Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση απο εναν αρχαριο σαν εμενα

πληρωσα με paypal για προπαραγγελια αλλα δεν ειταν σε στοκ τελικα το οφονο και μου εκαναν refund το καταστημα

τα χρηματα που θα φανουν τωρα με την επιστροφη και σε ποσο καιρο απο σημερα ??

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αν πλήρωσες με χρήματα που υπήρχαν στο λογριασμό paypal θα επιστραφούν εκεί αμέσως.

Αν πλήρωσες με πιστωτική κάρτα ή τραπεζικό λογαριασμό συνδεδεμένο στο paypal τα χρήματα θα επιστραφούν εκεί από όπου έφυγαν σε 4-6 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Αν πλήρωσες με χρήματα που υπήρχαν στο λογριασμό paypal θα επιστραφούν εκεί αμέσως.

Αν πλήρωσες με πιστωτική κάρτα ή τραπεζικό λογαριασμό συνδεδεμένο στο paypal τα χρήματα θα επιστραφούν εκεί από όπου έφυγαν σε 4-6 εργάσιμες.

 

εθχαριστω πολυ !!! με καρτα συνδεδεμενη στο paypal πληρωσα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η Amazon δεν έχει ως επιλογής πληρωμής PayPal.

Υπάρχει τρόπος εκτός βέβαια από τον ενδεδειγμένο?

Ευχαριστώ

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει από εχθές έως και τώρα κάποιο bug στο paypal;; Πάω εκεί που λέει " Λεπτομέρειες" στην αριστερή πλευρά της σελίδας για να αλλάξω το υπόλοιπο μου από δολλάρια σε ευρώ, πατάω στο " λεπτομέρειες" και από χθες έως και τώρα μου γράφει: " παρουσιάστηκαν ορισμένα σφάλματα κατά την ανάκτηση των δεδομένων σας". Συμβαίνει και σε άλλους;; ή μόνο σε εμένα;; Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kai σε μένα το βγάζει αυτό το σφάλμα
Οκ, να είσαι καλά, σε ευχαριστώ, νόμιζα ότι το είχα μόνο εγώ.... Λογικά κάποια στιγμή θα το φτιάξουν!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τη διαδικασια αλλαγης μετατροπης συναλλαγματος απο paypal σε τραπεζα?

Απο τοτε που αλλαξε το paypal παρατηρω οτι η μετατροπη ηταν σε αυτους και οχι στην τραπεζα οπως ειχα δηλωσει παλια.Τωρα δεν μπορω να βρω με τιποτα τη ρυθμιση....

 

Παιδιά έχετε παρατηρήσει από εχθές έως και τώρα κάποιο bug στο paypal;; Πάω εκεί που λέει " Λεπτομέρειες" στην αριστερή πλευρά της σελίδας για να αλλάξω το υπόλοιπο μου από δολλάρια σε ευρώ, πατάω στο " λεπτομέρειες" και από χθες έως και τώρα μου γράφει: " παρουσιάστηκαν ορισμένα σφάλματα κατά την ανάκτηση των δεδομένων σας". Συμβαίνει και σε άλλους;; ή μόνο σε εμένα;; Ευχαριστώ!!

 

Και σε μενα το βγαζει εδω και μια βδομαδα.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια υπόθεση σε dispute και ενώ προσπαθώ να κάνω claim κάθε φορά παίρνω το μυνημα :looks like something went wrong

Έχει τύχει σε κανέναν, πλέον δεν ξέρω τι να κάνω 350711751adb2c1c1888430965118ebc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τυχόν ενδιαφερομενους τελικα έβγαλα άκρη. Το claim ειχα προσπαθήσει εδώ και μερες να το κάνω από διάφορα pc ή κινητό χωρις επιτυχία. Παράδοξος τώρα έπιασε βγάζοντας το δακτυλικό αποτύπωμα από την εφαρμογή του PayPal στο κινητό. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά αν υπάρχει κάποιος με ίδιο πρόβλημα να το δοκιμάσει

Έχω μια υπόθεση σε dispute και ενώ προσπαθώ να κάνω claim κάθε φορά παίρνω το μυνημα :looks like something went wrong

Έχει τύχει σε κανέναν, πλέον δεν ξέρω τι να κάνω 350711751adb2c1c1888430965118ebc.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που πήγε η ισοτιμία νομισμάτων στο paypal?

Αυτός που ο υπολογιστής που είχε για τη χρέωση σε κάθε νόμισμα.

Ήταν στο paypal balance αλλά δεν το βλέπω τώρα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ τι παιζει τελευταια και ενω επιλεγω να παρει τα λεφτα απ την καρτα στην πληρωμη,

παει και χρεωνει το paypal balance;

μου χει συμβει κανα δυο φορες τελευταια,

εχει τυχει σε καναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Το Paypal Balance έχει πρώτη προτεραιότητα όταν πρόκειται για συναλλαγή στο ίδιο νόμισμα.
Link to comment
Share on other sites

Που πήγε η ισοτιμία νομισμάτων στο paypal?

Αυτός που ο υπολογιστής που είχε για τη χρέωση σε κάθε νόμισμα.

Ήταν στο paypal balance αλλά δεν το βλέπω τώρα

 

Εδώ είναι:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-currencies

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τη διαδρομή?

Ευχαριστώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ τι παιζει τελευταια και ενω επιλεγω να παρει τα λεφτα απ την καρτα στην πληρωμη,

παει και χρεωνει το paypal balance;

μου χει συμβει κανα δυο φορες τελευταια,

εχει τυχει σε καναν αλλον;

 

Το Paypal Balance έχει πρώτη προτεραιότητα όταν πρόκειται για συναλλαγή στο ίδιο νόμισμα.

 

ωραια, τα σηκωσα απ το paypal,

κι εχω τωρα σαν δυνατοτητα να ψωνιζω με alpha, eurobank & leupay,

υπαρχει καποια που συμφερει περισσοτερο απ τις υπολοιπες;

γιατι σαν ισοτιμιες βλεπω οτι ειναι πανω-κατω στα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Αν πλήρωσες με κάρτα και στα στείλανε στον λογαριασμό σου , το paypal σε θεωρεί νέο πωλητή και στα δεσμεύει για 21 ημέρες.

Αλλιώς δεν υπάρχει εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη φορά που κάνω αίτημα αλλαγής ονόματος στο paypal από την σελίδα (μόνο ένα γράμμα είναι λάθος) και ενώ μου ερχεται email ότι η αλλαγή θα γίνει, αλλά πότε δεν γίνετε κάνω κάτι λάθος ;;

Το έχει προσπαθήσει κανένας να μου πει την εμπειρία του;;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει συνήθως το PayPal να πάρει απόφαση για refund για δέμα που έχει χαθεί?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη φορά που κάνω αίτημα αλλαγής ονόματος στο paypal από την σελίδα (μόνο ένα γράμμα είναι λάθος) και ενώ μου ερχεται email ότι η αλλαγή θα γίνει, αλλά πότε δεν γίνετε κάνω κάτι λάθος ;;

Το έχει προσπαθήσει κανένας να μου πει την εμπειρία του;;

 

Μια φορά είχε δηλώσει κάποιος το mail μου ως δικό του στο paypal, με αποτέλεσμα να παίρνω όλες τις ενημερώσεις του. Χρειάστηκα καμιά δεκαριά ερωταπαντήσεις σε διάστημα 6 μηνών για να πετύχω κάποιον που ασχολήθηκε, και ήταν ο προϊστάμενος του προϊστάμενου...

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είχε δηλώσει κάποιος το mail μου ως δικό του στο paypal, με αποτέλεσμα να παίρνω όλες τις ενημερώσεις του. Χρειάστηκα καμιά δεκαριά ερωταπαντήσεις σε διάστημα 6 μηνών για να πετύχω κάποιον που ασχολήθηκε, και ήταν ο προϊστάμενος του προϊστάμενου...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, πως προτείνεις να κινηθώ ώστε να γίνει η αλλαγή που θέλω με το όνομα έχεις καμιά ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για θέμα που είχα με τον λογαριασμό μου αναγκάστηκα να τους πάρω 2 φορές τηλέφωνο για να βγάλω άκρη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό κάνει συνήθως το PayPal να πάρει απόφαση για refund για δέμα που έχει χαθεί?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Αν μπήκε ήδη το PayPal στην διαμάχη, μπορεί και 2 βδομάδες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...