Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://rapidshare.com/files/367731493/3_extra_icons.rar Μόνο για χακαρισμένες συσκευές από το site του hyperX . Edited by mpir
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχο δοκιμασει φιλε μου να το γυρισω αναποδα με ενεργοποιημενο τον αισθητηρα κινησης για σιγαση,χωρις επιτυχια ομος...τι φταει?φοραει την μαμισια rom...
Link to comment
Share on other sites

το εχο δοκιμασει φιλε μου να το γυρισω αναποδα με ενεργοποιημενο τον αισθητηρα κινησης για σιγαση,χωρις επιτυχια ομος...τι φταει?φοραει την μαμισια rom...

 

εμενα, ακομα κι οταν ειχε την μαμισια, εκανε σιγαση των κλησεων μια χαρα οταν το γυρνουσα αναποδα...ομως πριν απ'ολα ειχα παει στο μενου, ρυθμισεις, τηλ.,ρυθμ.αισθητηρα, ρυθμ.κινησης, και ειχα επιλεξει την σιγαση κλησεων....εαν το εχεις κανει αυτο και δεν λειτουργει, τοτε προσπαθησε με τους αλλους δυο τροπους που σου ειπαμε....

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/367731493/3_extra_icons.rar Μόνο για χακαρισμένες συσκευές από το site του hyperX .

 

+1000 ευχαριστω :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Έχω ένα προβληματάκι. Όταν ανοίγω την κάμερα και πηγαίνω στις ρυθμίσεις, στην επιλογή anti-shake δε μπορώ να επιλέξω ενεργό, βασικά δε μπορώ να επιλέξω τίποτα. Όσο κι αν το πατάω, δεν ενεργοποιείται. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Δεν το έχω χακαρισμένο, έχει τη γνήσια rom. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω τους χάρτες της Νόκια στο gps. Με βολεύουν περισσότερο. Είναι συμβατοί; Μπορώ να τους βρω από κάπου; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μετά απο 9 μήνες με την μαμισια ρομ αποφάσισα να την αλλάξω μιας και διαβάζω τακτικά το φόρουμ (και τις 252 σελίδες) και σας βλέπω όλους ενθουσιασμένους.

Καταρχάς θα ήθελα να ρωτήσω ποια μου προτείνετε την HX_V3-19 ? . Είναι η τελευταία και με αφήνει να την κατεβάσω.Η την έκδοση 2.11(από που θα την κατεβάσω αφού απο το site του γερμανου δεν κατεβαίνει?

Αφού λοιπόν μου προτείνετε κάποια και αποφασίσω να την κατεβάσω, ακολουθώ τα βήματα που αναφέρονται εδώ? http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487 η μήπως έχει απλουστευθεί η διαδικασία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by nato
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μετά απο 9 μήνες με την μαμισια ρομ αποφάσισα να την αλλάξω μιας και διαβάζω τακτικά το φόρουμ (και τις 252 σελίδες) και σας βλέπω όλους ενθουσιασμένους.

Καταρχάς θα ήθελα να ρωτήσω ποια μου προτείνετε την HX_V3-19 ? . Είναι η τελευταία και με αφήνει να την κατεβάσω.Η την έκδοση 2.11(από που θα την κατεβάσω αφού απο το site του γερμανου δεν κατεβαίνει?

Αφού λοιπόν μου προτείνετε κάποια και αποφασίσω να την κατεβάσω, ακολουθώ τα βήματα που αναφέρονται εδώ? http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487 η μήπως έχει απλουστευθεί η διαδικασία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγώ σου προτείνω να περάσεις την ελληνική HX-V3-19. Όσο για τα βήματα, θα βρεις οδηγίες και στη σελίδα του Γερμανού πατώντας στο κουμπί "How to flash".

 

Εγώ έχω την ελληνική HX-V3-17. Ξέρει κανείς τι άλλαξε σε σχέση με την HX-V3-19;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νομίζω ότι ο γερμανός μας τα μπέρδεψε λίγο...πιο πάνω αναφέρω ότι έχω πρόβλημα με την εγγραφή video σε κλειστούς χώρους με φωτισμό γιατί μου βγάζει παράσιτα..έχω περάσει την HX_V3-19_RU η οποία έχει και τα ελληνικά...αυτή στηρίζεται στην JB2 που όμως όπως λέει ο γερμανός έχει 60 HZ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 110V ΓΙΑ NON EUROPIAN COUNTRIES!! ενώ η JC1 που δεν έχει βγάλει στα ελληνικά είναι στα 50 HZ στα 220 V και ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ EUROPIAN COUNTRIES!!!

Για αυτό τον λόγο νομίζω ότι έχω και το πρόβλημα εγγραφής σε χαμηλό φωτισμό γιατι στην Ελλάδα χρησιμοποιούμε 220 V δηλαδή χρειαζόμαστε 50 HZ !!

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα στην εγγραφή γιατί θέλω να του στείλω mail εξηγώντας του το πρόβλημα..;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω να περάσεις την ελληνική HX-V3-19. Όσο για τα βήματα, θα βρεις οδηγίες και στη σελίδα του Γερμανού πατώντας στο κουμπί "How to flash".

 

Εγώ έχω την ελληνική HX-V3-17. Ξέρει κανείς τι άλλαξε σε σχέση με την HX-V3-19;

 

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Θα προσπαθήσω το απόγευμα διότι έχω vista σε αυτόν τον υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νομίζω ότι ο γερμανός μας τα μπέρδεψε λίγο...πιο πάνω αναφέρω ότι έχω πρόβλημα με την εγγραφή video σε κλειστούς χώρους με φωτισμό γιατί μου βγάζει παράσιτα..έχω περάσει την HX_V3-19_RU η οποία έχει και τα ελληνικά...αυτή στηρίζεται στην JB2 που όμως όπως λέει ο γερμανός έχει 60 HZ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 110V ΓΙΑ NON EUROPIAN COUNTRIES!! ενώ η JC1 που δεν έχει βγάλει στα ελληνικά είναι στα 50 HZ στα 220 V και ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ EUROPIAN COUNTRIES!!!

Για αυτό τον λόγο νομίζω ότι έχω και το πρόβλημα εγγραφής σε χαμηλό φωτισμό γιατι στην Ελλάδα χρησιμοποιούμε 220 V δηλαδή χρειαζόμαστε 50 HZ !!

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα στην εγγραφή γιατί θέλω να του στείλω mail εξηγώντας του το πρόβλημα..;

 

 

Καταρχήν πότε έβγαλε ο τρελός update για το localization (ΗΧ_V3-19) και δεν το πήραμε χαμπάρι;;;;;; :blink: :confused:

 

Τώρα για την ιστορία με τα HZ δεν έχω ιδέα τι παίζει βρε tony...

Όντως σε χαμηλό φωτισμό έχουμε θέμα και δεν είναι όπως στις προηγούμενες ρομ, αλλά και πιο παλιές ρομ ήταν βασισμένες σε ταϊβανέζικα firmware και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα!!!

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει η τάση και η συχνότητα του ρεύματος με το λογισμικό του κινητού. :confused:

 

Κάνε ένα καλό και στειλτου ένα mail πάντως μπας και πάρουμε καμιά απάντηση! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αστα! Ουτε και εγω καταλαβα τι ρολο παιζουν τα 60 η 50 hz σε ενα βιντεο το προβλημα ομως σιγουρα σχετιζεται με αυτο! Το mail του το εστειλα αλλα καμια απαντηση
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αστα! Ουτε και εγω καταλαβα τι ρολο παιζουν τα 60 η 50 hz σε ενα βιντεο το προβλημα ομως σιγουρα σχετιζεται με αυτο! Το mail του το εστειλα αλλα καμια απαντηση

 

Ευχαριστούμε για τον κόπο tony, όταν δεήσει και απαντήσει ο γερμανός ενημέρωσε μας! :)

 

Από ότι διαβάζω και στο bytheway πάντως το πρόβλημα είναι γενικό και όχι μεμονωμένο.

Ας ελπίσουμε να το διορθώσει γιατί δώρο άδωρο τα 24 fps χωρίς ποιότητα σε χαμηλό φωτισμό... :worry:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω έχω βρεί τρόπο με τον όπερα ακόμα, είτε με την εφαρμογή του youtube τα βλέπω είτε με το skyfire που έχει flash player.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτησω εβαλα κωδικο στην καρτα μνημης και καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου τον ζηταει, ειναι λογικο? σε αλλο symbian που εχω μου ζηταει κωδικο μονο οταν βαλω την καρτα μνημης σε αλλο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι οταν μηλαω εχει αντιλαλο η συσκευη, δηλαδη ακουγετε ξανα και χαμηλοτερα οτι λεω.

Ξερει κανεις πως διωρθωνεται ????:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Οταν βγήκε η ΗΧ-V3 αποφασισα μετα απο 8 μηνες που εχω το κινητο να την περασω... ολα πηγαν καλα... χθες όμως ανακαλυψα οτι οι επαφες στον καταλογο φαινονται διπλές. δοκιμασα να σβησω τις επιπλέον επαφες, ομως σβηνοντας τη μια σβήναν και οι δυο. Δοκίμασα να κανω hard reset νομιζοντας οτι καποια εφαρμογη του ειχα εγκαταστήσει μου εκανε τη ζημια. επανέφερα το backup που ειχα κρατησει με τον file manager, ομως δεν καταφερα τιποτα. Αποφάσισα τοτε να εγκαταστήσω την speed εκδοση εστω και στα αγγλικα, για δοκιμη. Μετα το restore το αποτελεσμα είναι το ιδιο. Να επισημάνω οτι οταν βλέπω την κατασταση της μνήμης μεσα απο το μενου των επαφων μου εμφανιζει τη μνήμη τηλεφώνου 2 φορες.

Μήπως ξερει καποιος τι παίζει; εχω ξεσκιστει να κανω reset.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτησουλα παρακαλω.Καπου ειχα διαβασει οτι μπορουμε να αυξησουμε την ενταση στα ηχεια μας με την χρηση καποιον κωδικων προκειμενου να μπουμε στις ρυθμισεις.Εχει κανεις ιδεα που θα τα βρω αυτα να το παλεψω λιγο το θεμα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτησουλα παρακαλω.Καπου ειχα διαβασει οτι μπορουμε να αυξησουμε την ενταση στα ηχεια μας με την χρηση καποιον κωδικων προκειμενου να μπουμε στις ρυθμισεις.Εχει κανεις ιδεα που θα τα βρω αυτα να το παλεψω λιγο το θεμα??

 

Ειχε προτεινει ενας συμφορουμιτης καποιες αλλαγες παλιοτερα...

Συγκεκριμενα ηταν τα παρακατω:

 

admin: *#1546792*#

masterkey για internal 0000

 

modified| standard

 

MP3 LoudSPK

0 | 0

6 | 6

8 | 6

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP3 HeadPHN

 

0 | 0

6 | 6

4 | -2

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP4 LoudSPK

 

0 | -2

0 | 0

12 | 2

0 | 0

9 | 9

0 | -1

0 | -1

 

MP4 HeadPHN

 

-2 | -2

0 | 0

12 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Οταν βγήκε η ΗΧ-V3 αποφασισα μετα απο 8 μηνες που εχω το κινητο να την περασω... ολα πηγαν καλα... χθες όμως ανακαλυψα οτι οι επαφες στον καταλογο φαινονται διπλές. δοκιμασα να σβησω τις επιπλέον επαφες, ομως σβηνοντας τη μια σβήναν και οι δυο. Δοκίμασα να κανω hard reset νομιζοντας οτι καποια εφαρμογη του ειχα εγκαταστήσει μου εκανε τη ζημια. επανέφερα το backup που ειχα κρατησει με τον file manager, ομως δεν καταφερα τιποτα. Αποφάσισα τοτε να εγκαταστήσω την speed εκδοση εστω και στα αγγλικα, για δοκιμη. Μετα το restore το αποτελεσμα είναι το ιδιο. Να επισημάνω οτι οταν βλέπω την κατασταση της μνήμης μεσα απο το μενου των επαφων μου εμφανιζει τη μνήμη τηλεφώνου 2 φορες.

Μήπως ξερει καποιος τι παίζει; εχω ξεσκιστει να κανω reset.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

 

Περίεργο και πρωτάκουστο το πρόβλημα σου...

Στις ρυθμίσεις των επαφών πια μνήμη έχεις επιλέξει εκεί που λέει "επαφές προς προβολή" ;

 

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτησουλα παρακαλω.Καπου ειχα διαβασει οτι μπορουμε να αυξησουμε την ενταση στα ηχεια μας με την χρηση καποιον κωδικων προκειμενου να μπουμε στις ρυθμισεις.Εχει κανεις ιδεα που θα τα βρω αυτα να το παλεψω λιγο το θεμα??

 

Φίλε μου πριν σου πω πως γίνεται αυτό που ζητάς θα σε ενημερώσω ότι δεν είναι καθόλου συνετό να αυξήσουμε την ένταση του ηχείου πάνω από την εργοστασιακή του ρύθμιση γιατί μπορεί να το κάψουμε!

 

Μιας που έφυγε το βάρος από πάνω μου :p μπορώ να σου πω ότι το "κρυφό μενού" εμφανίζεται πληκτρολογώντας:

 

*#0002*28346#

 

Μετά πηγαίνεις "Play Sound" και εκεί επιλέγεις σε πια κατηγορία θέλεις να αλλάξεις τις τιμές.

Tip:Όταν αλλάζεις τις τιμές για να "περάσεις" την καινούργια τιμή πρέπει να πατήσεις την δίεση. ;)

 

Αλλά ξαναματαλέω "Don't do it Φαίδ..ε..jtgiannis" :p

 

--edit--

 

Με πρόλαβε ο Ulysse! :chair:

 

Αν και παρατηρώ ότι ο δικός μου δρόμος είναι πιο γρήγορος! :shifty:

 

Ulysse είχα ξεχάσει τελείως αυτό τον κωδικό και τα περιεχόμενα του μενού του, thanks. ;)

Edited by MaFiOzOS_88
damn :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

σορρι αν εχει απαντηθει αλλα για να φλασαρω τη νεα ρομ του γερμανου θα πρεπει να κανω φορματ και χαρντ ρισετ στο κινητο;;και επησεις πια ειναι η καλυτερη ρομ η v 7 κατι τετιο η σπιντ ρομ που εβγαλε;;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

σορρι αν εχει απαντηθει αλλα για να φλασαρω τη νεα ρομ του γερμανου θα πρεπει να κανω φορματ και χαρντ ρισετ στο κινητο;;και επησεις πια ειναι η καλυτερη ρομ η v 7 κατι τετιο η σπιντ ρομ που εβγαλε;;

 

Φίλε μου η απάντηση στην ερώτηση σου είναι ότι δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις τίποτα από αυτά!

Η καινούργια σειρά του hyperx ενσωματώνει τα φορμάτ, απλά φλασάρεις και είσαι έτοιμος! :)

 

Περίμενε λίγο (μερικές μέρες) να βγει η διορθωμένη HX-V3 με ελληνική υποστήριξη και όλα τα τελευταία bugfixes και προχώρα!

 

θα καταλάβεις πότε θα βγει από την αυξημένη κινητικότητα στο νήμα αυτό! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω οτι βρηκα το προβλημα. Καποιο απο τα backup που ειχα κρατησει για καποιο λογο δημιουργησε αυτο το προβλημα. Θα το παρακολουθήσω και θα σας κρατησω ενήμερους.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το pc με το καλώδιο αλλά δε μ το αναγνωρίζει... ενω μ ρωταει το κινητο αν θελω να μπω για το pc suite μετα απο κει κανω search αλλα δε μ το βρίσκει. Πρεπει να κανω κτ αλλο? :( με ΒΤ ολα γινονται σωστα. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω οτι βρηκα το προβλημα. Καποιο απο τα backup που ειχα κρατησει για καποιο λογο δημιουργησε αυτο το προβλημα. Θα το παρακολουθήσω και θα σας κρατησω ενήμερους.

 

Υπάρχει δυνατότητα να αποθηκεύεις τις επαφές σε μορφή *.vcf

Βασικά είναι ήδη αποθηκευμένες στη μορφή αυτή και μπορείς να τις κάνεις backup με απλό copy paste!

 

Επίσης είναι καλή συνήθεια να αποφεύγουμε το backup με το pc studio γιατί δημιουργεί bugs και προβλήματα.

Κάνουμε backup μόνο τις επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο και bookmarks browser και περνάμε τις ρυθμίσεις και τα αρχεία χειροκίνητα. :)

 

Συνδέω το pc με το καλώδιο αλλά δε μ το αναγνωρίζει... ενω μ ρωταει το κινητο αν θελω να μπω για το pc suite μετα απο κει κανω search αλλα δε μ το βρίσκει. Πρεπει να κανω κτ αλλο? :( με ΒΤ ολα γινονται σωστα. Ευχαριστω πολυ.

 

Ποια έκδοση του pc studio έχεις και πια ρομ φοράς;

Το πρόβλημα αυτό υπήρχε γενικότερα ή τώρα σου εμφανίστηκε από το πουθενά;

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...