Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα τους χάρτες της navteq και μου τους ενεργοποίησε, το θέμα είναι γιατί δεν μου ενεργοποιεί τους χάρτες της CIT;

Χρησιμοποιώ κανονικά το CIT_SMM10_South East Europe.mlm αλλά στην ενεργοποίηση μου βγάζει ότι έβαλα λάθος κωδικό!

 

Τέλος, πως βάζουμε δύο χάρτες στην συσκευή; Είδα στην πρώτη σελίδα του θέματος που γράφει ότι φτιάχνουμε νέο φάκελο με το όνομα του χάρτη αλλά όλοι χάρτες έχουν το ίδιο όνομα, δηλαδή grc!

 

δεν θα εχεις το σωστο mlm αρχειο ψαξε να δεις οτι ειναι το σωστο. οταν θελεις παραπανω απο ενα χαρτη η δομη στο dir πρεπει να ειναι maps- mapsnavteq και μεσα εκει grc- wlc - mlm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θα εχεις το σωστο mlm αρχειο ψαξε να δεις οτι ειναι το σωστο. οταν θελεις παραπανω απο ενα χαρτη η δομη στο dir πρεπει να ειναι maps- mapsnavteq και μεσα εκει grc- wlc - mlm

 

Το mlm που "δίνουν" μαζί με τους συγκεκριμένους χάρτες έχω. Προς το παρόν μάλλον θα μείνω με τον navteq και βλέπουμε.

 

Στο δεύτερο ερώτημά μου:

δηλαδή π.χ. για να βάλω και τους τρεις χάρτες που υπάρχουν για το sygic 10 πρέπει να φτιάξω μέσα στον maps τρεις φακέλους με ότι ονόματα θέλω π.χ. mapscit, mapsteleatlas και mapsnavteq και θα τους αναγνωρίζει κανονικά;

 

*ενοοείται ότι μέσα σε κάθε έναν από τους τρεις φακέλους θα έχω το αρχείο mlm και τον φάκελο grc με τους χάρτες.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Το mlm που "δίνουν" μαζί με τους συγκεκριμένους χάρτες έχω. Προς το παρόν μάλλον θα μείνω με τον navteq και βλέπουμε.

 

Στο δεύτερο ερώτημά μου:

δηλαδή π.χ. για να βάλω και τους τρεις χάρτες που υπάρχουν για το sygic 10 πρέπει να φτιάξω μέσα στον maps τρεις φακέλους με ότι ονόματα θέλω π.χ. mapscit, mapsteleatlas και mapsnavteq και θα τους αναγνωρίζει κανονικά;

 

*ενοοείται ότι μέσα σε κάθε έναν από τους τρεις φακέλους θα έχω το αρχείο mlm και τον φάκελο grc με τους χάρτες.

 

ναι τους αναγνωριζει δεν εχει προβλημα αρκει να ειναι σωστα τα directories

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια ποιος ειναι ο φακελος που εχει μεσα το 'ιστορικο' ?

Και... μπορω να το μεταφερω σε αλλο τηλεφωνο android?

εχω την 8.14 και θελω αν γινεται να τον αντιγραψω σε 8.16

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. πέρασα το 8.24 σε satio και δείχνει να δουλευει κανονικά. το πρόβλημα είναι ότι προσπαθώ να ενεργοποιήσω το χάρτη και το ****** μου δίνει κὢδικό με μικρά γράμματα (π.χ. dd... ) ενώ το πληκτολόγιο που έχει το πρόγραμμα για να τον γράψω μου τα βγάζει όλα κεφαλαία και έτσι μου βγάζει λάθος κωδικός. πώς το γυρίζω να γράφει μικρά;

ευχαριστώ πολύ.

edit: το έφτιαξα.

απλά να ρωτήσω το εξής:

1.τα αρχεία mlm του κάθε χάρτη πρέπει να είναι μέσα στο φάκελλο του συγκεκριμένου χάρτη ή στο φάκελλο maps όλα μαζί;

2. το αρχείο license πρέπει κι αυτό να είναι μέσα σε κάθε χάρτη το δικό του ή ένα μέσα στο γενικό φάκελλο maps;

3. δε μπορώ να δω την έκδοση του χάρτη (έχω 8.24 σε satio). πηγαίνω ρυθμίσεις, πληροφορίες, πατάω πνευματικά δικαιώματα και μου βγάζει ένα κατεβατό από κείμενο.

ευχαριστώ.

Edited by senos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορείς να μου απαντήσεις πως άλαξες τα γράμματα σε μικρά Εχω ΝΟΚΙΑ Χ6 και δεν μπορώ να το βρώ...Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθήσει..Εχω νοκια Χ6 εγκατέστησα το προγραμμα πλοήγησης sygic και όταν μου ζητάει κωδικό ενεργοποιησης έχει κεφαλαία γράμματα τα οποία δεν μπορώ να γυρίσω σε μικρά! ξέρει κάποιος πως γίνετε.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να με βοηθήσει..Εχω νοκια Χ6 εγκατέστησα το προγραμμα πλοήγησης sygic και όταν μου ζητάει κωδικό ενεργοποιησης έχει κεφαλαία γράμματα τα οποία δεν μπορώ να γυρίσω σε μικρά! ξέρει κάποιος πως γίνετε.....???

 

Δεν γυρνάει γιατί δεν χρειάζεται να γυρίσουν. Κάπου αλλού θα κάνεις λάθος μάλλον.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. δε χρειάζεται να γυρίσεις τα γράμματα σε μικρά. αν θυμάμαι καλά επειδή δεν έπαιρνε τον κωδικό με μικρά έφτιαξα ένα licence.txt με τον κωδικό καιi το έβαλα στο φάκελλο map και μετά πήρε τον κωδικό με κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση του Navteq maps για Sygic Mobile 8.24?

Και πως τον ενεργοποιώ;

Ευχαριστώ.

Edited by pfg

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...