Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5630 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει ραδιόφωνο σε λειτουργία εκτώς σύνδεσης όπως και το N96;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερα χτυπησα ενα απο τα ελαχιστα που εμφανιστηκαν σε Γερμανο Θεσσαλονικης. Επι 15 μερες εχει αποκλειστικοτητα η Cosmote οποτε δε θα τα βρειτε ουτε σε Nokia Shops. Eιναι...made in China αλλα με πολυ καλα πλαστικα και χωρις ιχνος τριξιματος. Ειδαμε και το χαϊρι τοσα χρονια απο τα made in Hungary ή και τα Ν Series made in Finland (απο πλευρας πλαστικων). 238 ευρω και δωρο ωραια ηχεια Nokia MD-8.

 

Τελειο μεγεθος, τελειο μενου με τις γνωστες απειρες δυνατοτητες, Wi-Fi, οθοναρα που στραφτει, 4GΒ καρτα στο πακετο, 4 μπαντες GSM/EDGE, 3 μπαντες UMTS/HSDPA/HSUPA, 2 ηχεια στην πισω μερια , ματ πλαστικο πισω που να μην χαρασσεται και επιπλεον ικανοποιητικοτατη καμερα. Για τιμη δεν το συζηταμε...με τα ιδια χρηματα εναλλακτικα μπορειτε να προμηθευτειτε απο τους "ακατονομαστους" ενα ?595, σε ροζ χρωματακι για να το συνδυασετε με τις ροζ γοβες σας!!! :rotfl:

Παρτε και 3 φωτο για να σχηματισετε εικονα της καμερας του. Η μια ειναι το λεωφορειο της "Vissi" στη Βεροια. Αλλο κακο να μη μας βρει!:whip:

 

http://img16.imagehosting.gr/out.php/t745054_07072009.jpg http://img16.imagehosting.gr/out.php/t745055_07072009001.jpg http://img16.imagehosting.gr/out.php/t745056_07072009002.jpg

 

κι ελεγα που το ξερω αυτο το ξενοδοχειο...

αιγες εε??

 

on topic now

φαινεται αριστο κινητακι... και wifi και καλη τιμη... για δωρακι .. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καταφερει να του βαλει το ngage για πειραγμενα παιχνιδακια?

μου εχει σπασει τα νευρα γιατι δεν μπορει να χακαριστει για να τρεχει Unsigned εφαρμογες

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι κιεγώ να το αγοράσω.. είναι πλήρες το κινητάκι.. και η κάμερα του πολύ καλή από φωτό που έχω δει εδω μεσα τουλάχιστον..:rolleyes:

 

απο ελλατώματα όμως τι έχει? τίποτα restarts κτλ έχει βγάλει σε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε, ύστερα από χρόνια, είπα να περάσω από nokia.

 

Σε πάγκο καταστήματος, μου άρεσε που ήταν λεπτό κ η αίσθηση του πληκτρολογίου σε ένα άλλο. αλλά δεν είχε βιντεοκλήση.

Εντελώς τυχαία έπεσε το μάτι σε αυτό το μοντέλο μέσω του net. που με +~50 ευρώ. είχα wifi k videoΚλήση.

είδα κ για το 5730 τα +/-...

 

ύστερα από έρευνα βρήκα ετοιμοπαράδοτα 5730 κ 5630.

 

Αλλά για ένα απλό κινητάκι με τα άκρως απαραίτητα. Με κέρδισε το 5630.

 

ύστερα από κανα 3ωρο, επεξεργασίας εγκαταστάσεων κλπ. αφού μου έλεγε πρέπει να βάλω κάρτα μνήμης και δεν του έδινα σημασία. θυμήθηκα πως δίνει δώρο 4 GB.

πάω να δω αν όντως έχει μνήμη. κ τελικά είχε. αλλά σε card reader που το έβαλα, υπερθερμαινόταν χωρίς κάποια ουσία.

Με αποτέλεσμα να το πάω για αντικατάσταση της μνήμης κ μόνο.

δεν γινόταν κάτι τέτοιο. Ήθελαν όλη την συσκευασία για άμεση αντικατάσταση.

δεν με βάλανε τελικά σε κόπο, κ μου χάρισαν μια νέα μνήμη :)

 

Για την μπαταρία, είμαι έκπληκτος!! έχουν περάσει τόσες ώρες άνευ συνδέσεως. με wifi browsing, media κ bt στάνταρ ανοιχτό με κλήση, βιντεοκλήση κ μουσική μέσω ΒΤ.

κ ούτε μία παύλα δεν έχει πέσει.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καταφερει να του βαλει το ngage για πειραγμενα παιχνιδακια?

μου εχει σπασει τα νευρα γιατι δεν μπορει να χακαριστει για να τρεχει Unsigned εφαρμογες

 

Αυτό εδώ το'χεις δει;;

http://helloox2.com/

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει flash player?

 

Παρακαλω απαντηστε λιγο γρηγορα! 8ελω να το παρω τωρα!

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και στο θέμα του E66, όλα τα S60 κινητά υποστηρίζουν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι. Κοίτα στη σελίδα Preview στο My devices για πιο σίγουρα.
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια:

 

1. Οι συσκευές που κυκλοφορούν πλέον είναι "κανονικές", με ελληνικά από το εργοστάσιο, χωρίς προβλήματα κτλ κτλ;

 

2. Υποθέτω οτι πλέον για αρκετούς θα έχουν περάσει οι πρώτες μέρες "εξερεύνησης" και το τηλέφωνο θα λειτουργεί κυρίως ως τηλέφωνο. Πώς τα πάει η μπαταρία σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

Αυτή τη στιγμή έχω ένα SE W810i, το οποίο με είχε συνηθίσει στην τεράστια αυτονομία του, τουλάχιστον μέχρι πέρισυ, γιατί πλέον στο φοιτητικό μου σπίτι δεν πιάνει καθόλου καλά, οπότε από φαντάζομαι οτι θα το ξεσκίζει.

 

3. Το SAR του δεν είναι κάπως μεγάλο; Τα 1.19W/Kg ψήνουν πολύ περισσότερο από τα 0.99W/Kg; Γιατί τόσο ψηλά σε σχέση με τα υπόλοιπα xpress music; Επίσης, παρεμπιπτόντως, υποθέτω οτι αυτή η ακτινοβολία εκπέμπεται κατά τη διάρκεια της συνομιλίας. Στην κατάσταση αναμονής, σε τι επίπεδα κυμαίνεται αυτή η ακτινοβολία; Ομολογώ οτι βάζω το κινητό στην πλαϊνή τσέπη και θα ήμουν ιδιαίτερα ευτυχής αν γινόταν να αποκτήσω και εγώ απογόνους...

 

 

[edited]

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το αγορασα το τηλεφωνακι.Παρατηρησα οτι τα 5 πληκτρα στο κεντρο(4 κατευθυνσεις και 1 στο κεντρο) δεν κανουν τιποτα.Πως μπορω να τα ενεργοποιησω?
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κάνουν τίποτα...;

Στην οθόνη αναμονής δεν επιτελούν κάποια λειτουργία;

Αν ναι, απλά απενεργοποίησε την οθόνη αναμονής.

Εκεί που θα βρεις την εν λόγω ρύθμιση είναι και οι επιλογές για τις εργασίες που μπορείς να ορίσεις σε κάθε κατεύθυνση του d-pad.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε! Απλα επρεπε να αλλαξω το θεμα αναμονης σε βασικο
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

εχει χακαριστει απο μενα και το εχω κανει Post σε γνωστο forum

τρεχει οτι εφαρμογη unsigned και επιτελους παιζει και τα Ngage απο τα γνωστα μαγαζακια

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ χθες. Μέχρι στιγμής το έχω χρησιμοποιήσει μόνο χωρίς sim για να το ρυθμίσω, να περάσω τηλέφωνα κτλ. Ωραίο φαίνεται πάντως.

 

Ερώτηση: Μπορώ κάπως να χρησιμοποιώ το φλας της μηχανής ώς ανεξάρτητο φακό; Πχ στο SE W810i που είχα μπορούσα να βάλω συντόμευση σε κάποιο πλήκτρο και να μου ανάβει το φλας, χωρίς να ενεργοποιήσω την κάμερα.

 

Να σημειώσω πως αυτό που πήρα εγώ (από το Πλαίσιο), στο πακέτο γράφει 5630 απλώς, όμως είναι το 5630d-1, το οποίο έχει ακόμα μεγαλύτερο SAR (1.27W/Kg)...

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όποιους το έχουν αγοράσει.

Ας αναφέρει κάποιος το product code της ελληνικής συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φίλε Makis σε τι χρώματα το έχει το πλαίσιο?μόνο κόκκινο?και γενικά που μπορούμε να βρούμε το μπλε και το άσπρο?
Link to comment
Share on other sites

μόνο κόκκινο είχε. Δεν ξέρω αν έρχεται σε άλλα χρώματα στην Ελλάδα
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι το 5630d-1, γαλαζιο και ο κωδικος του ειναι 0564252. Παρατηρησα οτι υπαρχει η επιλογη ελληνικα στα μημυματα αλλα παλι γραφει με αγγλικα... Τι λετε? Ειναι κανονικο?
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι bug της εκδοσης λογισμικου αυτο που αναφερεις που με επομενη αναβαθμιση θα διορθωθει κατα πασα πιθανοτητα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...