Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λεξικό σου δουλεύει;

 

Δεν δουλεύει στην 2.02 Greek αλλά υπάρχει τρόπος να δουλέψει, έχει αναφερθεί παραπάνω.

Θα το ψάξω/φτιάξω και θα σου επανέλθω! :)

 

Καλα η αλλαγη που εκαναν με το πληκτολογιο ειναι τελεια!!! ειναι αυτο που ηθελα αλλα δεν περιμενα να το κανουν με τιποτα!

 

Τι άλλαξε;; :confused:

 

Μου φαίνεται είναι λίγο μεγαλύτερο;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι άλλαξε;; :confused:

 

Μου φαίνεται είναι λίγο μεγαλύτερο;;

 

Το στανταρ πληκτρολόγιο του opera το έχει μονό για addresses δηλαδή όταν θες να βάλεις μια διεύθυνση βάζει αυτόματα το πληκτρολόγιο του opera μόλις όμως π.χ. θες να γράψεις κάτι στο Myphone.gr σου βγάζει αυτόματα το πληκτρολόγιο του κινητού.

Πριν από αυτό έπρεπε να μπω στην σελίδα μετά να αλλάξω από τα settings το πληκτρολόγιο και μετά να μπορέσω να γράψω στο forum και μετά να ξανά αλλάξω από τα settings το πληκτρολόγιο. Γενικά το πληκτρολόγιο του opera είναι καλό μονό για διεύθυνσης, για κείμενο όμως είναι μακράν καλύτερο το πληκτρολόγιο του κινητού.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Το στανταρ πληκτρολόγιο του opera το έχει μονό για addresses δηλαδή όταν θες να βάλεις μια διεύθυνση βάζει αυτόματα το πληκτρολόγιο του opera μόλις όμως π.χ. θες να γράψεις κάτι στο Myphone.gr σου βγάζει αυτόματα το πληκτρολόγιο του κινητού.

Πριν από αυτό έπρεπε να μπω στην σελίδα μετά να αλλάξω από τα settings το πληκτρολόγιο και μετά να μπορέσω να γράψω στο forum και μετά να ξανά αλλάξω από τα settings το πληκτρολόγιο. Γενικά το πληκτρολόγιο του opera είναι καλό μονό για διεύθυνσης, για κείμενο όμως είναι μακράν καλύτερο το πληκτρολόγιο του κινητού.

 

Έχεις δίκιο Legend δεν το είχα παρατηρήσει!Όντως βολεύει πολύ έτσι όπως είναι τώρα!!! :cool:

 

 

Παιδιά, να ρωτήσω μήπως έχουμε κανένα νέο για την επίσημη αναβάθμιση από τη Samsung?

 

Πρέπει να έχει ήδη κυκλοφορήσει στο εξωτερικό, αλλά προφανώς και δεν περιμένουμε επίσημη ελληνική αναβάθμιση...κυκλοφορεί κάπου changelog της ξένης.

 

Ειδικά εφόσον η VF έχει *σταματήσει την διάθεση/υποστήριξη του κινητού στην θέση σου δεν θα περίμενα και πολλά...

 

 

 

*Σε κεντρικό κατάστημα VF στην πόλη της Λάρισας έχουν στην βιτρίνα τους το Ι8910 προς...599€ !!!! :wacko:

 

Έχει δηλαδή την τιμή που είχε και το καλοκαίρι που το είχα αγοράσει και εγω.Ελεος! :mad:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω μήπως έχουμε κανενά νέο για την επίσιμη αναβάθμιση από τη Samsung?

 

http://samsung.hdblog.it/2010/02/10/omnia-hd-aggiornamento-ufficiale-i8910xxjb1/

 

είναι η επίσημη τελευταία έκδοση firmware. Στην BVJB1 που είναι ή ίδια με αυτή που σου λέω παραπάνω, βασίζεται και η ΗΧ2.02

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ελληνικη HX 2.02 ειναι αυτη τι στιγμη μονοδρομος για εμας εδω στο Ελλαντα. Εχει δοκιμασει κανεις το HX Proto-X ???:cool:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη 2.02 ελληνική που έχει Kinetic scrolling, τι γίνεται δηλαδή που και πώς χρησιμοποιείται αυτό? Σε σχέση με την 1.72 που είχα δεν βρήκα καμιά διαφορά ακόμα σαυτο.
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι η πλοηγηση στο ιντερνετ στο iphone,η αναζητηση επαφων?κατι παρομοιο φαντασου!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι μπορούμε μέσω του pc suite να αναβαθμίσουμε το κινητό; Έχει βγει αναβάθμιση επιτέλους; πήγα στην ιστοσελίδα που υποδείξατε, αλλά είναι στα ιταλικά. Καμιά ιδέα για το πώς θα μπορέσω να εγκαταστήσω τη νέα έκδοση λογισμικού στη συσκευή μου; Και τελικά αξίζει τον κόπο; Πραγματικά αναβαθμίζει τη λειτουργία του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Το λεξικό σου δουλεύει;

 

Έχει αναφερθεί πιο πάνω από τον sdaoulas, απλά πρέπει να βρεις το αρχείο PowerDic Symbian 09 και με σύνδεση μαζικής αποθήκευσης στο pc το βάζεις στην Ε/. Το έκανα και τώρα όλα καλά;)

Όσο για browser και εγώ χρησιμοποιώ τον όπερα και τον skyfire...

Δεν ξαναμπήκα στον browser του κινητού και έτσι το πρόβλημα με τα downloads που αναφέρω πιο πάνω δεν επανήρθε...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι η πλοηγηση στο ιντερνετ στο iphone,η αναζητηση επαφων?κατι παρομοιο φαντασου!

 

Δεν έχω δει καμία διαφορά ούτε στην αναζήτηση επαφών ούτε στην πλοήγηση στο ίντερνετ όπως ήταν είναι, δηλαδή σε σας κουνάτε το κινητό και μετακινείσται π.χ. στις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχει τροπος να περασω την καινουρια ιταλικη ρομ και να εχω αγγλικα στο μενου και ελληνικο πληκτολογιο με Τ9? αν ναι υπαρχουν καπου οδηγιες??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω το ι8910 καλο ειναι μονο που κολάει μερικες φορες στο wifi οταν εισαι συνδεδεμενος και πρεπει να βγάλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις(reset) αν ξερεται καποιο προγραμα επικοινωνίας για το ι8910 κατι σαν το skype, ή ovoo,η messetzer για ομηλια γραψτε το.Ευχαριστώ Edited by gasgastonegr
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα εβαλα προσφατα την (2.02 ελληνική) δεν μπορω να ανοιξω τα widgets και packages απο το μενου του τηλεφωνου.Τα παταω και δεν γινεται τιποτα!!!Θελω να βγαλω ενα widgets που εβαλα με μια τουρκικη σημαια(πλακα μας κανουν)και δεν μπορω να το βγαλω!!Ξερει καποιος τι γινεται! Edited by kolet
Link to comment
Share on other sites

sorry gia ta greeklish.....exo provlima sto pc.....

Den mporo na synde8o sto asyrmato diktyo mou me to i8910....Opoios kserei tis ry8miseis na mou tis grapsei analytika....Efxaristo....eimai psiloasxetos kai 8elo aples odigies....:(

 

kaneis ???

 

to vriskei alla de syndeetai...mou leei oti de vriskei prodioanemimeno kleidi klp...

 

pos mporo na valo to kleidi ? me poio tropo ?

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

kaneis ???

 

menu-settings-connectivity-wirelesslan κανε refresh θα βρει το δικτυο σου και κανε connect

 

to vriskei alla de syndeetai...mou leei oti de vriskei prodioanemimeno kleidi klp...

 

βαζεις το κλειδι που εχεις στο δiκτυο και δεν κανει connect??

 

pos mporo na valo to kleidi ? me poio tropo ?

 

 

 

 

οταν θα πατησεις connect στο δικτυο σου θα σου ζητησει κλειδι το βαζεις και πατας ok.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την ΗΧ2.02 greek βαζω τον φακελο effects sto C:/Resource απενεργοποιησα,ενεργοποιησα τα εφε θεματος αλλα δεν ειδα καμια διαφορα. Μηπως με καποιο τροπο πρεπει να απενεργοποιησω τα παλια effects που ειναι ενσωματωμενα στην νεα rom για να λειτουργησουν τα καινουργια. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την ΗΧ2.02 greek βαζω τον φακελο effects sto C:/Resource απενεργοποιησα,ενεργοποιησα τα εφε θεματος αλλα δεν ειδα καμια διαφορα. Μηπως με καποιο τροπο πρεπει να απενεργοποιησω τα παλια effects που ειναι ενσωματωμενα στην νεα rom για να λειτουργησουν τα καινουργια. Καμια ιδεα?

 

Έχεις ενεργοποιημένο το c2z patch του rompatcher;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια θα με πει κανείς τη διαφορά έχει η 2.02 απτην 1.72? Αυτό με το κινετικ τι κάνει γιατι ακόμα δεν βλέπω καμία διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια θα με πει κανείς τη διαφορά έχει η 2.02 απτην 1.72? Αυτό με το κινετικ τι κάνει γιατι ακόμα δεν βλέπω καμία διαφορά...

 

 

Αν δεν βλέπεις διάφορα μάλλον κάτι έκανες λάθος.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα... Ήθελα να ρωτήσω αν και θα σας φανει χαζό αλλα επειδη ελειπα λογω της θητειας μου (ειμαι ναυτακι) , αν εχει βγει καινουργιο λογισμικο και απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε.... Εχω το κινητο απο τον αυγουστο και δεν εχω αλλαξει ουτε πειραξει τιποτα... Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και συγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω να μπω ιντερνετ 2-3 μηνες.... Ευχαριστω και καλημερα!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω το ι8910 καλο ειναι μονο που κολάει μερικες φορες στο wifi οταν εισαι συνδεδεμενος και πρεπει να βγάλεις την μπαταρια και να την ξαναβαλεις(reset) αν ξερεται καποιο προγραμα επικοινωνίας για το ι8910 κατι σαν το skype, ή ovoo,η messetzer για ομηλια γραψτε το.Ευχαριστώ

 

Δοκιμασε το Fring

 

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα... Ήθελα να ρωτήσω αν και θα σας φανει χαζό αλλα επειδη ελειπα λογω της θητειας μου (ειμαι ναυτακι) , αν εχει βγει καινουργιο λογισμικο και απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε.... Εχω το κινητο απο τον αυγουστο και δεν εχω αλλαξει ουτε πειραξει τιποτα... Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και συγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω να μπω ιντερνετ 2-3 μηνες.... Ευχαριστω και καλημερα!!!!:)

 

Γεια σου κληρουχα (89Α - Α/Τ ΑΣΠΙΣ).

Επισημη αναβαθμιση δεν υπαρχει μονο custom ριξε μια ματια εδω:

http://www.hyperx-i8910.com/

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. ξέρει κανένας που θα βρω εφαρμογές που να παίζουν στο 8910 όπως π.χ rescοphοτονiew κ.α-ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν βλέπεις διάφορα μάλλον κάτι έκανες λάθος.

 

Βασικά αυτά τα κάνει και το δικό μου απλά νόμισα ότι κινέτικ σημαίνει να κουνάς το κινητό και να κινείται σε διάφορα μενού, π.χ. όπως είναι στο πρόγραμμα ''πρ.περ.μέσων.'' με τις φωτό το κουνάς δεξια-αριστερα και μετακινείται στις φωτό κάτι αντίστοιχο περίμενα να γίνεται και στις επαφές :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ βρε παλιε.... Αλλα πως την κανουμε την δουλεια.... Χοντρο αυτο που ρωταω αλλα το σαιτ ειναι λιγο ασαφες.... Ευχαριστω και παλι πολυ πολυ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...