Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nektaria thanx περασα το ovi maps που ειπες και δουλευει μια χαρα. Κανονικοτατα download οι χαρτες με το nokia map loader. :) :) :)

Εχω την HX2.02 rom η οποια δουλευει πολυ πολυ καλα. ειδικα ο photo broswer απο το Nokia X6 που εχει μεσα ειναι κορυφαιος.

 

κ εγω την HX2.O2 εχω αλλα για πες μου πως τα καταφερες με το maploader εγω το κατεβασα απο το site της nokia κ δεν βρισκει το τηλεφωνο σε win7, σε xp mode κολλησανε τα παντα κ πλεον δεν μπαινει σε xp. πες μου σε παρακαλω βημα-βημα πως το εκανες κ τι κατεβασες απο που

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μια βοηθεια εκανα εγκαταστασει το Sygic Mobile 7.71(σε samsung i8910)

αλλα οταν μπαινω στην εφαρμογει μου βγαζει not enough memory

και κλεινη ξερει κανεις τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια εκανα εγκαταστασει το Sygic Mobile 7.71(σε samsung i8910)

αλλα οταν μπαινω στην εφαρμογει μου βγαζει not enough memory

και κλεινη ξερει κανεις τι γινεται.

 

εγω εχω βαλει το sygic mobile 10 κ ειναι οτι καλυτερο σε symbian κ απ ολες τις εκδοσεις sygic μεχρι τωρα χωρις κανενα απολυτως προβλημα κ ταχυτατο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστούμε τα παρακάτω:

1.Microsoft Msxml.msi

2.i8910 Flashing drivers (αυτό αποτελείται από 3ις εγκαταστάσεις)

Εγκατάσταση 1: PHONE_driver

Εγκατάσταση 2: SAMSUNG Mobile USB DRIVER(4.40.7.0) v1.6

Εγκατάσταση 3: SSDN_V1.1.808.7165_SETUP_whql.exe

εγκατάσταση ένα προς ένα και τα 3 και αφού τελειώσετε κάντε επανεκκίνηση τον υπολογιστή σας (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ).

 

κατ αρχας special thanks :!: στα παιδια που δινουν τις απαντησεις και βοηθουν εμας τους "ασχετους" με αυτα......πολυ καλη ιδεα αυτη να ειναι ετσι συγκεντρωμενα ολα οσα χρειαζεται καποιος για να κανει ατο φλασαρισμα.. ομως επειδη υπαρχουν καποιοι που ειναι ακομη πιο ασχετοι κ απο τους ασχετους (δλδ εγω :O ) λυστε μου 2 αποριες please ... 1) το Microsoft Msxml.msi και τα PHONE_driver, SAMSUNG Mobile USB DRIVER κτλ ειναι ολα μεσα στον φακελο με την ρομ που θα κατεβασω?? 2) πρεπει ο υπολογιστης μου να εχει usb 2.0 για να δουλεψει η διαδικασια?? (γτ ετσι διαβασα καπου)

Edited by maximillian
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος ποια rom πρεπει να βαλω ετσι,ωστε να εχει το κινητο μεγαλυτερη διαρκεια στη μπαταρια?Πριν περιπου 6 μηνες ειχα βαλει μια ρομ που ειχε αναρτηθει στο ομνιακς και ειχε φοβερη αυτονομια το κινητο.Τωρα εχω την hx2.11 και δεν μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο (σε αυτονομια).

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχας special thanks :!: στα παιδια που δινουν τις απαντησεις και βοηθουν εμας τους "ασχετους" με αυτα......πολυ καλη ιδεα αυτη να ειναι ετσι συγκεντρωμενα ολα οσα χρειαζεται καποιος για να κανει ατο φλασαρισμα.. ομως επειδη υπαρχουν καποιοι που ειναι ακομη πιο ασχετοι κ απο τους ασχετους (δλδ εγω :O ) λυστε μου 2 αποριες please ... 1) το Microsoft Msxml.msi και τα PHONE_driver, SAMSUNG Mobile USB DRIVER κτλ ειναι ολα μεσα στον φακελο με την ρομ που θα κατεβασω?? 2) πρεπει ο υπολογιστης μου να εχει usb 2.0 για να δουλεψει η διαδικασια?? (γτ ετσι διαβασα καπου)

 

Όχι δεν συμπεριλαμβάνονται στο συμπιεσμένο με την ρομ.Θα τα βρεις εδώ.

 

Για να φλασάρεις χρειάζεσαι Windows XP και μόνο (δεν δουλέυει το flashing rom utility σε Vista/7).

Σε περίπτωση που δεν έχεις XP μπορείς να δοκιμάσεις να τα εγκαταστήσεις σε Virtualbox.Οπωσδήποτε πρέπει να φλασάρεις με θύρα USB 2.0

γιατί στις legacy 1.1 φλασάρει αλλά νομίζω μετά δεν ξεκινάει το κινητό...

 

Αν είπα κάτι ακαταλαβίστικο ή έχεις κάποια άλλη απορία εδώ είμαστε! :)

 

Μηπως γνωριζει καποιος ποια rom πρεπει να βαλω ετσι,ωστε να εχει το κινητο μεγαλυτερη διαρκεια στη μπαταρια?Πριν περιπου 6 μηνες ειχα βαλει μια ρομ που ειχε αναρτηθει στο ομνιακς και ειχε φοβερη αυτονομια το κινητο.Τωρα εχω την hx2.11 και δεν μπορω να πω οτι ειναι οτι καλυτερο (σε αυτονομια).

 

Ευχαριστω

 

Μήπως θυμάσαι πια ρομ είχες περάσει παλιά;

Λογικά έπρεπε να σου κρατάει αρκετά με την Speed 2.11 λόγω έλλειψης αρκετών εφαρμογών (Photocontacts, 3d Task manager, κλπ) οι οποίες καταναλώνουν αρκετούς πόρους...

Εμένα με την ΗΧ2.02 Greek μoυ κρατάει και 3 μέρες με σημαντική χρήση! (τηλέφωνα+sms+bluetooth hands free+λίγο wifi) :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν συμπεριλαμβάνονται στο συμπιεσμένο με την ρομ.Θα τα βρεις εδώ.

 

Για να φλασάρεις χρειάζεσαι Windows XP και μόνο (δεν δουλέυει το flashing rom utility σε Vista/7).

Σε περίπτωση που δεν έχεις XP μπορείς να δοκιμάσεις να τα εγκαταστήσεις σε Virtualbox.Οπωσδήποτε πρέπει να φλασάρεις με θύρα USB 2.0

γιατί στις legacy 1.1 φλασάρει αλλά νομίζω μετά δεν ξεκινάει το κινητό...

 

Αν είπα κάτι ακαταλαβίστικο ή έχεις κάποια άλλη απορία εδώ είμαστε! :)

 

 

 

Μήπως θυμάσαι πια ρομ είχες περάσει παλιά;

Λογικά έπρεπε να σου κρατάει αρκετά με την Speed 2.11 λόγω έλλειψης αρκετών εφαρμογών (Photocontacts, 3d Task manager, κλπ) οι οποίες καταναλώνουν αρκετούς πόρους...

Εμένα με την ΗΧ2.02 Greek μoυ κρατάει και 3 μέρες με σημαντική χρήση! (τηλέφωνα+sms+bluetooth hands free+λίγο wifi) :p

 

οχι δε θυμαμαι ποιαεκδοση ηταν αλλα νομιζω οτι ηταν ρωσικη σε full greek custom.Εβαλα την 2.02 greek.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια το κινητό είναι για τον π..... Μόνο για φωτογραφική κάνει. Σήμερα φόρτισα το παλιό μου το ΜΙΟ Α702 και σας το χαρίζω. Άντε γεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια το κινητό είναι για τον π..... Μόνο για φωτογραφική κάνει. Σήμερα φόρτισα το παλιό μου το ΜΙΟ Α702 και σας το χαρίζω. Άντε γεια!!!

 

εγω πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα κινητα μεχρι σημερα.

Φοβερη οθονη,παρα πολυ καλη αποκριση,χαμηλο sar,φωτο και video super,μπαταρια,ε τι αλλο θελεις απο ενα κινητο?

Κρατησε το διαβασε λιγο και θα δεις οτι εχει πολλες δυνατοτητες χωρις να εχει κανενα προβλημα.

Edited by panaros
Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ συνέδεσα έναν player (WD Live TV) σε 47" τηλεόραση και είδα για πρώτη φορά τα βίντεο .mp4 (720p) που τράβαγα τόσο καιρό. Τι να πω. Απλά ... καταπληκτικά. Ποτέ δεν περίμενα ότι θα έβλεπα τέτοια ποιότητα βίντεο από κινητό τηλέφωνο σε σημείο που να ξεπερνάει αρκετές συμβατικές βιντεοκάμερες. Εγώ ήδη τη δική μου κάμερα panasonic (mini dv) την απόσυρα. Απλά ο "παλιομοδίτικος" ήχος .AMR απλά δεν παίζει καθόλου. Γνωρίζει κάποιος κάποιoν converter για να μετατρέψω τον ήχο χωρίς να χαλάσω την ποιότητα της εικόνας;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ συνέδεσα έναν player (WD Live TV) σε 47" τηλεόραση και είδα για πρώτη φορά τα βίντεο .mp4 (720p) που τράβαγα τόσο καιρό. Τι να πω. Απλά ... καταπληκτικά. Ποτέ δεν περίμενα ότι θα έβλεπα τέτοια ποιότητα βίντεο από κινητό τηλέφωνο σε σημείο που να ξεπερνάει αρκετές συμβατικές βιντεοκάμερες. Εγώ ήδη τη δική μου κάμερα panasonic (mini dv) την απόσυρα. Απλά ο "παλιομοδίτικος" ήχος .AMR απλά δεν παίζει καθόλου. Γνωρίζει κάποιος κάποιoν converter για να μετατρέψω τον ήχο χωρίς να χαλάσω την ποιότητα της εικόνας;

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις μια μαγειρεμένη ρομ που γράφει απευθείας σε ACC codec;

 

/offtopic

Ρε μπας και παίρνω ποσοστά από τον Hyperx και δεν το ξέρω;;;; :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις μια μαγειρεμένη ρομ που γράφει απευθείας σε ACC codec;

 

/offtopic

Ρε μπας και παίρνω ποσοστά από τον Hyperx και δεν το ξέρω;;;; :p

 

Έχω σκοπό να το "μαγειρέψω" :X κάποια στιγμή αλλά τον conveter τον χρειάζομαι έτσι και αλλιώς και για τα παρελθοντικά (εκαντοτάδες) βίντεο :O που έχω τραβήξει :rolleyes: .

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να το "μαγειρέψω" :X κάποια στιγμή αλλά τον conveter τον χρειάζομαι έτσι και αλλιώς και για τα παρελθοντικά (εκαντοτάδες) βίντεο :O που έχω τραβήξει :rolleyes: .

 

To Format Factory το έχεις δοκιμάσει;

 

Μετατρέπει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε ότι τύπο θες! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

To Format Factory το έχεις δοκιμάσει;

 

Μετατρέπει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε ότι τύπο θες! :D

 

Όχι, αλλά θα το ψάξω να το δοκιμάσω. Ευχαριστώ :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάποιoν converter για να μετατρέψω τον ήχο χωρίς να χαλάσω την ποιότητα της εικόνας;

 

Και να τον μετατρέψεις δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι. Πάλι το ίδιο χάλια θα είναι, απλά σε άλλη μορφή. Αφού ούτως ή άλλως, σε μονοφωνικό .amr γίνεται η καταγραφή εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μηπως γνωριζει κανεις ποτε θα κυκλοφορησει το νεο πολυαναμενομενο firmware που εχει εξαγγειλει η samsung για τo κινητο μας?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Το πρόβλημα που έχω με το OMNIA HD είναι πως δεν μου ανοίγει μετά απο την απενεργοποίηση που του έκανα. Τί να φταίει? Και τι με συμβουλεύτε να κάνω για να το ενεργοποιήσω?

- Δοκίμασα να το ανοίξω και χωρίς την κάρτα μνήμης, αλλά τίποτα... κολάει στο σήμα της SAMSUNG

gsdj_george7
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το κυκλοφορησουν για Eλλαδα,θα ειναι απαραδεκτη η samsung,κινητο 600 ευρω να μην εχει υποστηριξη...

 

Δυστυχώς είναι απαράδεκτη.. Προσωπικά, δεν ξαναγοράζω κινητό της μετά το φιάσκο του Omnia HD.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Το πρόβλημα που έχω με το OMNIA HD είναι πως δεν μου ανοίγει μετά απο την απενεργοποίηση που του έκανα. Τί να φταίει? Και τι με συμβουλεύτε να κάνω για να το ενεργοποιήσω?

- Δοκίμασα να το ανοίξω και χωρίς την κάρτα μνήμης, αλλά τίποτα... κολάει στο σήμα της SAMSUNG

 

Φίλε μου αν δεν ανοίγει με τίποτα, η μόνη λύση είναι το hard reset με τα τρία κεντρικά πλήκτρα.

 

Με κλειστό το κινητό κρατάς τα τρία πλήκτρα ταυτόχρονα πατημένα και σε ρωτάει αν θες να κάνεις reset.

 

Δεν θα χάσεις βίντεο, εικόνες και mp3 αλλά θα χάσεις τα sms τις ρυθμίσεις και τις επαφές που έχεις στο κινητό. :(

 

Εύχομαι να ξεκολλήσει ώστε να προλάβεις να κάνεις backup, αλλιώς δύσκολα... :(

 

 

--edit--

Βλέπω σε βοήθησαν στο bytheway πριν από μένα! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Και να τον μετατρέψεις δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι. Πάλι το ίδιο χάλια θα είναι, απλά σε άλλη μορφή. Αφού ούτως ή άλλως, σε μονοφωνικό .amr γίνεται η καταγραφή εξαρχής.

 

Θα κερδίσω κάτι, γιατί αυτή τη στιγμή ο ήχος .AMR δεν παίζει καθόλου ούτε στη τηλεόραση απευθείας (μέσω USB) αλλά ούτε και μέσω του WD Live Tv player. Βλέπω μόνο την εικόνα, τουλάχιστον με κάποια μετατροπή ας έχω ήχο έστω και χάλια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι απαράδεκτη.. Προσωπικά, δεν ξαναγοράζω κινητό της μετά το φιάσκο του Omnia HD.

 

Ωραία, συμφωνώ και εγώ ότι δεν είναι σωστό αυτό αλλά τώρα πες μου τι κινητό θα πήγαινες να πάρεις ίδιων δυνατοτήτων. Εγώ πάντως μπορεί να ρίχνω τα μπινελικια μου στη SAMSUNG αλλά και πάλι το κινητό είναι πολύ καλύτερο από το καλύτερο της ΝΟΚΙΑ ακόμα και μετά από τις 20 αναβαθμίσεις που του έχει κάνει.

 

Υ.Γ. Το ίδιο είχα πει και εγώ για τη ΝΟΚΙΑ με το Ν82 όταν ξαφνικά μετά από αρκετούς μήνες "θυμήθηκε" να διορθώσει στα έντυπα και για να την ακρίβεια να τριπλασιάσει το SAR προς τα επάνω.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se ola ta filarakia tou post....ithela na rotiso...pio programma gps proteinete gia to sygkekrimeno montelo...;;; eimai anamesa sto ''Ndrive 9x ekdosi 3.5.27'' me xarti elladas v2.13-2009.02 kai ''Garmin mobile xt Version 5.00.50'' spasmena....me endiaferei pio poly eparxia kai anatoliki attiki...pio theoreite pio enimeromeno ;;; eyxaristo apantes.....

 

καλησπερα. γιατι δεν δοκιμαζεις και τα δυο και να δεις ποιο ειναι καλυτερο για τις αναγκες σου :) εγω προτιμω το garmin. και παρακληση να γραφεις ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se ola ta filarakia tou post....ithela na rotiso...pio programma gps proteinete gia to sygkekrimeno montelo...;;; eimai anamesa sto ''Ndrive 9x ekdosi 3.5.27'' me xarti elladas v2.13-2009.02 kai ''Garmin mobile xt Version 5.00.50'' spasmena....me endiaferei pio poly eparxia kai anatoliki attiki...pio theoreite pio enimeromeno ;;; eyxaristo apantes.....

 

υπαρχει κ το sygic mobile maps 10 ανανεωμενη δοκιμαστικη εκδοση με χαρτες CIT, teleatlas.

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...