Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Φοβερό το φόρουμ σας, συνεχίστε έτσι!

Είμαι κάτοχος ενός HTC Magic εδώ και περίπου ένα μήνα..

Είδα ότι οι περισσότεροι ψάχνουν το bluex... Όποιος το θέλει και είναι της κλασσικής άποψης δεν πληρώνω για software, ας μου στείλει pm.

Από την άλλη αν θέλετε δίνω link για άμεσο κατέβασμα!

 

Φίλε μου pm και σε 'μενα please!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν αγόρια και κορίτσια παραθέτω link και αν το σβήσουν το έσβησαν τι να πω...

Αυτό που ξέρω είναι πως ό,τι παίρνεις τσάμπα το δίνεις το ίδιο τσάμπα στους υπόλοιπους συναδέλφους!!! :cool:

 

Ορίστε, Όροι Χρήσης

 

 

Το app είναι έτοιμο για εγκατάσταση μόλις περαστεί στο μαγικό κινητό μας!!! Καλή διασκέδαση και μην ξεχνάτε πως χωρίς root (όπως έχουν πει και πολλοί άλλοι περισσότερο γνώστες από μένα) ΜΟΝΟ στέλνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγόρια και κορίτσια παραθέτω link και αν το σβήσουν το έσβησαν τι να πω...

Αυτό που ξέρω είναι πως ό,τι παίρνεις τσάμπα το δίνεις το ίδιο τσάμπα στους υπόλοιπους συναδέλφους!!! :cool:

 

Ορίστε, Όροι Χρήσης

 

 

Το app είναι έτοιμο για εγκατάσταση μόλις περαστεί στο μαγικό κινητό μας!!! Καλή διασκέδαση και μην ξεχνάτε πως χωρίς root (όπως έχουν πει και πολλοί άλλοι περισσότερο γνώστες από μένα) ΜΟΝΟ στέλνουμε...

 

φιλε μου νομιζω πως...πρεπει να μας στειλεις ..pm! :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

gesamfunai έχεις pm! Αφού τελικά μας μάλωσαν περιμένω pm παιδιά!:cool:

 

Αν κάνω root χάνω την εγγύηση? Ποιος ξέρει να μας διαφωτίσει?

 

Όσο για την hero rom δεν πρέπει να δουλεύει καν η εφαρμογή.. Από αυτά που έχω ακούσει τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

htc hero rom+bluex=γιοκ!. Υπομονή 1,5 μήνα που θα βγει η επισημη rom. Αν κανεις root, μπορεις να κανεις unroot και εισαι ξανα όπως στην αρχή. Γενικα σε όλα αυτά τα "κόλπα" δεν τιθεται θεμα εγγύησης. Παντα μπορεις να το γυρίσεις πισω το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

htc hero rom+bluex=γιοκ!. Υπομονή 1,5 μήνα που θα βγει η επισημη rom. Αν κανεις root, μπορεις να κανεις unroot και εισαι ξανα όπως στην αρχή. Γενικα σε όλα αυτά τα "κόλπα" δεν τιθεται θεμα εγγύησης. Παντα μπορεις να το γυρίσεις πισω το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση

 

Καπου στις οδηγιες για root στο htc magic αναφερει:

"Τέλος προσοχή: εάν έχετε ασιατική έκδοση του Magic μην επιχειρήσετε την παρακάτω μέθοδο διότι θα απενεργοποιηθεί το wifi."

Δε το καταλαβαινω αυτο.:worry:Εχω αγορασει τη συσκευη απο cosmote οποτε

ειναι htc brand σωστα?οταν λεει ασιατικη εκδοση εννοει οτι το λογισμικο δεν ειναι αγγλικο?γιατι φανταζομαι οτι ολα τα htc ειναι made in taiwan.

help??:wacko:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πολύ ευχάριστα νέα!!!

 

Το Sense UI (Hero) έρχεται στο Magic: http://www.androiddev.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=347

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένω κι εγώ το προσωπικό μήνυμα που όλοι περιμένουν;

 

(Ευχαριστώ!):)

 

Για πείτε μου, αυτό μου κάνει; :this: http://www.netimes.com/shop/genuine-nokia-n97-stylus-p-2148.html ,

ή μήπως υπάρχει κάτι άλλο; (Του iphone είναι επιεικώς απαράδεκτο!)

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί αν είναι εκείνο του hong kong. Αν το αγόρασες απο cosmote, προχώρα άφοβα. Το made in taiwan δεν λεει κατι...

Προχωρα σε root....

 

ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση:)

με εσωσες απο ακομα μερικες ασπρες τριχες στο κεφαλι μου:lol:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό --> http://www.buy.com/prod/Soft_Touch_Stylus_Pen_for_HTC_T_Mobile_myTouch_3G_Magic/q/loc/273/211466678.html

 

και τώρα δεν ξέρω τι να παραγγείλω!!!

Link to comment
Share on other sites

"Είναι άγνωστο εαν οι εκδόσεις κινητών που συνδέονται με τους παρόχους κινητής θα μπορούν να βάλουν το update, σίγουρα πάντως οι "Google" εκδόσεις (μεταξύ αυτών περιλαμβάνονται και τα Vodafone HTC Magic και T-Mobile myTouch 3G) δεν θα μπορούν."

:worry::worry::worry:Δηλαδή δεν θα μπορώ να έχω κι εγώ το Sense UI του Hero ,εγώ που έχω το Vodafone Branded ?

http://www.androiddev.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=348

 

Έτσι μπορώ να rootαρω το magic χωρις όλα εκεινα που δειχνουν στο koutsou ?

Link to comment
Share on other sites

όχι, όχι επίσημα τουλάχιστον!

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsountanis1978G δεν ξέρω αν το pm π λες είναι αυτό που έχεις ήδη, αλλά καλύτερα όποιος άλλος θέλει, να μου στέλνει pm για να το βλέπω γρήγορα και να μην περιμένετε!
Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτησει καμια 10αρια φορες αλλα δεν μπηκε κανεις στον κοπο να μου απαντησει

επειδη η ελπιδα πεθαινει τελευταια παιζει κανα προγραμμα να παιζει flash kai xvid ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σκέψου οτι για να γίνει η αναβάθμιση, η αλλαγή rom δηλαδή, δεν μπορεί να τρέχει η υπάρχουσα rom. Πρέπει να είναι όμως και ανοιχτό το τηλέφωνο για να επικοινωνεί με τον υπολογιστή. Σε αυτό είναι απαραίτητη η recovery rom. Επίσης προσφέρει και λειτουργίες backup και wipe data. Το usb debugging χρειάζεται νομίζω για να βάλουμε το κινητό σε fastboot mode. Μπορείτε να το απενεργοποιήσετε μετά.

Έχω την εντύπωση πως δεδομένα εφαρμογών δεν κρατιούντε. Βέβαια όταν το έκανα, οι εφαρμογές μου δεν ήταν τέτοιες που να κρατουν δεδομένα. Το πρόβλημα είναι οτι παρότι τρέχουν κανονικά, δεν αναγνωρίζονται απο το market, οπότε δεν θα σου λέει ποτέ update available πχ. Για backup και δεδομένων υπάρχει το Paid MyBackupPro.

Μπαίνεις σε fastboot mode αμέσως, και γρήγορα κιόλας.

Το nandroid backup είναι ένα full system backup. Στο site αναφέρει οτι το κάνεις όταν δεν σ αρεσε αυτό που έκανες και θες να γυρίσεις όπως ήσουν πριν. Υποθέτω οτι είναι σαν image του δίσκου, σαν να κάνεις επαναφορά συστήματος.

Το wipe data καθαρίζει την προγούμενη rom. Είναι μακράν προτιμότερο όταν αναφέρεται σε εγκατάσταση ολοκαίνουριας rom. Για να μην γίνει απο πάνω, και υπάρχουν και προηγούμενα στοιχεία, μείνεις απο χώρο ή υπάρχουν προβληματάκια. Αν επρόκειτο για κάποιο μικρό update δεν θα χρειαζόταν.

Όταν λέω δοκιμάστε αργότερα εννοώ όχι απο την αρχή, εννοώ απο το τελευταίο κλικ. Λάθος λέξη επέλεξα μάλλον.

Στην 6η σου απάντησα πριν πιστεύω.

 

Η rom είναι του redglasses και είναι η myhero-008. Έχω δοκιμάσει και την JACheroski, αλλά παρότι έτρεχε εξίσου γρήγορα, είχα κανα δυο κολλήματα με το system. Και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση. Επίσης έλειπε το htc sync. και εκείνη καλή ήταν

Καλημερα,

η rom του redglasses που βρησκεται? Μπορεις να βοηθεισεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε pageo! Το θέμα που ανοιγείς είναι λίγο βαρύ οπότε δε μου κάνει κ μεγάλη εντύπωση που δεν απάντησε κανείς, καθώς δεν υπάρχει μέχρι στιγμής εφαρμογή, ούτε για να πάιξει αρχεία τύπου .avi αλλά ούτε και flash player για λογισμικό android... Δυστυχώς..

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι περίπου τον Οκτώβρη θα υπάρχει flash player σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας.

Όσο για divx κλπ, από αυτά που έχω ψάξει πρέπει να έχουν συναντήσει κάποια εμπόδια στον κώδικα και έχει μείνει πολύ πίσω το θέμα.

 

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας το προσθέσει γιατί και γω δεν είμαι και τελείως σίγουρος για όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

η rom του redglasses που βρησκεται? Μπορεις να βοηθεισεις?

Καλημέρα. Στον οδηγό μου, που βρίσκεται λίγα post πιο πριν απο αυτό που έκανες quote, έχει 2 links για την rom που θα κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε pageo! Το θέμα που ανοιγείς είναι λίγο βαρύ οπότε δε μου κάνει κ μεγάλη εντύπωση που δεν απάντησε κανείς, καθώς δεν υπάρχει μέχρι στιγμής εφαρμογή, ούτε για να πάιξει αρχεία τύπου .avi αλλά ούτε και flash player για λογισμικό android... Δυστυχώς..

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι περίπου τον Οκτώβρη θα υπάρχει flash player σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας.

Όσο για divx κλπ, από αυτά που έχω ψάξει πρέπει να έχουν συναντήσει κάποια εμπόδια στον κώδικα και έχει μείνει πολύ πίσω το θέμα.

 

Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας το προσθέσει γιατί και γω δεν είμαι και τελείως σίγουρος για όλα αυτά...

 

σε ευχαριστω φιλε magicbu υπομονη λοιπων.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στον οδηγό μου, που βρίσκεται λίγα post πιο πριν απο αυτό που έκανες quote, έχει 2 links για την rom που θα κατεβάσεις.

 

Καλησπερα σε ολους:)

Ας πουμε οτι κανουμε root το magic κ πανε ολα καλα.Official update μπορουμε να

κανουμε?Κ αν δε μπορουμε σκασιλα μας παιρναμε μια αλλη rom:rolleyes:

Πες ομως χτυπα ξυλο οτι η συσκευη χαλαει κ πρεπει να την επιστρεψουμε, μπορουμε

να κανουμε unroot?

Γιατι στο xda υπαρχουν ενα σκασμος οδηγιες για unroot του g1,αλλα για το magic

λιγο δυσκολο.Η μηπως ειναι η ιδια διαδικασια:blink:

Συγνωμη για τη βροχη ερωτησεων:ninja:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα updates νομίζω δεν επηρεάζονται απο το root. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος όμως. Unroot γίνεται 100% στο magic, δεν ξερω αν είναι ίδια διαδικασία. Κατι είδα για spl, και δεν ξερω αν τα 2 κινητά έχουν τα ίδια spl. Θα το ψάξω και θα σας πω.Νομίζω πως με nandroid backup γίνεσαι unroot. Παλι δεν είμαι σίγουρος.....

 

Νομίζω πως τελικά δεν είναι τόσο απλό. Παλι πιστεύω οτι γίνεται γιατι το έχω δει να το έχουν κανει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...