Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε ό,τι έχει σχέση με το Sygic GPS Navigator.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν επειδή το έψαξα λίγο με τα POI θα ήθελα να σας αναφέρω τα παρακάτω.

 

Το Poiplaza.com έχει έτοιμα αρχεία για το Sygic τα οποία όμως είναι τα περισσότερα του 2008.

 

Το http://index.pois.gr/index.asp πιστεύω ότι είναι το μόνο που έχει τα περισσότερα Ελληνικά POI με ενημέρωση σχεδόν καθημερινά, δεν έχει όμως αρχεία έτοιμα για το Sygic.

 

Τα βήματα που πρέπει να κάνουμε για να έχουμε ενημερωμένα POIS για το Sygic είναι

1. Θα πρέπει να κάνουμε download τα POI's που μας ενδιαφέρουν απο το παραπάων site σε μορφή όμως CSV και με λατινικούς χαρακτήρες. (Οποιασδήποτε εταιρίας Software POIS κατεβάσουμε σε μορφή CSV δουλευει κανονικότατα).

2. Στην συνέχεια με το πρόγραμμα Ov2Upi 2.9 Convertor μετατρέπουμε τα αρχεία CSV τα οποία μόλις κατεβάσαμε σε αρχεία συμβατα με το Sygic δηλαδή .upi

3. Αντιγράφουμε τα αρχεία .bmp απο τα POIs που μολις ετοιμάσαμε στον φάκελο Res\icons

4. Μετατρέπουμε τα αρχεία wav τα οποία υπάρχουν μέσα στα POIs που καταβάσαμε σε μορφή .ogg (Απο ότι ειδα μέσα στον φάκελο με τα Sounds του Sygic όλα τα Sounds ήταν αυτής της μορφής, δεν δοκίμασα να αφήσω τα αρχεία στην original μορφή τους .wav)

5. Αντιγράφουμε τα αρχεία .ogg που μόλις φτιάξαμε στον φάκελο Res\Sounds

6. Αντιγράφουμε τα αρχεία .upi που μόλις φτιάξαμε στον φάκελο Maps\GRC (Εφόσον μιλάμε για ελληνικό χάρτι και ελληνικά POIS)

7. Στην συνέχεια απο το μενού της εφαρμογής διαλέγουμε Διαχείρηση σημείων ενδιαφέροντος - Εμφάνιση/ΑπόκρυψηΣημείων Ενδ. και διαλέγουμε ποιά σημεία POIS θέλουμε να εμφανίζονται στην οθόνη.

8 Στην συνέχεια απο το μενού της εφαρμογής διαλέγουμε Διαχείρηση σημείων ενδιαφέροντος - Ειδοποίηση όταν πλησιάζεται σε Σημείο ενδιαφέροντος. Απο αυτό το μενού μπορούμε να κάνουμε αντιστοιχία όποιον ήχο θέλουμε με όποιο σημείο ενδιαφέροντος θέλουμε και στα πόσα μέτρα πρίν το σημεία θέλουμε να μας ενημερώνει.

 

Εγώ αυτά βήματα ακολούθησα και πλέον έχω ενημερωμένα POIS, ελπίζω να μην σας μπέρδεψα.

Σημαντικό είναι τα αρχεία που έχουμε φτιάξει να είναι όλα σε λατινικά, καθώς επίσης για κάθε POI να έχουμε το ίδιο όνομα στο POI και στο bmp. (π.χ. SpeedCam.upi και SpeedCam.bmp)

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε...Η λύση βρέθηκε(ή τουλάχιστον έτσι νομίζω).Πέρασα την τελευταία έκδοση 4189D του Karlesg(MobileMaps 2009) με το χάρτη NaviGreece_2009 01.

Έχω βάλει ΟΛΑ τα upi από μετατροπή των Garmin EN .csv,ενώ μετέτρεψα όλα τα .bmp σε 20χ20 στα 96 dpi με βάθος 8 bit.

Τα pois λειτουργούν κανονικότατα και τα εικονίδια εμφανίζονται ΟΛΑ!!!

Ο φίλος gkaragianniss έφτασε πολύ κοντά στη λύση στο προηγούμενο post,αν και πρώτο του μήνυμα.Όλο το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι προσπαθούσαμε όλοι να μετονομάσουμε τα .upi ώστε το μήκος του ονόματος να μην υπερβαίνει τους 25 χαρακτήρες όπως είχε παρατηρήσει εδώ ο φίλος paulpap1.ΛΑΘΟΣ!!!

Το μήκος του ονόματος δεν παίζει κανένα ρόλο,είτε 15,είτε 25,είτε 35 χαρακτήρες είναι.Απλά μικραίνει η γραμματοσειρά για να χωρέσει στην οθόνη στη λίστα των pois όταν επιλέγουμε Διαχείριση ή Αναζήτηση Σημείου Ενδιαφέροντος.

Αν γίνει μετονομασία έστω και ενός αρχείου .upi μέσα στο φάκελο GRC,για κάποιο περίεργο λόγο το πρόγραμμα πετάει "Unexpected error"και κλείνει!Άρα δεν πρέπει να πειράξουμε καθόλου τα .upi και να προσέξουμε ώστε τα εικονίδια να είναι στα 8 bit.Δεν έχω τσεκάρει ακόμη αυτό που είπε ο gkaragianniss,ότι δηλαδή δεν παίζει ρόλο το όνομα των εικονιδίων να είναι διαφορετικό από αυτό των αντίστοιχων .upi.Πάντως εγώ τα έχω ίδια.

Ενδέχεται να παίζει κάποιο ρόλο και ο χάρτης,αν και δε νομίζω.Θα δοκιμάσω και με τον TeleAtlas για να το εξακριβώσω.

Σε λιγο θα ανεβάσω σε συνημμένο όλα τα pois που λειτουργούν κανονικά

Σχεδόν ΟΛΑ τα POIs από το index.pois.gr ενημερωμένα μέχρι 11/05/2009 απο τον jhonny[/member]

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2787174#post2787174

................................

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε install το Sygic Mobile 7.71*

 

 

*Το πρόγραμμα που κυκλοφορεί είναι στα αγγλικά και η πλοήγηση είναι στα αγγλικά

 

1. Καταρχάς το βρίσκουμε με μια αναζήτηση στο Google. Κατεβάζουμε το πρόγραμμα και τον καινούργιο χάρτη της Ελλάδας (03/2009), και το τροποποιημένο Mc Guider 2009.mlm αρχείο

Προσέχουμε το Sygic να λέει για touch στον τίτλο, και ο χάρτης να έχει όνομα grc.

 

2.Αποσυμπιέζουμε το Sygic και πρέπει μέσα σίγουρα να έχει τρεις φακέλους

drive, maps, res και το εκτελέσιμο .sys

 

3. Πάμε μέσα στον φάκελο Maps και αντικαθιστούμε το McGuider 2009 με το τροποποιημένο που έχουμε βρει. Αν το τροποποιημένο δεν ονομάζεται McGuider 2009 το ονομάζουμε εμείς για καλό και για κακό ( αν και δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο )

 

4.Μέσα στον φάκελο Maps φτιάχνουμε έναν καινούργιο και τον ονομάζουμε grc

Μέσα στον φάκελο grc βάζουμε τον χάρτη της Ελλάδας grc.pak

Αν θέλουμε και οποιοδήποτε άλλο χάρτη κάνουμε την ίδια διαδικασία.Δηλαδή Φτιάχνουμε στο Maps ένα φάκελο με το ονομά του και τον βάζουμε μέσα.

 

5.Μεταφέρουμε στο τηλέφωνο τους φακέλους maps,res,drive και το .sys για touch χύμα στην κάρτα ( με επιλεγμένη την μαζική αποθήκευση )

 

6.Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο και μέσω ενός file manager πάμε και βρίσκουμε στην κάρτα μνήμης το .....touch.sys και το κάνουμε εγκατάσταση.

 

7.Ανοίγουμε το πρόγραμμα ( το εικονλιδιο με το μισοφέγγαρο ) και στο activation επιλέγουμε manual.

 

8.Σαν κωδικό βάζουμε TRIALJJMWLWQZ ο οποίος είναι trial, και το μόνο κακό είναι ότι εμφανίζει στην αρχική οθόνη του προγράμματος ότι είναι trial.

Το καλό είναι ότι διαρκεί πολύ ( πάρα πολύ ) και το πρόγραμμα είναι άκρως λειτουργικό.

 

Καλή επιτυχία

Επειδή είναι ο πρώτος οδηγός που κάνω, αν παραβαίνει κάπου τους κανόνες ας τροποποιηθεί

Τυχον απορίες θα απαντηθούν και τώρα θα προσπαθήσω να το κάνω ελληνικό

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και ελληνικό

 

Για να το κάνουμε ελληνικό χρειαζόμαστε δύο αρχεία, τον φάκελο greek_woman και το αρχείο greek.lang

 

Πως θα τα βρούμε ?

 

Κατεβάζουμε την παλιότερη έκδοση 7.70 που τα περιέχει από τα μαγαζάκια

 

Αφού την αποσυμπιέσουμε πηγαίνουμε στον φάκελο res έπειτα στο voices και εκεί βρίσκουμε τον φάκελο greek_woman. Τον κάνουμε copy ( αντιγραφή ) και έπειτα πάμε στην κάρτα μνήμης του κινητού μας και βρίσκουμε τον φάκελο res και στον υποφάκελο voices το κάνουμε paste ( επικόλληση )

 

Για την ελληνική γλώσσα είναι η ίδια διαδικασία

Πάμε στο παλιό sygic sτον φάκελο res και βρίσκουμε τον υποφάκελο skin. Εκεί θα βρούμε το αρχείο greek.lang και το κάνουμε copy ( αντιγραφή ).

Έπειτα πάμε στην κάρτα μνήμη του κινητού μας και στον φάκελο res, στον υποφάκελο skin και το κάνουμε paste ( επικόλληση )

 

Από τα settings του προγράμματος επιλέγουμε τα ελληνικά ως γλώσσα μενού και πλοήγησης και τέρμα!!!

Εγώ δεν είδα κάποιο πρόβλημα!!!

Καλή πλοήγηση,

 

Υ.Γ. Πάω να δω και τι λέει στον δρόμο :D:D:D

 

Αφού ο οδηγός μπήκε στην αρχή σβήστε τα μηνυματά μου ώστε να προχωρήσει η κουβέντα ομαλά!

Όσοι το εγκαταστήσετε ή προσπαθήσετε, ποστάρετε τις παρατηρήσεις σας ώστε να βελτιώσουμε όλοι μαζί τον οδηγό !

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει την εικόνα με μία άλλη που δεν βγάζει το μήνυμα

Αλλά οι χακερικές μου ικανότητες δεν φτάσαν μέχρι εκεί.

Όποιος τα καταφέρει ας το ποστάρει να βελτιώσουμε τον οδηγό !

 

Α και φίλε my7650 επειδή το έχεις βάλει και εσύ αν κάπου νομίζεις ότι έχω κάνει λάθος ή δεν είμαι σαφής, ποσταρέ το να τον τροποποιήσουν οι mod

Θυμάμαι το μπάχαλο που έχει γίνει στο garmin και προσπάθησα να είμαι υπεραναλυτικός

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το εχω ψαξει και με αυτα που διαβαζω παραπανω μπορει να γινει το παρακατω. Αν υποθεσουμε πως η εικονα ειναι σε καποιο φακελο του προγραμματος μπορουμε να κανουμε μια διαφανη εικονα με ιδιες διαστασεις - ονομασια - καταληξη και θα την αλλαξουμε με την κανονικη. Λογικα θα την διαβαζει το προγραμμα και θα τρεχει την διαφανη!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστουμε για την αναλυση και τον τροπο.

Απο εκει που το κατεβασα εγω 'γνωστο μαγαζακι' ειχε περασμενα τα greek αρχεια και στα voices και στο res.

Και παλι μπραβο.

 

Ναι τώρα το βρήκα και εγώ και τα έχει περασμένα

Αλλά είχα βρει μια πιο λιτή έκδοση, μόνο για symbian touch, που δεν τα είχε και αναγκαστικά τα πέρασα μόνος μου.

Πολλά από τα πράγματα στην μεγάλη έκδοση δεν χρειάζεται να τα έχουμε στο κινητό

Όπως τα .sys για άλλες εκδόσεις ή το .exe για windows

Οπότε δεν γράφεις τις παρατηρήσεις σου για την μεγάλη έκδοση ( κυρίως τι να αντιγραφεί και τί όχι στο κινητό ) ώστε να μην μπερδευτούν οι χρήστες ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα το βρήκα και εγώ και τα έχει περασμένα

Αλλά είχα βρει μια πιο λιτή έκδοση, μόνο για symbian touch, που δεν τα είχε και αναγκαστικά τα πέρασα μόνος μου.

Πολλά από τα πράγματα στην μεγάλη έκδοση δεν χρειάζεται να τα έχουμε στο κινητό

Όπως τα .sys για άλλες εκδόσεις ή το .exe για windows

Οπότε δεν γράφεις τις παρατηρήσεις σου για την μεγάλη έκδοση ( κυρίως τι να αντιγραφεί και τί όχι στο κινητό ) ώστε να μην μπερδευτούν οι χρήστες ?

 

 

Στο συγκεκριμενο θεμα αποπου βρηκα κι εγω την πληρη εκδοση για ολα τα κινητα με ολες τις γλωσσες, αναφερονται τροποι να αφαιρεθουν ολα τα περιεργα μηνυματα και κουμπια που εμφανιζει η trial εκδοση και να ειναι πλεον πληρως λειτουργικη ουσιαστικα "για παντα" χωρις περιεργα μηνυματα, κουμπια και this is trial στο χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης τι λέει απο θέμα κάλυψης, σε σχέση με το Garmin? Με ενδιαφέρει Ελλάδα και Ιταλία κυρίως.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης της Teleatlas για Ελλαδα ειναι αυτος της GI αφου αυτες οι εταιρειες συνεργαζονται πλεον.

Δεν ειμαι σε θεση να ξερω ποσο ενημερωμενος ειναι αυτος που εβγαλε τωρα εκδοση Μαρτιου 09 σε σχεση με τους καθαυτου χαρτες της GI που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη σε αλλες εφαρμογες. Παντως σιγουρα στο μελλον καποια στιγμη θα εχουμε εναρμονιση αυτων των χαρτων και η Τελεατλας θα δινει πολυ καλους χαρτες για Ελλαδα.

 

Παντως με μια πρωτη ματια φαινεται πολυ λεπτομερης αυτος της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί νέα έκδοση στα μαγαζάκια με αφαιρεμένα τα trial και τα ελληνικά και τους χάρτες περασμένα έτοιμα.

Οδηγός Μόνο Για 5800

Αφού την κατεβάσουμε και την αποσυμπιέσουμε, μπαίνουμε στον φάκελο Copy Folders Inside to root MMC

Εκεί θα βρούμε τους εξής φακέλους

 

2577, drive, maps, res

 

Σβήνουμε τον φάκελο 2577 και το autorun καθώς είναι για windows mobile και δεν χρειάζονται

 

Μπαίνουμε στον φάκελο drive.

Κρατάμε δύο πράγματα τον φάκελο symbian_touch και το εκτελέσιμο SetupSymbianS60_Touch.sys

 

Όλα τα άλλα τα σβήνουμε γιατί είναι για άλλες εκδόσεις λειτουργικού και δεν χρειάζονται

 

Είμαστε έτοιμοι

Ότι έχει μείνει το αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης χύμα ( δηλαδή τους φακέλους drive,maps,res ) και μετά κάνουμε εγκατάσταση το SetupSymbianS60_Touch.sys ( αυτή την φορά είναι στον φάκελο drive και όχι χύμα στην κάρτα αλλά δεν παίζει ρόλο )

Το πρόγραμμα δεν χρειάζεται τον κωδικό trial γιατί είναι ήδη περασμένος, και η εικόνα που υπήρχε πάνω στον χάρτη έχει αντικατασταθεί με μία πολύ μικρή που δεν την προσέχεις καθόλου.

Καλή πλοήγηση

Τα ευχαριστώ στον karlesg που έκανε την ουσιαστική δουλειά

Link to comment
Share on other sites

περίεργο παντως γιατί έχει ελληνικές γραμματοσειρές νομίζω

Πάντως αν πατήσετε την υδρόγειο στο πληκτρολόγιο δεξιά θα σας βγάλει τα αγγλικά και μπορείτε να κάνετε αναζήτηση στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

περίεργο παντως γιατί έχει ελληνικές γραμματοσειρές νομίζω

 

Μα σου λεω οτι με την αλλη εκδοση ειχα ελληνικα, απλα ειχα το trial στη μεση.

Ενταξει με την υδρογειο, αλλα αυτο δε λυνει το προβλημα με τα ελληνικα...

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βιαζομουνα πριν και τα εκανα μπαχαλο.... σοβαρες υποχρεωσεις... :D αλλου για αλλου εγραψα αυτο που ηθελα να γραψω στο xxxxxxxxx....

 

Να επισημανω οτι την εκδοση που εδωσα δεν την ειχα δοκιμασει σε νοκια 5800 και αποτι βλεπω απο τα μηνυματα δε βγαζει σωστα τα ελληνικα σαυτο το κινητο. Στα υπολοιπα μαλλον δεν υπαρχει τετοιο προβλημα... παντως στο δικο μου Ν85 ολα ειναι καλα...

 

Οποιος εχει την εκδοση που βγαζει σωστα τα ελληνικα μπορει να μου στειλει πμ το λινκ ακριβως και απο που την κατεβασε...

 

Επισης αυτοι που εχουν την εκδοση που βγαζει σωστα τα ελληνικα θα ηθελα να δοκιμασουν τα δυο παρακατω αρχεια που περιεχονται στο αρχειο που επισυναπτω...

 

Πηγαινετε στο φακελο Res\Skin και για αρχη καντε αντικατασταση με το application.skin που δινω εγω στο αρχειο που επισυναπτω... (κρατηστε και μπακαπ το παλιο application.skin)

 

Οταν ξαναμπειτε στην εφαρμογη τι βλεπετε το this is trial υπαρχει? Τα ελληνικα φαινονται σωστα?

 

Αν φαινονται σωστα τα ελληνικα μετά καντε ανικατασταση στο ιδιο φακελο το greek.lang με αυτο που δινω εγω στο αρχειο που επισυναπτω...

Τι βλεπετε τωρα στην οθονη εναρξης? Οταν μπαινετε μεσα τα ελληνικα φαινονται σωστα?

 

 

Επισης επειδη γινεται ενας μικρος χαμος με τους διαφορους τροπους που εχει βγαλει ο καθενας αν υπαρχει καποιος εμπειρος χρηστης με 5800 με προυπηρεσια :) σε εγκαταστασεις εφαρμογων και κατα προτιμηση και unsigned, online το μεσημερι ας μου στειλει pm με το msn του να κανουμε καμμια δοκιμουλα μπας και βγαλουμε ακρη με το 5800...

Link to comment
Share on other sites

φιλε karlesg το θεμα συνεχιζετα με τα Ελληνικα ακομα και αν τα επιλεξεις σαν γλωσσα πληκτρολογιου.

Εννοειτε οτι στο θεμα Trial εγραψες παλι.

το ολο θεμα με την γλωσσα ειναι καπου στις παραμετρους του application.skin.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πέρασα κι εγω το sygic, πολύ καλό, πιστεύω καλύτερο απο το garmin που είναι μάλλον βαρύ. το sygic μου κλείδωσε μέσα σε 2 λεπτά δορυφόρους την πρώτη φορά και χωρίς το υποβοηθούμενο gps.

αναγκαστικά χρησιμοποιώ τα Αγγλικά λόγω θαυμαστικών του Ελληνικού πληκτρολογίου.

μόλις λυθει και αυτό, θα τα σπάει καθώς με την 3ωρη χρήση που έκανα δεν κόλλησε πουθενα και η ανταπόκριση του είναι άμεση σε σχέση με του garmin

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα τα προβληματα λυνονται με την τελευταια εκδοση που ερθε απο το GSMFreeboard.

 

Το μονο "προβλημα" ειναι οτι τα αρχεια .sis ειναι unsigned και θα πρεπει να κοιταξετε πως γινονται sign οι εφαρμογές πρωτα σε αυτο το θέμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

 

 

Σε λιγο θα ανεβασω στο Best Greek map for Sygic την τελικη εκδοση με τις τελικες τροποποιησεις.

 

Πολλα ευχαριστω και στον Chalk για την πολυτιμη βοηθεια του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα τα προβληματα λυνονται με την τελευταια εκδοση που ερθε απο το GSMFreeboard.

 

Το μονο "προβλημα" ειναι οτι τα αρχεια .sis ειναι unsigned και θα πρεπει να κοιταξετε πως γινονται sign οι εφαρμογές πρωτα σε αυτο το θέμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

 

 

Σε λιγο θα ανεβασω στο Best Greek map for Sygic την τελικη εκδοση με τις τελικες τροποποιησεις.

 

Πολλα ευχαριστω και στον Chalk για την πολυτιμη βοηθεια του.

 

 

Ποια αρχεία πρέπει να πάρω και να αντικαταστήσω?

Η πάλι εγκατάσταση από την αρχή ?

Link to comment
Share on other sites

Κρατα το map αν εχεις την Ελλαδα και αλλαξε τα αλλα.

Υπαρχει μια περιπτωση να δουλευει και με το sign αρχειο που εχεις δοκιμασε το και πες μας.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Όχι

μου βγάζει το this is trial

Με το unsigned θα παίξει ?

 

Ναι φιλε αν κανεις εγκατασταση απο την αρχη με το unsigned θα παιξει....

 

ολος ο σκοπος του unsigned.sis ειναι να κανει εγκατασταση ενα πειραγμενο drive.exe ωστε να μην εμφανιζεται το this is trial

 

 

Και οποιος μπορει ας μας λεει τις εντυπωσεις του απο το χαρτη σε χεση με του Garmin γενικα σε ολες τις περιοχες της Ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι unsigned θα πρεπει να το υπογραψεις.

 

Με την ευκαιρια θα σας θυμισω και το παρακατω:

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και η ψιλοχαβαλεδιάρικη, όπως λες, δουλειά που έκανες μας έσωσε περίτα Ελληνικά...

γιαυτό και το προσκύνημα(!)

στο θέμα μας, τώρα, και εγώ μετά από αρκετές ώρες χρήσης του sygic, ξαναλέω ότι για την ώρα είναι καλύτερο του garmin (για την πληρότητα του χάρτη μόνο διατηρώ επιφυλάξεις καθώς δεν ξέρω τι παίζει στην επαρχία. όσοι από την περιφέρεια το χρησιμοποιούν ας ποστάρουν εντυπώσεις)

είναι πολύ πιό γρήγορο και πλήρες ρυθμίσεων και βοηθημάτων από το garmin.

το μόνο που μου λείπει τώρα είναι ένα πλήρες POI.

ξέρεις τι παίζει με αυτά;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Απο POI λιγο τωρα που το κοιταξα (αυτη η νυχτερινη βαρδυα με κανει να ψαχνω διαφορα χαζα για να περασει η ωρα :p ) υπαρχουν στο poiplaza.com

 

Παντως ακομα και ο τελευταιος χαρτης της τελεατλας παρεχει καλυψη 78% για Ελλαδα... Αρα δεν ειναι ο καθαυτου χαρτης της ελληνικης εταιρειας αλλα ο ψιλοχαβαλετζιδικος (για να μην ξεχνιομαστε :lol: ). Τωρα το ποτε θα δωσουν τους σωστους χαρτες, αγνωσται αι βουλαι του Κυριου ( προωθει το δικο της προιον αυτη την περιοδο η ελληνικη εταιρεια και το βλεπω να ψιλοαργει)

 

Σαν εφαρμογη το Sygic θεωρειται κλωνος του Tom Tom που ειναι ενα απο τα κορυφαιο προγραμματα πλοηγησης. Πολυ σημαντικο για μενα ειναι το τι θα γινει με τους χαρτες ποια θα ειναι η ενημερωση τους και η υποστηριξη που θα υπαρχει... Το μελλον θα δειξει...

 

 

 

 

Λοιπον τα poi απο το poiplaza.com δουλεουν μια χαρα....

 

μονο copy paste θελουν συμφωνα με τις οδηγιες που εχει μεσα... αλλα ολα ειναι λιγο παλια... Απριλιος 08

 

αν γνωριζει καποιος που θα βρουμε νεοτερα ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω βαλει το sygic εδω και 3-4 μερες. εχω καποια (δε θα τα λεγα προβληματα αλλα πιο πολυ παραξενα) που θα ζητησω αν γνωριζει κανεις σχετικα να με διαφωτισει κι εμενα λιγο.

 

 

1)οι δορυφοροι κλειδωνουν αργα(γυρω στα 2-3 λεπτα και βαλε) και οχι σε δευτερολεπτα που εχω δει πολλους να αναφερουν σε διαφορα posts... ερωτηση:υπαρχει καποιος τροπος η ρυθμιση ωστε να κλειδωνουν πιο γρηγορα?(χωρις το agps ομως..)

 

2)εχω παρατηρησει οτι στην ''εκθεση'' στις φωτο,μετα την χρηση του sygic διμιουργουνται αρκετα αρχεια εικονων bmp που δεν ανοιγουν κιολας να δω τι ειναι.

ερωτηση:ειναι λαθος δικο μου στην εγκατασταση?(αν και ακολουθησα πιστα τις οδηγιες) η ειναι normal να εμφανιζονται? αν δεν ειναι υπαρχει ρυθμιση να μην τα διμιουργει?

 

3)στην ''εκθεση'' ξανα στα κλιπ ηχων παλι μετα την χρηση του sygic διμιουργουνται αρκετα αρχεια ''test sound''. ερωτηση : η ιδια με την ερωτηση 2....:)

 

και 4) μερικες φορες πατωντας την ωρα απο την αρχικη οθονη ανοιγοντας το menou της ωρας αυτη δεν εμφανιζεται(το ρολοι δηλαδη).*οι ωρες των αλλων χωρων που ειναι απο κατω εμφανιζονται κανονικα.---((σ αυτο δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το sygic αλλα μου το εκανε πρωτη φορα μετα την εγκατασταση και πρωτες χρησεις του προγραμματος.))--- τωρα εδω το μονο που ρωταω ειναι αν καποιος εχει δει κατι παρομοιο με το δικο του 5800....

 

ευχαριστω. :)

 

 

**παντως παρολα αυτα ειναι ενα καταπληκτικο prog και μ εχει σκλαβωσει :D

Link to comment
Share on other sites

1. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ενεργοποιησεις το A-GPS

 

2. Για το 2 και 3 δες το παρακατω το εχουμε γραψει στο θεμα του garmin αλλα ειναι το ιδιο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2184110#post2184110

 

4. Δεν γνωριζω :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...