Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα επίπεδα που μας έχει συνηθίσει η Nokia θα έλεγα.

 

Κριμα... Και βγαζει ωραια κινητα... Λιγο η μπαταρια, λιγο το sar, το μαμησε και αυτο...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Detailed Gallerie and Comment: Nokia 5630 XpressMusic

 

http://img2.pict.com/69/27/f1/725f2d95979041d8f5791a7ba9//o4GgX/150/3316988784124685f69bo.jpg

 

http://www.allaboutsymbian.com/gallery/item/Nokia_5630_XpressMusic.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο nokia που μου άρεσε!... και το 5220 xpress βένβαια..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tι εγινε κανεις δεν ασχολειται με αυτο το συμπαθεστατο και ιδιαιτερα βολικο τηλεφωνακι?

 

 

Παντως και αυτο οπως και το Ν86 , 434MHz επεξεργαστη δηλωνει οτι εχει .

 

Δουλευει λιιιγο πιο γρηγορα απο τα συνηθισμενα S60 οπως το Ν85 αλλα δεν δειχνει να ειναι τοσο πιο δυνατο. Βιντεο της προκοπης παντως και αυτο συνεχιζει να μην παιζει .... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις να υποθέσω; Οι ρώσοι λένε οτι τα αρχικά πρωτότυπα δεν είχαν τον 600άρη αλλά τα μοντέλα παραγωγής τον έχουν κανονικότατα.

 

Με ποιο πρόγραμμα βλέπεις τον χρονισμό του επεξεργαστή; Πολύ πιθανό η ένδειξη να είναι λανθασμένη.

 

Πες μας τις εντυπώσεις σου όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής της, την αυτονομίας της (αν δεν είναι κανα λιωμμένο πρωτότυπο) και την νέα ενεργή αναμονή. Εντόπισες κάτι καινούριο σε σχέση ας πούμε με το Ν85 (εννοώ από θέμα software);

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις να υποθέσω; Οι ρώσοι λένε οτι τα αρχικά πρωτότυπα δεν είχαν τον 600άρη αλλά τα μοντέλα παραγωγής τον έχουν κανονικότατα.

 

Με ποιο πρόγραμμα βλέπεις τον χρονισμό του επεξεργαστή; Πολύ πιθανό η ένδειξη να είναι λανθασμένη.

 

Πες μας τις εντυπώσεις σου όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής της, την αυτονομίας της (αν δεν είναι κανα λιωμμένο πρωτότυπο) και την νέα ενεργή αναμονή. Εντόπισες κάτι καινούριο σε σχέση ας πούμε με το Ν85 (εννοώ από θέμα software);

 

 

Εως και απιθανο μου φαινεται να ξεκινησαν τον σχεδιασμο ενος μοντελου πανω σε αλλη πλατφορμα και στην συνεχεια να την αλλαξαν , αλλιως ειναι να προσθετεις κατι και αλλιως να ξεκινας απο την αρχη την συσκευη με το να προσπαθεις να τα κανεις ολα να παιξουν στον καινουριο . Απο το boot , μεχρι το sleep mode και πως θα μπαινει και θα βγαινει απο αυτο και πολλα ακομα πιο πολυπλοκα .

Μια καλη πιθανοτητα να μην αναγνωριζεται σωστα απο το βλαμενο το Jbenchmark ACE υπαρχει δεν λεω , αλλα συνηθως μπορει να παιζει +/- 10 MHz τετοια λαθη δεν κανει ομως .

 

Ε τωρα για την ποιοτητα κατασκευης επειδη σαν ειδος συσκευης και με το form factor που εχει ειναι δυσκολο να εντωπισεις "ατελειες" και τριξηματα , ειναι σε πολυ καλο επιπεδο , πολυ καλυτερο απο αυτο του Ν86 π.χ. αλλα και παλι ξαναλεω ειναι διαφορετικες συσκευες σε form factor .

 

Αλλαγες στο λειτουργικο εχει αυτες που εχει και το 5730 , εχει την ιδια νεα οθονη αναμονης με αυτη που εχει το 5800 εξαιρουμενων φυσικα των δυνατοτητων της οθονης αφης .Ταυτοχρονα ειναι διαθεσιμες και οι horizontal και vertical bars που εχουν και τα προηγουμενα .

Εχει και αυτο ενα περιεργο Music search που υποτιθεται οτι του λες το ονομα ενος τραγουδιου που εχει στην μνημη του και το βρισκει αλλα δεν εχω κατσει να του περασω μουσικη για να το δοκιμασω :p

Τα εικονιδια ειναι τα ιδια αστεια παιδικα που εμφανιστηκαν με το 5800 και δεν λενε να εξαφανιστουν .

 

Τιποτα αλλο αξιο αναφορας δεν εχω βρει προς το παρον , παντως λογω μεγεθους και βαρους , και επειδη ειναι ιδιαιτερα βολικη συσκευη στο χερι και στην χρηση , αν ειχε ελληνικα το συγκεκριμενο που εχω μπορει να δοκιμαζα να το χρησιμοποιησω σαν βασικη μου συσκευη για καμια εβδομαδα :)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως στο θέμα του επεξεργαστή έχουν γίνει αλλαγές. Αν διαβάσεις την αναλυτική παρουσίαση της συσκευής στο mobile-review, θα δεις ότι ενώ είπε πως δεν φοράει τον 600αρη, μετά έτρεξε και άλλαξε αυτα που έγραφε.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως στο θέμα του επεξεργαστή έχουν γίνει αλλαγές. Αν διαβάσεις την αναλυτική παρουσίαση της συσκευής στο mobile-review, θα δεις ότι ενώ είπε πως δεν φοράει τον 600αρη, μετά έτρεξε και άλλαξε αυτα που έγραφε.

 

 

Αληθεια? :p:p:p

 

Γραφει οτι η Νοκια επικοινωνησε μαζι του και του απεδειξε οτι ειναι φτιαγμενο πανω σε καινουρια πλατφορμα που οντως εχει τετοιον επεξεργαστη .

Η βλακεια ειναι οτι εχει κολλημενες πανω στο board θωρακισεις και βαριεμαι να τις ξεκολλησω για να δω τι κρυβει απο κατω :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως το κινητάκι.Παρόλο που στους περισσότερους δε τους αρέσει το design εγώ δεν το βλέπω έτσι. Είναι απλό και λυτό χωρίς τπτ υπερβολές, μια χαρά, και με όλα τα βασικά features, πάλι χωρίς υπερβολές όπως GPS ή 60 mp camera. Πιστεύω θα πάει καλά άμα δεν ξεπεράσει τα 250 η τιμή του και μάλλον είναι το επόμενο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δέχεται εφαρμογές sis?? Από μπαταρία δεν κρατάει;; Επειδή σκέφτομαι να το πάρω.....

 

Σαφώς και δέχεται εφαρμογές sis (για την δική του Version του symbian εννοειται). Τώρα για την μπαταρία αν και 860άρα δεν ξέρουμε κάτι καθώς οι θεωρητικοί χρονοι αναμονής είναι καλοί, οπότε οπως θα διαβασεις και σε προηγουμενα πόστ, δε ξερουμε ποσο θα κραταει και ευελπιστουμε να εχει βελτιωμένη διαχείρηση ενέργειας!:)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς μάθει πότε κυκλοφορεί??

 

http://www.teleraise.gr/3E966123.el.aspx εξαντλημενο!

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?28392 με παραγγελία!

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να εξαντλήθηκε μια συσκευή που δεν έχει καν κυκλοφορήσει σε καμία χώρα; :blink: :X

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δέχεται εφαρμογές sis (για την δική του Version του symbian εννοειται). Τώρα για την μπαταρία αν και 860άρα δεν ξέρουμε κάτι καθώς οι θεωρητικοί χρονοι αναμονής είναι καλοί, οπότε οπως θα διαβασεις και σε προηγουμενα πόστ, δε ξερουμε ποσο θα κραταει και ευελπιστουμε να εχει βελτιωμένη διαχείρηση ενέργειας!:)

 

Χμ..ωραία...Αν σκεφτείς όμως ότι το W800i που έχω τώρα, έχει 650 μπαταρία, καλύτερη θα είναι! :p

 

Ά! Στο http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?28392 που λέει κατόπιν παραγγελίας, θα το περιμένουν πρώτα να κυκλοφορήσει ή θα το παραγγείλουν αυτοί από άλλη χώρα;;

 

Πάντως τα γενικά του χαρακτηριστικά μου άρεσαν...Έχει πολλά πράγματα για την τιμή του! Μόνο η κάμερα είναι -σχετικά-μικρή...!

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις στα σοβαρά κανένα κατάστημα που βάζει τιμή και προπαραγγελίες. Περίμενε πρώτα να κυκλοφορήσει επίσημα.
Link to comment
Share on other sites

σε τηλε.επικοινωνια με το τμ.εξυπηρετησης πελατων της ΓΕΡΜΑΝΟΣ, μου ειπαν οτι το αναμένουν στα καταστηματα τη επόμενη εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου λέγαν και την τιμή που θα το φέρουν. Μια τιμή στα 270 ευρώ για αρχή, πιστεύω, είναι πάρα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...