Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς με αυτό ?

Εχω μία ταυτοποιημένη .

 

πολυ απλα υπαρχει λυση να καταργησεις αυτο το 4% ..και δεν προκειται να σε χρεωνει..!! αυτο!

δηλαδη δεν σου κραταει προμηθεια...

Εχω π.χ βαζεις 10 ευρω ...που κανονικα με το 4% σου παιρνει 0,40 λεπτα ...δηλαδη 9,60 ευρω ...αυτα θα ειχαν μεινει στην καρτα σου!

Εμενα πλεον δεν με χρεωνει..βαζω 10 ευρω ...και ουτε σεντς δεν μου παιρνει:D:D:D:p

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα υπαρχει λυση να καταργησεις αυτο το 4% ..και δεν προκειται να σε χρεωνει..!! αυτο!

Εχω π.χ βαζεις 10 ευρω ...που κανονικα με το 4% σου παιρνει 0,40 λεπτα ...δηλαδη 9,60 ευρω ...

Εμενα πλεον δεν με χρεωνει..βαζω 10 ευρω ...και ουτε σεντς δεν μου παιρνει:D:D:D:p

Ναι αλλά πώς γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πώς γίνεται ?

 

πολύ απλά , την έβγαλα με διαφορετικό τρόπο:

 

Για να γλυτώσω το 4% που καλύπτει την προμήθεια των εταιρειών διανομής και των σημείων πώλησης των voucher.

έκανα το εξής:

Αγόρασα μια moneysafe απο τα παρακάτω καταστήματα,κάνοντας μια εγγραφή στην σελίδα τους...!

 

Η moneysafe συνεργαζεται με τις εξης ιστοσελιδες (και σου αφαιρει το 4% οπου θα σου κραταγε):

(Betrebels, Betshop, Interwetten, 2winbet, Goalbet)

 

1. Αγοράσα την Moneysafe mastercard από κάποια από τις συνεργαζόμενες εταιρίες

2. Αγοράσα το voucher της Moneysafe

3. Και κατά τη διαδικασία κατάθεσης επέλεηα Moneysafe. Κάνοντας κλικ προωθήθηκα στο site της Moneysafe όπου μου ζήτησε να βάλω τους κωδικούς που αγόρασα ..Επιλέξα να κάνω κατάθεση μέσω του moneysafe voucher οπότε και δεν πληρωσα το 4% !!

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

πολύ απλά , την έβγαλα με διαφορετικό τρόπο:

 

Για να γλυτώσω το 4% που καλύπτει την προμήθεια των εταιρειών διανομής και των σημείων πώλησης των voucher.

έκανα το εξής:

Αγόρασα μια paysafe απο τα παρακάτω καταστήματα,κάνοντας μια εγγραφή στην σελίδα τους...!

 

Η moneysafe συνεργαζεται με τις εξης ιστοσελιδες (και σου αφαιρει το 4% οπου θα σου κραταγε):

(Betrebels, Betshop, Interwetten, 2winbet, Goalbet)

 

1. Αγοράσα την Moneysafe mastercard από κάποια από τις συνεργαζόμενες εταιρίες

2. Αγοράσα το voucher της Moneysafe

3. Και κατά τη διαδικασία κατάθεσης επέλεηα Moneysafe. Κάνοντας κλικ προωθήθηκα στο site της Moneysafe όπου μου ζήτησε να βάλω τους κωδικούς που αγόρασα ..Επιλέξα να κάνω κατάθεση μέσω του moneysafe voucher οπότε και δεν πληρωσα το 4% !!

Η paysafe που αναφέρεις σε τι χρησιμεύει ?

Link to comment
Share on other sites

Η paysafe που αναφέρεις σε τι χρησιμεύει ?

 

Moneysafe ..δεν ανεφερα πουθενα paysafe:):)

 

ΕDIT: Τυπογραφικο λαθος τωρα το ειδα

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια paysafe απο τα παρακάτω καταστήματα,κάνοντας μια εγγραφή στην σελίδα τους...!

Mάλλον λάθος απο βιασύνη έκανες :) .

Τεσπα αυτό το είχα διαβάσει κάποια στιγμή αλλά δεν ασχολούμαι με το στοίχημα και δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία.

Αλλωστε η κάρτα μου είναι ταυτοποιημένη και θα πρέπει να ταυτοποιήσω άλλη σε άλλο όνομα για να το κάνω αλλά δεν θέλω να μπώ σε τέτοιες διαδικασίες.

Οπως και ναχει thnx για τις οδηγίες που έδωσες .

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον λάθος απο βιασύνη έκανες :) .

Τεσπα αυτό το είχα διαβάσει κάποια στιγμή αλλά δεν ασχολούμαι με το στοίχημα και δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία.

Αλλωστε η κάρτα μου είναι ταυτοποιημένη και θα πρέπει να ταυτοποιήσω άλλη σε άλλο όνομα για να το κάνω αλλά δεν θέλω να μπώ σε τέτοιες διαδικασίες.

Οπως και ναχει thnx για τις οδηγίες που έδωσες .

 

Nαι ...επειδη ασχολουμαι...για αυτο στο ειπα...

μπορει να την ακυρωσεις....χωρις να πληρωσεις και να την ξαναβγαλεις..!

να σε καλα..>!

 

να τονισω δεν ισχυει μονο για το στοιχημα αλλα παραγγελιες απο ebay , και αλλες σελιδες...χωρις να σου κραταει αυτο το 4%

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωριζει κανεις αν ο αμερικανικος λογαριασμος του paypal ειναι σε ισχυ? Ο αδερφος μου καταλαθως μετεφερε εκει χρηματα αντι για το γερμανικο στην deutsche bank. Rip το 25ρικακι?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωριζει κανεις αν ο αμερικανικος λογαριασμος του paypal ειναι σε ισχυ? Ο αδερφος μου καταλαθως μετεφερε εκει χρηματα αντι για το γερμανικο στην deutsche bank. Rip το 25ρικακι?:cry:

Μονο ο χρονος θα διξει :p Αν δεν πιστωθουν σε 3-5 μερες (εργασιμες) στειλε screen απο το εμβασμα στο paypal μπας και τα πιστωσουν!

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο χρονος θα διξει :p Αν δεν πιστωθουν σε 3-5 μερες (εργασιμες) στειλε screen απο το εμβασμα στο paypal μπας και τα πιστωσουν!

 

Ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση. Μπορεσε και εκανε ακυρωση της μεταφορας, γλιτωσαμε τα 24:D

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω 3-4 μερες οπως με την revolut για να κανω μετα παραγγελια ; η σαν το skrill ;;; οχι ..βαζω κατευθειαν τα λεφτα απο ενα περιπτερο σουπερμαρκετ απο οπου και να σε οποιαδηποτε ωρα με ενα κουπονι ....χωρις να σε νοιαζει ....και να λες το εξης (πρεπει να παω στην τραπεζα να βαλω λεφτα αυριο ) η (πρεπει να μεταφερω λεφτα και να περιμενω 3-4 μερες).....

 

δεν εχει μονο αρνητικα...εχει και θετικα!!

 

Με παρόμοιο τρόπο δουλεύει και η Viva αλλά χωρίς τις προμήθειες της Moneysafe για αυτό σου την πρότεινα. Παίρνεις voucher από τα περισσότερα πρατήρια Shell με μετρητά και τη φορτίζεις. Τέλος πάντων ό,τι θες κάνεις. Αν ασχολείσαι με στοιχήματα μάλλον δεν σε καλύπτει γιατί τέτοιες συναλλαγές παραμένουν αδύνατες προς το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Η viva πλέον δεν λειτουργεί σε όλα τα site... Επειδή με έβαλες σε περιέργεια. Ρώτησα ένα φιλαράκι ο οποίος έχει viva wallet... πιστεύω από την στιγμή που δεν περνάει ελληνική κάρτα είναι καλή επιλογή..η moneysafe... Ο καθένας κρίνει ανάλογα με την τσέπη του!

 

Αν είναι τώρα να είμαστε φραγκοφονιαδες για 1,5 ευρώ το.μηνα και άσε το 4% το γλυτώνεις... Εξήγησα πως.. Τότε αποκτήστε τηνν...και δοκιμάστε την..προσωπικά και για στοιχήματα και παραγγελίες στο εξωτερικό την χρησιμοποιώ!

Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

Η viva πλέον δεν λειτουργεί σε όλα τα site... Επειδή με έβαλες σε περιέργεια. Ρώτησα ένα φιλαράκι ο οποίος έχει viva wallet... πιστεύω από την στιγμή που δεν περνάει ελληνική κάρτα είναι καλή επιλογή..η moneysafe... Ο καθένας κρίνει ανάλογα με την τσέπη του!

 

Αν είναι τώρα να είμαστε φραγκοφονιαδες για 1,5 ευρώ το.μηνα και άσε το 4% το γλυτώνεις... Εξήγησα πως.. Τότε αποκτήστε τηνν...και δοκιμάστε την..προσωπικά και για στοιχήματα και παραγγελίες στο εξωτερικό την χρησιμοποιώ!

 

Έχουν αλλάξει τα πράγματα από τις 3/8/2016! Πλέον επιτράπηκαν οι περισσότερες συναλλαγές προς το εξωτερικό με Ελληνικές κάρτες. Για αυτό και σου την ανέφερα τη Viva Wallet γιατί πλέον περνάει. Έχει χρεώσεις και προμήθειες στα πάντα η Moneysafe, δεν είναι μόνο το 4%. Σου είπα όμως ότι προφανώς η επιλογή είναι δική σου. Κουβέντα κάνουμε. Εγώ την έχω τη viva αλλά δεν τη χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως καθώς έχω και χρησιμοποιώ πολύ καλύτερες επιλογές: Leupay, Revolut, N26.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει τα πράγματα από τις 3/8/2016! Πλέον επιτράπηκαν οι περισσότερες συναλλαγές προς το εξωτερικό με Ελληνικές κάρτες. Για αυτό και σου την ανέφερα τη Viva Wallet γιατί πλέον περνάει. Έχει χρεώσεις και προμήθειες στα πάντα η Moneysafe, δεν είναι μόνο το 4%. Σου είπα όμως ότι προφανώς η επιλογή είναι δική σου. Κουβέντα κάνουμε. Εγώ την έχω τη viva αλλά δεν τη χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως καθώς έχω και χρησιμοποιώ πολύ καλύτερες επιλογές: Leupay, Revolut, N26.

Οντως η Viva Wallet Card περνάει σχεδόν παντού και έχει πολύ χαμηλές (εως μηδενικές) χρεώσεις στην φόρτισή της.

Προσωπικά όταν την φορτώνω μέχρι 300 ευρώ παίρνω voucher απο εκεί και πάνω δημιουργώ κωδικό που τον εξοφλώ σε viva wallet spot έστω και αν μου στοιχίζει 1 ευρώ.

@theo1973 επειδή έχω την Leupay card θα ήθελα να μου απαντήσεις στο ερώτημά αν την υπηρεσία αυτή την θεωρείς αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

εδεησε το paypal μετα απο πανω απο ενα μηνα και πανω να μου ζητησει επιπλεον στοιχεια(screenshots)για να προωθησει η υποθεση(claim)το κουλο ειναι οτι το καταστημα (vickmall) μου εκανε ηδη rafund και παρηγγειλα αλλο κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα ποιο πανω οτι πλεον κανουμε αγορες τηλεφωνων και ταμλετ ελευθερα !! ισχυει αυτο ?

 

και χρεωστικες και πιστωτικες?

 

ευχαριστω

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα ποιο πανω οτι πλεον κανουμε αγορες τηλεφωνων και ταμλετ ελευθερα !! ισχυει αυτο ?

 

και χρεωστικες και πιστωτικες?

 

ευχαριστω

Ναι, έχουν ανοίξει οι αγορές ηλεκτρονικών, περνάν σχεδόν όλες οι αγορές εκτός από στοιχήματα, κοσμήματα κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι μερες δεν μπορω με τιποτα να ενεργοποιησω την καρτα.Οταν παω στο wallet το μονο που μπορω να κανω ειναι edit,αφου βρηκα ενα λινκ στο internet και παταω link and confirm my card μου βγαζει αυτο ''''You currently have no credit or debit cards associated with your account. Simply add a credit card or debit card and enjoy PayPal's many features and benefits.''.Τι γινεται γιατι δεν μου την βρισκει ενω εχω κανει αγορα με αυτην την καρτα μεσω του paypal;;
Link to comment
Share on other sites

εδεησε το paypal μετα απο πανω απο ενα μηνα και πανω να μου ζητησει επιπλεον στοιχεια(screenshots)για να προωθησει η υποθεση(claim)το κουλο ειναι οτι το καταστημα (vickmall) μου εκανε ηδη rafund και παρηγγειλα αλλο κινητο!!!

 

την κερδισα την υποθεση θα μου τα επιστρεψουν.θα φανει στο balance μου?σε 5 εργασιμες αν καταλαβα καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Είχα καιρό να γράψω στο forum:)

και κατι τελευταιο .Εκανα λογαριασμο Revolut ,τωρα κανω top up κατευθειαν απο την καρτα.Θα εχω την προστασια της paypal ή αμα γινει καμια στραβη πρεπει να τα βρω με πωλητές

Δεν μπορείς να κάνεις top up από κάρτα.

Οταν την συνδέσεις με paypal θα έχεις τα ιδια δικαιώματα όπως με όλες τις άλλες κάρτες.

Το dispute του paypal δεν παίζει δηλαδή ;

Edited by Rightman
Link to comment
Share on other sites

την κερδισα την υποθεση θα μου τα επιστρεψουν.θα φανει στο balance μου?σε 5 εργασιμες αν καταλαβα καλα

Αφού σε είχε κάνει Refund τι χρήματα θα πάρεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε είχε κάνει Refund τι χρήματα θα πάρεις?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μου εκανε refund το vickmall με την προυποθεση οταν μου κανει refund το paypal να τους τα επιστρεψω(στο vickmall)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουν ανοίξει οι αγορές ηλεκτρονικών, περνάν σχεδόν όλες οι αγορές εκτός από στοιχήματα, κοσμήματα κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αυτά τα λοιπά ποιά είναι; γιατί έχω καιρό να αγοράσω με ελληνική κάρτα κι έλεγα να το κάνω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λοιπά ποιά είναι; γιατί έχω καιρό να αγοράσω με ελληνική κάρτα κι έλεγα να το κάνω αύριο.

Από όσο έχω διαβάσει στο site της eurobank, οι συναλλαγές με καρτα που πλέον εξαιρούνται είναι:

Μεταφορές χρημάτων στο εξωτερικό, Αγορά έργων τέχνης και δημοπρασίες, Συναλλαγές με εταιρείες στοιχηματισμού και τυχερά παιχνίδια, Αγορές σε κοσμηματοπωλεία, Γενικοί κωδικοί στους οποίους εντοπίζεται πλειοψηφία συναλλαγών που αφορούν σε υλικό για ενήλικες, Υπηρεσίες γνωριμιών, Πληρωμές σε φιλανθρωπικές οργανώσεις εξωτερικού, Αγορές υπηρεσιών εστίασης.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...