Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου μια που δεν το κατεχω ιδιαιτερα το αθλημα μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις την σειρα των κινησεων που πρεπει να κανω για την HX 2.02 Greek?

Εχω την μαμα ρομ της voda απο πλαισιο.

Eπισης μηπως γνωριζεις αν δουλευει καλυτερα το Garmin?

Φυσικα εχω διαβασει το post 3494.

 

Αυτό που επίσης χρειάζεται να διαβάσεις είναι το ποστ #3141

 

Εκεί έχω μαζεμένα όλα τα βήματα που πρέπει να κάνεις για να περάσεις custom rom.

 

Οτιδήποτε πρόβλημα/απορία έχεις ρωτάς εδώ ή με π.μ., αν και προτιμότερο εδώ για να είναι διαθέσιμες οι πληροφορίες και σε άτομα που ξεκινάνε τώρα το άθλημα όπως εσύ! :)

 

Πέρασα την ΗΧ2.02 Greek η οποία είναι απροβλημάτιστη και bugfree!

 

ΣΠΕΥΣΑΤΕ!!!! :w00t:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που επίσης χρειάζεται να διαβάσεις είναι το ποστ #3141

 

Εκεί έχω μαζεμένα όλα τα βήματα που πρέπει να κάνεις για να περάσεις custom rom.

 

Οτιδήποτε πρόβλημα/απορία έχεις ρωτάς εδώ ή με π.μ., αν και προτιμότερο εδώ για να είναι διαθέσιμες οι πληροφορίες και σε άτομα που ξεκινάνε τώρα το άθλημα όπως εσύ! :)

 

Πέρασα την ΗΧ2.02 Greek η οποία είναι απροβλημάτιστη και bugfree!

 

ΣΠΕΥΣΑΤΕ!!!! :w00t:

 

Ευχαριστω εχω κατα νου και το post 3141.

Eυχωμαι γυρω στις 10,30μμ που θα ασχοληθω να ειναι καποιος απο τους γκουρου του αθληματος οπου κολλησω να με ξεκολησουν.

Επισης garmin με αναβαση 5,00,50s60,9 που εχω ηδη αλλα κολλαει(με ενδιαφερει πολυ το εκτος δρομου και η καταγραφη πορειας) η ovi maps?

Link to comment
Share on other sites

1. Για να περασω την HX2.02 Greek πρεπει να περασω πρώτα το Modem_JA1.exe (το έδινε στην εκδοση HX2.0)

2. Μετά το φλασάρισμα πρέπει να περάσω και το L5_patch_2.02.sis (το έδινε στην εκδοση HX2.02)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επίσης χρειάζεται να διαβάσεις είναι το ποστ #3141

 

Εκεί έχω μαζεμένα όλα τα βήματα που πρέπει να κάνεις για να περάσεις custom rom.

 

Οτιδήποτε πρόβλημα/απορία έχεις ρωτάς εδώ ή με π.μ., αν και προτιμότερο εδώ για να είναι διαθέσιμες οι πληροφορίες και σε άτομα που ξεκινάνε τώρα το άθλημα όπως εσύ! :)

 

Πέρασα την ΗΧ2.02 Greek η οποία είναι απροβλημάτιστη και bugfree!

 

ΣΠΕΥΣΑΤΕ!!!! :w00t:

 

Για να περασω αυτη την εκδοση πρεπει να περασω πρωτα καποια πιο παλια η μπορω απ ευθειας

Link to comment
Share on other sites

1. Για να περασω την HX2.02 Greek πρεπει να περασω πρώτα το Modem_JA1.exe (το έδινε στην εκδοση HX2.0)

2. Μετά το φλασάρισμα πρέπει να περάσω και το L5_patch_2.02.sis (το έδινε στην εκδοση HX2.02)

 

Καλή ερώτηση...

Νομίζω το Modem_JA1 είχε συμπεριληφθεί στην 2.02 μετά την 2.01...

για το 2 (L5_patch_2.02) επιφυλάσσομαι...εγώ πάντως δεν το πέρασα χωρίς προβλήματα.

θα το ψάξω.

 

Για να περασω αυτη την εκδοση πρεπει να περασω πρωτα καποια πιο παλια η μπορω απ ευθειας

 

Όχι φίλε μου περνάς κατευθείαν την ρομ της επιλογής σου, χωρίς να περάσεις από της προηγούμενες!! :)

 

 

Έχω να δηλώσω ανικανοποίητος από την ΗΧ2.02 Greek πάντως επειδή λείπει το αγαπημένο μου feature.

Η μίνι δόνηση όταν γίνεται σύνδεση και όταν διακόπτεται κατά την τηλεφωνική κλήση πλέον απουσιάζει... :(

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

απο το σιτε του γερμανου κατεβαζουμε την ρομ η ενα προγραμμα μεσω του οποιου κατεβαζουμε την ρομ? εχω κατεβασει ενα αρχειο στο οποιο βρισκεται μονο μια εφαρμογη την οποια την εκανα extract στην επιφανεια εργασιασ....μπορειτε να μου περιγραψετε αναλυτικα τα αρχικα βηματα???

 

επισησ απο που κατεβαζω το Symbian ROM flashing tool 1.50 ??

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

απο το σιτε του γερμανου κατεβαζουμε την ρομ η ενα προγραμμα μεσω του οποιου κατεβαζουμε την ρομ? εχω κατεβασει ενα αρχειο στο οποιο βρισκεται μονο μια εφαρμογη την οποια την εκανα extract στην επιφανεια εργασιασ....μπορειτε να μου περιγραψετε αναλυτικα τα αρχικα βηματα???

 

επισησ απο που κατεβαζω το Symbian ROM flashing tool 1.50 ??

 

 

Βασικά αρχεία (drivers κλπ) και οδηγίες για τα πρώτα βήματα (3 φορματ κλπ) εδώ.

 

ΗΧ2.02 Greek

 

Το κάνεις extract και το ανοίγεις.

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις το symbian flashing tool για τις καινούργιες εκδόσεις HX (1.5 και μετά), γιατί είναι ενσωματωμένο στο *.exe της εκάστοτε rom.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

στο σιτε του γερμανου λεει οτι παταμε 2 κουμπια....το volume up και το lock .....αλλα εμενα δεν κανει τιποτα....τι δεν κανω σωστα?
Link to comment
Share on other sites

στο σιτε του γερμανου λεει οτι παταμε 2 κουμπια....το volume up και το lock .....αλλα εμενα δεν κανει τιποτα....τι δεν κανω σωστα?

 

Αφότου κάνεις τα backup σου και τελειώσεις και με τα 3 format, για να μπεις στον bootloader κλείνεις το κινητό, κρατάς πατημένο το πάνω κουμπί του ήχου (αριστερή πλευρά)+το κουμπί του κλειδώματος της οθόνης (αριστερή πλευρά) και μετά πατάς το κουμπί που ανοίγει το κινητό, και τα κρατάς και τα 3 πατημένα μέχρι να βγει μπλε οθόνη! :)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν μπορείς τι συμβαίνει δηλαδή;

To PC Studio αναγνωρίζει το κινητό;

Έχεις ενεργοποιήσει το installserver στο rompatcher;

 

Δεν πρόλαβα να περάσω κανένα πρόγραμμα, θα γράψω σε λίγο αν κάνει εγκατάσταση ή όχι...

 

--edit--

 

Μια χαρά κάνει εγκατάσταση από το PC Studio σε εμένα.

 

Βγαζει application installer= Η λειτουργια απετυχε.

 

Και δεν ειναι μονο αυτο κατεβαζω τον opera στο κινιτο και δεν το περαναει παλι θα ξανα φλασαρω αφου δουλευει σε εσενα...

 

 

Μπα καμια αλλαγη θα περασω την αλλη παλι.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τίποτα. :)

Με για το κινητό! :p

 

Βγαζει application installer= Η λειτουργια απετυχε.

 

Και δεν ειναι μονο αυτο κατεβαζω τον opera στο κινιτο και δεν το περαναει παλι θα ξανα φλασαρω αφου δουλευει σε εσενα...

 

 

Μπα καμια αλλαγη θα περασω την αλλη παλι.

 

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο... :confused:

Αν εγκαταστήσεις το opera από το X-plore ή από άλλον file manager δεν γίνεται δουλειά;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. :)

Με για το κινητό! :p

 

 

 

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο... :confused:

Αν εγκαταστήσεις το opera από το X-plore ή από άλλον file manager δεν γίνεται δουλειά;

 

Στο 3 φλασαρισμα ειναι ολα οκ δεν ξερω τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να δηλώσω ανικανοποίητος από την ΗΧ2.02 Greek πάντως επειδή λείπει το αγαπημένο μου feature.

Η μίνι δόνηση όταν γίνεται σύνδεση και όταν διακόπτεται κατά την τηλεφωνική κλήση πλέον απουσιάζει... :(

Σε εμενα δουλευει κανονικα η μίνι δόνηση μια οταν το σηκωνω και μια οταν το κλεινω.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δουλευει κανονικα η μίνι δόνηση μια οταν το σηκωνω και μια οταν το κλεινω.

 

 

Legend μιλας για την greek 2.02 ή για την αγγλική;

 

Στην αγγλική την είχε και εμένα, στην ελληνική γιοκ. :(

 

 

Μόλις διάβασα κάτι που με στενοχώρησε...είναι απλώς ένα reply του hyperx σε κάποιο σχόλιο στο blog του...:

 

Anyway i give the i8910 device almost ~2 Months, then it´s on its end :(

 

Δεν περίμενα να γράψει κάτι το τόσο απαισιόδοξο, αν και ρεαλιστικό, για το κινητό μας. :(

Είναι κρίμα μια τόσο ωραία συσκευή να τυγχάνει τέτοιας απαξίωσης από την ίδια της την κατασκευάστρια εταιρία...

Ο Hyperx δεν μπορεί να γράψει καινούργιο κώδικα για την συσκευή και πλέον και ο ίδιος πιστεύει ότι μέχρι εδώ πάει το παραμύθι.

Edited by MaFiOzOS_88
Bad news...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Legend μιλας για την greek 2.02 ή για την αγγλική;

 

Στην αγγλική την είχε και εμένα, στην ελληνική γιοκ. :(

 

 

Μόλις διάβασα κάτι που με στενοχώρησε...είναι απλώς ένα reply του hyperx σε κάποιο σχόλιο στο blog του...:

 

 

 

Δεν περίμενα να γράψει κάτι το τόσο απαισιόδοξο, αν και ρεαλιστικό, για το κινητό μας. :(

Είναι κρίμα μια τόσο ωραία συσκευή να τυγχάνει τέτοιας απαξίωσης από την ίδια της την κατασκευάστρια εταιρία...

Ο Hyperx δεν μπορεί να γράψει καινούργιο κώδικα για την συσκευή και πλέον και ο ίδιος πιστεύει ότι μέχρι εδώ πάει το παραμύθι.

 

Για την greek 2.02 λεω εχω κανονικα αυτην την μικροδονιση οταν απανταω σε μια κληση και οταν κλεινω.

 

Γενικά δεν ξερώ ποιος φταίει η Samsung η η Symbian(Nokia) Τα ιδία γίνονται και με το Satio και με το N97 αλλα τα διόρθωσαν στο N97 (μονο!!!!!!!!!!).

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και σε σε προηγουμενο post μου. Αν ξερει κανεις ας απαντησει. Ευχαριστω.

 

1. Για να περασω την HX2.02 GREEK πρεπει να περασω πρώτα το Modem_JA1.exe ?

(το έδινε στην εκδοση HX2.0 ENG)

 

2. Μετά το φλασάρισμα πρέπει να περάσω και το L5_patch_2.02.sis ?

(το έδινε στην εκδοση HX2.02 ENG)

TCe
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και σε σε προηγουμενο post μου. Αν ξερει κανεις ας απαντησει. Ευχαριστω.

 

1. Για να περασω την HX2.02 GREEK πρεπει να περασω πρώτα το Modem_JA1.exe ?

(το έδινε στην εκδοση HX2.0 ENG)

 

2. Μετά το φλασάρισμα πρέπει να περάσω και το L5_patch_2.02.sis ?

(το έδινε στην εκδοση HX2.02 ENG)

 

1.Αν το έχεις περάσει είδη το Modem_JA1 δεν χρειάζεται να το ξαναπεράσει αν όχι περνατο εγώ το είχα βάλει δεύτερο όταν είχα βάλει την Αγγλική

 

2. Δεν ξερώ αλλά δεν νομίζω να το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Για την greek 2.02 λεω εχω κανονικα αυτην την μικροδονιση οταν απανταω σε μια κληση και οταν κλεινω.

 

Δίκιο είχες Legend υπάρχει, τελικά εγώ την είχα ξηγηθεί και δεν δούλευε...

Επειδή έκανα όλες τις ρυθμίσεις χειροκίνητα για να μην τις επαναφέρω από το backup, ξέχασα να ενεργοποιήσω την δόνηση στις εισερχόμενες.

 

Μόλις την ενεργοποίησα, τσουπ να την και η mini δόνηση!!!! :D

 

After that may I say...

 

BEST COOKED ROM EVER!!! :w00t: :yahoo: :dance:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα ενδιαφέρον μήνυμα από το site του Γερμανού:

 

Andy

1. as a friend mentioned it, the Greek version has a bug in the web browser.. Can’t download anything and the browser closes..

2. when you choose to change the phone’s language, it reboots and crashes unless you pull out the battery.

3. my dictionary has no words in it..

And yes I have the device hard formatted..

 

For all those who ask, the patches are embedded in this version, there is no need to install anything..

 

Όταν λέμε anything, ούτε το μόντεμ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα ενδιαφέρον μήνυμα από το site του Γερμανού:

 

Andy

1. as a friend mentioned it, the Greek version has a bug in the web browser.. Can’t download anything and the browser closes..

2. when you choose to change the phone’s language, it reboots and crashes unless you pull out the battery.

3. my dictionary has no words in it..

And yes I have the device hard formatted..

 

For all those who ask, the patches are embedded in this version, there is no need to install anything..

 

Όταν λέμε anything, ούτε το μόντεμ;

 

Έκανα τις δοκιμές μου και...

 

1)Ισχύει...αλλά δεν κρασάρει απλώς μου λέει κατευθείαν "download complete" :/

Με τον opera 10 mobile beta 2u δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

2)Δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα...απλά κάνει επανεκκίνηση και voila!

 

3)Στο λεξικό όταν το ανοίγω όντως λέει "Δεν βρέθηκαν περιεχόμενα"... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

για το λεξικο θα πρεπει να περασετε τον φακελο PowerDicSymbianV9 ο οποιος εριεχει ολα τα dat files που χρειαζονται για να δουλεξει το λεξικο. Τον φάκελο PowerDicSymbianV9 τον βρισκει κανεις στο γνωστο μαγαζι.

 

περασα την HX2.02 Greek (ειχα την HX2.02 ENG) και παιδια με πιασανε τα γελια. Σε πολλα υπο-μενου οι επιλογες ειναι στα Αγγλικα.

Για παράδειγμα: Device mgr, Data Transfer, Application mgr, Sensor settongs, Home screen theme και αλλα.

Edited by sdaoulas
TCe
Link to comment
Share on other sites

για το λεξικο θα πρεπει να περασετε τον φακελο PowerDicSymbianV9 ο οποιος εριεχει ολα τα dat files που χρειαζονται για να δουλεξει το λεξικο. Τον φάκελο PowerDicSymbianV9 τον βρισκει κανεις στο γνωστο μαγαζι.

 

περασα την HX2.02 Greek (ειχα την HX2.02 ENG) και παιδια με πιασανε τα γελια. Σε πολλα υπο-μενου οι επιλογες ειναι στα Αγγλικα.

Για παράδειγμα: Device mgr, Data Transfer, Application mgr, Sensor settongs, Home screen theme και αλλα.

 

Που είναι το γνωστό μαγαζάκι που μπορούμε να το βρούμε αυτό φίλε μου γιατί εγώ δεν το ξέρω.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση...

Νομίζω το Modem_JA1 είχε συμπεριληφθεί στην 2.02 μετά την 2.01...

για το 2 (L5_patch_2.02) επιφυλάσσομαι...εγώ πάντως δεν το πέρασα χωρίς προβλήματα.

θα το ψάξω.

 

 

 

Όχι φίλε μου περνάς κατευθείαν την ρομ της επιλογής σου, χωρίς να περάσεις από της προηγούμενες!! :)

 

 

Έχω να δηλώσω ανικανοποίητος από την ΗΧ2.02 Greek πάντως επειδή λείπει το αγαπημένο μου feature.

Η μίνι δόνηση όταν γίνεται σύνδεση και όταν διακόπτεται κατά την τηλεφωνική κλήση πλέον απουσιάζει... :(

 

αν ενεργοποιησης τη δονηση στο προφιλ τοτε θα εχεις και τη μινι δονηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ενεργοποιησης τη δονηση στο προφιλ τοτε θα εχεις και τη μινι δονηση!!!!

 

Ναι τελικά το βρήκα, thanks anyway. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.72 η διαδικασία για να βάλω την 2.02ελληνική είναι ακριβώς η ίδια όπως όταν πέρασα από τη μαμά ρομ στην 1.72 ή αλλάζει κάτι?

Με το Modem_JA1 αρχείο τι γίνεται πρέπει απλά να το εγκαταστήσω και αυτό σε xpmode (έχω win7)?

Χρειάζεται κάτι άλλο π.χ. να τρέξω κάποιο ακόμα αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...