Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο τις εκατό κρατάει το paypal με αυτήν την διαδικασία ?

 

3,4% + 0,35 πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μόνη διαφορά, κάνω send money κατευθείαν για friends/family και όχι request.

 

:rolleyes: - εχεις καποια μικρη μειωση στα εξοδα ή απλα κερδιζεις χρονο απο την διαδικασια ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - εχεις καποια μικρη μειωση στα εξοδα ή απλα κερδιζεις χρονο απο την διαδικασια ?

Τα έξοδα είναι τα ιδια. Απλα με το send to family, δεν σου δεσμευει το ποσό για 21 ημέρες

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια καρτες με πει παλ ποια σαιτ δεχονται γιατι εχω μπερδευτει

Μέσω PayPal μόνο το vickmall. Απευθείας με κάρτα μπορείς και από banggood. Στα υπόλοιπα όπως κάτσει, μπορεί να περάσει η πληρωμή, μπορεί και όχι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέσω PayPal μόνο το vickmall. Απευθείας με κάρτα μπορείς και από banggood. Στα υπόλοιπα όπως κάτσει, μπορεί να περάσει η πληρωμή, μπορεί και όχι.

 

:thanks: .................................

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οτι απο Banggood,βαζεις κατευθειαν απο την καρτα ATM μηχανημα, για χρεωστική μεσω paypal δεν ξέρω εάν μπορείς στο vickmall,χωρίς 'φόρτωμα' απο balance.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σημαίνει ότι βάζεις ΑΤΜ μηχάνημα στο Banggood ?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ με την κάρτα που βγάζεις λεφτά απο το μηχάνημα ανάληψης μετρητών της τράπεζας βάζεις τον κωδικό και τραβάει το ποσό απο τον λογαριασμό. Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι λέγεται χρεωστική παιδιά,ήμαρτον.

Μπορει καποιοι αλλοι να μην το ξερουμε, δεν ηταν κακο που το εγραψε ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοι αλλοι να μην το ξερουμε, δεν ηταν κακο που το εγραψε ....

 

Απλά το "καρτα ATM μηχανημα" που αρχικά έγραψες, δεν μεταφράζεται σε "χρεωστική" ούτε στα ...κορακίστικα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά το "καρτα ATM μηχανημα" που αρχικά έγραψες, δεν μεταφράζεται σε "χρεωστική" ούτε στα ...κορακίστικα.:lol:

 

δεν το εγραψα εγω ....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πρόκειται να εργαστώ μέσω ίντερνετ και έμαθα ότι η πληρωμή μου θα γίνει μέσω PayPal. Δεν έχω λογαριασμό στο pp και σκόπευα να κάνω αλλά ένας φίλος μου είπε πως για να μεταφερθούν τα χρήματα άμεσα στον τραπεζικό μου λογαριασμό θα πρέπει να έχω τον Paypal λογαριασμό τουλάχιστον 60 μέρες, να έχω πραγματοποιήσει 5 μεμονωμένες πληρωμές και επίσης να έχω λάβει 5 φορές χρήματα.Ξέρει κάποιος αν ισχύει αυτό ;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ανοίξει Dispute σε παραγγελία που εστάλη από το Δεκέμβριο από γνωστό και μη εξαιρετέο site με Belgian Post και δεν παρέλαβα μέχρι σήμερα.

Όπως είναι γνωστό τα δέματα που έρχονται με Βελγικό ταχυδρομείο δεν ανιχνεύονται από τα ΕΛΤΑ.

Προφανώς το site για να αποποιηθεί την ευθύνη προσπαθεί να "μπερδέψει" το Paypal δηλώνοντας ότι το δέμα εκλάπη από κάποιον στην πόρτα μου ή στο ταχυδρομείο.

Το πρώτο δεν μπορεί να συμβεί γιατί πότε ο ταχυδρόμος δεν φέρνει το δέμα σπίτι, παρά μόνο αφήνει ειδοποίηση να πάω να το παραλάβω.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφερε ειδοποίηση ποτέ παρόλο που το δέμα λέει ότι έχει φτάσει στην Ελλάδα από τον Γενάρη.

Παραθέτω το email του Paypal και θα ήθελα την γνώμη και την εμπειρία όσων έχουν αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση.

In order to continue this investigation, a police report must be filed with your local law enforcement agency and a copy of the report must be faxed to PayPal.

Contact your local police department and obtain a police/incident report. This report should be on the law enforcement agency's letterhead or stamped police documentation and clearly explain the details of your issue. This documentation must include the department/officer's contact information, the reporting officer's name, badge number and signature.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλο μέλος να ζητάει το PayPal χαρτί από την αστυνομία, κάτι που η αστυνομία δεν δίνει.

Μάλιστα θυμάμαι καλά ότι είχε αγοράσει κάμερα και του ήρθε μόνο το κουτί.

Παρότι είχε βίντεο unboxing το PayPal δεν τον δικαιωσε.

Εύχομαι να έχεις διαφορετική τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλο μέλος να ζητάει το PayPal χαρτί από την αστυνομία, κάτι που η αστυνομία δεν δίνει.

Μάλιστα θυμάμαι καλά ότι είχε αγοράσει κάμερα και του ήρθε μόνο το κουτί.

Παρότι είχε βίντεο unboxing το PayPal δεν τον δικαιωσε.

Εύχομαι να έχεις διαφορετική τύχη.

 

χαρτι απο την αστυνομια ;

μηπως ζηταει οτι απλα το δηλωσες στην αστυνομια ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να υπογραψει ο αστυνομικος ενα φανταστικο σεναριο που θα πας να του αραδιασεις εκει περα. Μπραβο paypal..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να υπογραψει ο αστυνομικος ενα φανταστικο σεναριο που θα πας να του αραδιασεις εκει περα. Μπραβο paypal..

 

υπόθεση εκανα ....

Υποτιθεται οτι δεν κανεις ευκολα ψευδη καταγγελία

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το θέλουν και μεταφρασμένο. Δυστυχώς δεν βοηθάει καθόλου και η αναζήτηση του myphone, για να βρω την άλλη υπόθεση. Γενικά μου βγάζει πάντα κάτι ακυρα αποτελέσματα

 

edit: το βρήκα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B5+%CE%AD%CE%BD%CE%B1+%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF+%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BF&page=478 post #7157

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B5+%CE%AD%CE%BD%CE%B1+%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF+%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BF&page=487 post #7296

 

Κάπου πήρε το μάτι μου, ότι στην αστυνομία emails/Tracking Numbers δεν μετρανε σαν στοιχεια .

Αν δεν βγάλεις άκρη με την αστυνομία, γνώμη μου, πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και κάνε μια υπευθυνη δήλωση στην οποία θα περιγράφεις τι συνέβει , πάρε και υπογραφές σφραγίδες για γνήσιο υπογραφής, μεταφρασε το κείμενο στα Αγγλικά ( σφραγίδες κλπ ) και πες στο paypal ότι είναι έγγραφο απο επίσημη υπηρεσία. Και στείλτα τους με fax.

Είναι μεγάλο το ποσό της αγοράς;

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δέμα σου ενώ έφτασε Ελλάδα δεν το παρελαβες?

Ναι, αφού δεν έφερε ειδοποίηση ποτέ παρόλο που το δέμα λέει ότι έχει φτάσει στην Ελλάδα από τον Γενάρη.

Και δεν είναι το πρώτο που χάνεται με το Βελγικό ταχυδρομείο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα θα το θέλουν και μεταφρασμένο. Δυστυχώς δεν βοηθάει καθόλου και η αναζήτηση του myphone, για να βρω την άλλη υπόθεση. Γενικά μου βγάζει πάντα κάτι ακυρα αποτελέσματα

 

edit: το βρήκα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B5+%CE%AD%CE%BD%CE%B1+%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF+%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BF&page=478 post #7157

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B5+%CE%AD%CE%BD%CE%B1+%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF+%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BF&page=487 post #7296

 

Κάπου πήρε το μάτι μου, ότι στην αστυνομία emails/Tracking Numbers δεν μετρανε σαν στοιχεια .

Αν δεν βγάλεις άκρη με την αστυνομία, γνώμη μου, πήγαινε σε ένα ΚΕΠ και κάνε μια υπευθυνη δήλωση στην οποία θα περιγράφεις τι συνέβει , πάρε και υπογραφές σφραγίδες για γνήσιο υπογραφής, μεταφρασε το κείμενο στα Αγγλικά ( σφραγίδες κλπ ) και πες στο paypal ότι είναι έγγραφο απο επίσημη υπηρεσία. Και στείλτα τους με fax.

Είναι μεγάλο το ποσό της αγοράς;

Είναι $95, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...