Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν κανετε το κολπο τι πατατε ως τιτλο στο subject και τι στο message?

 

επισης οσον αφορα την revolut τι προσφερει?κανουμε λογαριασμο εκει και μετα συνδουμε την καρτα της στο παυπαλ και κανουμε απο εκει αγορες κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

επισης οσον αφορα την revolut τι προσφερει?κανουμε λογαριασμο εκει και μετα συνδουμε την καρτα της στο παυπαλ και κανουμε απο εκει αγορες κανονικα?

 

Στέλνεις έμβασμα (έξοδα 1 ευρώ ebanking) από τον λογαριασμό σου στην revolut. Την συνδέεις με paypal και ψωνίζεις κανονικά. Εμένα μου ήρθε και η φυσική καρτα σήμερα, που την χρησιμοποιείς κανονικά στα ATM.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έμβασμα στέλνεις και με την Εθνική μια χαρά (και με άλλες υποθέτω, παραπλήσια), πάλι με 1€ έξοδα, και μόνο 1 εργάσιμη χρόνο μεταφοράς...γιατί να μπλέξεις με revolut κλπ;;
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις έμβασμα (έξοδα 1 ευρώ ebanking) από τον λογαριασμό σου στην revolut. Την συνδέεις με paypal και ψωνίζεις κανονικά. Εμένα μου ήρθε και η φυσική καρτα σήμερα, που την χρησιμοποιείς κανονικά στα ATM.

 

Ti μέρα την περίμενες την κάρτα? Αργησε?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έμβασμα στέλνεις και με την Εθνική μια χαρά (και με άλλες υποθέτω, παραπλήσια), πάλι με 1€ έξοδα, και μόνο 1 εργάσιμη χρόνο μεταφοράς...γιατί να μπλέξεις με revolut κλπ;;
Που στελνεις εμβασμα με την Εθνικη και δεν χρειαζεσαι Revolut? Δεν σε πιανω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Που στελνεις εμβασμα με την Εθνικη και δεν χρειαζεσαι Revolut? Δεν σε πιανω..

 

Προφανώς, εννοεί στο Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Ti μέρα την περίμενες την κάρτα? Αργησε?

 

Άργησε κατα μια μέρα από τον προβλεπόμενο χρόνο που έλεγε στην εφαρμογή. Η κάρτα φοβερή (όπως και η συσκευασία της).

Απλά θέλει λίγο προσοχή γιατί δεν έρχεται σαν συστημένο και ο ταχυδρόμος εμένα την πέταξε χύμα στην είσοδο της πολυκατοικίας.

 

Πλέον έμβασμα στέλνεις και με την Εθνική μια χαρά (και με άλλες υποθέτω, παραπλήσια), πάλι με 1€ έξοδα, και μόνο 1 εργάσιμη χρόνο μεταφοράς...γιατί να μπλέξεις με revolut κλπ;;

 

Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει πολύ η revolut κάρτα. Μου κάνει και τις ισοτιμίες σούπερ και γλυτώνεις και από εκεί. Άσε που την έχω και για τα ATM κανονικά.

Αλλά περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, εννοεί στο Paypal.
Και πως στελνεις εμβασμα απο τραπεζα στο Paypal? Αυτο πιθανως να εχει ξαναναπαντηθει, forgive me..

 

 

Εχω κι ενα προβλημα. Προσφατα εβγαλα μια revolut και θελησα να την κανω add στο PayPal. Ομως παιρνω το μηνυμα "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions", παρ ολο που στο balance εχει 14$. Επιλογη κανω mastercard.

Με τον ιδιο τροπο εχω προθεσει στο παρελθον αλλες δυο καρτες.

Καμμια ιδεα τι δεν κανω σωστα?

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Είχες χρήματα στην revolut για να τραβήξει τα ποσά της επιβεβαίωσης;
Link to comment
Share on other sites

@makap σε μενα απευθυνεσαι? Φοβαμαι πως ναι..:lol:

Δεν εχω φορτωσει ακομα την revolut (δεν εχω στειλει εμβασμα εννοω). Αν ειναι ετσι οπως τα λες, φυσικα δεν μπορω να κανω add. Ομως το PayPal γιατι δεν παιρνει απο το balance μου?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και ειδικά στο ερώτημά σου (#7032) για την απόρριψη της revolut, όπως ήταν στο αρχικό post.

Σε ότι αφορά στο ερώτημα που προστέθηκε, για το top up στο Paypal, έχω ήδη περιγράψει τη διαδικασία, θα τη βρω και θα δώσω link.

 

Edit

Διάβασε το post #6951 στη σελ. 464

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

@makap σε μενα απευθυνεσαι? Φοβαμαι πως ναι..:lol:

Δεν εχω φορτωσει ακομα την revolut (δεν εχω στειλει εμβασμα εννοω). Αν ειναι ετσι οπως τα λες, φυσικα δεν μπορω να κανω add. Ομως το PayPal γιατι δεν παιρνει απο το balance μου?

 

Πως θα κάνει confirmed την κάρτα αν δεν έχει λεφτά μέσα? Θα πρέπει να τραβήξει λεφτά από την κάρτα όχι από το balance.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το καταλαβαινω αλλα επιμενω στην ερωτηση γιατι αυτη την στιγμη δεν εχω δυνατοτητα να κανω Top up την καρτα με εμβασμα. Δεν υπαρχει καπου επιλογη να παρει το payPal τα τελη απο το balance μου η δεν γινεται αυτο οπως και ναχει?

Σας ευχαριστω και τους δυο.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες, γιατί αυτό είναι το νόημα της επιβεβαίωσης.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω νομιζα οτι αυτο το 1Ε (τοσο ειναι?) ειναι τελη για το add της καρτας. Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σου τραβάει $1 για το add και 1 λίρα για το confirm. Για το add ίσως και να γίνεται να το πάρει απο το balance αλλά για το confirm δεν γίνεται με τίποτα γιατί αυτή είναι η έννοια του confirm, να δει ότι η κάρτα αντιστοιχεί σε λογαριασμό με χρήματα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ε..ας τα τραβηξει αφου ετσι πρεπει..οταν τα βρει βεβαια γιατι για να βαλουμε πρεπει να πληρωθουμε πρωτα..:)

thanks man

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα γίνεται κουβέντα για κάποιον που "καίγεται" να προσθέσει στην PayPal μια κάρτα που δεν έχει χρήματα μέσα.

Λες κι αν την προσθέσει θα μπορεί να κάνει αγορές!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos.

Ενώ έκανα κανονικα αγορά με paypal, σήμερα που προσπαθώ και από pandawill kai everbuying μου βγάζει:

This transaction couldn't be completed. Error code 10486

Error Severity Code : Εrror

Γνωρίζει κάποιος έμπειρος τι μπορεί να είναι αυτός ο κωδικός; Εχω 157 ευρώ μέσα και η αγορά είναι 149 δολλάρια. Μήπως χρειάζονται περισσότερα χρήματα ή είναι εξαιτίας capital controls; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σου τραβάει $1 για το add και 1 λίρα για το confirm. Για το add ίσως και να γίνεται να το πάρει απο το balance αλλά για το confirm δεν γίνεται με τίποτα γιατί αυτή είναι η έννοια του confirm, να δει ότι η κάρτα αντιστοιχεί σε λογαριασμό με χρήματα κλπ.

Μου τράβηξε 0.95 ευρώ (1$) με το που πρόσθεσα την κάρτα και 1.43 ευρώ για το confirm. Μετά από 2 μέρες μου επιστρέφηκαν τα 1.43 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να πληρώσεις, το βλέπει το balance ή προσπαθεί να κάνει αγορά απο την κάρτα;

 

Δεν εκανα αγορα μέσω balance. Εκανα 4-5 αγορες με τον κλασσικό τρόπο που συνεδεσα την visa alpha bank στο λογαριασμό μου στο παυπαλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...