Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά κρασιά….

 

Το κινητό είναι πολύ καλό….αλλά είναι για να παίζεις όλη μέρα….

Το λέει και πάνω στο κουτί....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητό ενός φίλου ενα αρένα της βόνταφον κολλούσε όταν τον έπερναν τηλ και δεν αναβε η οθόνη και δεν μπορούσε να κάνει τπτ, ούτε να απαντήσει. το τηλ χτυπούσε αλλά δεν ανταποκρινόταν καθόλου. έτσι το πήρα και το έκανα αναβάθμιση στην γερμανική V10P_00 με σκοπό να διορθωθεί το πρόβλημα. όμως παραμένει , έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!

Μια βοήθεια.

Από την cosmote για ανανέωση συμβολαίου και συσκευής μου δίνουν 120ε και σκέφτηκα να πάρω ένα τηλέφωνο που θα έχει και GPS σε μια όσο το δυνατόν καλή τιμή και νομίζω πως αυτό το τηλέφωνο είναι το LG Arena KM900 στα 290 περίπου.

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν αξίζει να δώσω τα 170 ε παραπάνω και όπως είπα και παραπάνω το θέλω και σαν GPS (για Ελλάδα) αν μπορεί να λειτουργήσει κατα αυτόν τον τρόπο χωρίς βέβαια κάθε φορά που θα το κάνω χρίση (GPS) να χρεώνομαι από το δίκτυο (αν υπάρχει τρόπος)

θα ήθελα λοιπόν αν γίνεται την συμβουλή σας και την γνώμη σας

Υ.Γ

Αρχική μου σκέψη ήταν να πάρω πάλι sonyericsson το Yari , μιας και έχω SonyEricsson (W810) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά η τιμή κοντά σε αυτά που προσφέρει το Arena σε SE είναι τα διπλάσια χρήματα.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3-4 μέρες. Πολύ καλό αλλά η κάμερα του είναι σχεδόν άχρηστη για φωτογραφίες όταν δεν υπάρχει πολύ φως. Η μπαταρία κρατάει αν απενεργοποιήσει κανείς το 3G. Τώρα αν κάποιος θέλει να έχει ανοικτό το WiFi και το 3G φυσικό είναι να τελειώνει γρήγορα.

Έστειλα mail στην LG για τον θόρυβο που βγάζει η κάμερα και φυσικά μου απάντησαν πως θα με οδηγήσουν σε service. Δεν είναι σχετικοί όπως το περίμενα, αλλά ο θόρυβος του κινητού (λόγω των λανθασμένων ρυθμίσεων του WB όταν είναι στο αυτόματο) μπορεί να λυθεί με firmware. Aν τους ενδιαφέρει βέβαια.

Η αναπαραγωγή του divx ειναι εκπληκτική.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα θελω να βαλω θεμα στο κινητο αλλα δν ξερω πως γιατι κανω unzip τα αρχεια τα περναω στο κινητο αλλα τα παιρνει ως εικονες και μπαινουν στην οθονη αναμονης οταν κλειδωνει δηλαδη.τι πρεπει να κανω?εχει βαλει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!

Μια βοήθεια.

Από την cosmote για ανανέωση συμβολαίου και συσκευής μου δίνουν 120ε και σκέφτηκα να πάρω ένα τηλέφωνο που θα έχει και GPS σε μια όσο το δυνατόν καλή τιμή και νομίζω πως αυτό το τηλέφωνο είναι το LG Arena KM900 στα 290 περίπου.

Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν αξίζει να δώσω τα 170 ε παραπάνω και όπως είπα και παραπάνω το θέλω και σαν GPS (για Ελλάδα) αν μπορεί να λειτουργήσει κατα αυτόν τον τρόπο χωρίς βέβαια κάθε φορά που θα το κάνω χρίση (GPS) να χρεώνομαι από το δίκτυο (αν υπάρχει τρόπος)

θα ήθελα λοιπόν αν γίνεται την συμβουλή σας και την γνώμη σας

Υ.Γ

Αρχική μου σκέψη ήταν να πάρω πάλι sonyericsson το Yari , μιας και έχω SonyEricsson (W810) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά η τιμή κοντά σε αυτά που προσφέρει το Arena σε SE είναι τα διπλάσια χρήματα.

ευχαριστώ.

 

Κλειστό λειτουργικό και χρήση GPS δύσκολα τα πράγματα

Μόνο με το we travel θα μπορέσεις να κάνεις offline χρήση αλλά δεν πάβει να είναι java free εφαρμογή

Χάρτες έχει σχετικά καλά ενημερωμένους (garmin 2008) κατά τάλλα Google maps με χρέωση

Ελπίζω να βοήθησα - βγάλε τα συμπεράσματά σου

 

εχω ενα προβλημα θελω να βαλω θεμα στο κινητο αλλα δν ξερω πως γιατι κανω unzip τα αρχεια τα περναω στο κινητο αλλα τα παιρνει ως εικονες και μπαινουν στην οθονη αναμονης οταν κλειδωνει δηλαδη.τι πρεπει να κανω?εχει βαλει κανεις?

 

Δεν γίνεται τώρα το παλεύουν μερικά παιδιά - χαρά στο κουράγιο τους !!!

 

εχω ενα προβλημα θελω να βαλω θεμα στο κινητο αλλα δν ξερω πως γιατι κανω unzip τα αρχεια τα περναω στο κινητο αλλα τα παιρνει ως εικονες και μπαινουν στην οθονη αναμονης οταν κλειδωνει δηλαδη.τι πρεπει να κανω?εχει βαλει κανεις?

 

Με την νέα Γερμανική παρατήρησα αρκετή βελτίωση στην Φώτο

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3-4 μέρες. Πολύ καλό αλλά η κάμερα του είναι σχεδόν άχρηστη για φωτογραφίες όταν δεν υπάρχει πολύ φως.

 

ποιά έκδοση έχεις?

 

προσωπικά μόλις έβαλα την γερμανικη v10p παρατήρησα μεγάλη βελτίωση σε φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμο.. εκει που δε βλεπόντουσαν καν τώρα είναι μισοανεχτες..:X

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

κανε εγκασταση με το αρχειο .jad κ οχι το .jar κ βαλε την ημερομηνια 1/1/09 κ μετα την εγκατασταση κ τον ορισμο δικαιωματων ρυθμισε το κανονικα

 

εμενα το .jad δεν το εκανε install ;s και το εκανα με .jar μ λεει αποτυχια ελενχου ταυτοτητας. (και μ ανοιγει το wi-fi) αυτο με την ημερομηνια τι ακριβως ενοης?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πεδεσ θελο 1 προγραμα οστε να μπορο να ενσοματονο τουσ ιποτιτλουσ στισ τενιεσ για να μπορο να τισ βλεπο στο κινιτο εχο το km900 arena κατεβασα το xmedia recode αλλα δεν ενσοματονι τοθσ ιποτιτλουσ κσερετε εσι κανα αλα προγραμα ι αν αυτο ειναι το σοστο να μοθ εκσιγισετε ποσ γινετε ακριβοσ
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο και στην καλύτερη τιμή. :lol:

Εδώ

Aν διαβάσεις προσεκτικά το screenshot θα καταλάβεις τα πάντα για να παίξει σωστά

μια ταινία στο Αrena σου.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει αν απενεργοποιήσει κανείς το 3G. Τώρα αν κάποιος θέλει να έχει ανοικτό το WiFi και το 3G φυσικό είναι να τελειώνει γρήγορα.

 

Απο που ενεργοποιείται και απενεργοποιείται το 3G;

Link to comment
Share on other sites

Απο που ενεργοποιείται και απενεργοποιείται το 3G;

 

Πηγαινεις Μενου\συνδεσιμοτητα\επιλογη δικτυου\λειτουργια δικτυου.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις Μενου\συνδεσιμοτητα\επιλογη δικτυου\λειτουργια δικτυου.

 

Εκει έχει τις επιλογές Αυτόματα, μόνο GSM και μόνο UMTS... Ποιο είναι 3G τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εκει έχει τις επιλογές Αυτόματα, μόνο GSM και μόνο UMTS... Ποιο είναι 3G τώρα;

 

Αν το βαλεις στο ''αυτοματα'',το κινητο θα ποιανει σημα 3g και σε περιοχη που δεν εχει 3g θα ποιανει 2g.Αν το βαλεις στο ''μονο gsm'' το κινητο θα ποιανει 2g σημα οπου κι αν εισαι.Αν το βαλεις στο ''μονο umts'' το κινητο σου θα ποιανει μονο 3g σημα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

το κινητό ενός φίλου ενα αρένα της βόνταφον κολλούσε όταν τον έπερναν τηλ και δεν αναβε η οθόνη και δεν μπορούσε να κάνει τπτ, ούτε να απαντήσει. το τηλ χτυπούσε αλλά δεν ανταποκρινόταν καθόλου. έτσι το πήρα και το έκανα αναβάθμιση στην γερμανική V10P_00 με σκοπό να διορθωθεί το πρόβλημα. όμως παραμένει , έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

εχω το ιδιο προβλημα φιλε μου.δεν βρηκα λυση ακομα ¨(

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλούσα με την LG μετά από μερικά μηνύματα που ανταλλάξαμε. Κράτησαν το τηλέφωνό μου για να με ενημερώσουν αν έχουν νέα...

Οι άνθρωποι εδώ δεν μπορούν να κάνουν τίποτε. Μόνο οι Κορεάτες προφανώς.

Στο γήπεδο την Κυριακή κάποιος μπροστά μου έγραφε με το παλιό Omniα και ενώ φαινόταν πως η κάμερά του είχε σπασίματα λόγω χαμηλού framerate η δική μου ήταν άθλια στα σκοτεινά σημεία.

Είναι κρίμα γιατί το hardware του κινητού έχει απίστευτες δυνατότητες αλλά το software είναι απαράδεκτό. Δεν μπορεί να φοράει τόσο καλο φακό και ο θόρυβος να είναι τόσο αυξημένος που να καθιστα την λήψη για πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να φτιάξω playlist από το pc.

Μέσα στο κινητό έχω περίπου 10.000 τραγούδια χύμα και βέβαια δεν είναι δυνατόν να πηγαίνω πάνω κάτω σε μια τόσο μεγάλη λίστα για να φτιάξω λίστες αναπαραγωγής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω κανενα ωραιο παιχνιδακι για το κινητο αλλα δεν βρισκω τιποτα καλο οσα μου αρεσουν δεν τα παιζει προφανως γιατι δεν ειναι για αυτο.ξερει κανεις κανενα site να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να φτιάξω playlist από το pc.

Μέσα στο κινητό έχω περίπου 10.000 τραγούδια χύμα και βέβαια δεν είναι δυνατόν να πηγαίνω πάνω κάτω σε μια τόσο μεγάλη λίστα για να φτιάξω λίστες αναπαραγωγής.

 

:confused:

 

Γιατί βρε φίλε? Αφού φλάσαρες μου φαίνεται. Δεν έβαλες την 10p? Αυτή έχει κανονικά play lists. Και μιλάει με τον wmp11

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:confused:

 

Γιατί βρε φίλε? Αφού φλάσαρες μου φαίνεται. Δεν έβαλες την 10p? Αυτή έχει κανονικά play lists. Και μιλάει με τον wmp11

 

Μισό. Δεν φλάσαρα. Έκανα κανονική αναβάθμιση από την LG. Η συσκευή μου είναι cosmote. Έβαλα την 10e.

 

Έχω μια χαρά Playlist. Και έκανα και συγχρονισμό με τον media player. Συγκεκριμένα, έκανα το εξής: Στη βιβλιοθήκη του media player στο pc έχω φτιάξει 10 Playlist. Επέλεξα λοιπόν αυτές τις 10 και τις έβαλα στη λίστα συγχρονισμού.

Ο συγχρονισμός έγινε μια χαρά (πήρε 2 ώρες περίπου, αλλά λογικό, ήταν πολλά κομμάτια).

Από τον explorer των windows (ή από το μενού "αρχεία μου" του κινητού) φαίνονται και τα τραγούδια και τα αρχεία των playlist που πέρασα από το pc (είναι αρχεία τύπου .pla νομίζω).

 

Όταν όμως ανοίγω το μενού μουσική, εκεί υπάρχουν μεν τα 15.000 τραγούδια αλλά δεν υπάρχουν οι λίστες αναπαραγωγής.

Όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να ανεβοκατέβω 10 φορές τη λίστα των 15.000 τραγουδιών από το κινητό για να φτιάξω 10 λίστες αναπαραγωγής από το κινητό.

Πρέπει να γίνει μέσω pc. Aλλά πώς????

 

Θέλω βοήθεια σε αυτό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ φίλοι...Έχω περίπου κανά 6μηνο το ΚΜ900!Πριν λίγο καιρο άρχισε να κάνει επανακινήσεις μόνο του στα καλά καθούμενα...Κ αποφάσισα να το κανω αναβάθμιση.Και αφου έκανα αναβάθμιση αυτο συνεχίζει να κανει το ίδιο πράγμα.Και εκτός αυτού τώρα δεν λειτουργεί και το Media player.Μπορεί να βοηθήσει κανείς;:blink:

Να το πάω στην αντιπρωσοπεία η ξέρει κανείς τι μπορώ να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...