Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελεος ρε vodafone ελεος. περνω σημερα παλι τηλεφωνο καθως συμπληρωθηκαν 2βδομαδες απο τοτε που το πηγα(doa) και μου λενε ακομα το περιμενουμε.ρε παιδια εδωσα 600ευρω και ακομα δεν ξερετε ποτε θα το εχετε?

2βδομαδες μετα?

δηλαδη φταιω που νευριαζω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε οαιδια να ρωτησω κατι...δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει ξανα,

μπορουμε να ορισουμε τον opera mini 5 σαν deufult browser?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

ειμαι και γω νεος χρηστης του τηλεφωνου. Προερχομαι απο ΟΜΝΙΑ Ι900.

Μια ερωτηση:

η ποιοτητα συνομιλιας σε σχεση με το ΟΜΝΙΑ Ι900 ειναι απαραδεκτη. Ουτε με ακουν καλα ουτε ακουω καλα τους αλλους.

Πλεον σκεφτομαι να το πουλησω καθαρα και μονο για αυτο. Αν δε μπορεις να το χρησιμοποιησεις για επικοινωνια τοτε τι κινητο ειναι? Εχετε την ιδια εντυπωση?

 

ευχαριστω

 

Εγώ προσωπικά στο θέμα λήψη/ποιότητα συνομιλίας δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε σχέση με άλλα τηλέφωνα..Και δε φταίει η κάλυψη δικτύου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα σήμερα το κινητό ολοκαίνουριο. Το φορτίζω τώρα και μετά θα του κάνω ένα εξονυχιστικό έλεγχο να δω αν είναι όλα εντάξει.
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά στο θέμα λήψη/ποιότητα συνομιλίας δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σε σχέση με άλλα τηλέφωνα..Και δε φταίει η κάλυψη δικτύου.. ;)

 

παντως αυτο το θεμα ειναι ενα απο τα δυο για τα οποια ειμαι χαρουμενος που εχει το κινητο..ισως ηταν πολυ χαλια το προηγουμενο μου..δεν ξερω, αλλα ακουω πλεον πεντακαθαρα (αν με ακουν δεν ρωτησα, αλλα δεν ειχε καποιος παραπονο οτι δεν με ακουγε καλα :p ) και το αλλο πολυ καλο ειναι η μπαταρια του που μεχρι στιγμης τα παει περιφημα!! το φορτισα το σαββατο το βραδυ και εχω κανει και πανω απο μια ωρα gps απο τοτε και ακομη να τελειωσει! μακαρι να συνεχισει ετσι!:)

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το offline φίλε?

 

μαλλον θα εννοει χωρις 3G και η απαντηση ειναι οτι ναι λειτουργει και εκτος συνδεσης

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα εννοει χωρις 3G και η απαντηση ειναι οτι ναι λειτουργει και εκτος συνδεσης

 

μαλλον εννοει χωρις να μπει στο ιντερνετ. ναι λειτουργει και ετσι.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα εννοει χωρις 3G και η απαντηση ειναι οτι ναι λειτουργει και εκτος συνδεσης

Μαλλον εννοει αν λειτουργει το gps,οταν το κινητο ειναι σε λειτουργια εκτος συνδεσης και η απαντηση ειναι ναι και πως το 3g και η gsm καλυψη χρησιμοποιειται στο agps, οποτε ενδεχομενα θα αργησει να βρει σημα.

Link to comment
Share on other sites

-Στο θέμα gps μετά και από εξονυχιστικό έλεγχο του sygic ,έβαλα την Garmin Mobile XT 5.00.60 και απο χαρτη 3σε1:AutoDrive 1.80,Anavasis 4.13,Bluechart Atlantic 2008 στο i8910 και εσβησα ολα τα άλλα.Πάλι κολλάει το i8910HD στην αναζήτηση του χάρτη,αλλά δε χάνει πλέον το σήμα gps.Το garmin εχει έξυπνο λογισμικο και σε παει σπιτι σου όπως θα πήγαινες και εσυ.Το Ndrive(αν και το πήραμε δώρο με το HD) σε πάει λες και είναι ταρίφας που θελει να στα φάει.Συν τοις άλλοις δε μπορούσε να μου σχεδιάσει διαδρομή προς τη διευθυνση του σπιτιου μου.Και το sygic το ίδιο.Δεν ξέρω τι κόλλημα τρώγανε μόνο στο σπίτι μου.Και μετα απο format και επανεγκατασταση τα ίδια.Αλλά αυτό μπορεί να είναι μονο δικο μου προβλημα.Επιπλέον το sygic,αν και είναι πιο έξυπνο απο το Ndrive, έχει βασικό μειονέκτημα τη μικρή γραμματοσειρα.Για να μη σας κουράζω,άφησα μόνο το Garmin και έχω το κεφάλι μου ήσυχο(και για επαρχία).

-Στο θέμα ηχογράφηση το κινητο μας τα σπαει,χθες ηχογραφησα μια διαλεξη στη σχολη και ήταν τέλεια η απόδοση.

-Δοκίμασα ένα πρόγραμμα που λειτουργει σαν αυτοματος τηλεφωνητης αλλά δε δούλευε καλα στο HD.Συν τοις αλλοις οταν έπαιζε το μηνυμα του τηλεφωνητη δεν εκανε mute στο μικροφωνο και σε ακουγανε.Spy στο κινητό σου δηλαδή!Το απεγκατεστησα σε χρονο dt.Γενικώς δυσκολευομαι να βρω καλες και χρησιμες εφαρμογες.Για να βάλω τα ρώσικα κτλ firmware δε το συζητάω,αρκετά έπαιξα και μανουριάστηκα με τα gps!!!

Link to comment
Share on other sites

-Γενικώς δυσκολευομαι να βρω καλες και χρησιμες εφαρμογες

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=14589 :D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση το προβλημα με τα λευκα pixels στο βιντεο να διορθωνεται με αλλαγη rom(ιταλικη,ρωσικη κλπ)?το εχει δοκιμασει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

1. δεν ειχα ποτε iphone αλλα σε σχεση με αλλες οθονες αφης ειναι πολυ καλυτερο.

2. με την ελληνικη ρομ ειναι χαλια. σε πεταει συνεχεια εξω. με την τελευταια ρωσικη που εχω βαλει βελτιωνετε πολυ και γινετε αρκετα καλο.

3. ειναι πολυ καλος και δυνατος.

4. και μονο που μπορεις να βαλεις avi αρχειο (χωρις καμια μετατροπη ) με εξωτερικο υποτιτλο srt νομιζω οτι το κανει καλυτερο. και μεγαλυτερη οθονη μη

ξεχναμε.

5. μεχρι και με την τελευταια ιταλικη οχι.

 

δες εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=14855 για μια custom ρωσικη

 

ελπιζω να βοηθησα :)

Θα ήθελα να ρωτήσω πως περνάμε άλλη ρομ στο κινητό; Από ότι είδα, η ρωσική ρομ με ελληνικά που μεγειρεύτηκε, είναι καλή...την κατέβασα απο το λινκ αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω..με μαζική αποθήκευση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που το ρωταω για εκκατομυριοστη φορα, μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για τον οδηγο εγκαταστασης εφαρμογων? (unsigned) ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που το ρωταω για εκκατομυριοστη φορα, μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ για τον οδηγο εγκαταστασης εφαρμογων? (unsigned) ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση το προβλημα με τα λευκα pixels στο βιντεο να διορθωνεται με αλλαγη rom(ιταλικη,ρωσικη κλπ)?το εχει δοκιμασει κανενας?

Οχι φιλε μου ειναι hardware problem πρεπει να το επιστρεψεις πισω και να παει στο service!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

 

Bασικα κατι μου λεει για πιστοποιητικα.

 

Νομιζω οτι υπαρχει καποιο προγραμμα(?) με το οποιο βαζεις οποιαδηποτε εφαρμογη θες.

 

Αυτο ψαχνω, οχι για τις οφισιαλ εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Bασικα κατι μου λεει για πιστοποιητικα.

 

Νομιζω οτι υπαρχει καποιο προγραμμα(?) με το οποιο βαζεις οποιαδηποτε εφαρμογη θες.

 

Αυτο ψαχνω, οχι για τις οφισιαλ εφαρμογες

 

Αν δεν θελεις να βγαλεις πιστοποιητικο και θελεις να τρεχεις ολες τις εφαρμογες τοτε μαλλον θα πρεπει να χακαρεις το κινητο σου.Καλο ειναι να διαβασεις λιγο αυτο το θεμα πριν αποφασισεις οτιδηποτε.

 

Αν παλι θελεις να το χακαρεις δες αυτο. http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487

 

Ολα τα παραπανω με καποια επιφυλαξη γιατι ειμαι κι εγω πολυ αρχαριος.Αν καποιος διαπιστωσει οτι δεν ειναι σωστα ας με διορθωσει .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να βγαλεις πιστοποιητικο και θελεις να τρεχεις ολες τις εφαρμογες τοτε μαλλον θα πρεπει να χακαρεις το κινητο σου.Καλο ειναι να διαβασεις λιγο αυτο το θεμα πριν αποφασισεις οτιδηποτε.

 

Αν παλι θελεις να το χακαρεις δες αυτο. http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487

 

Ολα τα παραπανω με καποια επιφυλαξη γιατι ειμαι κι εγω πολυ αρχαριος.Αν καποιος διαπιστωσει οτι δεν ειναι σωστα ας με διορθωσει .

 

καλησπερα. μια μικρη διορθωση. εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13760 πως θα χακαρεις το κινητο. και δεν υπαρχει κανενα απολυτος προβλημα. ουτε με ασφαλεια ουτε με εγγυση :D

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως περνάμε άλλη ρομ στο κινητό; Από ότι είδα, η ρωσική ρομ με ελληνικά που μεγειρεύτηκε, είναι καλή...την κατέβασα απο το λινκ αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω..με μαζική αποθήκευση;

 

καλημερα. δες εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487 πως . δεν ειναι καθολου δυσκολο. ακολουθησε τον οδηγο και δεν θα εχεις κανενα προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. αφού το πήρα πλέον απόφαση πως στην Ελλάδα ΔΕΝ θα δούμε νέο firmware, πέρασα την ρώσικη έκδοση με το ελληνικό πληκτρολόγιο ( ΧΕΙΙ1, 03/09/09).Είναι σαφώς καλύτερη από την ελληνική, με κάποιες βελτιώσεις. Ωστόσο στο θέμα της κάμερας θα ήθελα να επισημάνω ότι εξακολουθεί να υπάρχει αδυναμία της ρύθμισης anti-shake με την παρουσία του flash..Δεν καταλαβαίνω, αφού το flash είναι απαραίτητο για τους εσωτερικούς χώρους, δεν ειναι εντελώς βλακεία η απουσία του anti-shake; Δεν σας δημιουργεί προβλήματα αυτό;Επίσης οι φωτό με φλας μου φαίνονται υπερβολικά φωτισμένες, 'καμένες' για να μιλήσω με....τηλεοπτική ορολογία. Ειδικά στις κοντινές σχετικά λήψεις, το πρόβλημα είναι έντονο..Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

Έχω σχεδόν πάρει την απόφαση να αλλάξω το κινητό μου και να αποκτήσω το i8910HD :) και να μπω στην παρέα σας.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:

1) Η τελευταία έκδοση του λογισμικού στο συγκεκριμένο κινητό είναι η I8910XXIFB με ημερομηνία έκδοσης 17/06/2009 και με προσαρμοσμένη έκδοση I8910VRIF1 με ημερομηνία έκδοσης 18/06/2009?? Ή υπάρχει και πιο καινούργια??

2) Αν είναι αυτή η τελευταία έκδοση, είναι αυτή που δημιουργεί τα μικροπροβλήματα???

3) Από την εμπειρία σας στην μαμά SAMSUNG, πόσο καιρό κάνει να φέρει και στην Ελλάδα το καινούργιο λογισμικό???:worry: Ή μήπως μπορεί και να μην το φέρει??:mad:

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

Έχω σχεδόν πάρει την απόφαση να αλλάξω το κινητό μου και να αποκτήσω το i8910HD :) και να μπω στην παρέα σας.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:

1) Η τελευταία έκδοση του λογισμικού στο συγκεκριμένο κινητό είναι η I8910XXIFB με ημερομηνία έκδοσης 17/06/2009 και με προσαρμοσμένη έκδοση I8910VRIF1 με ημερομηνία έκδοσης 18/06/2009?? Ή υπάρχει και πιο καινούργια??

2) Αν είναι αυτή η τελευταία έκδοση, είναι αυτή που δημιουργεί τα μικροπροβλήματα???

3) Από την εμπειρία σας στην μαμά SAMSUNG, πόσο καιρό κάνει να φέρει και στην Ελλάδα το καινούργιο λογισμικό???:worry: Ή μήπως μπορεί και να μην το φέρει??:mad:

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!:)

 

1) Η τελευταια επισημη ειναι αυτη που ανεφερες. Απο τοτε εχουν υπαρξει firmwares τα οποια εχουν κανει το τηλεφωνο σημαντικα πιο ποιοτικο οπως η αντικατασταση του AMR codec με ΑΑC, 3D multitasking, διορθωση bugs

2)Τα βασικα μειονεκτηματα του συγκεκριμενου firmware ειναι ο ηχος στα βιντεο που τραβαμε ο οποιος ειναι ακουσον-ακουσον AMR (μιλαμε για κινητο των 600 ευρω μη ξεχνιομαστε..), και ενα bug στον φακελο με τις φωτογραφιες οπου δειχνει τις μικρογραφιες οποτε του καπνισει (...αν του καπνισει)

3) Σε αυτο ας απαντησει καποιος αλλος με μεγαλυτερη εμπειρια σε θεματα samsung =) Το πιο πιθανο ειναι παντως να χρειαστει να περασεις μονος σου νεοτερο firmware καποιο απο αυτα που υπαρχουν στο νετ.

 

Αν θελεις την γνωμη μου μη το αγορασεις..μπορει σαν κινητο να ειναι σε γενικες γραμμες εξαιρετικο, και σαν κατασκευη, και σαν λειτουργιες, αλλα εχει 3-4 χτυπητα σημεια τα οποια ενδεχομενως να σε ξενερωσουν, οπως τα 2 παραπανω που ανεφερα

και επιπλεον, προβληματικο σημα, και ελεινο zoom

Θα σου προτεινα αντι για το Omnia HD, το παρακατω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252829

Link to comment
Share on other sites

As far as rumors go Samsung i8910 sports an 8 megapixel camera with HD video recording (1280 x 720 pixels), GPS and Wi-Fi connectivity, HDMI output and a 3.5mm audio jack plus DivX and DNLA certification. Considering the front barely noticeable camera, we might be sure of the 3G support.

 

 

HDMI output τι εννοει ?

Link to comment
Share on other sites

Η έξοδος HDMI παρέχεται μέσω ειδικού αξεσουάρ που προσαρμόζεται στη συσκευή.Πρόκειται για την έξοδο HD εικόνας και αφορά στη σύνδεση απευθειας μέσω HDMI καλωδίου με συμβατές συσκευές.Το DLNA αφορά το διαμοιρασμό ψηφιακών αρχείων μέσω της Wi-Fi σύνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...