Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια Heeeeelp , εβαλα και γω την εκδοση του γερμανου , μια χαρα ολα, αλλα οταν μηλαω ακουγετε αντιλαλος κατα την διαρκεια της κλησης, δηλαδη τα λογια μου επαναλαμβανονται. Το ειχα και στην προηγουμενη εκδοση το προβλημα αυτο.

Καπου πολυ παλια ειχα βρει οτι διωρθωνεται με καποιες ρυθμισεις, αλλα τωρα δεν μπορω να το βρω , pleeease :cry::cry::cry: αν καποιος ξερει κατι να με βοηθησει, γιατι ειναι λιγο εκνευριστικο οταν μηλαω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, μια βοηθεια σας παρακαλω.Δεν μου εμφανιζει το ονομα του δικτυου ουτε και το ονομα του προφιλ και ουτε και την ημερομηνια οταν ενεργοποιω το ''γενικο'' προφιλ.Επισης εχω προβλημα και με τα προφιλ.Δλδ ενω μου εχει την επιλογη της δημιουργιας νεου προφιλ , ενω το επιλεγω δεν γινετε τιποτα...Και ρωτω με ενα hard format θα λυθουν αυτα τα ''προβληματακια''? Και αν του κανω τι θα χασω, τι πρεπει να προσεξω δλδ??

 

Περίεργο πρόβλημα...μήπως χρησιμοποιείς κάνα περίεργο θέμα και σου προκαλεί προβλήματα; :confused:

 

Με hard format θα σου λυθούν τα προβλήματα πιστεύω αλλά κοίτα να έχεις κάνει τα πάντα backup για να μην χάσεις κάτι που θα σου λείψει...(φωτογραφίες,βίντεο,mp3,κλπ) ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πρόβλημα...μήπως χρησιμοποιείς κάνα περίεργο θέμα και σου προκαλεί προβλήματα; :confused:

 

Με hard format θα σου λυθούν τα προβλήματα πιστεύω αλλά κοίτα να έχεις κάνει τα πάντα backup για να μην χάσεις κάτι που θα σου λείψει...(φωτογραφίες,βίντεο,mp3,κλπ) ;)

Oκ, ευχαριστω πολυ, με hard format ηρθε στα ισα του!!:rolleyes:Δεν εχω ιδεα τι μπορει να εφταιγε.

Τα χασαμε ολα βεβαια αλλα τι να κανουμε...αντε παλι θα ξενυχτισουμε πανω στο κινητο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρήκα κάποιο bug μέχρι στιγμής στην HX-V3-17.

 

Στην καταγραφή βίντεο ακούγεται ένας θόρυβος όταν καταγράφω σε ήσυχο περιβάλλον. Θέμα γνωστό. Κατέβασα την ευαισθησία του μικροφώνου, όπως προτείνει ο Andy, το πρόβλημα μειώθηκε, αλλά το γύρισα στις αρχικές τιμές γιατί όλοι οι ήχοι ηχογραφούνταν σε χαμηλό επίπεδο.

 

Πάντως, από τα 5 βίντεο που τράβηξα μόνο το ένα είχε 24 fps. Τα άλλα είχαν 23. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Ωστόσο η κίνηση φαίνεται ομαλή.

 

Ερώτηση: το patch c2z τι ακριβώς κάνει; Να το βάλω στο auto;

 

Να προσθέσω ακόμη ότι μετά την εγκατάσταση του NDrive και του Garmin (μέσω microSD) εμφανίστηκαν 2 εικονίδια του Garmin και τα γνωστά εικονίδια με τον "κεραυνό" στη μέση που γράφουν όλα "ALERTS". Πώς να τα ξεφορτωθώ αυτά; Υπάρχουν σε ένα forum οδηγίες. Αν το έχει κάποιος, ας στείλει το link.

 

οσον αφορα τα καρε, απ οτι ειχε πει κ ο γερμανος δηλαδη, ειναι κατα μεσο ορο 23,99 οποτε αναφερει στις επιλογες 23 καρε, αν ειναι 24,1 αναφερει 24 καρε, καπως ετσι παει, δεν ειμαι σιγουρος, δεν θα δεις ποτε παντως 24,κατι μονο ακαιρεους αριθμους αν το λεω σωστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα κατω κουμπια λειτουργουν. Απλα απο της συντομευσεις ρυθμισε τα να δειχνουν αυτο που θες. Εγω δεν ξερω πως να βαλω σε ενα κουμπι το τηλεφωνο.

 

Ναι αλλά δεν βρίσκω συντόμευση με την επιλογή τηλέφωνο για να μπορώ να πάρω τηλέφωνο πρέπει να μπω στο μενού και από εκεί να ανοίξω το πληκτρολόγιο για να πάρω τον αριθμό που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησε αυτον http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-modifications-hacks/8681-exclude-folders-gallery.html τον οδηγο. στο text που θα κατεβασεις προσθεσε το path για garmin και ndrive :)

 

Το πρόβλημα είναι ότι τα garmin και ndrive τα έχω στην microSD και αυτός ο οδηγός αφορά μόνο τη C και E. Δουλεύουν τα garmin και ndrive αν τα βάλουμε στην E; Από εκεί απέκλεισε ο Γερμανός τους φακέλους να μην εμφανίζονται στη gallery;

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να προσεξω και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να εκμεταλευτω το ιντερνετ που προσφερει η wind f2g?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι τα garmin και ndrive τα έχω στην microSD και αυτός ο οδηγός αφορά μόνο τη C και E. Δουλεύουν τα garmin και ndrive αν τα βάλουμε στην E; Από εκεί απέκλεισε ο Γερμανός τους φακέλους να μην εμφανίζονται στη gallery;

 

καλησπερα. κανονικα δουλευουν. εκει εχω εγω garmin, ndrive και sygic :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κανένα link από όπου μπορώ να κατεβάσω το universal theme; Ευχαριστώ...

 

καλημερα. http://www.brthemes.com/samsung-omnia-hd-universal-original-themes/ εδω θα το βρεις :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. http://www.brthemes.com/samsung-omnia-hd-universal-original-themes/ εδω θα το βρεις :)

 

Σ' ευχαριστώ. Το βρήκα, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω λέει ότι υπάρχει ήδη το θέμα ενσωματωμένο (στο μενού "θέματα" δεν υπάρχει) και δεν με αφήνει να κάνω την εγκατάσταση. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Sos αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει, έχω πρόβλημα με την έκθεση όταν έχω τη microsd μέσα στο κινητό και μπαίνω στην έκθεση τότε δεν εμφανίζεται τίποτα και αν δεν κάνω σχετικά γρήγορα exit (απτην έκθεση) τότε το κινητό κάνει επανεκκίνηση μόνο τού. Όταν βγάζω τη microsd τότε μπαίνει κανονικά στην έκθεση και δείχει όλες τις αποθηκευμένες φωτό που έχω στη μαζική μνήμη. Στην κάρτα (f: ) δέν έχω κανένα φάκελο Images ή Video τους έχω διαγράψει, εως πρόσφατα αποθήκευα εικόνες και βίντεο που τραβούσα στην κάρτα, μετά άλλαξα και ξαναδιάλεξα να αποθηκεύονται στη μαζική μνήμη. Παρόλο που έκανα φορμάτ c και e με την ευκαιρία παιρνώντας την HV-17 (πριν είχα την 2.02 και πάλι είχα πρόβλημα) το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Υποπτεύομαι κάποιο φάκελος-αρχείο του <<PRIVATE>> φακέλου στην κάρτα να με κάνει τη ζημιά αλλά δεν ξέρω ποιό απόλα, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα απτην αρχή να το κάνω αυτό αλλά ως ύστατη λύση, μόνο η διαδικασία να ξαναπεράσω όλα όσα έχω εγκαταστήσει εκεί (στην κάρτα) με ξενερώνει αφάνταστα. Αν δεν βρω άλλο τρόπο θα το κάνω πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι πρέπει να κανω για να μπαίνω στης επαφές η στο μενού την ώρα που μιλάω στο κινητό πατώ το κουμπί ξεκλειδώματος αλλά η δεν κάνει τίποτα η ξεκλειδώνει αλλά για πολύ λίγα δευτερόλεπτα και κλειδώνει πάλι μονό του.
Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω παταω το κεντρικο κουμπι (αναμεσα αποδοχη και απόριψη κλήσης) και μπαίνω στο κεντρικό μενού εκεί μπορώ να επιλέξω τέρμα κάτω τις επαφές ή το πληκτρολόγιο κλήσεων
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του HD βίντεου υπάρχει διαφορά στη ποιότητα σε σχέση με τη μαμίσια rom π.χ. σε ευαισθησία σε χαμηλό φωτισμό;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία greek του γερμανού πάντως που έχω περάσει εκεί ακριβώς έχω πρόβλημα...σε χαμηλό φωτισμό ή κλειστό χώρο μου κάνει παράσιτα ενώ πριν δεν υπήρχαν και από ότι είδα στο site του γερμανού το έχουν και άλλοι στις local rom που έβγαλε..:(
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω παταω το κεντρικο κουμπι (αναμεσα αποδοχη και απόριψη κλήσης) και μπαίνω στο κεντρικό μενού εκεί μπορώ να επιλέξω τέρμα κάτω τις επαφές ή το πληκτρολόγιο κλήσεων

 

To παταω αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω το εξης,πως γινετε οταν εχουμε εισερχομενη κληση κ χτυπαει το μαραφετι το κινητο,να γινει αθορυβο,δεν μου εμφανιζει σχετικη επιλογη...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω το εξης,πως γινετε οταν εχουμε εισερχομενη κληση κ χτυπαει το μαραφετι το κινητο,να γινει αθορυβο,δεν μου εμφανιζει σχετικη επιλογη...

 

το γυριζεις αναποδα (με την οθονη προς τα κατω), και σταματαει να ακουγεται ηχος η να δονειται (αυτο φυσικα εαν εχεις ενεργοποιησει τον αισθητηρα κινησης να κανει και σιγαση κλησεων, απο το μενου,)...ενας αλλος τροπος ειναι απλα να πατησεις το κουμπι ξεκλειδωματος παρατεταμενα, μεχρι να ξεκλειδωσει η οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Ή πατώντας συνεχόμενα ένα από τα δύο πλαϊνά κουμπιά αυξομείωσης της έντασης. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει σαν θέμα αρχικής οθόνης το full page, τέρμα κάτω έχει δύο πλήκτρα όπου μπορείς να βάλεις ότι θέλεις, πήγα στις συντομεύσεις και επέλεξα απο εκεί στο δεξί πλήκτρο να έχει τις επαφές, στο αριστερό πλήκτρο θέλω να βάλω τους αριθμούς τηλεφώνου αλλά δεν έχει κάπου να τσεκάρω επιλογή τηλέφωνο απο τις εφαρμογές ξέρει κανείς πως γίνεται? Πρέπει αλλιώς να μπάινω καθε φορά στο μενού για να γράψω τον αριθμό τηλ. που θέλω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...