Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μας τρελάνει ο Γερμανός! Βρήκε τρόπο να κλειδώσει το video στα 24fps!!! :D:D:D

 

Solution for 720p FIXED 24 FPS found ! no frame under 23,5 fps !!! Video will be uploaded soon….. Russian/dutch media-galerie problem-fix will be uploaded too.

 

I' m now near on the way to fix the Audio-codec too. Just give me some more time

 

Αν το δούμε και αυτό, κάποιοι κύριο στη Samsung θα πρέπει να αρχίσουν να νιώθουν ανασφαλείς... :X

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή..... Προς το παρόν αναμένουμε γιατί από ότι βλέπω στο site του τα bugs καλά κρατούν...:blink:
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει ο Γερμανός! Βρήκε τρόπο να κλειδώσει το video στα 24fps!!! :D:D:D

 

Solution for 720p FIXED 24 FPS found ! no frame under 23,5 fps !!! Video will be uploaded soon….. Russian/dutch media-galerie problem-fix will be uploaded too.

 

I' m now near on the way to fix the Audio-codec too. Just give me some more time

 

Αν το δούμε και αυτό, κάποιοι κύριο στη Samsung θα πρέπει να αρχίσουν να νιώθουν ανασφαλείς... :X

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν το εβγαλε στα Ελληνικά...Παντος ειπε στην επομενει αναβαθμιση θα κανει ακομα καλυτερο και τον ηχο το βιντεο!!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την HX2.11 και μεχρι στιγμης ολα σχεδον καλα , το μονο προβλημα που βρηκα μεχρη στιγμης ειναι οτι οταν συνδεω το τηλ με PC σε οποιαδηποτε λειτουργια, ασπριζει η οθονη σαν να μπαινει αλλο Theme και οταν το αποσυνδεο εχει φυγει το wallpaper που χω φοντο στην οθονη :(
Link to comment
Share on other sites

Το πίστευα ότι θα τα κατάφερνε μια μέρα ο Hyperx! :dance: :dance:

Αν δεν έβρισκε αυτός την λύση δεν θα την έβρισκε ΚΑΝΕΙΣ!!!

 

Το media info μου έδειξε ότι το βιντεάκι που ανέβασε έχει:

Frame rate: 23.931 fps

 

Ελπίζουμε λοιπόν η επόμενη ελληνική να έχει σταθερά 24fps! :D

 

εβαλα την HX2.11 και μεχρι στιγμης ολα σχεδον καλα , το μονο προβλημα που βρηκα μεχρη στιγμης ειναι οτι οταν συνδεω το τηλ με PC σε οποιαδηποτε λειτουργια, ασπριζει η οθονη σαν να μπαινει αλλο Theme και οταν το αποσυνδεο εχει φυγει το wallpaper που χω φοντο στην οθονη :(

 

Πολύ περίεργο, σε πιο mode (pc studio,mass storage,etc) σου συμβαίνει αυτό;

Όταν συνδέεις το κινητό σε mode "mass storage" o E:/ και o F:/ μεταφέρονται στον υπολογιστή και λογικό είναι ότι έχουμε αποθηκευμένο εκεί πέρα να μην είναι προσβάσιμο από το κινητό.

Πάντως εμένα το διατηρεί το wallpaper, δεν ξέρω με το ringtone τι γίνεται...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Το πίστευα ότι θα τα κατάφερνε μια μέρα ο Hyperx! :dance: :dance:

Αν δεν έβρισκε αυτός την λύση δεν θα την έβρισκε ΚΑΝΕΙΣ!!!

 

Το media info μου έδειξε ότι το βιντεάκι που ανέβασε έχει:

Frame rate: 23.931 fps

 

Ελπίζουμε λοιπόν η επόμενη ελληνική να έχει σταθερά 24fps! :D

 

 

 

Πολύ περίεργο, σε πιο mode (pc studio,mass storage,etc) σου συμβαίνει αυτό;

Όταν συνδέεις το κινητό σε mode "mass storage" o E:/ και o F:/ μεταφέρονται στον υπολογιστή και λογικό είναι ότι έχουμε αποθηκευμένο εκεί πέρα να μην είναι προσβάσιμο από το κινητό.

Πάντως εμένα το διατηρεί το wallpaper, δεν ξέρω με το ringtone τι γίνεται...

 

Μαφιόζε, τελικά τι bugs βρήκες στην ελληνική HX 2.11;

 

Από ό,τι κατάλαβα θα βγάλει ξανά τις υπάρχουσες εκδόσεις με βίντεο στα 24fps. Έτσι δεν είναι; Αν ναι, να περιμένω πριν φλασάρω...

Link to comment
Share on other sites

Μαφιόζε, τελικά τι bugs βρήκες στην ελληνική HX 2.11;

 

Από ό,τι κατάλαβα θα βγάλει ξανά τις υπάρχουσες εκδόσεις με βίντεο στα 24fps. Έτσι δεν είναι; Αν ναι, να περιμένω πριν φλασάρω...

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν βρήκα κάποιο bug!

Ο Hyperx ανεφέρε ότι:

 

"Russian/dutch media-galerie problem-fix will be uploaded too."

 

Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να βρω σε τι αναφέρετε...μια χαρά δουλεύει το media gallery.Κατά τα άλλα δεν είδα κάποιο άλλο bug που να κάνει μπάμ τουλάχιστον.

Το μόνο "παράπονο" που είχα είναι ότι το camcorder δεν με τρέλανε. :/

 

Εγώ πάντως του έβαλα ξανά ένα σωρό εφαρμογές και δεν έχει χάσει καθόλου σε αποκρισιμότητα! Λειτουργεί τόσο γρήγορα όπως και την πρώτη στιγμή που το φλάσαρα! :happy:

 

Τώρα για το καινούργιο fix (720p@24fps) πιστεύω θα του πάρει μερικές μέρες για να το "στρώσει" και μετά θα βγάλει ρομ (international πρώτα) που θα ενσωματώνει το καινούργιο mod! :D

 

Εν κατακλείδι όσοι φοράτε την 2.02 περιμένετε λιγάκι και μην αναβαθμίσετε στην 2.11 η οποία δεν έχει και πολλές διαφορές σε σχέση με την πρώτη.

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Hyperx

"Russian/dutch media-galerie problem-fix will be uploaded too."

 

οταν εβαλα την 2.11 κ πριν αλλαξω τη γλωσσα στα ελληνικα, τα πολυμεσα κ η εκθεση ειχαν την ιδια ονομασια(media) κ δεν ανοιγαν, οταν το γυρισα στα ελληνικα κ η ονομασια αλλαξε σε εκθεση κ πολυμεσα μπαινει κανονικα, ισως σ αυτο ν αναφερεται ο γερμανος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλα την 2.11 κ πριν αλλαξω τη γλωσσα στα ελληνικα, τα πολυμεσα κ η εκθεση ειχαν την ιδια ονομασια(media) κ δεν ανοιγαν, οταν το γυρισα στα ελληνικα κ η ονομασια αλλαξε σε εκθεση κ πολυμεσα μπαινει κανονικα, ισως σ αυτο ν αναφερεται ο γερμανος

 

Ναι αυτό πρέπει να είναι!

 

Στα ελληνικά δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, άρα είμαστε gg! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το windows live messenger στο κινητο ειναι η τελευταια εκδοση, εκανε περιπου 10 λεπτα να ολοκληρωθει η εγκατασταση κ το ποιο κουφο ειναι οτι ξεκινησε κατευθειαν με ελληνικα, ειναι λογικο αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το windows live messenger στο κινητο ειναι η τελευταια εκδοση, εκανε περιπου 10 λεπτα να ολοκληρωθει η εγκατασταση κ το ποιο κουφο ειναι οτι ξεκινησε κατευθειαν με ελληνικα, ειναι λογικο αυτο?

 

Ναι έτσι είναι.

Αργεί πολύ να κάνει εγκατάσταση και ξεκινάει στα ελληνικά χωρίς να σε ρωτήσει πια γλώσσα θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το windows live messenger στο κινητο ειναι η τελευταια εκδοση, εκανε περιπου 10 λεπτα να ολοκληρωθει η εγκατασταση κ το ποιο κουφο ειναι οτι ξεκινησε κατευθειαν με ελληνικα, ειναι λογικο αυτο?

 

εχω φαει το κοσμο για αυτο το προγραμμα ενα που εχω ειναι γυρο στα 2 MB κανει σε 3 δευτερα install μου λεει ολα οκ και τπτ ουτε στης applications ουτε τπτ....μηπως μπορεις να μου στειλεις με ενα ΠΜ το λινκ ευχαριστω....

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

εχω φαει το κοσμο για αυτο το προγραμμα ενα που εχω ειναι γυρο στα 2 MB κανει σε 3 δευτερα install μου λεει ολα οκ και τπτ ουτε στης applications ουτε τπτ....μηπως μπορεις να μου στειλεις με ενα ΠΜ το λινκ ευχαριστω....

 

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-games-applications/6752-windows-live-messenger-v1-7-1118-latest-i8910-5.html

 

πρωτο link κατω κατω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

HyperX:

Now it΄s clear:

The codec i am using for fixed 720p 24FPS is an older build from Ti also integrated in an firmware….

it has the date Nov.2008

The newer one we have is from Apr.2009 and is crappy….. after then Samsung released a crappy firmware with 8khz AMR audio and 20-21 fps !

Now in conclusion, the SE. Vivaz has the same codecs Samsung uses in Nov.2008…… and you know what? it΄s running fluid with 24 fps and BETTER audio !

I can΄t believe it ! ……. Solution is: Using the Vivaz codecs and 24 fps is FLUID ! ……. wtf……

 

Τελικά αυτοι στην samsung ειναι πολυ τρομπες εχουν την λύσει μπροστα τους και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να ασχοληθούν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτοι στην samsung ειναι πολυ τρομπες εχουν την λύσει μπροστα τους και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να ασχοληθούν

 

Μάλλον έχουν κόψει το support/research του symbian....να ναι καλά to android. :mad:

 

Ο άνθρωπας συνεχίζει τα θαυματα πάντως και σήμερα πόσταρε 2 δείγματα φωτογραφιών με τον επεξεργαστη συμπίεσης jpeg του vivaz.

 

Εμένα μου φαίνονται εξαιρετικά πάντως και πλέον ανυπομονώ όσο ποτέ για την επόμενη έκδοση!! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος κατοχος τοθ ι8910 και δεν μου εμφανιζονται τα widgets στην αρχικη οθονη παροτι πηγα ρυθμισεις - πρωσοπικο - αρχικη οθονη - samsung widgets.

Επισης πατωντας πανω στην επιλογη widges δεν κανει τιποτα.

Αν ξερει καποιος ας βοιθησει.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ετοιμαζεται και το καινουριο Firmware ...ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

 

 

The new Firmware will be called HX-V3

 

* fixed 24 fps (other patch not the knowing ones)

* changed audio-bitrate/codec same as the sample “Video006″ (seems better for 90 % of the people)

* Autofocus Video before it starts

* Many bugfixes

* New tweaks

* jpg-encoder from Vivaz

 

At least, just give me a little bit before it will be public !

The other thing is, i found the related file that causes the fast audio when you set the samplingrate bigger then ~16khz: baseimage.dof Samsung has integrated some filters that cannot be disabled !

Maybe some experts can explain more about that.

We also can´t replace that file with the one from SE. Vivaz, (phone reboots permanently)

 

Here the baseimage.dof !

Download

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος κατοχος τοθ ι8910 και δεν μου εμφανιζονται τα widgets στην αρχικη οθονη παροτι πηγα ρυθμισεις - πρωσοπικο - αρχικη οθονη - samsung widgets.

Επισης πατωντας πανω στην επιλογη widges δεν κανει τιποτα.

Αν ξερει καποιος ας βοιθησει.

 

Mενου - Ρυθμισεις - Προσωπικο - Θεματα - Θεμα αρχικης οθ. - Samsung Widget

(διπλο κλικ στο samsung widget να μπει το μαρκαρισμα μπροστα)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος κατοχος τοθ ι8910 και δεν μου εμφανιζονται τα widgets στην αρχικη οθονη παροτι πηγα ρυθμισεις - πρωσοπικο - αρχικη οθονη - samsung widgets.

Επισης πατωντας πανω στην επιλογη widges δεν κανει τιποτα.

Αν ξερει καποιος ας βοιθησει.

 

Κανε αυτο που λεει ο jimmis1974 και αν δεν γίνει κανε Hardformat *#7370# και soft reset *#7780# (ο κωδικος ειναι 00000000)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos :cry: Πέρασα ένα προγραμματάκι το flip font το οποίο σου αλλάζει τη γραμματοσειρά. Αφού επέλεξα αυτήν που ήθελα μου ζήτησε να γίνει restart. Το κλείνω το ξανανοίγω, εμφανίζει το λογότυπο της samsung και μετά τίποτα! Κολλάει σ' αυτό το σημείο και ούτε ανοίγει ούτε κλείνει παρά μόνο αν βγάλω την μπαταρία :(

(Η εγκατάσταση έγινε στη μνήμη του τηλεφώνου).

Εκτός απο hard format υπάρχει άραγε κάποια άλλη λύση? Εχω πολύ καιρό να κάνω backup και θα χάσω αρκετά αρχεία :(

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η HX-V3-16.

 

Είναι σε 2 εκδόσεις:

 

JB2_TAIWAN_BASED

 

και

 

JC1_ITALY_BASED

 

Τώρα έχω μπερδευτεί. Στην HX 2.11 η πρώτη είχε καλύτερη Java και η δεύτερη καλύτερη κάμερα. Τώρα που βελτίωσε τη φωτό και κλείδωσε το βίντεο στα 24fps, παραμένει κάποια διαφορά μεταξύ τους; Δεν έχουν και οι δύο τις ίδιες δυνατότητες φωτογραφίας και βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...