Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια ειμαι νεος και εγω και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω απο τον υπολογιστη μου να κατεβασω προγραμματα για το htc magic δηλαδη οπως το p3300? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αγορασα μεταχειρισμενο ενα magic κ εχω μερικες αποριες,παρακαλω τα φωτα σας!1,πως μπορω να διαγραψω ολες τις επαφες μαζι;2,μπορω να αλλαξω τον λογαριασμο στο gmail ωστε να βαλω το δικο μου κ να μπορω να μπω στο market;3,κατεβασα το sdk αλλα απο εκει κ περα δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να βαλω αλλες εφαρμογες μεσα,χρειαζεται να το κανω εγκατασταση στο pc;μου λειπει το file explorer των wm που ειχα μεχρι τωρα.ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

αγορασα μεταχειρισμενο ενα magic κ εχω μερικες αποριες,παρακαλω τα φωτα σας!1,πως μπορω να διαγραψω ολες τις επαφες μαζι;2,μπορω να αλλαξω τον λογαριασμο στο gmail ωστε να βαλω το δικο μου κ να μπορω να μπω στο market;3,κατεβασα το sdk αλλα απο εκει κ περα δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να βαλω αλλες εφαρμογες μεσα,χρειαζεται να το κανω εγκατασταση στο pc;μου λειπει το file explorer των wm που ειχα μεχρι τωρα.ευχαριστω προκαταβολικα!

Πηγαίνεις menu> settings και επιλέγεις factory defaults και έχεις καινούγιο όμορφο και καθαρό τηλέφωνο. Αν έχεις λογαριασμό στο gmail τον βάζεις και ότι έχεις από επαφές στο gmail σου έρχεται και στο κινητό. Αν δεν έχεις φτιάχνεις ένα και μετά μπαίνεις στο market και κατεβάζεις ότι θέλεις, φυσικά και file explorer.

Link to comment
Share on other sites

Aύριο παραλαμβάνω και εγώ το δικό μου Magic. Μέχρι στιγμής αναλώνομαι σε θεωρία και από αύριο έχει πράξη.

Πρέπει λοιπόν να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο, πρόγραμμα ναβι (κατέβασα ήδη κάποιο που κάνει για Αντροίντ), ms office και Pdf reader για αρχή.

Μου λείπει πληροφορία για το ελληνικό πληκτρολόγιο. Όποιος ξέρει και μπορεί να μου στείλει κανένα λίνκ..?!?!?!?!?!

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν google maps 3.2 για eclair....εδώ

http://droidappz.org/showthread.php?t=2237

το βάζω γιατί δεν είναι hack και δεν θα κοστίζει κάτι

 

να κανω και εγω την ερωτησουλα μου μιας και βαρεθηκα να περιμενω την επισημη rom

 

ποια rom αυτη τη στιγμη εχει το sense ui και δεν εχει προβληματα με bluetooth και τα led?

 

ευχαριστω

 

Δοκίμασε MyHero 2.0.5 with Official SenceUI on HTC Kernel 2.6.27 αλλά όχι με donut... με cupcake πολύ καλή με ελληνικό πληκτρολόγιο μέσα. Μόνο για 32A

θεωρώ όπως καλύτερη του amon ra 1.6.2H που είναι donut και πάει σφάιρα

Αυτή μπαίνει και σε 32A & 32Β

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να παρω το magic ομως χρειαζομαι κινητο με 2 sim ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ενεργες.παιζει καμια πατεντα με το magic ή να παρω Κινεζο ???
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανα link που θα μπορεσω να βρω ελληνικο χαρτη για το ndrive???

σε οσα εχω ψαξει ειτε ζηταει κωδικο στο extract ειτε πεταει error στο rapidshare

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανα link που θα μπορεσω να βρω ελληνικο χαρτη για το ndrive???

σε οσα εχω ψαξει ειτε ζηταει κωδικο στο extract ειτε πεταει error στο rapidshare

 

Θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι αυτό που ζητάς είναι ενάντια στους όρους

χρήσης τους οποίους διάβασες κατά την εγγραφή σου στο myphone ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι στιγμής, δεν εχω διευθετήσει το ζήτημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο. Το κατέβασα από το market αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να παίξει.

 

Τελειο το μαρκετ, παρεπιπτόντως. Έβαλα office κανονικό, pdf (κρίμα που δεν γυρνάει και αυτό σε landscape όταν γυρίζεις το κινητό -ή μήπως εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει).

 

Ερώτηση. Που πάμε για να δούμε αν τελικά έχει τα 288ΜΒ ή τα 192? Το κουτί είναι βονταφον και δεν ελεγε. Στο ελληνικό site της βονταφον λεει ότι πρόκειται για αυτό με τα 288. Και με αυτή τη δέσμευση το αγόρασα. Αν δεν είναι τους κυνηγάω μου είπε ο vodafone store που έγινε η αγορά...:)

 

Aπάντηση στο δικό μου ερώτημα!

Κλείστε το κινητό σας.

Πατήστε ταυτόχρονα το κουμπί back και το power button.

Ξεκινά μια κονσόλα που λεει στην κορυφή αν είναι 32Α ή 32Β.

Το δικό μου (vodafone branded) είναι 32Α. Άρα με τη μεγάλη μνήμη!

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι στιγμής, δεν εχω διευθετήσει το ζήτημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο. Το κατέβασα από το market αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να παίξει.

 

Τελειο το μαρκετ, παρεπιπτόντως. Έβαλα office κανονικό, pdf (κρίμα που δεν γυρνάει και αυτό σε landscape όταν γυρίζεις το κινητό -ή μήπως εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει).

 

Ερώτηση. Που πάμε για να δούμε αν τελικά έχει τα 288ΜΒ ή τα 192? Το κουτί είναι βονταφον και δεν ελεγε. Στο ελληνικό site της βονταφον λεει ότι πρόκειται για αυτό με τα 288. Και με αυτή τη δέσμευση το αγόρασα. Αν δεν είναι τους κυνηγάω μου είπε ο vodafone store που έγινε η αγορά...:)

 

Aπάντηση στο δικό μου ερώτημα!

Κλείστε το κινητό σας.

Πατήστε ταυτόχρονα το κουμπί back και το power button.

Ξεκινά μια κονσόλα που λεει στην κορυφή αν είναι 32Α ή 32Β.

Το δικό μου (vodafone branded) είναι 32Α. Άρα με τη μεγάλη μνήμη!

παιδες

 

1. τι επιλογες εχουμε απο προγραμματα πλοηγησης και που..τα βρισκουμε?

2. και ακομα αλλαξα sim και χαθηκαν ολα!

ρυθμισεις , πληκτρολογια , εικονιδια στο μενου...τι εγινε παιδια?

3. που βρισκουμε αυτες τις sense roms ? οδηγος?

 

no time to read back...thank you boys (girls not allowed!)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδες θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι μαλλον απλο αλλα εχω παιδευτει πολυ.

Εφτιαξα το calendar στο google για να περασω αυτοματα ολα τα γενεθλια των επαφων μου, αλλα δεν βρισκω πως μπορω να περασω τις ονομαστικες εορτες.Μαλλον κατι τετοιο απο το ημερολογιο του google δεν γινεται.Ξερει κανεις καναν τροπο να περαστουν εκει ολες οι ονομαστικες εορτες?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ερωτηματολογιο μικρυνε!...PLEASE HELP

 

1. τι επιλογες εχουμε απο προγραμματα πλοηγησης και που..τα βρισκουμε?

2. και ακομα αλλαξα sim και χαθηκαν ολα!

ρυθμισεις , πληκτρολογια , εικονιδια στο μενου...τι εγινε παιδια?

3. φακελους ναι φτιαχνεις ..αλλα εικονιδια να ειναι διαφορετικος ο καθενας?

4. μονο αλφαβητικα εμφανιζονται τα εικονιδια των προγ/των στο συρομενο μενου? δεν μπορω να τα βαλω οπως θελω εγω?

 

no time to read back...thank you boys (girls not allowed!)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια.εχω το htc Magic της vodafone και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Ξαφνικα χωρισ λογο και αιτια οποιος με επαιρνε τηλ δεν εβλεπα το ονομα του που ειχα περασμενο στις επαφες μου , αλλα το νουμερο του κινητου του με το +30 μπροστα.απορησα και μαλιστα νομιζα πως δεν τον ειχα αποθηκευμενο αλλα τελικα ειδα πως τον ειχα.μετα δοκιμασα να πληκτρολογισω το νουμερο του και να τον παρω τηλ αλλα δεν μου δειχνει παλι ποιον παιρνω.αρχισα να αποθηκευω τα τηλ ολα με +30 μπροστα και ολα οκ.το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το κανω για ολες τις επαφες αυτο.και οταν παω να αποθηκευσω ενα καινουργιο τηλ φιλου δεν γινεται καθε φορα να βαζω +30. ξεχασα να σας πω οτι πηρα τηλ την vodafone αλλα δεν ξερει να δωσει λυση στο προβλημα μου.Του εκανα και hard reset αλλα παλι τα ιδια.Οποιος ξερει παρακαλω ας με βοηθησει γιατι δεν παει αλλο.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω πώς δουλεύει το Magic, μήπως για κάποιο λόγο έχεις διπλές επαφές (και στην κάρτα και στο τηλέφωνο; Ή τις έχεις στην κάρτα και του έχεις πει να μην κοιτάει στην κάρτα;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

οποιος παρακολουθει το forum της htc στην ελλαδα θα διαπιστωσε πως η ημερομηνια 23/11 για να εχουμε το επισημο update στη συσκευη πολυ πιθανο να καθυστερησει και αλλο.....

 

επειδη βαρεθηκα να περιμενω μια απλη ερωτηση αν ξερει καποιος την απαντηση, αν βαλουμε μια αλλη rom απο αυτες που λειτουργουν οκ και εχουν το sense ui η του cyanogen υπαρχει προβλημα οταν γινει αναβαθμιση απο android 1.5 σε android 1.6 ή 2.0?

 

βεβαια μεριεκς rom περιλαμβανουν αυτες τις νεες εκδοσεις..

 

εχει βαλει κανεις την cyanogen rom? αν ναι εχει ακολουθησει αυτα τα βηματα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=568032

 

αυτη η rom εχει κανονικα gmail google talk κτλ της google που ειχα απαγορευτει ε?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μητρική από το magic ξαναπήρα το τηλεφωνω έβαλα την hero που είχα και διαπίστωσα τότε ότι δεν δούλευε το G-sensor έκανα ένα restore(εβαλα ξανά την γνήσια)και το πήγα πείσω , μου το έφτιαξαν. Το πήρα και όλα καλά θέλω όμως να κάνω restore το buckup της hero που είχα . Ανοίγω πατώντας τα 2 πλήκτρα μπαίνω σε fastboot και οταν δίνω την εντολή να ξεκινήσει το recovery.img παίρνω την παρακάτω απάντησει

 

downloading 'boot.img'... FAILED (remote: not allow)

 

τι είναι αυτό πάλι .Γνωρίζει κανείς??

Αυτή τη διαδικασία την έκανα πολες φορές πρώτη φορά το βλέπω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

οποιος παρακολουθει το forum της htc στην ελλαδα θα διαπιστωσε πως η ημερομηνια 23/11 για να εχουμε το επισημο update στη συσκευη πολυ πιθανο να καθυστερησει και αλλο.....

 

επειδη βαρεθηκα να περιμενω μια απλη ερωτηση αν ξερει καποιος την απαντηση, αν βαλουμε μια αλλη rom απο αυτες που λειτουργουν οκ και εχουν το sense ui η του cyanogen υπαρχει προβλημα οταν γινει αναβαθμιση απο android 1.5 σε android 1.6 ή 2.0?

 

βεβαια μεριεκς rom περιλαμβανουν αυτες τις νεες εκδοσεις..

 

εχει βαλει κανεις την cyanogen rom? αν ναι εχει ακολουθησει αυτα τα βηματα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=568032

 

αυτη η rom εχει κανονικα gmail google talk κτλ της google που ειχα απαγορευτει ε?

 

Ναι αυτές χρησιμοποίησε. Και εγώ με βάση αυτόν το έκανα και όλα βαίνουν καλώς. Και ναι έχει όλες τις εφαρμογές της Google. Περίεργο αλλά αληθινό. Και gmail, και talk και Market.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια.εχω το htc Magic της vodafone και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Ξαφνικα χωρισ λογο και αιτια οποιος με επαιρνε τηλ δεν εβλεπα το ονομα του που ειχα περασμενο στις επαφες μου , αλλα το νουμερο του κινητου του με το +30 μπροστα.απορησα και μαλιστα νομιζα πως δεν τον ειχα αποθηκευμενο αλλα τελικα ειδα πως τον ειχα.

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με Vodafone.

Διπλές επαφές δεν έχω, στην SIM δεν έχω καθόλου επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή που δείχνει το εορτολόγιο. όΜως απαιτεί wifi. προφανώς κάνει κάποια σύνδεση με κάποιο site (πχ http://www.eortologio.gr)..

 

Αναφορά στα sms πως βάζουμε?

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

αναφορα μπαινει ως εξης:

messaging-->settings--> επιλεγεις delivery reports

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι απο εμενα. Η συμβιωση με το ΗΤC παει μια χαρα, συνηθισα το μενου και εχω πολλα να μαθω ακομα. Εχω, ομως, δυο προβληματακια:

 

1. Πολλες φορες οταν καλω σε κινητα, ακουω διπλο ηχο κλησης... Εναν "μεταλλικο" στο βαθος (κηπος) κι εναν κανονικο στο foreground. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

 

2. (Νομιζω οτι) Όταν θεσω σε λειτουργια ΠΡΩΤΑ το ακουστικο bluetooth και ΕΠΕΙΤΑ το widget για την ενεργοποιηση της σχετικης λειτουργιας στο τηλεφωνο, (επαναλαμβανω: νομιζω οτι) το τηλεφωνο καλει τον τελευταιο αριθμο του call logger! Καλα, δεν ρωταω αν το εχει παρατηρησει κανενας αυτο, μαλλον θα ειναι κουλο, αλλα μηπως εχει ακουσει κατι παρομοιο/παραπλησιο;

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας.

 

Μολις ανακαλυψα ενα ακομα "προβλημα" στο οποιο ομως ειμαι σιγουρος οτι η κοινοτητα θα εχει λυση.

 

3. Παιρνω τηλ την ΧΧΧΧ εταιρεια και εχει τα ηχογραφημενα μνμ: "Πατηστε 1 για ταδε, 2 για δεινα, 3 κλπ."! Πώς μπορω να κανω την επιλογη που θελω; Το default dialer του κινητου δεν μου το επιτρεπει (νομιζω).

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτω δεξιά κάπου, βγαινει ένα κουμπάκι με ένα πληκτρολόγιο και βελάκι. Εμφανίζεται και αλλού. Ειναι για εμφάνιση/απόκρυψη πληκτρολογίου. Το πατάς όταν εισαι σε ενεργή οθόνη και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Κάτω δεξιά κάπου, βγαινει ένα κουμπάκι με ένα πληκτρολόγιο και βελάκι. Εμφανίζεται και αλλού. Ειναι για εμφάνιση/απόκρυψη πληκτρολογίου. Το πατάς όταν εισαι σε ενεργή οθόνη και εμφανίζεται το πληκτρολόγιο

 

Ναι, μεχρι εκει καλα. Το παταω κι εμφανιζεται το πληκτρολογιο. Παταω, ας πουμε, το "5" και...; Η επιλογη δεν πιανει, προσπαθω να πατησω το κουμπακι με το πρασινο τηλ για να δωσω την εντολη, αλλα τζιφος. Το εικονικο πληκτρολογιο παρατηρησα οτι δε λειτουργει οπως ξεραμε, εννοω οτι γραφεις το νουμερο που θελεις αλλα πρεπει να πατησεις και ενα "εξτρα" κουμπι για να δωσεις την εντολη. Αυτο το "εξτρα" ψαχνω :wacko:

 

Καλημεραααα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν το έχω βιώσει αυτό που λες καθώς μια φορά που χρειάστηκε να ακούσω τα μηνύματα του τηλεφωνητή δούλεψε μια χαρά.. Ξαναπροσπάθησε, και περίμενε και κανέναν άλλον να δουμε τι τρέχει
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια πρεπει να ανασχοληθω με αυτο το θεμα λιγο πιο προσεκτικα. Ισως να κανω κι εγω λαθος, αλλα ειμαι 99% σιγουρος οτι αυτο ηταν το προβλημα που αντιμετωπισα. Ενδεχεται, ομως, να εκανα κατι λαθος ή να μην ειχα υπομονη να το ψαξω, καθως τη στιγμη που θελεις να πατησεις το ΧΧΧΧ "νουμερο επιλογης" βιαζεσαι να συνδεθεις και οχι να ασχολεισαι με το πώς δουλευει το κινητο :):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...