Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλάκα κάνεις ε??? Την λέξη αναβάθμιση με τη Samsung πρέπει να την ξεχάσεις!!!! :(

Μιλαμε παντα για ελληνικες αναβαθμισεις.δοξα το θεο ομως υπαρχουν αλλοι τυπαδες hyperx που φτιαχνουν καλυτερες rom απο την samsung!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν αγοράσω τη συσκευή από εξωτερικό unbranded, θα μπορώ να το πάω σε service στην Ελλάδα αν μου τύχει κατι; Θα μπορώ να το αναβαθμίσω σε ελληνική γλώσσα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . . .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου πει τι και απο που να κατεβασω για virtual xp.Εχω vista και θελω να φλασαρω και το laptop με τα xp πηγε για service!:)Thankz
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν αγοράσω τη συσκευή από εξωτερικό unbranded, θα μπορώ να το πάω σε service στην Ελλάδα αν μου τύχει κατι; Θα μπορώ να το αναβαθμίσω σε ελληνική γλώσσα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . . .

 

ειχα ρωτησει την σαμσουνκγ για συσκευη απο ΕΕ και μου ειχε πει οτι μπορει να το πας στο σερβις το δικο τους αλλα θα πληρωσεις. τι σοι εγγυηση ειναι αυτη ,δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να οριστεί βίντεο ως ήχος κλήσης είτε με 3η εφαρμογή ή by default απ'το λειτουργικό;Και αν ναι,πώς; :)
Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει την σαμσουνκγ για συσκευη απο ΕΕ και μου ειχε πει οτι μπορει να το πας στο σερβις το δικο τους αλλα θα πληρωσεις. τι σοι εγγυηση ειναι αυτη ,δεν ξερω.

Φαίνεται ο όρος Πανευρωπαϊκή Εγγύηση δεν τους λέει κάτι! Α ρε μια καταγγελία που θέλουν σε ΙΝΚΑ!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

1. μπαταρια 3 μερες

2. update επισημο ξεχναμε για Ελλαδα και εδω ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ η Samsung , αλλα

και η επισημη αντιπροσωπεια που..κοιμαται

ομως τα αξιολογα και καλυτερα ειναι ..αλλου (κατασκευασμενες ROM)

3. service ισχυει ο,τι και στην υπολοιπη Ευρωπη για Πανευρωπαϊκη εγγυηση

επιμενουμε και απειλουμε για καταγγελια στο ΙΝΚΑ που αναφερε ο φιλος.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ο όρος Πανευρωπαϊκή Εγγύηση δεν τους λέει κάτι! Α ρε μια καταγγελία που θέλουν σε ΙΝΚΑ!!

 

και στο Υπ. Αναπτυξης αλλη μια να δεσει το γλυκο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται τιποτα!ειναι δοκιμασμενη η μεθοδος! Ετσι εκανα και εγω αλλα η αντικατασταση δεν εγινε(pixel prob)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλησπέρα,

κάνοντας κάτι πειραματάκια έχω φτιάξει ένα απλό widget για το omnia hd. Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει:

 

http://rapidshare.com/files/305648161/i8910_myphone_widget.zip

Βασικά το μόνο που κάνει είναι να ανοίγει browser και να πηγαίνει στο myphone.gr (απ'ευθείας στο Samsung forum)

 

για να το εγκαταστήσετε, αποσυμπιέστε το zip αρχείο, και αντιγράψτε το myphone.wgt στο κινητό σας. Μπείτε στη διαχείριση αρχείων του κινητού και εκτελέστε το. Μετά θα το βρείτε στην μπάρα των widgets, κάτω κάτω.

 

take care all!

Link to comment
Share on other sites

@cirrus,

ευχαριστούμε :)

 

Τελικά,δεν απάντησε κανείς:μπορούν να μπουν video-tones?Δε βρίσκω κάπου σχετική επιλογή..:confused:

Link to comment
Share on other sites

@cirrus,

ευχαριστούμε :)

 

Τελικά,δεν απάντησε κανείς:μπορούν να μπουν video-tones?Δε βρίσκω κάπου σχετική επιλογή..:confused:

 

απ'ότι ξέρω δε γίνεται. Δεν είμαι σίγουρος μήπως υπάρχει κάποιο 3rd party app που να το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

που απαντας costas?

Σε αυτο που ελεγε ο φιλος σχετικα με το ινκα και το υπουργειο αναπτυξης!(θεμα εγγυησης) εγω προσωπικα ειτε εχω εγγυηση ειτε δεν εχω το ιδιο το βλεπω με τα χαλια που εχει η ελληνικη αντιπροσωπια

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που ελεγε ο φιλος σχετικα με το ινκα και το υπουργειο αναπτυξης!(θεμα εγγυησης) εγω προσωπικα ειτε εχω εγγυηση ειτε δεν εχω το ιδιο το βλεπω με τα χαλια που εχει η ελληνικη αντιπροσωπια

ναι δυστυχως δημιουργει τεραστια προβληματα σε ολους (χρηστες-εταιρια)

 

παντως ζητησαμε απο ΙΝΚΑ να κανει διαμαρτυρια σαν συλλογος απευθειας στη μαμα samsung

μηπως και κανει κατι να ξηλωσει αυτους τους ανικανους εδω στην Ελλαδα...

(οπως εκανε η ΝΟΚΙΑ με την alpha clopy και ηταν πολυ καλο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μπήκα κι εγώ στην παρέα σας από σήμερα.

Έδωσα το Xperia γιατί μ'είχαν κουράση τα Windows Mobile με τις παραμετροποιήσεις 7 χρόνια τώρα!

Πρώτη φορά αγοράζω Symbian συσκευή. Σαν πρώτη εντύπωση κι ίσως την καλύτερη μου την έχει κάνει η μεγάλη και σχεδόν τέλεια οθόνη.

Θα τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα! :)

Πάω να διαβάσω τί παίζει με τις ROMs και τί κυκλοφορεί από εφαρμογές. :)

Στα Symbian ποια GPS εφαρμογή έχει τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα;

Στα WM χρησιμοποιούσα Destinator με τους χάρτες της Gi.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μπήκα κι εγώ στην παρέα σας από σήμερα.

Έδωσα το Xperia γιατί μ'είχαν κουράση τα Windows Mobile με τις παραμετροποιήσεις 7 χρόνια τώρα!

Πρώτη φορά αγοράζω Symbian συσκευή. Σαν πρώτη εντύπωση κι ίσως την καλύτερη μου την έχει κάνει η μεγάλη και σχεδόν τέλεια οθόνη.

Θα τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα! :)

Πάω να διαβάσω τί παίζει με τις ROMs και τί κυκλοφορεί από εφαρμογές. :)

Στα Symbian ποια GPS εφαρμογή έχει τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα;

Στα WM χρησιμοποιούσα Destinator με τους χάρτες της Gi.

το garmin εχει καλους χαρτες και το sygic.

Link to comment
Share on other sites

το garmin εχει καλους χαρτες και το sygic.

Το κακό είναι ότι το πήρα μεταχειρισμένο και δεν είχε την καρτούλα με το NDrive. :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μπήκα κι εγώ στην παρέα σας από σήμερα. Έδωσα το Xperia γιατί μ'είχαν κουράση τα Windows Mobile με τις παραμετροποιήσεις 7 χρόνια τώρα! Πρώτη φορά αγοράζω Symbian συσκευή.

Kαλωσόρισες Βασίλη στην παρέα μας. :)

 

Μιας και είναι η πρώτη σου symbian συσκευή, θα σε συμβούλευα να διαβάσεις το Series 60 5th Edition Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει τα μέγιστα. Επίσης, για οτιδήποτε δεν αφορά αποκλειστικά το software και hardware του HD, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα θέματα της ενότητας Series 60 5th Edition.

Σαν πρώτη εντύπωση κι ίσως την καλύτερη μου την έχει κάνει η μεγάλη και σχεδόν τέλεια οθόνη. Θα τα λέμε συχνά από εδώ και πέρα! :)

Πάω να διαβάσω τί παίζει με τις ROMs και τί κυκλοφορεί από εφαρμογές. :)

Στα Symbian ποια GPS εφαρμογή έχει τους καλύτερους χάρτες για Ελλάδα;

Στα WM χρησιμοποιούσα Destinator με τους χάρτες της Gi.

To Destinator ξέχασέ το. Έχει μείνει πάρα πολύ πίσω και δεν είναι σπασμένο. Γενικά, δεν ασχολείται κανείς μαζί του (όσον αφορά το symbian). Ρίξε μια ματιά στο θέμα Συγκρίσεις προγραμμάτων GPS ωστέ να αποφασίσεις εσύ ποιο πρόγραμμα πλοήγησης θα χρησιμοποιήσεις.

Το κακό είναι ότι το πήρα μεταχειρισμένο και δεν είχε την καρτούλα με το NDrive. :(

Δεν πειράζει καθόλου. Αν αποφασίσεις να χρησιμοποιήσεις το NDrive, ξαναμιλάμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks man! Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου! Ξεκινάω το διάβασμα! Γενικά σαν μια πρώτη όψη μου φαίνεται περισσότερο user friendly το Symbian.

Τα themes κάνουν και για το HD; Ή μήπως δε θα παίζουν σωστά λόγω ανάλυσης οθόνης (640x360); Βέβαια δε γνωρίζω αν κι οι υπόλοιπες συσκευές που απευθύνονται έχουν την ίδια ανάλυση κι είναι compatible.

Στα Windows Mobile χρησιμοποιούσα ένα προγραμματάκι εν όνοματι PIMBackup http://freewareppc.com/database/pimbackup.shtml με το οποίο έπαιρνα backup τις επαφές μου κι αποθήκευε το αρχείο στην κάρτα μνήμης. Μ'αυτό το τρόπο είχα πάντα μαζί μου το backup σε περίπτωση που συνέβαινε κανά κακό (βλέπε hard reset). Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για Symbian;

Τέλος, έχετε να προτείνετε κάποιες must εφαρμογές;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Thanks man! Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου! Ξεκινάω το διάβασμα! Γενικά σαν μια πρώτη όψη μου φαίνεται περισσότερο user friendly το Symbian.

Και που είσαι ακόμα. Το symbian είναι μακράν η πιο εύχρηστη και λειτουργική πλατφόρμα για smartphones.

Τα themes κάνουν και για το HD; Ή μήπως δε θα παίζουν σωστά λόγω ανάλυσης οθόνης (640x360); Βέβαια δε γνωρίζω αν κι οι υπόλοιπες συσκευές που απευθύνονται έχουν την ίδια ανάλυση κι είναι compatible.

Όλα τα Series 60 5th Edition έχουν την ίδια ανάλυση nHD. Οπότε ότι βρίσκεις στο θέμα Themes για κινητά S60 5th Edition, κατά 90% κάνουν για το κινητό σου.

Στα Windows Mobile χρησιμοποιούσα ένα προγραμματάκι εν όνοματι PIMBackup http://freewareppc.com/database/pimbackup.shtml με το οποίο έπαιρνα backup τις επαφές μου κι αποθήκευε το αρχείο στην κάρτα μνήμης. Μ'αυτό το τρόπο είχα πάντα μαζί μου το backup σε περίπτωση που συνέβαινε κανά κακό (βλέπε hard reset). Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για Symbian;

Με τα series 60 δεν χρειάζεσαι κανένα πρόγραμμα για αυτό, το κάνεις μέσω της εφαρμογής Διαχείριση Αρχείων. Διάβασε το Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup).

Τέλος, έχετε να προτείνετε κάποιες must εφαρμογές;

Εδώ είσαι. -> Προτάσεις εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Θεός!! Respect!! :)

Θα το ξενυχτήσω στο διάβασμα σήμερα...πού να διάβαζα έτσι και την σχολή, θα είχα πάρει πτυχίο χρόνια τώρα! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το GPS+ προφανώς είναι ένα προγραμματάκι για να κατεβάζει μέσω ίντερνετ την τελευταία θέση των δορυφόρων έτσι ώστε να κλειδώνει το στίγμα πιο γρήγορα.

Όταν μπαίνω μέσα στην εφαρμογή να κάνω update μου ζητά να ορίσω Access Point, κι ενώ είμαι συνδεδεμένος wireless με το δίκτυο του σπιτιού μου δίνει μόνο σαν επιλογές τα "Vodafone Internet", "Vodafone MMS", "Vodafone WAP"! Δηλαδή μόνο με χρέωση του πάροχου μπορώ να κάνω update; :|

Και κάτι τελευταίο, κάθε φορά που θέλω να συνδέομαι στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού πρέπει να πηγαίνω Menu > Settings > Connectivity > και να σκανάρω για να βρω το δίκτυο;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το GPS+ λογικά είναι το υποβοηθούμενο GPS, στο οποίο δεν μπορείς να συνδεθείς και να κατεβάσεις τα απαραίτητα δεδομένα μέσω wi-fi.

 

Αν ανοίξεις μία σελίδα του browser ή μία εφαρμογή που χρειάζεται σύνδεση, δεν σε ρωτάει αν θέλεις να συνδεθείς και σου βγάζει τις διαθέσιμες συνδέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το GPS+ προφανώς είναι ένα προγραμματάκι για να κατεβάζει μέσω ίντερνετ την τελευταία θέση των δορυφόρων έτσι ώστε να κλειδώνει το στίγμα πιο γρήγορα.

Όταν μπαίνω μέσα στην εφαρμογή να κάνω update μου ζητά να ορίσω Access Point, κι ενώ είμαι συνδεδεμένος wireless με το δίκτυο του σπιτιού μου δίνει μόνο σαν επιλογές τα "Vodafone Internet", "Vodafone MMS", "Vodafone WAP"! Δηλαδή μόνο με χρέωση του πάροχου μπορώ να κάνω update; :|

Και κάτι τελευταίο, κάθε φορά που θέλω να συνδέομαι στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού πρέπει να πηγαίνω Menu > Settings > Connectivity > και να σκανάρω για να βρω το δίκτυο;

μηπως κραταει την θεση σου μεσω Agps δηλαδη μεσω δικτυου και τριγονομετρησης κεραιων και γι'αυτο σου εχει μονο τις επιλογες του δικτυου και οχι του wifi?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το GPS+ λογικά είναι το υποβοηθούμενο GPS, στο οποίο δεν μπορείς να συνδεθείς και να κατεβάσεις τα απαραίτητα δεδομένα μέσω wi-fi.

 

Αν ανοίξεις μία σελίδα του browser ή μία εφαρμογή που χρειάζεται σύνδεση, δεν σε ρωτάει αν θέλεις να συνδεθείς και σου βγάζει τις διαθέσιμες συνδέσεις;

 

μηπως κραταει την θεση σου μεσω Agps δηλαδη μεσω δικτυου και τριγονομετρησης κεραιων και γι'αυτο σου εχει μονο τις επιλογες του δικτυου και οχι του wifi?

Ευχαριστώ παίδες για την απάντηση, μάλλον κάτι τέτοιο παίζει.

 

Ναι, όταν ανοίγω τον browser ή μία εφαρμογή που χρειάζεται σύνδεση με ρωτάει με ποιο δίκτυο θέλω να συνδεθώ κι έχει WLAN Search.

 

Χθες το βράδυ για κανά 2ωρο τέσταρα το Wireless του HD. Δε ξέρω αν φταίει η συσκευή ή είναι έτσι το Symbian αλλά έμεινα πολύ απογοητευμένος σε σχέση με τα WM!

Κι εξηγούμαι, πήγαινα Menu > Settings > Connectivity και σκάναρα γι'ασύρματα δίκτυα. Συνδεόμουν μ'αυτό που ήθελα και μόλις έβγαινα από το μενού και γύρναγα στο desktop την έχανε τη σύνδεση.

Μετά, όταν ξαναπήγαινα να κάνω search για κανά 10λεπτο δε μπορούσε να βρει το δίκτυο που είχα συνδεθεί πριν.

Έπειτα, παρόλο που είχα φουλ σήμα, σερνόταν το ίντερνετ στη συσκευή (ενώ στο πισί δεν υπήρχε πρόβλημα).

Ή εκεί που ήμουν στην εφαρμογή του Facebook, YouTube ή σέρφαρα μέσω του browser πάντα μετά από κανά 2-3 λεπτά έπεφτε η σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο και μετά έκανε κανά 5λεπτο να το ξαναβρεί το συγκεκριμένο (έδειχνε όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό που είχα συνδεθεί).

Τόσα χρόνια με τα WM δεν αντιμετώπιζα τέτοιου είδους προβλήματα! :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...