Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτα που λες γινονται πανευκολα με την προσθηκη Ελληνικου πληκτρολογιου.

Εγω ειδα ο φιλος να ρωταει για "Ελληνικο μενου" και βαση αυτου απαντησα.

 

α ! τοτε λαθος καταλαβα εγω

σορυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα έστειλα ένα sms στα Ελληνικά. Παρόλο που το πληκτρολόγιο έδειχνε μικρά γράμματα, έγραφε κεφαλαία εάν αλλαζα στα αγγλικά τότε δεν παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα. Μήπως το έχει συναντήσει κανείς και εαν ναι πια είναι η λύση να γράφω μικρά ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα ένα sms στα Ελληνικά. Παρόλο που το πληκτρολόγιο έδειχνε μικρά γράμματα, έγραφε κεφαλαία εάν αλλαζα στα αγγλικά τότε δεν παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα. Μήπως το έχει συναντήσει κανείς και εαν ναι πια είναι η λύση να γράφω μικρά ελληνικά

 

ποιο προγραμμα χρησιμοποιησες ;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προβλημα αυτο.

τα κανει αυτοματα κεφαλαια για να παρει 160 χαρακτηρες ανα sms

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι προβλημα αυτο.

τα κανει αυτοματα κεφαλαια για να παρει 160 χαρακτηρες ανα sms

δηλαδή δεν μπορεί να γράψει με μικρά ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , υπαρχει τροπος να μπορουμε να ρυθμιζουμε το start up programms?? δηλαδη οπως το msconfig των windows?? ας πουμε να μην φορτωνω απο την αρχη το οπερα για παραδειγμα....

 

someone????

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα... στο Dest 7 όταν βάζω έναν προορισμό για να με καθοδηγήσει με βγάζει τις οδηγίες πχ 500μ Δεξία κτλ ακριβώς πάνω στο βελάκι που δείχνει την θέση μου... υπάρχει κάποιος τρόπος διόρθωσης ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
someone????

 

Βρίσκεις το Opera.exe και με το resco explorer επιλέγεις στο pop-up menu create shortcut το οποίο πετάς στο φάκελο /Windows/Startup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες σε βιστα ετσι ωστε να μην χανονται μετα απο soft reset?

Ευχαριστω εκ των προτερων..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι επαφές μετά από soft reset δεν χάνονται, μόνο μετά από hard reset.

 

Για συγχρονισμό σε vista χρειάζεσαι το Windows Mobile Device Center.

 

Επίσης δες το PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές μετά από soft reset δεν χάνονται, μόνο μετά από hard reset.

 

Για συγχρονισμό σε vista χρειάζεσαι το Windows Mobile Device Center.

 

Επίσης δες το PIM Backup.

 

Σε ευχαριστω αλλα μου βγαζει broken link ...μηπως ειναι ευκολο να το ανεβασεισ καπου?

 

και επισης εβαλα κατα λαθος το cab για το αγγλικο πληκτρολογιο..!!! πως γυρνω παλι στο ελληνικο???:wacko:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω αλλα μου βγαζει broken link ...μηπως ειναι ευκολο να το ανεβασεισ καπου?

 

και επισης εβαλα κατα λαθος το cab για το αγγλικο πληκτρολογιο..!!! πως γυρνω παλι στο ελληνικο???:wacko:

 

http://www.dotfred.net/

 

Ποιο cab έβαλες ακριβώς και που το βρήκες;

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.dotfred.net/

 

Ποιο cab έβαλες ακριβώς και που το βρήκες;

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δες εδώ.

 

οκ σε ευχαριστω το cab το ειχε σε ενα αρχειο zip που δημοσιευσε ενας αλλος φιλος εδω με αρκετα αλλα μεσα..

LG G4
Link to comment
Share on other sites

problem, skype mob+bluetooth:

 

το εκανα αλλα δεν ειδα προκοπη, το skype αρνειται να δουλεψει με το bluetooth. Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει? Οταν κανω install το skypefix μου βγαζει μια λευκη οθονη με επικεφαλιδα troca2....

 

Το ιδιο προβλημα εχω και στο αμαξι με το igo8: αν και ειναι συνδεδεμενο το D2 με το bluetooth του αυτοκινητου, ολες οι φωνητικες εντολες εξακολουθουν να ακουγονται απο το ηχειο του κινητου με αποτελεσμα να μην ακουω τιποτα αν πηγαινω πανω απο 10kmh.

Καμια καλη ιδεα?!?

 

Δοκιμασα να βαλω και το Bluettoth Audio Rooter αλλα δεν δουλευει με WM 6.1 :(

Μηπως υπαρχει καποιο αναλογο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

paidia ekana ta panta,perasa to destinator 6 meta to 7 meta to 8,ta apotelesmata einai idia,ksekina kai meta grafei 'no maps found'. ti na kanw? ti kanw lathos.? exw to diamond 2 apo oti katalavate.
b*tch you know the side, world motherf**ck'n wild
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν διάβασε αυτό... Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

 

Και όσον αφορά το πρόβλημά σου, οδηγίες εγκατάστασης του Destinator 7 θα βρεις εκτός των άλλων και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος σε τέτοια τηλεφωνά. Είμαι κάτοχος του diamond2 εδώ και ένα μήνα. Πριν από αυτό ήμουνα κάτοχος του sony ericsson p990i. Διαθέτω αυτοκίνητο ΤΟΥΟΤΑ που έχει bt επικοινωνίας Με το προηγούμενο τηλέφωνο όταν λάμβανα sms τότε με ειδοποιούσε μέσω BT ότι είχα sms ή όταν έπεφτε η μπαταρία τότε με ειδοποιούσε ότι είχα low battery, ενώ όταν είχα εισερχόμενη κλήση άκουγα το επιλεγμένο ήχο από την ανοιχτή ακρόαση. Υπάρχει κάποιο configuration που μπορεί να ενεργοποιήσει όλα τα παραπάνω με το καινούργιο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος σε τέτοια τηλεφωνά. Είμαι κάτοχος του diamond2 εδώ και ένα μήνα. Πριν από αυτό ήμουνα κάτοχος του sony ericsson p990i. Διαθέτω αυτοκίνητο ΤΟΥΟΤΑ που έχει bt επικοινωνίας Με το προηγούμενο τηλέφωνο όταν λάμβανα sms τότε με ειδοποιούσε μέσω BT ότι είχα sms ή όταν έπεφτε η μπαταρία τότε με ειδοποιούσε ότι είχα low battery, ενώ όταν είχα εισερχόμενη κλήση άκουγα το επιλεγμένο ήχο από την ανοιχτή ακρόαση. Υπάρχει κάποιο configuration που μπορεί να ενεργοποιήσει όλα τα παραπάνω με το καινούργιο κινητό?

 

πρέπει να δηλώσεις ότι το αμάξι είναι Bluetooth audio στο τηλέφωνο, και έτσι θα παίζει τους ήχους στο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

 

thanks φιλε.οκ ,το εκανα εγκατασταση δουλευει μια χαρα αλλα πως λειτουργει?νομιζω πως σου δειχνει τα αστερια στον ουρανο (οπου κοιταει η συσκευη),αλλα με τη κινηση της συσκευης δε μου αλλαζει καθολου εικονα??????

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε.οκ ,το εκανα εγκατασταση δουλευει μια χαρα αλλα πως λειτουργει?νομιζω πως σου δειχνει τα αστερια στον ουρανο (οπου κοιταει η συσκευη),αλλα με τη κινηση της συσκευης δε μου αλλαζει καθολου εικονα??????

 

Καλό το AstroNavigator II αλλά το κορυφαίο του είδους είναι το Pocket Stars. http://www.nomadelectronics.com/

To AstroNavigator έχει πολύ καλύτερα γραφικά αλλά θα το χαρακτήριζα ώς "παιχνίδι". Το Pocket Stars είναι πολύ πιο σοβαρό πρόγραμμα και θα το χαρακτήριζα ώς εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...