Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα σημερα απο τον γερμανο. 239 ευρω! Το δοκίμασα και μπαινει ιντερνετ. Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει πολλά.. Μου φαινεται λιγο δυσκολο στη χρηση. Η οθόνη αναμονης ειναι λιγο περιεργη... Εχει διάφορα. Ξερετε αν μπορω να τα αλλάξω? Το προηγουμενο καλυτερό μου ηταν το se w300, κι αυτο μου φαινεται κάπως... :happy::(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλορίζικο!

Στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για την οθόνη αναμονής.

Ανάτρεξε στο user manual. Θα σου λύσει αρκετές απορίες.

Επίσης η ανάγνωση του S60 3rd Edition Platform FAQ, επιβάλλεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ αυτο το κινητό. Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν θα μπορω να ανοιγω αρχεία Pdf, word, excel? Η αυτό γινεται μονο σε windows mobile? Δηλαδή αν βρω ενα ασυρματο δίκτυο χωρις κωδικο και μπω, θα μπορεσω να κατεβάσω, να ανοιξω ένα τετοιο αρχειο και να το διαβάσω?

Σας ευχαριστω!

Υπάρχουν αμέτρητες εφαρμογές για την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Πχ για διαχείριση αρχείων office μπορείς να εγκαταστήσεις τα quickoffice και officesuite ενώ για ανάγνωση pdf το adobe reader.

 

'Οσον αφορά τα ασύρματα δίκτυα, θα μπορείς να συνδέεσαι πανεύκολα και να μπαίνεις παντού, με την βοήθεια του πολύ καλού browser.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις αν αξίζει τα λεφτά του, δες τι άλλο μπορείς να πάρεις σε αυτα τα λεφτά. Με λίγα λόγια, αξίζει :p

και εγώ σε αυτό έχω καταλήξει.πολύ καλή τιμή για αυτά που έχει.Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα το χω στα χέρια μου λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα την προηγούμενη Δευτέρα από το Γερμανό,αλλά ακόμα δε με έχουν πάρει τηλέφωνο απ'το τοπικό υποκατάστημα...! :( Θα περάσω σήμερα να ρωτησω τι γίνεται!!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά...

 

Αν και είμαι χρόνια αναγνώστης της σελίδας, μόλις τώρα έκανα εγγραφή για να συμμετάσχω στα φόρουμς...

 

Τον τελευταίο 1+ χρόνο έχω το Ε65 και έχω εκτιμήσει ιδιαίτερα τα χαρακτηριστικά του (δηλαδή την πλατφόρμα S60)... οπότε πριν λίγο καιρό που πήγα να πάρω την επιδότηση μου ήθελα κάτι ανάλογο, αλλά με καλύτερη κάμερα...

 

Αποφάσισα να πάρω το Νόκια 6220 Classic. Μου είπε να περάσω μετά από μερικές μέρες να το παραλάβω, αλλά όταν πέρασα να το πάρω με ενημέρωσε πως δεν είναι πια στον κατάλογο της Wind και δεν το είχε. Ζήτησε λίγο χρόνο μπας και το βρει από άλλο μαγαζί, αλλά σήμερα που πήγα μου είπε πως δεν είχαμε τύχη...

 

Εναλλακτικά ζήτησα το Ν82, αλλά και εκείνο επίσης δεν το διαθέτει πλέον η Wind (είναι δυνατόν να μην προσφέρει κινητά όπως το 6220 επειδή είναι 'παλιά' αλλά να δίνει ακόμα το 6500 slide??? αλλα αυτή είναι άλλη ιστορία)...

 

Τέλος πάντων πίσω στο θέμα μου, ψιλο αποφάσισα να πάρω το Ε66, που θα μου στοιχήσει περίπου 80 ευρώ... άλλα πάνω στο ψάξιμο βρήκα το 5630 το οποίο λογικά θα το πάρω δωρεάν...

 

Καμία σκέψη σχετικά με τα δύο κινητά?? Δεν το έχω δει live το 5630 άλλα μου φαίνεται πως μόνο σε ποιότητα κατασκευής θα διαφέρουν ουσιαστικά τα δύο κινητά...

 

Ξέρετε αν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε καταστήματα Wind? Το μόνο που με χαλάει είναι το κόκκινο χρώμα, ξέρετε αν διατίθεται και σε άλλα χρώματα?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων και συγγνώμη για το τεράστιο (πρώτο) μου ποστ! :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Αυτο ελιναι το πρώτο μου ποστ αλλά οχι και η πρώτη μου φορά που εμπιστεύομαι την ιστοσελίδα για την αγορα κινητού. Λοιπόν τώρα έχω να σας θέσω ένα ερώτημα:

Με αυτη τη συσκευή (Νοκια 5630) μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ εαν εχω ασύρματο ρούτερ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνετε αυτό? Και γενικά θα μπορώ να συνδέομαι με τον υπολογιστή μου? Επειδή (οπως καταλαβένετε) είμαι ασχετος μιλίστε μου λιγο για τις συνδεσυμότητες...
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνετε αυτό? Και γενικά θα μπορώ να συνδέομαι με τον υπολογιστή μου? Επειδή (οπως καταλαβένετε) είμαι ασχετος μιλίστε μου λιγο για τις συνδεσυμότητες...

 

Το 5630 έχει Wi-Fi. Ενεργοποιείς το wifi και συνδέεσαι στο ρούτερ, άρα έχεις και Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνετε αυτό? Και γενικά θα μπορώ να συνδέομαι με τον υπολογιστή μου? Επειδή (οπως καταλαβένετε) είμαι ασχετος μιλίστε μου λιγο για τις συνδεσυμότητες...

Το βιβλίο οδηγιών είμαι σίγουρος πως θα σου λύσει αρκετές απορίες.

Επίσης διάβασε το "Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Και επειδή είμαι άσχετος τι άλλες δυνατότητες μπορεί να μου προσφέρει ένα σύμπιαν κινητό σε σχέση με π.χ. το παλιό μου Σ.Ε. C902§

 

Ευχαριστώ για άλλη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

Rikse mia matia sto FAQ!
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...Πάω να συνδεθώ στο ίντερνετ και μου βγάζει "δε διατθεται καποια συνδεση πακετου δεδομενων" ! Έχω στείλει τις ρυθμίσεις από τη vodafone.gr αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...Πάω να συνδεθώ στο ίντερνετ και μου βγάζει "δε διατθεται καποια συνδεση πακετου δεδομενων" ! Έχω στείλει τις ρυθμίσεις από τη vodafone.gr αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..:(

 

Ποιό σημείο πρόσβασης έχεις βάλει; Αν έχεις καρτοκινητό είναι VF Live prepaid.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Ποιό σημείο πρόσβασης έχεις βάλει; Αν έχεις καρτοκινητό είναι VF Live prepaid.

 

Επειδή δεν ήξερα ποιες χρειάζονται, απ'το site της vodafone έστειλα όλες τις ρυθμίσεις και τώρα δεν ξέρω από πού να αλλάξω το σημείο πρόσβασης γιατί έχει επιλεγεί το Vf Web..

 

(Με ασύρματο δίκτυο που δοκίμασα τα κατάφερα,αλλά αφού έχω 30 mb το μήνα τζάμπα,θέλω να τα χρησιμοποιώ και αυτά όταν δεν έχω ασύρματο...)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ήξερα ποιες χρειάζονται, απ'το site της vodafone έστειλα όλες τις ρυθμίσεις και τώρα δεν ξέρω από πού να αλλάξω το σημείο πρόσβασης γιατί έχει επιλεγεί το Vf Web..

 

(Με ασύρματο δίκτυο που δοκίμασα τα κατάφερα,αλλά αφού έχω 30 mb το μήνα τζάμπα,θέλω να τα χρησιμοποιώ και αυτά όταν δεν έχω ασύρματο...)

 

 

 

Ανοιγεις τον browser απο το μενου του κινητου , και μολις ανοιξει πατας "επιλογες" και απο εκει διαλεγεις το "ρυθμισεις" .

Στην κατηγορια "γενικα" εχει την δυνατοτητα να επιλεξεις σημειο προσβασης .

Θα σου προτεινα το ερωτηση παντα σαν επιλογη , ωστε καθε φορα που θα του ζητας να ανοιξει μια σελιδα να σου δινει την δυνατοτητα να επιλεξεις με τι θα συνδεθεις , για να μην χρησιμοποιει το δικτυο της Vodafone οταν εισαι σε περιοχη που μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο wi-fi δικτυο .

 

Τωρα οσο για το ποιο να επιλεξεις , ολα τα σημεια προσβασης της Vodafone εχουν το χαρακτηριστικο prepaid ή postpaid διπλα απο το ονομα τους , εκτος απο αυτο του WF web . Οποτε διαλεγεις το prepaid καθε φορα αν εχεις καρτοκινητο και το Postpaid αν εχεις συνδεση :)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις τον browser απο το μενου του κινητου , και μολις ανοιξει πατας "επιλογες" και απο εκει διαλεγεις το "ρυθμισεις" .

Στην κατηγορια "γενικα" εχει την δυνατοτητα να επιλεξεις σημειο προσβασης .

Θα σου προτεινα το ερωτηση παντα σαν επιλογη , ωστε καθε φορα που θα του ζητας να ανοιξει μια σελιδα να σου δινει την δυνατοτητα να επιλεξεις με τι θα συνδεθεις , για να μην χρησιμοποιει το δικτυο της Vodafone οταν εισαι σε περιοχη που μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο wi-fi δικτυο .

 

Τωρα οσο για το ποιο να επιλεξεις , ολα τα σημεια προσβασης της Vodafone εχουν το χαρακτηριστικο prepaid ή postpaid διπλα απο το ονομα τους , εκτος απο αυτο του WF web . Οποτε διαλεγεις το prepaid καθε φορα αν εχεις καρτοκινητο και το Postpaid αν εχεις συνδεση :)

 

Μπορείς επίσης να βάλεις και τη δεύτερη επιλογή "Ορίζεται απο χρήστη" και να επιλέξεις κάποιο απο τα prepaid που αναφέρει ο R.I.P.

Έτσι κι αλλειώς μπορείς να συνδεθείς κατευθείαν σε κοντινό ασύρματο απ'το εικονίδιο της αναμονής χωρίς να πειραχτεί η επιλογή σου για το σημείο πρόσβασης.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...