Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.ψαχνω να αγορασω μια 2η μπαταρια για το omnia hd,εχω παει στην smartec,στην omnitech,στη vodafone,παντου. κανενας δεν εχει και κανενας δεν ξερει αν θα εχει. μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω μια. θελω μονο original samsung μπαταρια

 

Εχει στο ebay.. http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=Battery+For+SAMSUNG+SGH+i8910

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτες ομως δεν ειναι γνησιες samsung

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τι? πως? ποια ειναι αυτη η ROM? γραψε για αυτη στα hacks & patches please

 

 

Ότι θέλεις να μάθεις είναι εδώ

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

μετά το update δεν

εμφανίζει τα τραγούδια!! μονο από την διαχείριση φακέλων μπορώ να τα βρω ... από πουθενά αλλου και μετά video το ίδιο πρόβλημα..

θα πρέπει να περάσω το παλιό firmware τώρα???'ή υπάρχει κάνα κόλπο να τα εμφάνιση στα πολυμέσα ???

Link to comment
Share on other sites

μετά το update δεν

εμφανίζει τα τραγούδια!! μονο από την διαχείριση φακέλων μπορώ να τα βρω ... από πουθενά αλλου και μετά video το ίδιο πρόβλημα..

θα πρέπει να περάσω το παλιό firmware τώρα???'ή υπάρχει κάνα κόλπο να τα εμφάνιση στα πολυμέσα ???

 

Μήπως δεν έσβησες τους φακέλους συστήματος του παλιού firmware ? Συνέδεσε το στο pc ως mass storage και σβήσε από την μνήμη που είναι η μουσική σου τους εξής φακέλους : Private, Resource,Sys και System.

 

Ποιο firmware έχεις βάλει ;

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

μετά το update δεν

εμφανίζει τα τραγούδια!! μονο από την διαχείριση φακέλων μπορώ να τα βρω ... από πουθενά αλλου και μετά video το ίδιο πρόβλημα..

θα πρέπει να περάσω το παλιό firmware τώρα???'ή υπάρχει κάνα κόλπο να τα εμφάνιση στα πολυμέσα ???

 

Tα τραγούδια θα τα βαλεις στο E:/αρχεια ηχου/ψηφιακοι ηχοι ή στο

F:/αρχεια ηχου/ψηφιακοι ηχοι

και τα βιντεο στο Ε:/κλιπ βιντεο ή στο F:/κλιπ βιντεο

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

μετά το update δεν

εμφανίζει τα τραγούδια!! μονο από την διαχείριση φακέλων μπορώ να τα βρω ... από πουθενά αλλου και μετά video το ίδιο πρόβλημα..

θα πρέπει να περάσω το παλιό firmware τώρα???'ή υπάρχει κάνα κόλπο να τα εμφάνιση στα πολυμέσα ???

 

Δημιουργησε ενα φακελο στο Ε: δηλαδη Ε:/Music και βαλε εκει τα mp3

και με ενα refresh library, voila! ολα goodys πλεον!

απο το φιλο Rezwalker

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Μετά βίας μου βγάζει μία μέρα χωρίς να πολυασχολούμαι (10 λεπτά ομιλία)!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Μετά βίας μου βγάζει μία μέρα χωρίς να πολυασχολούμαι (10 λεπτά ομιλία)!!

 

2-3 μερες πανω κατω

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες πανω κατω

Α ωραία, άρα κάποιο πρόβλημα παίζει με την συσκευή μου! :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία, άρα κάποιο πρόβλημα παίζει με την συσκευή μου! :(

 

Δε νομίζω!Και μένα,με ομιλία περίπου 20 λεπτά τη μέρα μέσω bluetooth,2-3 μηνύματα,λίγο σερφάρισμα έως 20 λεπτά και συνεχή σύνδεση σε δίκτυο 3g λόγω εξαιρετικής κάλυψης στις περιοχές που κινούμαι,βγάζει 1 μέρα μάξιμουμ.

 

Που να είχε και μικρότερη μπαταρία;!!

 

Εννοείται πως είναι απενεργοποιημένος ο δέκτης GPS και ό,τι περιττό καταναλώνει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω!Και μένα,με ομιλία περίπου 20 λεπτά τη μέρα μέσω bluetooth,2-3 μηνύματα,λίγο σερφάρισμα έως 20 λεπτά και συνεχή σύνδεση σε δίκτυο 3g λόγω εξαιρετικής κάλυψης στις περιοχές που κινούμαι,βγάζει 1 μέρα μάξιμουμ.

 

Που να είχε και μικρότερη μπαταρία;!!

 

Εννοείται πως είναι απενεργοποιημένος ο δέκτης GPS και ό,τι περιττό καταναλώνει μπαταρία.

 

Το έβγαλα από την πρίζα προχτές το βράδυ, σήμερα ειδικά, άκουσα μουσική για κάνα 2ωρο, άνοιξα το GPS για περίπου 1 ώρα, Internet για περίπου 1 ώρα, μίλησα περίπου 25 λεπτά και έχει ακόμα 3 γραμμές.

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω!Και μένα,με ομιλία περίπου 20 λεπτά τη μέρα μέσω bluetooth,2-3 μηνύματα,λίγο σερφάρισμα έως 20 λεπτά και συνεχή σύνδεση σε δίκτυο 3g λόγω εξαιρετικής κάλυψης στις περιοχές που κινούμαι,βγάζει 1 μέρα μάξιμουμ.

 

Που να είχε και μικρότερη μπαταρία;!!

 

Εννοείται πως είναι απενεργοποιημένος ο δέκτης GPS και ό,τι περιττό καταναλώνει μπαταρία.

 

Δεν βγάζουμε άκρη τελικά με την αυτονομία του κινητού. Με την ίδια χρήση ακριβώς, βγάζω σίγουρα πάνω από 2 μέρες. Για την ακρίβεια, το μίνιμουμ είναι 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έσβησες τους φακέλους συστήματος του παλιού firmware ? Συνέδεσε το στο pc ως mass storage και σβήσε από την μνήμη που είναι η μουσική σου τους εξής φακέλους : Private, Resource,Sys και System.

 

Ποιο firmware έχεις βάλει ;

 

Tα τραγούδια θα τα βαλεις στο E:/αρχεια ηχου/ψηφιακοι ηχοι ή στο

F:/αρχεια ηχου/ψηφιακοι ηχοι

και τα βιντεο στο Ε:/κλιπ βιντεο ή στο F:/κλιπ βιντεο

 

Δημιουργησε ενα φακελο στο Ε: δηλαδη Ε:/Music και βαλε εκει τα mp3

και με ενα refresh library, voila! ολα goodys πλεον!

απο το φιλο Rezwalker

 

τα έσβησα όλα και μετά πέρασα τα songs στο φάκελο digital sounds και τα videos στο video clip τώρα τα παίζει κανονικά ty για το help ;p

το firmware που έχω είναι hx1.5_hax

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Μετά βίας μου βγάζει μία μέρα χωρίς να πολυασχολούμαι (10 λεπτά ομιλία)!!

 

2-3 μερες πανω κατω

 

Α ωραία, άρα κάποιο πρόβλημα παίζει με την συσκευή μου! :(

 

Δε νομίζω!Και μένα,με ομιλία περίπου 20 λεπτά τη μέρα μέσω bluetooth,2-3 μηνύματα,λίγο σερφάρισμα έως 20 λεπτά και συνεχή σύνδεση σε δίκτυο 3g λόγω εξαιρετικής κάλυψης στις περιοχές που κινούμαι,βγάζει 1 μέρα μάξιμουμ.

 

Που να είχε και μικρότερη μπαταρία;!!

 

Εννοείται πως είναι απενεργοποιημένος ο δέκτης GPS και ό,τι περιττό καταναλώνει μπαταρία.

 

Το έβγαλα από την πρίζα προχτές το βράδυ, σήμερα ειδικά, άκουσα μουσική για κάνα 2ωρο, άνοιξα το GPS για περίπου 1 ώρα, Internet για περίπου 1 ώρα, μίλησα περίπου 25 λεπτά και έχει ακόμα 3 γραμμές.

 

Δεν βγάζουμε άκρη τελικά με την αυτονομία του κινητού. Με την ίδια χρήση ακριβώς, βγάζω σίγουρα πάνω από 2 μέρες. Για την ακρίβεια, το μίνιμουμ είναι 2 μέρες.

 

καλησπερα. εγω δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα. μου κραταει οσο λεει εδω http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13465 και τωρα που 'μαγειρεψα' και δικη μου ρομ μπορει και λιγο παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι, στη μία εβδομάδα που έχω το κινητό, το έχω φορτίσει μία φορά κι έχει κρατήσει 2.5 μέρες με αρκετή χρήση και το'χω φορτίσει άλλες 3 φορές που πραγματικά χωρίς να κάνω τίποτα η μπαταρία μέσα σ'ένα 12ωρο έχει πέσει στο τέλος!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το best taskman ώστε, εκτός από εφαρμογές, να ελέγχεις αν υπάρχουν και διεργασίες που μπορεί να τρέχουν στο background.
Link to comment
Share on other sites

Παμε γερα παιδια να πιεσουμε λιγο την κατασταση http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?fixi8910

511 υπογραφες μεχρι τωρα :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι, στη μία εβδομάδα που έχω το κινητό, το έχω φορτίσει μία φορά κι έχει κρατήσει 2.5 μέρες με αρκετή χρήση και το'χω φορτίσει άλλες 3 φορές που πραγματικά χωρίς να κάνω τίποτα η μπαταρία μέσα σ'ένα 12ωρο έχει πέσει στο τέλος!!

 

το θεμα ειναι η μπαταρια η οι δυνατοτητες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το best taskman ώστε, εκτός από εφαρμογές, να ελέγχεις αν υπάρχουν και διεργασίες που μπορεί να τρέχουν στο background.

Δεν τρέχει τίποτα στο background, μάλιστα κάνω επανεκίνηση το κινητό, και βγάζω και τη μπαταρία και τη ξαναβάζω. Δε μπορώ να καταλάβω, φταίει η μπαταρία ή το κινητό;

 

το θεμα ειναι η μπαταρια η οι δυνατοτητες

Ε; Μα σαφώς η μπαταρία, διάβασε καλύτερα το ποστ μου! Αυτό που μ'ανησυχεί είναι να τα έφτυσε τόσο γρήγορα η μπαταρία; Κι αν πάρω καινούρια μπαταρία και τελικά φταίει κάτι με το κινητό και την διαχείριση ενέργειας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα τελευταία δεδομένα(ΝΕΟ link χωρίς προσφορά), το κινητό έχει ξεπουλήσει. Οπότε όσοι δεν το προμηθευτήκαμε ακόμη θα χρειαστεί να περιμένουμε και να το αγοράσουμε 30€ ακριβότερα και μάλιστα χωρίς την κάρτα μνήμης με το ndrive(ΠΑΛΙΟ link με την προσφορά).

Αυτά είναι...:cry::angry::rocket::chair:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Μετά βίας μου βγάζει μία μέρα χωρίς να πολυασχολούμαι (10 λεπτά ομιλία)!!

3 μερες....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα τελευταία δεδομένα, το κινητό έχει ξεπουλήσει. Οπότε όσοι δεν το προμηθευτήκαμε ακόμη θα χρειαστεί να περιμένουμε και να το αγοράσουμε 30€ ακριβότερα και μάλιστα χωρίς την κάρτα μνήμης με το ndrive.

Αυτά είναι...:cry::angry::rocket::chair:

 

Σύμφωνα με τα link σου, 30 ευρώ φθηνότερα και με την κάρτα μνήμης και το ndrive...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα link σου, 30 ευρώ φθηνότερα και με την κάρτα μνήμης και το ndrive...

 

thanks για την υπόδειξη σου. :D διόρθωσα το προηγούμενο post μου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...