Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το αρχικό κλείδωμα δορυφόρων στο τελευταίο SYGIC.

Στο προηγούμενο 5800 μου δούλευε μια χαρά και αποφάσισα και στο νέο να περάσω την κάρτα μνήμης όπως είναι.

Το garmin παίζει μια χαρά, αλλά το sygic κάνει 1 ώρα να κλειδώσει!!:(

Αν όμως βγω, πάω να ανοίξω το garmin ή το ovi maps θα πιάσω σήμα αμέσως!!Άρα δεν φταίει το κινητό, αλλά το πρόγραμμα.

Τι μπορεί να φταίει?Το sis το έχω κάνει κανονικά εγκατάσταση, απλά τους φακέλους άφησα όπως ήταν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Νokia E55 με πολυ κοπο το εγκατεστησα εναν χαρτη οπου τον ξεκλειδωσα κανονικα αλλα ενω ανοιγει η εφαρμογη φορτωνει τον χαρτη δεν εχει ποιασει σημα το gps..λετε να αργει? αν καποιος φιλος απο εδω ξερει κατι ας μου απαντησει ...ευχαριστω!!! Edited by filiatrinos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο προηγούμενος χάρτης ήταν 58mb και ο καινούριος 44.

Ξέρει κανείς τι παίζει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα με τρελάνει αυτό το Sygic. Είχα τόσο καιρό περασμένη στο 5800 μια παλαιότερη έκδοση του Sygic. Επειδή τις προάλλες πρόσεξα πως είχε κάποια λαθάκια στην χαρτογράφηση είπα να περάσω κάποιον πιο νέο χάρτη και συγκεκριμένα τον CI 2010.02. Έκανα απλά αντιγραφή το αρχείο .pak στη θέση του παλιού και φυσικά δε δούλεψε γιατί δεν φόρτωνε τον χάρτη γιατί δεν είχα αλλάξει το mlm. Έκανα και τις αλλαγές στο mlm σύμφωνα με όσα έχουν υποθεί στο forum, αλλά πλέον μου γράφει πως έληξε η δοκιμαστική περίοδος του Sygic και πως πρέπει να το ενεργοποιήσω. Μου βγάζει κάποιον κωδικό συσκευής αλλά από εκεί και πέρα έχω κολλήσει. Τι έχω κάνει λάθος; Δε το άφηνα όπως ήτανε; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει αυτό το Sygic. Είχα τόσο καιρό περασμένη στο 5800 μια παλαιότερη έκδοση του Sygic. Επειδή τις προάλλες πρόσεξα πως είχε κάποια λαθάκια στην χαρτογράφηση είπα να περάσω κάποιον πιο νέο χάρτη και συγκεκριμένα τον CI 2010.02. Έκανα απλά αντιγραφή το αρχείο .pak στη θέση του παλιού και φυσικά δε δούλεψε γιατί δεν φόρτωνε τον χάρτη γιατί δεν είχα αλλάξει το mlm. Έκανα και τις αλλαγές στο mlm σύμφωνα με όσα έχουν υποθεί στο forum, αλλά πλέον μου γράφει πως έληξε η δοκιμαστική περίοδος του Sygic και πως πρέπει να το ενεργοποιήσω. Μου βγάζει κάποιον κωδικό συσκευής αλλά από εκεί και πέρα έχω κολλήσει. Τι έχω κάνει λάθος; Δε το άφηνα όπως ήτανε; :mad:

Φτι'αξε τότε νέο licence.

Δεν έχει το Sygic g-e-n-e-r-a-t-o-r?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο ένα προγραμματάκι που βάζεις ID (προφανώς αυτό που βγάζει το Sygic), δηλώνεις χάρτη (έγω βάζω GRC), πατάς ένα κουμπί και σου βγάζει δύο κωδικούς (ο πάνω λέει κάτι για το mlm αρχείο και ο άλλος για All European Maps νομίζω. Όποιον κωδικό και να βάλω μου λέει πως είναι λάθος. :mad:

 

ΥΓ. Τελικά όλα ΟΚ. Το πέρασα από την αρχή μαζί με τους νέους χάρτες και ησύχασα!

Edited by axel12p
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση χαρτών για Ελλάδα και Ευρώπη; Υπάρχει και χάρτης για τις θάλασσες; Όπως το Bluechart για Garmin;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση χαρτών για Ελλάδα και Ευρώπη; Υπάρχει και χάρτης για τις θάλασσες; Όπως το Bluechart για Garmin;

 

2010.03 για Ελλάδα και Ευρώπη

 

Για θάλασσα δεν έχω δει κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιζει σε κανενα TMC απο GPRS (internet) σε χαρτη CIT. Σε μενα βγικε 2-3 φορεσ πριν ενα μηνα και τωρα τηποτα
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα Pois εκτός από αυτά που βρίσκονται "πακέτο" με το πρόγραμμα";
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα Pois εκτός από αυτά που βρίσκονται "πακέτο" με το πρόγραμμα";

 

Παίζει πχ αυτό:

http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=19

 

και αυτό που είναι στην 1η σελίδα http://index.pois.gr/index.asp

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

o καλυτερος συνδιασμος sygic 10 με ποιον χαρτη ειναι?

Σε μεγεθος ΜΒ αυτος που εχω τωρα στην καρτα μνημης ειναι 46ΜΒ (grc.pak)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

o καλυτερος συνδιασμος sygic 10 με ποιον χαρτη ειναι?

Σε μεγεθος ΜΒ αυτος που εχω τωρα στην καρτα μνημης ειναι 46ΜΒ (grc.pak)

 

Λογικά έχεις της ΤΑ τον 2010.03.

Αυτός παίζει πιο πολύ στα φόρουμ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και ο CIT NAVIGREECE είναι 46mb
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες για το πρόγραμμα, στα πνευματικά δικαιώματα βλέπεις τον χάρτη που έχεις φορτώσει και ποια έκδοση είναι ακριβώς..

Τώρα το διαπίστωσα..

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα απ το poiplazza μερικά ωραία αρχειάκια, τα έβαλα στους κατάλληλους φακέλους. Όταν ξεκίνησα την εφαρμογή, το Sygic κόλλησε εντελώς. Μετά από 4-5 αποτυχείς προσπάθειες, όπου όλο πάγωνε, διέγραψα αυτά τα pois και το Sygic δούλεψε όπως πριν.

Μου φαίνεται περίεργο που στην ουσία αυτά τα αρχεία δεν θα πρεπε να επηρεάζουν και τόσο το σύστημα, τελικά να καταφέρνουν να το παγώνουν.

Τώρα πρέπει να δοκιμάσω ένα ένα αυτά τα Pois για να δω πιο απ αυτά φταίει (αν και δεν έχω τη διάθεση να το κάνω).

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

βγήκε ο navteq 2010.07
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούργιος στο forum,χρειάζομαι λίγη βοήθεια.Αν ξέρει κανείς να μου πει και να βοηθήσει.Θα ήθελα να μου πείτε πως και από που μπορώ να κατεβάσω το SYGIC 7.71 ή νεότερο για nokia 5800.Αν υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης αναλυτικές,φυσικά με Ελληνικούς χάρτες και αν είναι συμβατό και με το nokia c6.Συγνώμη αν σας κούρασα με τα τόσα που ζητάω και ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Αυτή τη φορά έγινε διόρθωση από την ομάδα διαχείρισης. Τα επόμενα μηνύματα σε greeklish θα διαγραφούν άμεσα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Σαν καινούργιος καλό είναι να διαβάσεις το F.A.Q. της πρώτης σελίδας,θα σε βοηθήσει πολύ καθώς πολλές απορίες σου θα λυθούν.

Αυτό που ψάχνεις μπορείς να το βρεις στην επίσημη σελίδα:http://www.sygic.com/ ή με μία αναζήτηση στο διαδίκτυο.Να σημειώσω ότι μέσα από τις σελίδες του forum απαγορεύεται η αναφορά και η διακίνηση σε ότι έχει να κάνει με παράνομο περιεχόμενο.

Ότι δουλεύει στο 5800 δουλεύει και στο C6.Μια ανάγνωση του θέματος θα σε βοηθήσει σχετικά με τον τρόπο εγκατάστασης.

Ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pois.gr πολύ καλή συλλογή Pois για τη χώρα μας
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίοι χάρτες για ελλάδα είναι:

 

Νavteq 2010.07 = 47,8mb

CIT NaviGreece 2010.02 = 45,6mb

TeleAtlas 2010.03 = 43,7mb

CI2010.02 (?) = 76,6mb (πλασάρεται ως CIT Navigreece 2010.06 και πιθανόν να είναι ο CIT Navigreece 2010.02 με ενσωματωμένα 170.000 pois).

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
η δικιά μου εφαρμογή έχει μόνο αγγλική πλοήγηση μπορεί κάποιος να μου στείλει το αρχείο με την ελληνική φωνή;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Εγκατέστησα επιτυχώς το πρόγραμμα στο Χ6. Ηθελα να ρωτήσω πως αφαιρώ ενα σημείο απο τα "αγαπημένα" μου σημεία. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγκατέστησα επιτυχώς το πρόγραμμα στο Χ6. Ηθελα να ρωτήσω πως αφαιρώ ενα σημείο απο τα "αγαπημένα" μου σημεία. Ευχαριστώ

 

Θα πας πανω απ'την εξοδο στα σημεια ενδοιαφεροντος και εκει θα επιλεξεις διαγραφη κατηγοριας POI(θα σου διαγραψει ολα τα αγαπημενα).Δυστυχως η διαγραφη ενος μονο POI δεν λειτουργει απ'οτι δοκιμασα,αν λειτουργει σε σενα καλως!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας πανω απ'την εξοδο στα σημεια ενδοιαφεροντος και εκει θα επιλεξεις διαγραφη κατηγοριας POI(θα σου διαγραψει ολα τα αγαπημενα).Δυστυχως η διαγραφη ενος μονο POI δεν λειτουργει απ'οτι δοκιμασα,αν λειτουργει σε σενα καλως!

 

Πια έκδοση του προγράμματος έχεις και δεν σου λειτουργεί η διαγραφή ενός μόνο POI, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την 8.14 με πιο παλιά έκδοση έχω την εντύπωση ότι λειτουργούσε κανονικά η διαγραφή ενός μόνου σημείου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...