Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά από φωτογραφική τι λέει το κινητό?Τραβάει καλές?

Μέτριες-καλές σε φως ημέρας, κακές το βράδυ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;το αυτό το κινητό έχει αυτόνομο ή υποβοηθούμενο GPS;

 

αυτονομο εχει

Link to comment
Share on other sites

Έχει και αυτόνομο και υποβοηθούμενο. :p;)

 

απλά είναι πολύ αργό στο να βρει τη θέση σου...τουλάχιστον εγω με την V10b δε χερω ποση ωρα πρεπει να περιμενω.....

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι της υπομονης...ειδικα την πρωτη φορα θελει ανοιχτο χωρο για την ανεση του..!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χθές το πήγα μια βόλτα μέχρι το Carrefur στην θεσσαλονίκη... καλά τα πήγε αν και τις οδούς τις έχει με ότι νάνε ορθογραφία :P
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι...υπάρχει κανενα java prog που να μπορώ να απενεργοποιώ το κινητό καποια στιγμή της ημέρας ?autoshutdown? Too much ε?

Επίσης ξέρει κανείς πότε βγαίνει αυτο το update που περιμένουμε πως και πως για να φτιάξουν λίγο τα πράγματα? ΤΥ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να συνδεθω με το wi-fi αλλα ενω ειναι ο σωστος κωδικος οταν εχω "ρυθμιση IP/DNS : ΑΥΤΟΜΑΤΟ δεν μ΄άφηνει. Αμα βαλω ΣΤΑΤΙΚΟ και μια οτι να ναι διευθυνση IP συνδεεται αλλα οταν παει να φορτωσει τη σελιδα μου βγαζει μυνημα "ο αιτουμενος υπολογιστης δεν βρεθηκε"

ποιο ακριβως ειναι το προβλημα..?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα ακριβώς υπάρχει με το συγκεκριμένο μοντέλο?

 

Τι εννοείς?

Βασικά, αν εξαιρέσω την μπαταρία, η οποία έχει μέτρια απόδοση, όλα τα άλλα μια χαρά είναι.

 

Το λογισμικό βεβαια είναι πολύ καινούριο και αναβαθμίσεις βγαίνουν συχνά, αλλά μερικές φορές η προηγούμενη έκδοση είναι καλύτερη από την καινούρια.

 

Γενικά όμως, μπορώ να πώ ότι το τηλέφωνο λειτουργεί πλέον καλά και σταθερά.

Προσωπικά θα το ήθελα λίγο πιο γρήγορο, αλλά μπορώ να ζήσω και έτσι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του γνώμη μου είναι ότι δεν εχει ολοκληρωθεί απο άποψη λογισμικού κατά τα άλλα το κινιτό διαθέτει τα πάντα για την εποχή του και για τη τιμή του.Είναι πολύ συμφέρουσα αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει αποφαση πλεον , θα το αγορασω κι εγω οπως εχω πει το μαυρο , απλα ψαχνομαι λιγο για την καλυτερη τιμη , η το δυνατον ατοκες και φυσικα παντα ελληνικο και οχι παραεισαγωγης οπως ηδη ειπα.

Για το μονο που μπορει να βαλω νερο στο κρασι μου που λενε , ειναι για τις ατοκες.

Για τ'αλλα δεν κανω πισω.

Γιατι θα το αγορασω σαν συσκευη , και φυσικα με το δικο του μενου κ.λ.π και οχι τιποτα voda η cosmo κ.λ.π.

Και αυτοι ειναι οι λογοι που ακομη δεν το κραταω στα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του γνώμη μου είναι ότι δεν εχει ολοκληρωθεί απο άποψη λογισμικού κατά τα άλλα το κινιτό διαθέτει τα πάντα για την εποχή του και για τη τιμή του.Είναι πολύ συμφέρουσα αγορά.

Το δικό μου ρε παιδιά, μια χαρά δουλεύει, σταθερότατα.

Εντάξει, μπορεί να κολλήσειμ ια φορά το μήνα, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό.

Είναι κοσμοτέ, με την 10b .

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως εχω και εγω απλα ενω ειναι μια χαρα το youtube δε δουλευει σε αυτη την εκδοση και το GPS αργει παρα πολυ.ενω θα μπορουσε να ειναι τελειο αφου εχει τις δυνατοτητες να το κανει.χαραμίζετε λογω λογισμικου....
Link to comment
Share on other sites

Για ίντερνετ είναι καλό?Τρέχει καλά?Συμφέρει να βάλω πρόγραμμα ιντερνετ?

Από που μπορούμε να το αγοράσουμε και να είμαστε βέβαιοι ότι δεν είναι παραεισαγωγή?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως εχω και εγω απλα ενω ειναι μια χαρα το youtube δε δουλευει σε αυτη την εκδοση και το GPS αργει παρα πολυ.ενω θα μπορουσε να ειναι τελειο αφου εχει τις δυνατοτητες να το κανει.χαραμίζετε λογω λογισμικου....

 

Λοιπόν, το youtube συγκεκριμένα, το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστες φορές.Θυμάμαι ότι έκανα σύνδεση μέσω wifi, αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν πριν ή μετά την αναβάθμιση.

Πάντως, κατά πάσα πιθανότητα ήταν μετά, και έχω youtube με wifi.

To gps που το έχω ανοίξει μερικές φορές, πράγματι δεν κατάφερε να λοκάρει τη θέση μου. Βεβαια, δεν το άφησα και πάααρα πολύ ώρα.

 

Κοιταξε, το αρένα είναι πραγματικά ένα καλό τηλέφωνο, ειδικά για τα δεδομένα της LG είναι τεράστιο άλμα. Λόγω όμως 2-3 πραγμάτων, δεν το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου (μέτρια αυτονομία, αποθήκευση μόνο μέχρι 300 εμαιλ και κάπως αργό μενού.) Το ανοίγω και το χρησιμοποιώ κυρίως μόνο το ΣΚ. Γι αυτό δεν το έχω σκαλίσει όσο θα ήθελα.

 

Για ίντερνετ είναι καλό?Τρέχει καλά?Συμφέρει να βάλω πρόγραμμα ιντερνετ?

Από που μπορούμε να το αγοράσουμε και να είμαστε βέβαιοι ότι δεν είναι παραεισαγωγή?

 

Να βάλεις πρόγραμμα για ιντερνετ, να ρυθμίσεις το κινητό να λαμβάνει αυτόματα τα μειλ σου και να εγκαταστήσεις τον opera Mini που είναι εξαιρετικός browser για πλοήγηση στο ιντερνετ:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες που έχω το αρενα και με αρκετό διάβασμα εδώ μέσα έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό, το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν έβαλα αυτό το bluetooth με ένα πάτημα μόνο κάνει κλήση σε αυτό που έχει κρατήσει τελευταίο στο ιστορικό ενώ στο νόκια που το είχα όταν πατιόταν μια φορά κατά λάθος απλά έβγαινε ένα μήνυμα στο κινητό ότι δεν υπάρχουν "αποθηκευμένες φράσεις" και τέλειωνε εκεί. ουσιαστικά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω άν είναι σε κάθε πατηματάκι να κάνει κλήσεις. προσπάθησα να βρώ κάποια άκρη αλλά δέν....κανείς καμιά ιδέα?

 

και κάτι ακόμα, περασα το wetravel το αποθήκευσα στην microSD κάρτα αλλά στην έκθεση εμφανίζει όλα τα εικονίδια του προγράμματος πράγμα που δεν θέλω μαζί με τις φώτος μου.μπορώ κάπως να το αλλάξω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα, περασα το wetravel το αποθήκευσα στην microSD κάρτα αλλά στην έκθεση εμφανίζει όλα τα εικονίδια του προγράμματος πράγμα που δεν θέλω μαζί με τις φώτος μου.μπορώ κάπως να το αλλάξω αυτό?

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό, αλλα με τους ήχους του προγράμματος. Αρα κάπως θα ρυθμίζεται για να μη μου δείχνει τις εικόνες.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εκεί που έγραφα μήνυμα τσουπ θυμήθηκε να κάνει ένα restart μόνο του:wacko: και το έχω μόλις 5 μέρες:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες που έχω το αρενα και με αρκετό διάβασμα εδώ μέσα έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό, το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν έβαλα αυτό το bluetooth με ένα πάτημα μόνο κάνει κλήση σε αυτό που έχει κρατήσει τελευταίο στο ιστορικό ενώ στο νόκια που το είχα όταν πατιόταν μια φορά κατά λάθος απλά έβγαινε ένα μήνυμα στο κινητό ότι δεν υπάρχουν "αποθηκευμένες φράσεις" και τέλειωνε εκεί. ουσιαστικά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω άν είναι σε κάθε πατηματάκι να κάνει κλήσεις. προσπάθησα να βρώ κάποια άκρη αλλά δέν....κανείς καμιά ιδέα?

 

 

 

Εγώ έχω το nokia BH-102 http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003720 (το πήρα από wind κατάστημα με 19 ευρώ) και μου παίρνει τηλέφωνο (πάντα με διπλό κλικ) τον τελευταίο αριθμό που είχα συνομιλήσει(είτε με πήρε είτε τον πήρα) ή είχα στείλει μήνυμα(πάλι είτε έστειλα είτε μου έστειλαν)... Λίγο κουλό (δεν ξέρω εάν όλα τα LG λειτουργούν έτσι γιατί είναι το πρώτο μου...) εάν φανταστείς ότι στο nokia 3120c που το χρησιμοποιούσα, μέχρι να που πήρα το αρένα, απλά με διπλό κλικ έπαιρνε τον τελευταίο αριθμό που είχα εγώ καλέσει...

Παρόλα τα παραπάνω, είναι αρκετά καλό BT... Και φθηνό (20 ευρώ νομίζω...)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες παιζει κανενα calculator που να εχει τα παντα ολα; λυση συστηματων κτλ; βρηκα το mobilemaths το οποιο ειναι καταπληκτικο αλλα ειναι trial η εκδοση και σχεδον τα παντα ειναι κλειδωμενα... ξερετε κανενα (free or κρακαρισμενο) calculator με αυτες τις δυνατοτητες; Επισης, βγηκε καμια καινουρια ελληνικη εκδοση που να παιζει και youtube μεσω wifi;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εδω και 2 μηνες ειμαι και εγω κατοχος ενος LG Arena και αν και στην αρχη ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος στη πορεια αλλαξανε τα πραγματα.Μετα το περας 20 ημερων οταν η μπαταρια ξεφορτιζοταν αρκετα η οθονη αρχισε να τρεμοπαιζει(ελαφρως αλλα ενοχλητικα) και να να εμφανιζεται το ιχνος του φοντου, που εχει το κινητο οταν κλειδωνει, στο αρχικο μενου(αγαπημενες επαφες, μουσικη, φωτο) και κυριως στο μοβ χρωμα (αγαπημενη μουσικη και φωτογραφιες).Το περιεργο ηταν οτι εννοω συνεβαινε αυτο το πραγμα στο αρχικο μενου οταν εμπαινα στο κυριως μενου τα πραγματα ηταν μια χαρα...Ερχομαι σε συννενοηση με το service θεσσαλονικης και στελνω το κινητο για επισκευη.Σε 3 μερες το κινητο επιστρεφει και μενω εκπληκτος με τη ταχυτητα με την οποια διεκπεραιωσαν τις απαραιτητες ενεργειες ωστοσο, με το που ανοιγω το κινητο διαπιστωνω οτι το κοκκινο κουμπι(τερματισμος κλησης) και ο κυβος στο κατω μερος του κινητου φωτιζονται τα μισα, η οθονη παλι τα ιδια.Ξανατηλεφωνω στο service και με τους (ξανα)επισημαινω τα προβλημα λεγοντας τους οτι οχι μονο δε μου το εφτιαξαν αλλα μου το χαλασαν κιολας.Το κινητο παραλαμβανεται και στελενεται παλι στο service θεσσαλονικης καθως ομως περναει μια εβδομαδα χωρις να δωσουν καποιο "σημειο ζωης" τηλεφωνω για να ρωτησω πως παει η επιδιορθωση και αν θα αργησει και αλλο.Ο υπαλληλος με ενημερωνει οτι το κινητο βρησκετε ακομη στο service και λογω του ιστορικου του ελεγχεται ωστε να μην ξαναεμφανισει καποιο προβλημα.Το κινητο τελικα το παραλαμβανω μετα απο 1 εβδομαδα (2 εβδομαδες συνολο) και βλεπω οτι πλεον η οθονη τρεμοπαιζει με φουλ μπαταρια, οτι φαινεται το ιχνος του φοντου, οτι η οθονη δε δουλευει καλα στο πανω μερος(αρκετη δυναμη παραπανω για να κατεβει η μπαρα συντομευσεων) και οτι μερικες φορες αλλου παταω και αλλου δεχεται το πατημα με αποτελεσμα να θελω να μπω στο κυριως μενου και να μου κατεβαινει η μπαρα συντρομευσεων, να θελω να γραψω καποιο γραμμα στο μηνυμα και να πατιεται το κουμπι της αποστολης να μη μπορω να ρολαρω καποια σειρα στο κυριως μενου κτλ.....Πλεον η υπομονη μου εχει εξαντληθει δε ξερω για ποιο λογο κρατιεμαι και δε τους περνω τηλεφωνο να τους κραξω, το κινητο μου αρεσει πολυ και πιστευω οτι αξιζει να προσπαθησω να βρω καποια ακρη.Θα περιμενω πολυ ευχαριστως τις συμβουλες σας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...