Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια έκδοση του pc studio έχεις και πια ρομ φοράς;

Το πρόβλημα αυτό υπήρχε γενικότερα ή τώρα σου εμφανίστηκε από το πουθενά;

 

μαμα ρομ pc suite 7.2. επαιζα συνηθως με το ΒΤ αλλα ηθελα να κανω ενα back up κ με το ΒΤ εκανε 8 χρονια κ εβαλα καλωδιο με αποτελεσμα να μην το βλεπει το pc suite :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μαμα ρομ pc suite 7.2. επαιζα συνηθως με το ΒΤ αλλα ηθελα να κανω ενα back up κ με το ΒΤ εκανε 8 χρονια κ εβαλα καλωδιο με αποτελεσμα να μην το βλεπει το pc suite :(

 

Εγώ με την 7.2.36.9 σε win 7 x64 δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνδεθώ με το καλώδιο.

 

Τσίμπα και ένα λινκ από rapidshare για να το κατεβάσεις αν έχεις παλιότερη έκδοση.

 

Διάβασε και αυτό που έγραψα παραπάνω για τη διαδικασία του backup. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω και τους δυο(Ulysse και MaFiOzOS_88).Λες να μην πειραξω τιποτα ε...οκ ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις κυκλοφόρησε η HX-V3-29 με πλήρη ελληνική υποστήριξη!!! :dance:

 

Την φλάσαρα ήδη και θα επιστρέψω με εντυπώσεις! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μολις κυκλοφόρησε η HX-V3-29 με πλήρη ελληνική υποστήριξη!!! :dance:

 

Την φλάσαρα ήδη και θα επιστρέψω με εντυπώσεις! :D

 

πως την βλεπεις γιατι σε κανενα μισαωρο λεω να την βαλω και εγω ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

φλασερνω και γω σε λιγο την V3-29 Greek.

 

Μια απορια σχετικα με το samsung pc studio

 

Εχω την εκδοση Samsung PC Studio 7.2.36.9 και στο site το ελληνικο της samsung δινει το pc studio 3.1 Ειναι πιο καινουριο ? Αν ναι γιατι εχει αριθμηση μικρότερη?

TCe
Link to comment
Share on other sites

πως την βλεπεις γιατι σε κανενα μισαωρο λεω να την βαλω και εγω ειναι οκ?

 

Μόλις πόσταρα ένα ωραίο :p ποστ εδώ! ;)

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=89069&postcount=153

 

Σε γενικές γραμμές είναι άψογη και χωρίς bugs αν εμφανιστεί κάτι πάντως εδώ θα είμαστε να κράζουμε! :lol:

 

φλασερνω και γω σε λιγο την V3-29 Greek.

 

Μια απορια σχετικα με το samsung pc studio

 

Εχω την εκδοση Samsung PC Studio 7.2.36.9 και στο site το ελληνικο της samsung δινει το pc studio 3.1 Ειναι πιο καινουριο ? Αν ναι γιατι εχει αριθμηση μικρότερη?

 

Αυτό που έχουμε είναι πιο καινούργιο από αυτό που έχει στο επίσημο site.

Τώρα γιατί δεν υπάρχει εκεί η τελευταία έκδοσή...ας πούμε απλά ότι η μαμά samsung δεν ενδιαφέρεται τόσο για το software κομμάτι της όσο για το hardware... :rolleyes:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα διαβασει οτι μπορουμε να αυξησουμε την ενταση στα ηχεια μας με την χρηση καποιον κωδικων προκειμενου να μπουμε στις ρυθμισεις.

 

Νεα ανακαλυψη πριν λιγο: Δοκιμασε το και θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος!

*#0002*28346#

2 Play sound

1 mp3 LoudSPK

5 MaxPGain : εδω μεσα πατας #9

πας πισω 2 φορες,

και

6 back-up

και εισαι ετοιμος με πιο δυνατο ηχο στα ηχεια :)

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Νεα ανακαλυψη πριν λιγο: Δοκιμασε το και θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος!

*#0002*28346#

2 Play sound

1 mp3 LoudSPK

5 MaxPGain : εδω μεσα πατας #9

πας πισω 2 φορες,

και

6 back-up

και εισαι ετοιμος με πιο δυνατο ηχο στα ηχεια :)

Οκ το εκανα, thanks!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαφιόζε, πάλι για φλασάρισμα με βλέπω.

 

Για πες μου, το MODEM-UPDATE που έχει στα Goodies ο Γερμανός το πέρασες; Πρέπει να το περάσουμε; Τι αναβάθμιση ακριβώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μαφιόζε, πάλι για φλασάρισμα με βλέπω.

 

Για πες μου, το MODEM-UPDATE που έχει στα Goodies ο Γερμανός το πέρασες; Πρέπει να το περάσουμε; Τι αναβάθμιση ακριβώς είναι;

 

Η καινούργια έκδοση clhorus τα σπάει οπότε δεν βρίσκω λόγο να είσαι σκεπτικός! :p

 

Όταν φλάσαρα την V3-29 είδα ότι δεν συμπεριελάμβανε modem κατά το φλασάρισμα, οπότε το φλάσαρα από μόνος μου μετά.

 

Δεν έχω ιδέα αν ήταν απαραίτητο ή όχι, πολύ πιθανόν και να μην ήταν, αλλά το πέρασα και αυτό χωρίς κανένα πρόβλημα!:)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

το modem ΔΕΝ χρειαζεται. Το εχει πει ο Γερμανος.

ΟΚ το βρηκα το φοντο.

 

Και εμείς που το βάλαμε πως το βγάζουμε τώρα;;; :lol: :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς που το βάλαμε πως το βγάζουμε τώρα;;; :lol: :p

 

Στο site του Γερμανού πάντως το προτείνουν οι χρήστες. Μιλούν για πολύ καλύτερο σήμα. Εσύ τι λες; Είδες διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει ενα link απο που θα το κατεβασω?

 

επισης ποια η διαφορα της HX-V3-29 και της V3-SPEED??

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο site του Γερμανού πάντως το προτείνουν οι χρήστες. Μιλούν για πολύ καλύτερο σήμα. Εσύ τι λες; Είδες διαφορά;

 

Εγώ το πέρασα απευθείας μετά το φλασάρισμα και άρα δεν πρόλαβα να κάνω σύγκριση.

Από σήμα πάντως πάει πολύ καλά και γενικά δεν έχω προβλήματα.

 

Οπότε συνίσταται από εμένα το φλασάρισμα του μοντεμ! :)

 

μπορει καποιος να δωσει ενα link απο που θα το κατεβασω?

 

επισης ποια η διαφορα της HX-V3-29 και της V3-SPEED??

 

Φίλε μου είναι δύο διαφορετικές εκδόσεις.Η μεν είναι full extra και η δε είναι minimal, "speed" όπως λέει και το όνομά της και περιλαμβάνει το βασικό εξοπλισμο.

 

Περισσότερες πληροφορίες για το τι ακριβώς περιλαμβάνει η κάθε ρομ θα το βρεις εδώ, όπως και links για να τις κατεβάσεις.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα απευθείας μετά το φλασάρισμα και άρα δεν πρόλαβα να κάνω σύγκριση.

Από σήμα πάντως πάει πολύ καλά και γενικά δεν έχω προβλήματα.

 

Οπότε συνίσταται από εμένα το φλασάρισμα του μοντεμ! :)

 

 

 

Φίλε μου είναι δύο διαφορετικές εκδόσεις.Η μεν είναι full extra και η δε είναι minimal, "speed" όπως λέει και το όνομά της και περιλαμβάνει το βασικό εξοπλισμο.

 

Περισσότερες πληροφορίες για το τι ακριβώς περιλαμβάνει η κάθε ρομ θα το βρεις εδώ, όπως και links για να τις κατεβάσεις.

 

Oταν λες φλασαρισμα του modem τι ενοεις και πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες φλασαρισμα του modem τι ενοεις και πως γινεται?

 

Το μόντεμ δεν το περνάς όπως μια απλή εφαρμογή...

 

Είναι ζωτικό και κύριο κομμάτι του λογισμικού και ενσωματώνεται στο κινητό με κανονικό φλασάρισμα όπως και στις ρομ!

 

Δηλαδή ανοίγεις το κινητό με bootloader και έχοντας ανοιχτό το αρχείο του μοντεμ πατάς Download και περνάει στο κινητό.

 

Να σημειώσω βέβαια ότι δεν χάνεις απολύτως τίποτα από τα δεδομένα σου και ούτε γίνεται κάποιο φορματ. :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Το μόντεμ δεν το περνάς όπως μια απλή εφαρμογή...

 

Είναι ζωτικό και κύριο κομμάτι του λογισμικού και ενσωματώνεται στο κινητό με κανονικό φλασάρισμα όπως και στις ρομ!

 

Δηλαδή ανοίγεις το κινητό με bootloader και έχοντας ανοιχτό το αρχείο του μοντεμ πατάς Download και περνάει στο κινητό.

 

Να σημειώσω βέβαια ότι δεν χάνεις απολύτως τίποτα από τα δεδομένα σου και ούτε γίνεται κάποιο φορματ. :D

 

και η διαδικασια του φλασαρισματος ειναι η ιδια δλδ ???(εκτος των back up)...σκεφτομαι να το κανω γτ και ο γερμανος το προτεινει...εν τω μεταξυ, εκτος της καμερας, εχω την εντυπωση απο αυτα που διαβαζω οτι η καινουρια η ρομ εχει προβληματα, σχετικα με την προηγουμενη..προβληματα στο scrolling, καποιοι παραπονιουνται για το pc studio, προβληματα στις ειδοποιησεις για τις αναπαντητες και τα sms, κτλ....εσυ μαφιοζε τι λες??? γτ δεν με ενδιαφερει απλα να εχω μια καλη καμερα, ή γρηγορη java...

Link to comment
Share on other sites

και η διαδικασια του φλασαρισματος ειναι η ιδια δλδ ???(εκτος των back up)...σκεφτομαι να το κανω γτ και ο γερμανος το προτεινει...εν τω μεταξυ, εκτος της καμερας, εχω την εντυπωση απο αυτα που διαβαζω οτι η καινουρια η ρομ εχει προβληματα, σχετικα με την προηγουμενη..προβληματα στο scrolling, καποιοι παραπονιουνται για το pc studio, προβληματα στις ειδοποιησεις για τις αναπαντητες και τα sms, κτλ....εσυ μαφιοζε τι λες??? γτ δεν με ενδιαφερει απλα να εχω μια καλη καμερα, ή γρηγορη java...

 

Στο scrolling δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλά πάει πολύ γρήγορα. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες, εύκολα μπορείς να το αλλάξεις αυτό (δεν το έκανα).

 

Το pc studio αναγνωρίζει χωρίς πρόβλημα το κινητό μου.

 

Τα προβλήματα με ειδοποιησεις για τις αναπαντητες και τα sms υπήρχαν στην προηγούμενη και αυτή η rom τα διόρθωσε (εγώ δεν αντιμετώπισα ούτε και με την προηγούμενη κανένα τέτοιο πρόβλημα)

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι όταν συνδέσω το κινητό μου με το pc μέσω του καλωδιου και πατήσω "μαζική αποθήκευση" χαλάει το theme του κινητού, καθώς μετατρέπεται σε ενα άλλο που ούτε καν το έχω στο κινητό. Αν μπω σε άλλο mode σύνδεσης, επανέρχεται. Αυτό δεν μου συνέβαινε από την αρχή, αλλά αφού φόρτωσα το κινητό με προγράμματα. Επίσης έκανα και κάτι που ίσως να παίζει ρόλο. Στην κεντρική σελίδα του μενού αντικατέστησα τον "Ιστό" με τον Opera και τη "Μουσική" με το TTPod. Πάντως, δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει (το ίδιο πρόβλημα είχα και στην HX-V3-17). Αν ξέρει κανείς κάτι ας μου πει...

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την HX-V3-29 η ποιοτητα του βιντεο τα σπαει :D

Ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα ειναι οτι καλυτερο εχω βαλει σε FW :happy:

 

 

Να σημειώσω βέβαια ότι δεν χάνεις απολύτως τίποτα από τα δεδομένα σου και ούτε γίνεται κάποιο φορματ. :D

 

Ειναι σιγουρο αυτο? :worry: Οχι οτι αμφιβαλλω αλλα σκεφτομαι να το περασω ενω ειναι ηδη στρωμενο το κινητο..

Στο μεταξυ ενδεχομενως να το ειχα περασει πριν 2-3 εβδομαδες και να μη το θυμαμαι...

αραγε υπαρχει τροπος να ελεγξω πια εκδοση modem εχω? :worry: edit: το βρηκα, ειναι με την επιλογη *#1234# :P

Οχι τιποτα αλλο, αλλα διαβαζω που λετε για καλυτερο σημα με το νεο modem..

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις να μου προτεινει καποιον player που να παιζει ολα ή τα περισσοτερα τελος παντων ειδη αρχειων??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...