Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;  

675 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      69
    • HTC
      110
    • LG
      30
    • Motorola
      19
    • Nokia
      188
    • Samsung
      134
    • Sony Ericsson
      83
    • ...άλλη εταιρεία
      22
    • ΔΞ/ΔΑ
      14


Recommended Posts

Χρόνια fan της HTC και αφορμή τα αξιόλογα windows phone κινητά που κατασκεύασε στο μέλλον. Πλέον όμως θεωρώ πως η Samsung δίνει τον καλύτερό της εαυτό για να αναπτύξει νέες καινοτόμες τεχνολογίες που εξυπηρετούν τις ανάγκες του καθενός.

 

Οπότε η ψήφος μου πάει στην Sammy!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως sony και lg πιστεύω ότι ανεβαίνουν στην προτίμησή του κόσμου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως sony και lg πιστεύω ότι ανεβαίνουν στην προτίμησή του κόσμου.

 

Ειδικά με τα τελευταία τους μοντέλα ναι (Z1 και G2). Μακάρι να έχουν και την ίδια συνέχεια όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν και μεγάλος fun της samsung τα 2 τελευταία smartphones ήταν lg. Θεωρώ όμως ότι η samsung είναι μακράν η πιο αξιόπιστη εταιρία με διαφορά... Και όσο αφορά την ποιότητα των συσκευών αλλά και όσο αφορά το service της, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και εχω Nokia πιστευω οτι η Apple εχει βρει την χρυσ τομη σε hardware-software
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κινητά απο τα χέρια μου περάσανε πολλά...από smartphones 1 και έμεινα εκει 5 χρόνια!

ΝΟΚΙΑ 5800!

 

Αυτά που μου έμειναν είναι:

 

1) Panasonic GD75 - όταν τα κινητά σέρνονταν...με ασπρόμαυρες οθόνες το συγκεκριμένο πήγαινε σφαίρα πανάλαφρο μικρό με μπλε οθόνη....ανοιγε σε λιγοτερο 4 δευτ/τα και κατευθείαν έμπαινες καταλογο και έπερνες τηλ....είχε αντιγραφη επικόλληση στα μνμτα...πολυ μπροστα απο την εποχή του και κλασσικο ιαπωνικο σκυλι...

 

2) Nokia 6300 - το έιχα ξεφτιλίσει στην χρήση! άπειρες ώρες κλήσεων! λεπτό στιβαρό.... απίστευτο! Το 1ο κινητό που μου άντεξε πάνω από 1 χρόνο

 

3) Nokia 5800 - ότι και να πώ είναι λίγο...δεν θα το ξεχάσω ποτέ! ήταν το 1ο μου smartphone και άντεξε 5 ολοκληρα χρόνια και συνεχίζει! τι και αν έχει symbian....τι και αν είναι χοντρό πια! να το έχω παντού και πάντα...κυνήγι-παραλία-φοιτητικα ξενύχτια-στρατο! τι σαβούρες είχε φάει απο τα νεύρα μου στο στρατό το πέταγα στον τοιχο και αυτό συνέχιζε.... 1 καλοκαιρι άνοιγα όλες τισ μπύρες μου με το μπρεζελ του....το πίεσα πάντα και αυτό δεν λύγισε ποτε! :love:

 

ΝΟΚΙΑ κύριοι.... τα λεφτά που πήρε αυτή η εταιρία απο μένα μου τα επέστρεψε με 8 όμορφα έτη ικανοποίησης!

 

 

Y.Γ Ένα κινητό που δεν θα ξεχάσω ποτέ για μία απο τις καλύτερες και απλούστερες λειτουργειες που είχε είναι το Siemens CX70! Είχε μετρητή του πόσο κτυπούσε το κιν σου στις αναπάντητες σου....δεν ξέρω αν το έχουν τα τωρινά....αλλά όσο ξέρω δεν έχω δει....σου έλεγε κάτω απο το όνομα και το τηλ κτυπησε 1sec και ήξερες πως σου έκανε αναπάντητη, έβλεπες 9sec σε έπαιρνε τηλ....

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πριν βγούνε τα smart ήμουν μόνο σε ΝΟΚΙΑ και ΣΟΝΥ και τα θεωρώ πολύ καλά.

Τώρα πλέον οι απόψεις αλλάζουν ανάλογα των εμπειριών :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παιδιά λάθος ερώτημα. Πια κατασκευάστρια εταιρία. Πχ η foxconn που κατασκευάζει για την apple, samsung κλπ

 

“ Sony's PlayStation , the Nintendo Amazon's Kindle Fire are just a few of the products Foxconn makes. It also produces TVs for Sony, Sharp, and Toshiba; handsets for Apple, Nokia, Motorola and Huawei, and networking equipment for Cisco, according to Arthur Liao, an analyst with Fubon Securities Investment Services Co.

 

 

Foxconn is also a major assembler of PCs for Hewlett-Packard, Dell and Acer, and manufactures all three of the big game consoles, from Microsoft, Nintendo and Sony, other analysts said.

 

Cisco, Huawei, Nintendo, Sony and Nokia all confirmed they use Foxconn as a manufacturer, though Nokia said the "clear majority" of its phones are made in-house. Other firms including Acer, Microsoft, Motorola, Sharp and Toshiba declined to comment about where their products are made.”

 

 

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Blackberry και με διαφορά, μια επιφύλαξη για τα νέα κινεζική κατασκευής, όλα τα προηγούμενα όμως όπως το Passport έχουν εκπληκτική ποιότητα κατασκευής και λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...