Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
mipws gnwrizei kaneis an ginete na parageilw othoni kai kalimma gia to htc pro 2?

 

Καταρχήν και προς ενημέρωσή σου... Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των. Μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση

 

Τώρα όσον αφορά το θέμα σου, το ebay αποτελεί μονόδρομο για τέτοιες αγορές μιας και αν απευθυνθείς στο service της HTC η τιμές εκτοξεύονται απαγορευτικά.

 

Και αν "πιάνει το χέρι σου"... http://translate.google.co.uk/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.pdacenter.ru%2Frazborka%2Fhtc_touch_pro2%2F&sl=ru&tl=en&hl=en&ie=UTF-8

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για της απαντισεις.... βασικα εχει χαλασει το touch του κινητου μου... αγωρασα απο e-bay το εξωτερικο "γυαλι" αλλα οταν το ανοιξα καταλαβα οτι πρεπει να αλλαξω κ την οθονη μαζι. κ ψαχνω να δω αν μπορω να βρω κ να αλλαξω ολο το συστημα τις οθονης απο μονη μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...θα ηθελα μια βοηθεια...οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και σβηνει η οθονη,εφοσον μου στειλουν ενα sms το κινητο δεν ειδοποιει παρα μονο το πρασινο φωτακι που αναβοσβηνει...μπορω να το ρυθμισω καπως για να χτυπαει ο ηχος του μηνυματος και να ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι ενα sms??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπέρα...θα ηθελα μια βοηθεια...οταν το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης και σβηνει η οθονη,εφοσον μου στειλουν ενα sms το κινητο δεν ειδοποιει παρα μονο το πρασινο φωτακι που αναβοσβηνει...μπορω να το ρυθμισω καπως για να χτυπαει ο ηχος του μηνυματος και να ανοιγει η οθονη οταν δεχομαι ενα sms??

 

Μέσω του BSB Tweaks υπάρχει η δυνατότητα να κάνει "Wake up on new sms"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτός το νέο bluetooth stack με έχει τυραννήσει.

 

Πρώτον ακόμα δεν έχω βρει τρόπο να ενεργοποιώ το Bluetooth με συντόμευση χωρίς να χρειάζεται να μπω στο UI του και να πατήσω enable.

 

Δεύτερον (και επέκταση του πρώτου) ψάχνω πρόγραμμα που να ενεργοποιεί αυτόματα το Bluetooth σε εισερχόμενη κλήση (σαν το csdevctrl), αλλά βρίσκω μόνο για το παλιό κλασσικό bluetooth stack και έτσι δεν δουλεύουν με το Touch Pro.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω υπαρχει κανενα προγραμμα η καποιος τροπος οταν βαζω το κιν να κλειδωνει αυτοματα να μη μου ζητα κωδικο???(ειναι κουραστικο να το κανω κα8ε φορα...)
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω υπαρχει κανενα προγραμμα η καποιος τροπος οταν βαζω το κιν να κλειδωνει αυτοματα να μη μου ζητα κωδικο???(ειναι κουραστικο να το κανω κα8ε φορα...)

 

Βαλε καποιο προγραμμα τυπου S2U ή το cookie's home tab το οποιο περιεχει και lockscreen. Κατα την γνωμη μου το πρωτο ειναι καλυτερο, αλλα δοκιμασε και τα δυο και καταληξε μονος σου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τα εξής για το pro2 μιας και έχω μόλις 2 μέρες που το αγόρασα. Το κινητό μου αρέσει πολύ αλλά δεν βρήκα τις εξής (μήπως δεν υπάρχουν;) λειτουργίες.

1) Πως μηδενίζονται οι χρονομετρητές κλήσεων έτσι ώστε μόλις κλείσει μήνας να τους μηδενίζω;

2)Όταν βάζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει για πρωινό ξύπνημα και κλείνω εντελώς τη συσκευή το ξυπνητήρι δε δουλεύει δλδ απλά δεν ενεργοποιείται το pro2 για να αρχίσει να χτυπάει. Το ξυπνητήρι λειτουργεί μόνο όταν είναι ανοιχτή η συσκευή; αλλιώς δε γίνεται;

3)Αναφορά για μηνύματα sms έχει;

4)Ποιο gps software λειτουργεί απρόσκοπτα με τη συσκευή; δε με πειράζει να το αγοράσω απλά να δουλεύει σωστά.

Ελπίζω κάποιο μέλος να μου απαντήσει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν το έχω ψάξει

2)Τα Windows Mobile τηλέφωνα δεν ενεργοποιούνται για το ξυπνητήρι.

Δες τα σαν υπολογιστές, με δυνατότητα κλήσης.

3)Έχει αναφορά για τα sms αν τσεκάρεις το Μηνύματα-μενού-ρυθμίσεις-επιλογές-SMS-Αίτηση αναφοράς παράδοσης.

4) Υπάρχει ξεχωριστή ενότητα για GPS, δες εδώ αν θες:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Αν έχεις ενήμερο το quick GPS, δε θα έχεις πρόβλημα σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τα εξής για το pro2 μιας και έχω μόλις 2 μέρες που το αγόρασα. Το κινητό μου αρέσει πολύ αλλά δεν βρήκα τις εξής (μήπως δεν υπάρχουν;) λειτουργίες.

1) Πως μηδενίζονται οι χρονομετρητές κλήσεων έτσι ώστε μόλις κλείσει μήνας να τους μηδενίζω;

 

2)Όταν βάζω το ξυπνητήρι να χτυπήσει για πρωινό ξύπνημα και κλείνω εντελώς τη συσκευή το ξυπνητήρι δε δουλεύει δλδ απλά δεν ενεργοποιείται το pro2 για να αρχίσει να χτυπάει. Το ξυπνητήρι λειτουργεί μόνο όταν είναι ανοιχτή η συσκευή; αλλιώς δε γίνεται;

Όχι δεν γίνεται. Σκέψου τη συσκευή σου σα PC και όχι σα κινητό

3)Αναφορά για μηνύματα sms έχει;

4)Ποιο gps software λειτουργεί απρόσκοπτα με τη συσκευή; δε με πειράζει να το αγοράσω απλά να δουλεύει σωστά.

Όλα δουλεύουν καλά. Τα ποιο διαδεδομένα είναι το Destinator και το iGO, δες και το post του athanaso77

 

Ελπίζω κάποιο μέλος να μου απαντήσει. Ευχαριστώ!

iGO8.3.4, Automapa 6.5, Sygic Mobile Maps 10, Genius Driver κτλ.

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=86

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by morfeass
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυτό με το ξυπνητήρι το υποπτευόμουνα αλλά ήλπιζα να είχα άδικο. Ωστόσο όσο αφορά το SPB wireless Monitor μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ που μπορώ να το βρώ για να δουλεύει απρόσκοπτα στο pro2;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυτό με το ξυπνητήρι το υποπτευόμουνα αλλά ήλπιζα να είχα άδικο. Ωστόσο όσο αφορά το SPB wireless Monitor μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ που μπορώ να το βρώ για να δουλεύει απρόσκοπτα στο pro2;

 

Σόρρυ Φίλε μου λάθος απάντηση. Το wireless monitor δεν κάνει αυτό που θες, αυτό μετρά το GPRS.

Δοκίμασε το battery status

Edited by morfeass
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αυτό με το ξυπνητήρι το υποπτευόμουνα αλλά ήλπιζα να είχα άδικο. Ωστόσο όσο αφορά το SPB wireless Monitor μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ που μπορώ να το βρώ για να δουλεύει απρόσκοπτα στο pro2;

 

Το SPB wireless Monitor δεν είναι δωρεάν πρόγραμμα,

μπορείς να το δοκιμάσεις από εδώ:

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/gprsmonitor

και αν σου αρέσει να το αγοράσεις :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο το εξής;

Λοιπόν αν και δεν έχω ρυθμίσει να κάνει σύνδεση δεδομένων αυτόματα η συσκευή πολλές φορές από τη γραμμή τίτλου ανάβει το G πατάω στη γραμμή τίτλου και μου λέει ότι έχω δεδομένα GPRS που τρέχουν πχ 1:35 και κάτι δευτερόλεπτα, χωρίς βέβαια εγώ να έχω συνδεθεί ή να κατεβάσω κάτι ή να ανοίξω το internet. Μετά πηγαίνοντας στο

έναρξη-ρυθμίσεις-επικοινωνίες-σύνδεση δεδομένων αυτό βλέπω από μόνο του είναι στο ON!!!! Κάνω κάτι λάθος; και βέβαια το βασικότερο πόσο χρεώνομαι γι΄αυτό;;;; γιατί το συγκεκριμένο με το GPRS γίνεται κι άλλες φορές μέσα στην ημέρα.

Σήμερα πάλι βλέπω έχετε λέει δύο μηνύματα, εγώ νομίζω ότι είναι sms πατάω να ανοίξουν και με πετάει κατευθείαν στο λογαριασμό μου του gmail και με ενημερώνει ότι έχω δύο νέα mail. Τι γίνεται παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι στο λογαριασμό;;;; στο internet μπαίνω πάντα και μόνο μέσω wifi τι συμβαίνει με το GPRS. Παρακαλώ κάποιος ας με διαφωτίσει, μήπως πρέπει να κάνω αυτή την αίτηση στον παροχέα δικτύου να μη μπαίνει η συσκευή στο internet;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο το εξής;

Λοιπόν αν και δεν έχω ρυθμίσει να κάνει σύνδεση δεδομένων αυτόματα η συσκευή πολλές φορές από τη γραμμή τίτλου ανάβει το G πατάω στη γραμμή τίτλου και μου λέει ότι έχω δεδομένα GPRS που τρέχουν πχ 1:35 και κάτι δευτερόλεπτα, χωρίς βέβαια εγώ να έχω συνδεθεί ή να κατεβάσω κάτι ή να ανοίξω το internet. Μετά πηγαίνοντας στο

έναρξη-ρυθμίσεις-επικοινωνίες-σύνδεση δεδομένων αυτό βλέπω από μόνο του είναι στο ON!!!! Κάνω κάτι λάθος; και βέβαια το βασικότερο πόσο χρεώνομαι γι΄αυτό;;;; γιατί το συγκεκριμένο με το GPRS γίνεται κι άλλες φορές μέσα στην ημέρα.

Σήμερα πάλι βλέπω έχετε λέει δύο μηνύματα, εγώ νομίζω ότι είναι sms πατάω να ανοίξουν και με πετάει κατευθείαν στο λογαριασμό μου του gmail και με ενημερώνει ότι έχω δύο νέα mail. Τι γίνεται παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι στο λογαριασμό;;;; στο internet μπαίνω πάντα και μόνο μέσω wifi τι συμβαίνει με το GPRS. Παρακαλώ κάποιος ας με διαφωτίσει, μήπως πρέπει να κάνω αυτή την αίτηση στον παροχέα δικτύου να μη μπαίνει η συσκευή στο internet;

Λογικα δεν σε χρεωνει πολυ, (ελπιζω μονο να μην εχεις κατεβασει πολλα συνημμενα) καθως ειναι ογκοχρεωση και οχι χρονοχρεωση. Οποτε και πολλες ωρες να εισαι συνδεδεμενος ΧΩΡΙΣ να κατεβαζει δεδομενα δεν τιθεται θεμα χρεωσης. Σε καθε περιπτωση ψαξε για το MoDaco No Data, ειναι ενα δωρεαν προγραμμα μεσω του ιποιο θα μπλοκαρεις την αποστολη/ληψη δεδομενων μεσω GPRS.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δλδ να κάνω ίσως αφελή ερώτηση αλλά πρέπει να μου φύγει η απορία, αν καταλαβαίνω καλά μπορώ να μπαίνω στο internet με το gprs ΜΟΝΟ για περιήγηση (δλδ χωρίς να κατεβάζω οτιδήποτε) για να βλέπω πχ τα νέα της ημέρας χωρίς να χρεώνομαι καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δλδ να κάνω ίσως αφελή ερώτηση αλλά πρέπει να μου φύγει η απορία, αν καταλαβαίνω καλά μπορώ να μπαίνω στο internet με το gprs ΜΟΝΟ για περιήγηση (δλδ χωρίς να κατεβάζω οτιδήποτε) για να βλέπω πχ τα νέα της ημέρας χωρίς να χρεώνομαι καθόλου;

 

Οχι ακριβως καθολου. Οπως και να εχει θα σε χρεωσει διοτι για να περιηγηθεις θα κατεβασεις εναν μικρο ογκο δεδομενων. Δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι χρεωσεις για να σου απαντησω με σαφηνεια, παντως αν χρησιμοποιησεις opera mini δεν νομιζω να χρεωθεις πολλα. Εδω θα ηταν καλυτερο να παρεις ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων για αναλυτικες χρεωσεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δλδ να κάνω ίσως αφελή ερώτηση αλλά πρέπει να μου φύγει η απορία, αν καταλαβαίνω καλά μπορώ να μπαίνω στο internet με το gprs ΜΟΝΟ για περιήγηση (δλδ χωρίς να κατεβάζω οτιδήποτε) για να βλέπω πχ τα νέα της ημέρας χωρίς να χρεώνομαι καθόλου;

 

Free internet μπαινεις μονο με wifi η οταν το εχεις συνδεση στο PC.

Σε αλλη περιπτωση χρεωνεσαι!

σσ

Βαλε το No data οπως σου ειπαν να ηρεμησεις η κανε επεκταση στο λογαριασμο σου να εχεις και καποια ΜΒ ιντερνετ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι βλέπω έχετε λέει δύο μηνύματα, εγώ νομίζω ότι είναι sms πατάω να ανοίξουν και με πετάει κατευθείαν στο λογαριασμό μου του gmail και με ενημερώνει ότι έχω δύο νέα mail. Τι γίνεται παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος θα μου έρθει ο κούκος αηδόνι στο λογαριασμό;;;;

 

Απενεργοποίησε την αυτόματη λήψη e-mail από:

Καρτέλα Ρυθμίσεις / Υπηρεσίες Δεδομένων / Gmail και ξετικάρεις την Αυτόματη αποστολή/λήψη e-mail.

Έτσι δε θα χρεώνεσαι άλλο για e-mails.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο, εξακολουθώ να θεωρώ ότι είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει στην αγορά. Παρόλο που έχει ξεπεραστεί σε κάποια θέματα, όπως ταχύτητα επεξεργαστή, μη AMOLED οθόνη, κάμερα που ήταν χάλια από την αρχή, έλλειψη 3.5 jack.

 

Είναι η μόνη συσκευή που συνδυάζει τα πάντα. Και ίσως η συσκευή με την καλύτερη ποιότητα ήχου στη συνομιλία που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

Θα την ξανααγόραζα και για 630€ που είχα δώσει αρχικά.

 

συμφωνω απολυτα

 

αν και η amoled εχουν δρομο εξελιξης ακομα (στο φως του ηλιου δεν βλεπεις τιποτα πχ)

οντως κακη καμερα και θα μπορουσε να εχει υποδοχη για ακουστικα

επισης πολυ ομορφη συσκευη παρα τον ογκο της.

Link to comment
Share on other sites

 

αν και η amoled εχουν δρομο εξελιξης ακομα (στο φως του ηλιου δεν βλεπεις τιποτα πχ)

 

Σωστο απολυτος για τις υπαρχουσες amoled αλλα ειναι κατι που αναμενεται να αλλαξει αρδην με τις super amoled:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σωστο απολυτος για τις υπαρχουσες amoled αλλα ειναι κατι που αναμενεται να αλλαξει αρδην με τις super amoled:)

 

μακαρι να αλλαξει γιατι ειναι κριμα τοσο τελειες οθονες να μην την παλευουν στο δυνατο φως...ειχα κινητο με amoled και ηταν το μονο μου παραπονο (ειδικα σε μερα με πολυ φως και αν φορας γυαλια ηλιου)

 

εβαλα το IGO και ειναι πολυ καλο αν και ηθελε ενα καρο ταρζανιες για να παιξει αλλα αξιζε τον κοπο συγκριτικα με destinator μου φαινεται αρκετα καλυτερο και χωρις να χρειαζεται να περασεις custom πληκτρολογιο για να παιξει η τελευταια εκδοση του destinator.

απο μπαταρια ποσο σας βγαζει;απο screen protector παιζει καποιο καλο; γιατι ειχα κατι invisible shield που ειναι λιγο για τα πανηγυρια.

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...