Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές, πχ, traffic counter, call meter κτλ.

 

Ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο: Που μπορεί να βρει κάποιος πρόγραμμα πλοήγησης; Πιο είναι το καλύτερο;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο: Που μπορεί να βρει κάποιος πρόγραμμα πλοήγησης; Πιο είναι το καλύτερο;

 

Τα προγράμματα πλοήγησης δεν είναι free. Περισσότερες πληροφορίες για αυτά θα βρεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! μόλις έβαλα T-Mobile 2.2.1 FRG83D προερχόμενος απο 1.5 Sense Ui και προσπαθώ να αναπαράγω με κάποιο τρόπο την εμπειρία χρήσης με sense. Κάτι για Smart Dialing και ελληνική υποστήριξη γνωρίζει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! μόλις έβαλα T-Mobile 2.2.1 FRG83D προερχόμενος απο 1.5 Sense Ui και προσπαθώ να αναπαράγω με κάποιο τρόπο την εμπειρία χρήσης με sense. Κάτι για Smart Dialing και ελληνική υποστήριξη γνωρίζει κάποιος;

 

Dialer one για smart dialing και fancy widget για το ρολόι με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την έκδοση 2.0.40 από το htc.com αλλά δεν λέει να συγχρονίσει με τίποτα και δεν μπορώ να περάσω τις επαφές μοu από το outlook. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς; Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την έκδοση 2.0.40 από το htc.com αλλά δεν λέει να συγχρονίσει με τίποτα και δεν μπορώ να περάσω τις επαφές μοu από το outlook. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

 

Με το HTC Sync είχα και εγω δυσκολίες παλιά. Ειναι πολύ πιο βολικό να μεταφέρεις τις επαφές σου σε Google account με τον οποίο ο συγχρονισμός του κινητού είναι παιχνιδάκι.

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Το Google Maps 5.0 πως το βάζουμε. Δε μου το βγάζει το mArket. Έχω cyanogen 6.1.

 

Το official Google Maps 5.0 δεν υποστηρίζεται απο το Magic, ουτε καν απο συσκευές όπως το Desire (πλήρως). Μόνη ελπίδα μάλλον κάποια μελλοντική έκδοση Brut απο τα παιδιά του XDA...

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Το Google Maps 5.0 πως το βάζουμε. Δε μου το βγάζει το mArket. Έχω cyanogen 6.1.

 

Χρησιμοποίησε το marketenabler και στη συνέχεια μπες στα downloads στο market. Ωστόσο, όπως αναφέρει και ο tristan1, δεν έχει όλα τα χαρακτηριστικά που ίσως έχεις δει σε επίδειξη σε άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Με το HTC Sync είχα και εγω δυσκολίες παλιά. Ειναι πολύ πιο βολικό να μεταφέρεις τις επαφές σου σε Google account με τον οποίο ο συγχρονισμός του κινητού είναι παιχνιδάκι.

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ok vman. Ευχαριστώ

 

Χρησιμοποίησε το marketenabler και στη συνέχεια μπες στα downloads στο market. Ωστόσο, όπως αναφέρει και ο tristan1, δεν έχει όλα τα χαρακτηριστικά που ίσως έχεις δει σε επίδειξη σε άλλες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ.

 

Κατάφερα να βάλω τις επαφές από το outlook στις επαφές του gmail. Πώς θα κάνω τώρα την εξαγωγή στο τηλέφωνο;

 

Άκυρο, το βρήκα.

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

https://github.com/CyanogenMod/android_vendor_cyanogen/blob/froyo/CHANGELOG.mkdn

 

λεει πιο κατω

 

N1/Bravo/Incredible/Supersonic/Vision/Ace: FM Radio support - MIUI - http://miui.com (graphics from Fitsnugly, HaXzAmaTiC, and blunden - bugfixes and extra features from Cyanogen, Zinx, mtwebster, and Wysi

 

συμφωνα με αυτο αν βαλουμε την 6.1 cyonogen θα εχουμε ραδιο φμ χωρις ιντερνετ???

 

εχω rc magic v6 ! αν ισχυει κατι για το ραδιο χωρις ινερνετ την αλλαζω αμεσα!!!!

καποιος ομως να το επιβεβαιωση πρωτα!

Edited by ferrarakias
Link to comment
Share on other sites

https://github.com/CyanogenMod/android_vendor_cyanogen/blob/froyo/CHANGELOG.mkdn

 

λεει πιο κατω

 

N1/Bravo/Incredible/Supersonic/Vision/Ace: FM Radio support - MIUI - http://miui.com (graphics from Fitsnugly, HaXzAmaTiC, and blunden - bugfixes and extra features from Cyanogen, Zinx, mtwebster, and Wysi

 

συμφωνα με αυτο αν βαλουμε την 6.1 cyonogen θα εχουμε ραδιο φμ χωρις ιντερνετ???

 

Όχι. Αυτή την εντύπωση είχα και εγώ. Το Magic είναι το μοντέλο DS (Dream / Sapphire).

HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτή την εντύπωση είχα και εγώ. Το Magic είναι το μοντέλο DS (Dream / Sapphire).

 

 

και ειχα μια ελπιδα...κριμα...υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο στο μαγικο μας???

Link to comment
Share on other sites

και ειχα μια ελπιδα...κριμα...υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο στο μαγικο μας???

 

Το Magic δεν έχει radio chip. Δηλαδή, είναι θέμα hardware και όχι software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ εγκαθιστούσα apps από το market, το τηλέφωνο έσβησε και δεν ξανανοίγει, παρά μόνο φαίνεται στο κέντρο της οθόνης το σήμα της HTC. Καμια βοήθεια;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

εχω και εγω 1,5 και αποφασισα να την αλλαξω..μπορειτε να μου προτεινετε καμια γιατι εχω μπερδευτει με διαφορα bugs για την καθεμια που διαβαζω..

Θα ηθελα να μου προτεινετε ποια ειναι καλη με greek interface και φυσικα ποια στα αγγλικα. Η 6.1 final του cyanogen, εχει bugs?

Ευχαριστω

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω τo ruu της vodafone. Κανένα link πρόχειρο? Δεν έχω καταφέρει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Το restore utility για να επαναφέρω το magic να το πάω για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Για να εξυπηρετηθείς και επειδή η Vodafone έχει αφαιρέσει το link κατέβασέ το άμεσα και ενημέρωσε με.

http://dl.dropbox.com/u/14126051/RUU_Sapphire_Vodafone_Generic_3051513_PTG_GR.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο forum! Καλώς σας βρήκα... Λοιπόν! Ήμουν κάτοχος magic με το ταπεινό 1,5 και αποφάσισα να το αναβαθμίσω.

 

Έτσι από Android 1.5 HTC Sense που ήμουν με

SAPHIRE PVT 32A SHIP S-ON H

HBOOT-1.76.0009 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-6.35.08.29

 

κατέληξα σε T-Mobile 2.2.1 FRG83D με

SAPHIRE PVT 32A ENG S-OFF H

HBOOT-1.76.2007 (SAPP10000)

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

 

Οι ερωτήσεις μου. Η αλλαγή του Radio & SPL, έχει πουθενά επίπτωση στην λειτουργία του τηλεφώνου;;;

 

Και δεύτερο και ποιο σημαντικό. Δεν μπορώ να κρύψω πως απογοητεύτηκα από το "καθαρό" android. Έχει αρκετές ελλείψεις που είχα συνηθίσει στο sense. Θέλω να ξαναγυρίσω σε android με HTC Sense. Ιδανικά αυτό θα ήταν το 2.2 της Vodafone. Είναι δυνατό να περάσω αυτή την Rom και πως;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο forum. Καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά στο πρώτο post, όπου θα βρεις πληροφορίες για τα βασικά.

 

Η ROM στην οποία παραπέμπεις, δεν μπορεί να εγκατασταθεί απευθείας στο Magic, γιατί προορίζεται για 32B κινητά. Αντ' αυτής σου προτείνω αυτήν εδώ. Ωστόσο, για να φτάσεις να την εγκαταστήσεις, θα χρειαστεί πρώτα να ξεκλειδώσεις το SPL σου κι έπειτα ν' αλλάξεις radio και SPL. Αφού κάνεις τα παραπάνω, θ' ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ (Για όσους έχουν radio της σειράς 3.22.x.x), χρησιμοποιώντας τα αρχεία της ROM που σου πρότεινα (ROM file, port file).

 

Ακολούθησα τις οδηγίες σου και εγκατέστησα αυτή τη ρομ. Ερώτηση: Τι κάνουμε με ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τελικά η 6.1 με θλιβερό όμως σημείο το ότι ρουφάει μπαταρία πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με την RCMagic. Κατά τα άλλα; Εξαιρετικά γρηγορότερη απόκριση, καθόλου bloat!

 

Μία ερώτηση προς vman αν ακούει: το kernel που συνιστούσες για το 6.1 παίζει με setcpu; Αν ναι, έτσι το έχεις και με τι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...