Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή, αν είναι 32Β το τηλέφωνο, δε μπορώ να του κάνω ΤΙΠΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή, αν είναι 32Β το τηλέφωνο, δε μπορώ να του κάνω ΤΙΠΟΤΑ;

 

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις στο κινητό σου;

 

Αν το αγόρασες από την Ελλάδα, το κινητό σου είναι 32Α. Εάν το αγόρασες από το εξωτερικό, μπορεί να είναι είτε 32Α είτε 32Β.

Link to comment
Share on other sites

Να του περάσω το Sense UI (του Hero), o καψερός :p

 

Αν το κινητό σου είναι 32Α, δικαιούσαι την επίσημη αναβάθμιση (η οποία μπορεί και να είναι προεγκατεστημένη) η οποία έχει Sense UI.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ίδωμεν μεθαύριο...

 

 

EDIT: Τελικά, είναι αγορασμένο από Vodafone Ελλάδας. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο να έβαλες εκείνη τη ROM και να εξακολουθεί να σου δίνει ως επιλογή τα Τσέχικα - Αγγλικά, εκτός κι αν η SIM που είχες μέσα είναι Τσέχικη.

 

Δώσε περισσότερες πληροφορίες για το κινητό σου (SPL, radio, χώρα αγοράς).

 

 

SAPPHIRE PVT 32A SHIP SON H

H-BOOT-1.76.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-6.35.08.29

Dec 8 2009, 17:38:48

 

 

Ειναι αγορασμενο απο Vodoafone εδω (δεν ξερω αν εχει σημασια, αλλα ειναι απο τα πρωτα κομματια που ειχε φερει).

Οταν περασα την ROM δεν ειχα την sim μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ίδωμεν μεθαύριο...

 

 

EDIT: Τελικά, είναι αγορασμένο από Vodafone Ελλάδας. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

 

Aπ τη στιγμη που ειναι της βοντα (οπως ειναι και το δικο μου) "δεν" μπορεις να περασεις την εκδοση της htc, γιατι θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση. Βεβαια αν μπεις στο site του vman θα δεις οτι μπορεις να την περασεις με τετοιο τροπο ωστε αν χρειαστει να μπορεις να το γυρισεις στην αρχικη και να εισαι οκ με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αγορασμενο απο Vodoafone εδω (δεν ξερω αν εχει σημασια, αλλα ειναι απο τα πρωτα κομματια που ειχε φερει).

Οταν περασα την ROM δεν ειχα την sim μεσα.

 

Χρησιμοποίησες το RUU με goldcard, για να περάσεις τη ROM;

 

Κάνε soft ή hard reset έχοντας μέσα τη SIM. Όταν κάνει επανεκκίνηση το κινητό σου, θα σου ζητήσει να κάνεις εξ αρχής τις ρυθμίσεις. Λογικά θα υπάρχει η δυνατότητα για ελληνικά.

 

@contime

Από τη στιγμή που έχει το SPL 1.76.0009 το θέμα της εγγύησης έχει λήξει. Σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να επαναφέρει το κινητό του στην αρχική ROM και κατά συνέπεια είναι εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

@contime

Από τη στιγμή που έχει το SPL 1.76.0009 το θέμα της εγγύησης έχει λήξει. Σε αυτή τη φάση δεν μπορεί να επαναφέρει το κινητό του στην αρχική ROM και κατά συνέπεια είναι εκτός εγγύησης.

 

Στον one tree hill αναφερομουν οχι στον demolition που εχει perfected. Kαι ο one tree hill αυτην εχει? Δεν ειδα να το αναφερει καπου...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στον one tree hill αναφερομουν οχι στον demolition που εχει perfected. Kαι ο one tree hill αυτην εχει? Δεν ειδα να το αναφερει καπου...:confused:

 

ΟΚ:). Εγώ δεν είδα το edit που έκανε ο one_tree_hill, όπου αναφέρει ότι το πήρε από vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες το RUU με goldcard, για να περάσεις τη ROM;

 

Κάνε soft ή hard reset έχοντας μέσα τη SIM. Όταν κάνει επανεκκίνηση το κινητό σου, θα σου ζητήσει να κάνεις εξ αρχής τις ρυθμίσεις. Λογικά θα υπάρχει η δυνατότητα για ελληνικά.

 

Οχι δεν χρησιμοποιησα goldcard.

Mολις εκανα soft reset, μια απο τα ιδια το αποτελεσμα...

Περασα παλι την ROM με την sim μεσα αλλα παλι εχω μονο Αγγλικα και Τσεχικα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μάάάλιστα :) :)

Το θεωρώ μεγάλη ανοησία, πάντως, επίσημη της HTC και να ακυρώνεται η εγγύηση.

Αλλά, μπορώ να την περάσω, ε;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρησιμοποιησα goldcard.

Mολις εκανα soft reset, μια απο τα ιδια το αποτελεσμα...

Περασα παλι την ROM με την sim μεσα αλλα παλι εχω μονο Αγγλικα και Τσεχικα :(

 

Από τη στιγμή που το κινητό σου είναι από τη Vodafone, δε θα μπορούσες να περάσεις την αναβάθμιση με το Sense UI χωρίς goldcard. Αυτό, γιατί τα Magic της Vodafone έχουν διαφορετικό CID από τα υπόλοιπα για τα οποία προορίζεται η αναβάθμιση με το RUU που κατέβασες από το blog μου. Έτσι, τρέχοντας το RUU θα αναγνώριζε ότι δεν πρόκειται για κατάλληλο κινητό και δε θα σου επέτρεπε να προχωρήσεις.

 

Ίσως κάποια από τα κινητά που έφερε η Vodafone (αφού αναφέρεις ότι είναι από τα πρώτα που έφερε) ίσως δεν προοριζόταν για Ελλάδα, αλλά για κάποια άλλη αγορά (Τσεχία εν προκειμένη). Εάν το κινητό έχει τσέχικο CID (από τη στιγμή που το SPL σου είναι το 1.76.0009 δεν μπορείς να τρέξεις τις κατάλληλες εντολές, για να το βρεις ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω άλλον τρόπο να το βρεις), τότε είναι λογικό η παρεχόμενη γλώσσα να είναι τα τσέχικα.

 

Δυστυχώς, το SPL 1.76.0009 δε σου επιτρέπει να κάνεις κάτι άλλο. Έχεις "κολλήσει".

 

Μάάάλιστα :) :)

Το θεωρώ μεγάλη ανοησία, πάντως, επίσημη της HTC και να ακυρώνεται η εγγύηση.

Αλλά, μπορώ να την περάσω, ε;

 

Μπορείς να την περάσεις και να έχεις την εγγύησή σου. Απλά χρειάζεται να επιστρέψεις το κινητό στην αρχική του κατάσταση, κάτι που γίνεται, αλλά απαιτεί δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, γίνεται να βάλουμε την ROM του Droid?

Μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό. Εσείς το προτείνετε; Ή να βάλω το Sense?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, το SPL 1.76.0009 δε σου επιτρέπει να κάνεις κάτι άλλο. Έχεις "κολλήσει".

 

Aυτο που με ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι να μπορω να γραφω Ελληνικα με το πληκτρολογιο, τι προτείνεις ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, είχα δει χρήστες που κατέβασαν από το Market εφαρμογές για το ελληνικό πληκτρολόγιο, νομίζω μία ήταν η "morelocales", ή κάτι τέτοιο αλλά, δε παίρνω και όρκο :p
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που με ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι να μπορω να γραφω Ελληνικα με το πληκτρολογιο, τι προτείνεις ???

 

Greek input method κατέβασε από το market, έτσι λέγεται!

Link to comment
Share on other sites

Σε 32Β δηλαδή δεν μπορώ να κάνω τίποτα :( ?

 

Μπορείς μέχρι και 2.1 Android να εγκαταστήσεις. Ρίξε μια ματιά σε αυτή τη ROM. Υπάρχουν και άλλες στο xda. Απλά θα πρέπει να κοιτάς για ROM για 32Β Magic.

Edited by myphone
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέχρι και 2.1 Android να εγκαταστήσεις. Ρίξε μια ματιά σε αυτή τη ROM. Υπάρχουν και άλλες στο xda. Απλά θα πρέπει να κοιτάς για ROM για 32Β Magic.

 

πώς κάνω το 2.1 install? βάζω το αρχείο στην κάρτα μνήμης με το όνομα update.zip και μετά προσπαθώ να κάνω boot από εκεί και verification failed..

Requirements

- Engineering SPL

- WIPE before installing this rom

- A swap partition on your sd card is recommended. I'm working on automatic swap if you don't have a swap partition set up.

 

έκανα και wipe, τα άλλα που λέει εδώ τί είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, είχα δει χρήστες που κατέβασαν από το Market εφαρμογές για το ελληνικό πληκτρολόγιο, νομίζω μία ήταν η "morelocales", ή κάτι τέτοιο αλλά, δε παίρνω και όρκο :p

 

Φιλε μου εσωσες την κατασταση!! :D:D

Η εφαρμογη λεγεται MoreLocales2 και πλεον το κινητο μου εχει Ελληνικα, οχι μονο στο πληκτρολογιο αλλα και στο μενου του!!!

:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι :)

Για αυτό μου αρέσουν τα Android. Προσθήκη γλώσσας μέσω του Market; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για την Apple!

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω το morelocale αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα αφου δε μου δουλευει... Εκανα εγκατασταση, παταω custom locale, μετα iso369 επιλεγω el, στο ισο3166 gr και το variant το αφηνω κενο και μετα σετ. Αλλα δε βλεπω να αλλαζει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω το morelocale αλλα μαλλον κατι δεν κανω καλα αφου δε μου δουλευει... Εκανα εγκατασταση, παταω custom locale, μετα iso369 επιλεγω el, στο ισο3166 gr και το variant το αφηνω κενο και μετα σετ. Αλλα δε βλεπω να αλλαζει κατι.

 

Εγω το μονο που εκανα ηταν να επιλεξω Greek απο το αρχικο μενου του MoreLocal2.

Tιποτα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...