αντιπροσωπεία. Βροχή τα εξώδικα !

Μέχρι να δούμε τι θα κάνει η νέα αντιπροσωπεία, και μέχρι να βελτιωθεί η αξιοπιστία στην κατασκευή, ανοίξτε τα μάτια σας, και να είστε πολύ πολύ προσεκτικοί.

Link to comment
Share on other sites

Είχα Nokia από το 1998 όταν άρχισε να τα μαθαίνει ο κόσμος. Χωρίς προκαταλήψεις, δοκιμάζοντας 2-3 Nokia, Panasonic, Siemens, Sony Ericsson, και ξανά Nokia, μπορώ να πω με σιγουριά πλέον ότι τα Nokia HTAN κάποτε καλά.

Έγιναν δημοφιλή εξαιτίας της λογικής αρχιτεκτονικής των menu τους σε συνδυασμό με καλή ποιότητα κατασκευής. Η αντιπροσώπευσή τους στην Ελλάδα από την Alpha Copy ήταν άθλια.

Τα menu ξεπεράστηκαν εδώ και χρόνια, και οι οπαδοί της εταιρείας παρέμειναν λόγω συνήθειας και "συμβατότητας" κυρίως. Όταν μάλιστα άρχισε να πέφτει και η ποιότητα κατασκευής φάνηκε ξεκάθαρα πόσο απαράδεκτη ήταν η αντιπροσωπεία. Βροχή τα εξώδικα !

Μέχρι να δούμε τι θα κάνει η νέα αντιπροσωπεία, και μέχρι να βελτιωθεί η αξιοπιστία στην κατασκευή, ανοίξτε τα μάτια σας, και να είστε πολύ πολύ προσεκτικοί.

ανέφερα πιο πάνω "ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ" που προσφέρει αυτή τη στιγμή η Νοκια...

δεν την συμπαθώ μόνο για την συσκευή..

 

Υπάρχει άραγε, άλλη εταιρία, που να τη φτάνει σε παρόμοιο πακέτο???

Link to comment
Share on other sites

sony ericsson

samsung

htc <<android>>

apple

και τελευταια την nokia που πλεον δεν μου θυμιζει την nokia που ειχα ζησει στο παρελθον,τα περισσοτερα της κινητα εχουν απαραδεκτη ποιοτητα κατασκευης,τα symbian μου δινουν συνεχεια ενα ξαναζεσταμενο πιατο και τιποτα παραπανω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
HTC από παλιά αλλά ακόμη περισσότερο από όταν έπαψε να "κρύβεται" πίσω από άλλα ονόματα...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια μου ψηφισα την εταιρια με το πιο ποιοτικο τηλ. που εχει περασει απο τα χερια μου sony ericsson k750
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια μου ψηφισα την εταιρια με το πιο ποιοτικο τηλ. που εχει περασει απο τα χερια μου sony ericsson k750

 

Ναι Χρήστο... Ειδικα αυτο το joystick ...ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΟ!!

 

 

υγ: ειμουνα καποτε μεγαλο fanboy της SE (P series, w800, k750, w900, t68i) αλλα πλεον.................................................

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρήστο... Ειδικα αυτο το joystick ...ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΟ!!

 

εναν καθαρισμο ηθελε κατα καιρους

 

εδω ειχε επιβιωσει μετα απο πτωση σε ποτηρι με φραπε .... τι να λεμε τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...