Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.

για να σε βοηθησω πες μου α. ποια ρομ εχεις ? και β. ποια τηλεοραση εχεις ? :)

εαν εχεις την ελληνικη της βοντα γραφει σε amr . εγω που εχω την τελευταια ρωσικη (λιγακι μαγειρεμενη :lol: ) και μια samsung tv μου παιζει μια χαρα τα βιντεο :) βαλε στον υπολογιστη σου το δωρεαν προγραμμα media info και δες ολα τα χαρακτηριστικα του βιντεο που γραφεις :)

 

a) Έχω τη μαμίσια της Vodafone,

b) H TV είναι η LG47LH9000.

 

Υπάρχει μετατροπέας από AMR σε π.χ. ACC;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

a) Έχω τη μαμίσια της Vodafone,

b) H TV είναι η LG47LH9000.

 

Υπάρχει μετατροπέας από AMR σε π.χ. ACC;

 

δυστυχως , απ΄οτι ξερω, οχι . η μονη λυση που σκεφτομαι ειναι το φλασαρισμα σε μια ξενη ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αυτη http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-games-applications/8489-nokia-ovi-maps-3-03-54-install-mass-memory-memory-card.html η εκδοση δουλευει . μπορεις να κατεβασεις και οποιον χαρτη θελεις με τον nokia map loader :)

 

Nektaria thanx περασα το ovi maps που ειπες και δουλευει μια χαρα. Κανονικοτατα download οι χαρτες με το nokia map loader. :) :) :)

Εχω την HX2.02 rom η οποια δουλευει πολυ πολυ καλα. ειδικα ο photo broswer απο το Nokia X6 που εχει μεσα ειναι κορυφαιος.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Nektaria thanx περασα το ovi maps που ειπες και δουλευει μια χαρα. Κανονικοτατα download οι χαρτες με το nokia map loader. :) :) :)

Εχω την HX2.02 rom η οποια δουλευει πολυ πολυ καλα. ειδικα ο photo broswer απο το Nokia X6 που εχει μεσα ειναι κορυφαιος.

 

παιδια προσπαθω και εγω να περασω το ovi maps αλλα μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου εχω την μαμισια rom τι φταιει? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω και εγω να περασω το ovi maps αλλα μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου εχω την μαμισια rom τι φταιει? ευχαριστω.

 

υπαρχουν 2 λυσεις:

1) αν εχεις μανισια rom πρεπει να χακαρεις το κινητο με το HelloOX ή να παρεις πιστοιποιητικα απο το opda

2) περνας μια rom του Γερμανου και περνας οτι unsigned εφαρμογη θες

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι λέει ο Γερμανός:

 

I will also release HX2.02 with GREEK language.After that, i will remain offline for a while (as i said) …. so my moving is going on !

 

Συνολικά, η HX2.02 είναι καλύτερη από την ελληνική 1.72; Τι λέτε όσοι την έχετε περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Re pαιδια παρακολουθω τις συζητησεις σας κ απορω για ενα πραγμα...δεν εχει να πει κανεις για την ποιοτητα της φωτογραφιας? με το Κ810 που ειχα πριν τραβαγε ομολογουμένως 100φορες καλυτερες φωτογραφιες. εχω απεπλιστει με το θεμα φωτογραφιας. Δεν το χω χακαρει αλλα δε πιστευω να παιζει αυτο ρολο...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...τελικα το πηρα κι εγω το τηλεφωνο, κι σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος μετα την πρωτη εβδομαδα συμβιωσης...ακομα λεω να μην του περασω "γερμανικη αναβαθμιση" αλλα προσπαθωντας να το ενημερωσω απο το software updater του pc studio μου λεει "το τηλεφωνο δεν ειναι συμβατο με την υπηρεσια αναβαθμισης"!!????!! :!::blink:
Link to comment
Share on other sites

clhorus εχω περασει απο 1.72, 1.76, και ολες τις speed του γερμανου. Τωρα εχω την 2.0 που ειναι ιδια σχεδον με την 2.02. Γνωμη μου ειναι οτι αξιζει τον κοπο και πιστεψε με εχω τραβηξει πολυ κοπο να την περασεις! Θα ειναι σαν να πηρες αλλο κινητο! Πιστευω οτι και με τα ελληνικα ολοκληρωνεται πλεον το κινητο.
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι λέει ο Γερμανός:

 

I will also release HX2.02 with GREEK language.After that, i will remain offline for a while (as i said) …. so my moving is going on !

 

Συνολικά, η HX2.02 είναι καλύτερη από την ελληνική 1.72; Τι λέτε όσοι την έχετε περάσει;

 

Ναι αρκετά καλύτερη και πιο σταθερή και πιο γρηγορη και scrolling στο μενου κ.α.

 

Τέλειο!!! Πλέον το κινητό δεν παίζεται!!!!!!!!!:thanks::thanks::thanks: το μονό που θα ήθελα αλλά δεν με χαλά και ιδιαίτερα είναι 24fps σταθερά στο Video.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν περιμενα να βγαλει ελληνικη εκδοση στην 2.02! Μπραβο στο Hyper X :D

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι τωρα ειχα την speed 2.02, την HX2.0 και τωρα την HX2.02 η οποια ειναι πολυ καλη. Περαστε την αφοβα. Εχει και το mediabroswer απο το nokia X6 που ειναι απιστευτα καλος.
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι τωρα ειχα την speed 2.02, την HX2.0 και τωρα την HX2.02 η οποια ειναι πολυ καλη. Περαστε την αφοβα. Εχει και το mediabroswer απο το nokia X6 που ειναι απιστευτα καλος.

 

Εγώ πάντως που είχα 1.72 - 2.0 και τώρα 2.02 δεν βλέπω να είναι διαφορετικός ο media browser. Μου φαίνεται ακριβώς ο ίδιος δεν ξέρω βέβαια πως είναι του X6 αλλά στις εκδόσεις που αναφέρω ήταν ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη μαμιάσια rom και επειδή τα έχω λίγο μπερδεμένα με όλες τις αναβαθμίσεις που ακούγονται, ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση αλλά κυρίως ποιά εσείς προτείνεται να βάλω; που θα βρω τη διαδικασία;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά νέα η κυκλοφορία της ΗΧ2.02 Greek! :happy:

 

Μας έφτιαξε πάλι ο μάγος και με βλέπω μεγάλη αποκριά να φλασάρω αντί να κλαμπάρω! :p :p :p

 

Έχω τη μαμιάσια rom και επειδή τα έχω λίγο μπερδεμένα με όλες τις αναβαθμίσεις που ακούγονται, ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση αλλά κυρίως ποιά εσείς προτείνεται να βάλω; που θα βρω τη διαδικασία;

 

Φίλε μου περίμενε να κυκλοφορήσει η HX2.02 Greek και πέρνα αυτή.Οδηγίες για όλα τα λειτουργικά έχω ποστάρει εδώ.

 

Σημείωση πως η διαδικασία για τα Vista είναι η ίδια και στα 7.

 

Δες και εδώ.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά νέα η κυκλοφορία της ΗΧ2.02 Greek! :happy:

 

Μας έφτιαξε πάλι ο μάγος και με βλέπω μεγάλη αποκριά να φλασάρω αντί να κλαμπάρω! :p :p :p

 

 

 

Φίλε μου περίμενε να κυκλοφορήσει η HX2.02 Greek και πέρνα αυτή.Οδηγίες για όλα τα λειτουργικά έχω ποστάρει εδώ.

 

Σημείωση πως η διαδικασία για τα Vista είναι η ίδια και στα 7.

 

Δες και εδώ.

 

Ok, αναμένουμε την HX2.02 Greek :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ok, αναμένουμε την HX2.02 Greek :).

 

Αν θες την συμβουλή μου, προετοιμάσου για την αναβάθμιση!

Δηλαδή:

 

1)Κάνε εγκατάσταση τους drivers (που έχει μαζεμένους στο site του hyperx) σε λειτουργικό XP πάντα (μπορείς να περάσεις τα XP σε virtualbox για να το κάνεις αυτό στα Vista+7)

 

2)Κάνε backup τα αρχεία σου συνδέοντας το κινητό σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης κατα προτίμηση και ευκολιά και από to backup του pc studio κάνε "Δημιουργία Αντιγραφων ασφαλείας" και επέλεξε μόνο τις επαφές και τα μηνύματα. Η επαναφορά των υπόλοιπων settings κλπ με αυτό τον τρόπο είναι γνωστό πως δημιουργεί προβλήματα και δεν συνίσταται.

 

3)Κάνε ένα φάκελο με όλες τις εφαρμογές που θέλεις να περάσεις στο κινητό σου, για να μην ψάχνεσαι σε φακέλους για να τις μαζέψεις μία μία όπως έκανα καιθεγώ κάποτε! :p

 

Στα λέω να τα κάνεις από τώρα αυτά για να σου λύσουμε όποιες απορίες θα σου προκύψουν (γιατί θα σου προκύψουν αρκετές :p), από νωρίς ώστε να μην κολλήσει η διαδικασία στα μισά!

 

Φιλικά πάντα. :)

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω κάνει αφού έπαθα...:blink:Έχω βάλει τις εφαρμογές σε ένα φάκελλο και τις βάζω από εκεί...αλλά και αυτό είναι άστα να πάνε...κωδικοί ενεργοποίησης σε μερικά, upgrades ξανά σε άλλα κλπ:) Τι να κάνουμε όμως;

Ελπίζω μόνο ότι μετά και από αυτή την αναβάθμιση θα κάνω καιρό να ξαναασχοληθώ με το θέμα γιατί η τελευταία ΜΑΖΙ με ελληνικά θα είναι:dance:

 

Edit

 

ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΒΗΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω κάνει αφού έπαθα...:blink:Έχω βάλει τις εφαρμογές σε ένα φάκελλο και τις βάζω από εκεί...αλλά και αυτό είναι άστα να πάνε...κωδικοί ενεργοποίησης σε μερικά, upgrades ξανά σε άλλα κλπ:) Τι να κάνουμε όμως;

Ελπίζω μόνο ότι μετά και από αυτή την αναβάθμιση θα κάνω καιρό να ξαναασχοληθώ με το θέμα γιατί η τελευταία ΜΑΖΙ με ελληνικά θα είναι:dance:

 

Edit

 

ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΒΗΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

 

HOOOORAHHHH!!! :dance::dance::dance:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν περιμενα να βγαλει ελληνικη εκδοση στην 2.02! Μπραβο στο Hyper X :D

 

Ας είν' καλά οι δικοί μας donators... :D Το'χε πει ο german... δεν θα έφτιαχνε ξανά big language packs (δλδ roms για όλες τις γλώσσες) αλλά για private roms ένα μικρό donation θα μπορούσε να εκτιμηθεί... όπως ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ !!!! ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

το link για την HX2.02 greek δεν λειτουργει. Για να κατεβει θελει €€€€€€ ?

 

Μια χαρά λειτουργεί και την έχω κατεβάσει ήδη από το μεσημέρι.Ο Hyperx ποτέ δεν ζήτησε λεφτά για την δουλεία του, μόνο donations (δωρεές). ;)

 

Αύριο που θα φορτίσω την χρεωστική θα του το ξανασκάσω το donation πάντως...! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί και την έχω κατεβάσει ήδη από το μεσημέρι.Ο Hyperx ποτέ δεν ζήτησε λεφτά για την δουλεία του, μόνο donations (δωρεές). ;)

 

Αύριο που θα φορτίσω την χρεωστική θα του το ξανασκάσω το donation πάντως...! :D

 

Την κατεβασα και εγω αλλα εχει ενα σοβαρο Bug δεν μπορω να εκταστησω προγραμματα π.χ. MINI opera 10 kai γενικα δν μπορω να βαλω προγραμματα και θεματα απο το pc studio.

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και εγω αλλα εχει ενα σοβαρο Bug δεν μπορω να εκταστησω προγραμματα π.χ. MINI opera 10 kai γενικα δν μπορω να βαλω προγραμματα και θεματα απο το pc studio.

 

Όταν λες δεν μπορείς τι συμβαίνει δηλαδή;

To PC Studio αναγνωρίζει το κινητό;

Έχεις ενεργοποιήσει το installserver στο rompatcher;

 

Δεν πρόλαβα να περάσω κανένα πρόγραμμα, θα γράψω σε λίγο αν κάνει εγκατάσταση ή όχι...

 

--edit--

 

Μια χαρά κάνει εγκατάσταση από το PC Studio σε εμένα.

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν μπορείς τι συμβαίνει δηλαδή;

To PC Studio αναγνωρίζει το κινητό;

Έχεις ενεργοποιήσει το installserver στο rompatcher;

 

Δεν πρόλαβα να περάσω κανένα πρόγραμμα, θα γράψω σε λίγο αν κάνει εγκατάσταση ή όχι...

 

Φιλε μου μια που δεν το κατεχω ιδιαιτερα το αθλημα μηπως θα μπορουσες να μου δωσεις την σειρα των κινησεων που πρεπει να κανω για την HX 2.02 Greek?

Εχω την μαμα ρομ της voda απο πλαισιο.

Eπισης μηπως γνωριζεις αν δουλευει καλυτερα το Garmin?

Φυσικα εχω διαβασει το post 3494.

Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...