Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ηχος πληκτρων πως απενεργοποιειται στην γερμανικη εκδοση?απο το προφιλ παντως δν εχει επιλογη...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο ηχος πληκτρων πως απενεργοποιειται στην γερμανικη εκδοση?απο το προφιλ παντως δν εχει επιλογη...

Απο το μενού -> Προφίλ -> Πατάς το προφίλ που θες -> Σύνθετες ρυθμίσεις(τέρμα κάτω) -> Και εκεί έχι μια μπάρα για την ένταση των πλήκτρων

Link to comment
Share on other sites

Απο το μενού -> Προφίλ -> Πατάς το προφίλ που θες -> Σύνθετες ρυθμίσεις(τέρμα κάτω) -> Και εκεί έχι μια μπάρα για την ένταση των πλήκτρων

 

η μπαρα ειναι στο μηδεν αλλα κ παλι εχει εναν ηχο ο οποιος ακουγεται καθε φορα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

η μπαρα ειναι στο μηδεν αλλα κ παλι εχει εναν ηχο ο οποιος ακουγεται καθε φορα...

Εννοείς τον ήχο που κάνει κάθε φορά που ακουμπάς την οθόνη? Αν είναι αυτό, πας: Ρυθμίσεις τηλεφώνου->Ρυθμίσεις Αφής και κλείσε τον ήχο αφής

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον ήχο που κάνει κάθε φορά που ακουμπάς την οθόνη? Αν είναι αυτό, πας: Ρυθμίσεις τηλεφώνου->Ρυθμίσεις Αφής και κλείσε τον ήχο αφής

 

Ακριβως φιλε μου....σε ευχαριστω πολυ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

επανεκκίνηση συσκευης πως κανω και θα βοηθησει αν εχω καποια προβλήματα?

 

Συγγνώμη ρε παιδιά, με όλο το σεβασμό, είναι δυνατόν να ρωτάς πώς θα κάνεις επανεκκίνηση?:blink::X

Σβήσε τη συσκευή και ξανάνοιξέ τη. Αυτό θα πεί επανεκκίνηση.

Θα βοηθήσει μόνο αν κολλήσει η συσκευή και δεν ανταποκρίνεται στις εντολές σου.

 

Μήπως εννοεί factory default ο φίλος? Λέω εγώ τώρα....:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις τουλαχιστον 10 ποστ νομιζω για να σου εμφανιστει το αντιστοιχο τοπικ με τις αγγελιες...

καλοπουλητο να ειναι το αρενα σου...

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου….μακάρι να είναι καλοπούλητο ….:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν η οθόνη του κμ900 εμφανίζει λίγο πιο σκούρα τα χρώματα από τη μέση και πάνω στην αρχικη οθονη χρησιμες εφαρμογές;Γιατί έτσι μου φαίνεται!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν η οθόνη του κμ900 εμφανίζει λίγο πιο σκούρα τα χρώματα από τη μέση και πάνω στην αρχικη οθονη χρησιμες εφαρμογές;Γιατί έτσι μου φαίνεται!!!!

 

 

Αν εννοείς αυτό το ηλίθιο, σκατουλί, χρώμα του background που σκουρένει σταδιακά, τότε ναι. Αλλιώς τα shortcut, όχι. Μια χαρά τα δίχνει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό το ηλίθιο, σκατουλί, χρώμα του background που σκουρένει σταδιακά, τότε ναι. Αλλιώς τα shortcut, όχι. Μια χαρά τα δίχνει.

 

Σε ευχαριστώ αλλά γιατί ενώ κατέβασα τη φωτεινότητα στο 0% κάποιες φορές μου δείχνει ακόμη σα να είναι καμένα τα πίξελ ή τουλάχιστον κολλημένα όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος;Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αλλά έχω και αντικατάσταση συσκευής εντός μία εβδομάδας οπότε μπορεί να το πάω και πίσω έτσι για να ησυχάσω...Φαίνεται πολύ άσχημα όταν βάζω βίντεο και μου σπάει τα νεύρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο.. χθες πηγα στο media markt και ειδα το lg arena και ηταν στο μενου ολα διαφορετικα (τα εικονιδια δηλαδη) αυτο ειναι απο βερσιον και ετσι? η επειδη εγω εχω της βονταφον και ειναι ολα αλλιως. (ξεχασα να κειταξω την βερσιον)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο προγραμματακι(εφαρμογη) για java mobiles που να αποσυμπιεζει zip,rar, αρχεια?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς τελικά ανάλογο πρόβλημα με τα κολλημένα πίξελ της οθόνης στο arena;;;Pls απαντήστε...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο προγραμματακι(εφαρμογη) για java mobiles που να αποσυμπιεζει zip,rar, αρχεια?

 

Ναι,υπαρχει.Λεγεται mobilerar.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο προγραμματακι(εφαρμογη) για java mobiles που να αποσυμπιεζει zip,rar, αρχεια?

 

http://www.mobiles24.com/downloads/s/322570-111-mobilerar_10

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, και εψαχνα ενα 20' στο google, μονο για pocket pc βρηκα! tnx! :)

 

Ακόμα καλύτερα: http://mobilerar.narod.ru/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα (παλι!!!) .

Συνδεω το κινητο με το πισι σε μασσ στορατζ και περναω αρχεια στην μνημη του τηλεφωνου μολις το ξεσυνδεω και παω να δω τα αρχεια η δεν φαινονται η ειναι κατεστραμενα , Ενω εαν τα μεταφερω απο την εξωτερικη μνημη στου τηλεφωνου δουλευουν . Το εχει παθει κανεις αυτο ? Εχετε καμια ιδεα για να το λυσω ? Υπαρχει λυση ?

Παντως δεν φταιει το φλασαρισμα νομιζω γτ απο πριν ειχα το προβλημα με την εκδοση την εργοστασιακη (τωρα που το σκεφτομαι δεν ειμαι και τοσο σιγουρος βεβαια)

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί κάνει επανεκκινήσεις;Καινούργιο είναι και δε καταλαβαίνω γιατί τις κάνει...Δεν το έχω καν υπερφορτωμένο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι φλασαρισμένο με την γερμανικη εκδοση.Τι κάνω λάθος και δεν μου "βλέπει" flv αρχεία ?
Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα (παλι!!!) .

Συνδεω το κινητο με το πισι σε μασσ στορατζ και περναω αρχεια στην μνημη του τηλεφωνου μολις το ξεσυνδεω και παω να δω τα αρχεια η δεν φαινονται η ειναι κατεστραμενα , Ενω εαν τα μεταφερω απο την εξωτερικη μνημη στου τηλεφωνου δουλευουν . Το εχει παθει κανεις αυτο ? Εχετε καμια ιδεα για να το λυσω ? Υπαρχει λυση ?

Παντως δεν φταιει το φλασαρισμα νομιζω γτ απο πριν ειχα το προβλημα με την εκδοση την εργοστασιακη (τωρα που το σκεφτομαι δεν ειμαι και τοσο σιγουρος βεβαια)

 

Εγώ έχω ακριβώς το αντίθετο πρόβλημα φίλε, κάποιες φορές, όταν περνάω αρχεία στην εξωτερική μνήμη είτε μέσω mass storage είτε βγάζοντας την μνήμη, το κινητό δεν "βλέπει" τα αρχεία που πέρασα και μάλιστα όταν το παθαίνει αυτό δεν βλέπει και κανένα άλλο αρχείο στον ίδιο φάκελο που υπήρχε από πριν και το έβλεπε κανονικά.. :wacko:

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Επειδη τις τελευταιες μερες δεν ειχα pc, εμπαινα καμποσες φορες στο ιντερνετ μεσω του wifi... Μετα απο καποια λεπτα ομως (πανω κατω 10) δεν μου εμπαινε σε καποιο λινκ και μου ελεγε μετα απο λιγο οτι ο αιτουμενος υπολογιστης δεν βρεθηκε... Και με το opera και με τον browser vodafone που εχει η συσκευη και καποιες φορες μου εγραφε οτι ξεπερασε το οριο χρονου η κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως... Και πριν αυτα, μου κολλησε κανα δυο φορες και δεν λειτουργουσε τπτ ουτε καν το κουμπι on/off και εβγαλα 2 φορες την μπαταρια για να μου κλεισει...

Εχω καμια ρυθμιση λαθος? (παρολο που τις εψαξα)

Εχει τυχει σε κανενα αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για πρόβλημα του λειτουργικού της Vodafone το κόβω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς τελικά ανάλογο πρόβλημα με τα κολλημένα πίξελ της οθόνης στο arena;;;Pls απαντήστε...

 

λοιπον ειχα και εγω αυτο το προβλημα αλλα εκανα το εξης.. (πριν λιγο το ανακαληψα ελπιζω να πετυχει σε ολους..) στις ρυθμισεις της cam λεει σταθεροποιηση εικονας καντο απενεργοποιηση και βγαζει τζαμι. ελπιζω να πετυχει σε ολους και να εχω δικιο :P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί factory default ο φίλος? Λέω εγώ τώρα....:confused:

αυτο εννοω αλλα επισης αν μπορει καποιος να δωσει οδηγιες για ανανεωση λογισμικου απο το σπιτι! θα ημουν πολυ ευγνωμων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Επειδη τις τελευταιες μερες δεν ειχα pc, εμπαινα καμποσες φορες στο ιντερνετ μεσω του wifi... Μετα απο καποια λεπτα ομως (πανω κατω 10) δεν μου εμπαινε σε καποιο λινκ και μου ελεγε μετα απο λιγο οτι ο αιτουμενος υπολογιστης δεν βρεθηκε... Και με το opera και με τον browser vodafone που εχει η συσκευη και καποιες φορες μου εγραφε οτι ξεπερασε το οριο χρονου η κατι τετοιο δε θυμαμαι ακριβως... Και πριν αυτα, μου κολλησε κανα δυο φορες και δεν λειτουργουσε τπτ ουτε καν το κουμπι on/off και εβγαλα 2 φορες την μπαταρια για να μου κλεισει...

Εχω καμια ρυθμιση λαθος? (παρολο που τις εψαξα)

Εχει τυχει σε κανενα αλλον?

 

Κάποιες φορές το κάνει και σε μενα αυτό όταν μπάινω μέσω wi-fi αλλά δε ξέρω γιατί!!Απλά κάνω restart και επανέρχεται!!!Κάποιες φορές γιατί άλλες κάνει τα δικά του!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...