Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα πως? Τι προβλημα σου εμφανιζεται?

 

Το έχω δοκιμάσει και το πρόβλημα του από ότι κατάλαβα είναι στην ενεργοποίηση της ηχογράφησης γιατί πάντα βγάζει σφάλμα σχεδόν αμέσως μόλις πατήσεις να αναγνωρίσει και βγάζει το μύνημα: "sorry, record error. Try again?" και φυσικά αν πατήσεις ναι, κάνει πάλι το ίδιο..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέο LG Arena;; και μάλιστα smartphone;;; Περισσότερα εδώ.

 

Αν ισχύει η φήμη, και δεδομένου ότι hardware-ικά η νέα συσκευή δεν θα διαφέρει και πολύ, ίσως ανοίξει ο δρόμος για εγκατάσταση λειτουργικού (Android, WM) και στις δικές μας συσκευές!!!

Link to comment
Share on other sites

Νέο LG Arena;; και μάλιστα smartphone;;; Περισσότερα εδώ.

 

Αν ισχύει η φήμη, και δεδομένου ότι hardware-ικά η νέα συσκευή δεν θα διαφέρει και πολύ, ίσως ανοίξει ο δρόμος για εγκατάσταση λειτουργικού (Android, WM) και στις δικές μας συσκευές!!!

 

Ή ακόμα πιο εύκολα θα μπορείς να αγοράσεις την καινούρια συσκευή, δεδομένου ότι που και που αλλάζουμε και κανένα κινητό:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ MESSENGER ΓΙΑ ΤΟ ARENA...

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Υπάρχουν αρκετοί.

Κοίτα για το ebuddy. (βάλε το στο google).

 

Επίσης, υπάρχουν κάποιες εφαρμογές για το κινητό στο getjar.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ MESSENGER ΓΙΑ ΤΟ ARENA...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Kαλώς ήρθες , θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις.Για αυτό που ρωτάς, όπως σου απάντησαν, και εκτός από το ebuddy, μπορείς να δεις και τα nimbuzz και fring.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα προβλημα με το arena και συγκεκριμενα με το touchscreen του. μερικες φορες, οταν γραφω πχ κε παταω στο γραμμα Π αφτο παταει αλου, οπου θελει αφτο ι οταν κανω κλικ καπου αφτο κανει αλου, διλαδη αλου παταω εγω κε αλου αφτο. λεω να το κανω update απο το σπιτι με το lg update tool αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα. λετε να λυθει καταρχας αμα το κανω update σε καμια καλυτερη εκδοση? η λετε με ενα factory reset να λυθει το προβλημα? ειναι ποιο σοβαρο απο οτι ακουγετε καθος πρεπει να το κανω επανεκινιση για να λυθει το προβλημα και καποιες φορες δεν λυνετε ακομη και μετα απο επανεκινιση...
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

αν και δν ειμαι ειδημων απο τα κινητα πιστευω οτι το προβλημα σ θα λυθει μονο αν πας στο σερβις και σου κανουν καλιμπραρισμα οθονης...δλδ να ανταποκρινεται η οθονη σε αυτο π κανεις εσυ touch καλυτερα...το καλυπτει η εγγυηση??αν το πας για σερβις σε μια μερα θα το εχεις πισς το κινητο..:D
Link to comment
Share on other sites

μα δεν το κανει παντα αυτο.. μονο μερικες φορες... οσο για την εγυηση αστο... ξεχνα την εγγυηση... :wacko:
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

H LG Ελλάδος με ενημέρωσε πως προώθησαν το αίτημα μου για μια αναβάθμιση της ποιότητας της κάμερας. Είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

μήπως θα μπορούσε να μου απαντήσει ο jimdem για το πρόβλημα που παρουσιάστηκε κατά την εγκατάσταση του wetravel?Φτάνοντας στο σημείο που αναφέρει (search for roots) βγάζει την ένδειξη no roots και σταματά.... καμιά ιδέα? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

μήπως θα μπορούσε να μου απαντήσει ο jimdem για το πρόβλημα που παρουσιάστηκε κατά την εγκατάσταση του wetravel?Φτάνοντας στο σημείο που αναφέρει (search for roots) βγάζει την ένδειξη no roots και σταματά.... καμιά ιδέα? ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δώσε το root χειροκίνητα menu –settings advanced – files βρίσκεις τον φάκελο του we travel -επιλογή – set we travel root

Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε εσας δουλευει η φωνη γτ εμενα στο αρενα δεν μου διαβαζει το αρχεια ηχου επειδη τα βαζω στα others και δεν τα διαβαζει ενω αμα τα βαλω στους ηχους τα βλεπει κανονικα μηπως ξερετε τι φταιει ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Kαλώς ήρθες , θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις.Για αυτό που ρωτάς, όπως σου απάντησαν, και εκτός από το ebuddy, μπορείς να δεις και τα nimbuzz και fring.

 

Εχεις δικιο φιλε μου... Μου κακοφαινεται και εμενα τωρα που το ξαναωλεπω...http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon1.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα προβλημα με το arena και συγκεκριμενα με το touchscreen του. μερικες φορες, οταν γραφω πχ κε παταω στο γραμμα Π αφτο παταει αλου, οπου θελει αφτο ι οταν κανω κλικ καπου αφτο κανει αλου, διλαδη αλου παταω εγω κε αλου αφτο. λεω να το κανω update απο το σπιτι με το lg update tool αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα. λετε να λυθει καταρχας αμα το κανω update σε καμια καλυτερη εκδοση? η λετε με ενα factory reset να λυθει το προβλημα? ειναι ποιο σοβαρο απο οτι ακουγετε καθος πρεπει να το κανω επανεκινιση για να λυθει το προβλημα και καποιες φορες δεν λυνετε ακομη και μετα απο επανεκινιση...

 

Αυτό το παθαίνεις όταν γράφεις οριζόντια ή κάθετα? Ή και τα δυο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9

Θα ηθελα να σας κανω αλη μια ερωτηση...

Παρατηρησα οτι σαν συσκευη αργη παρα πολυ στην μεταβαση απο μια εφαρμογη σε μια μια αλλη...

Οπως για παραδειγμα αργει παρα πολυ να μου ανοιξει ενα εισερχομενο μυνημα...

Επισης αργει εξαιρετικα να μου φορτωσει μια σελιδα μεσω wifi, κ ασ ειναι συνδεδεμενο σε router 800/mpps

Ειναι φυσιολογικο αυτο...?

 

ευχαριστω

 

επισης κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι πηγαινοντας στην σελιδα http://www.msn.com για ν μπω msn οπωσ εκανα παλια με το 5800, με το που συμπληρωσω τα στοιχεια μου και πατησω log in το κινητο κανει απο μονο του restart...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παθαίνεις όταν γράφεις οριζόντια ή κάθετα? Ή και τα δυο?

 

Και τα δύο... Μήπως ξέρεις γιατί το κάνει αυτό? (και πως διορθόνεται?)

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε το root χειροκίνητα menu –settings advanced – files βρίσκεις τον φάκελο του we travel -επιλογή – set we travel root

Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα

 

σε ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια,το έκανα αλλά τώρα δεν βρίσκει δορυφόρο,είναι κολλημένο στο 64km

Link to comment
Share on other sites

χλωμο, & μεχρι να βγει (μεσα 2010),

οσοι devs (και αν) ειχαν arena θα το χουν στειλει...

 

Τι ειναι χλωμο ?

Κανε και μια παραθεση να καταλαβαινουμε τι λες

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια,το έκανα αλλά τώρα δεν βρίσκει δορυφόρο,είναι κολλημένο στο 64km

 

Menu – settings – gps δώσε επιλογή internal και βγες σε ανοιχτό χώρο

Στο κρυφό μενού 1809#*900# στο others – agps test – set position μπορείς να δεις πόση ώρα κάνει να λοκάρει

Για ποιό αναλυτικά καλά είναι να κατεβάσεις τον οδηγό του jimdem θα σου λυθούν πολλές απορίες

Link to comment
Share on other sites

Τα βελάκια των java εφαρμογών γίνετε να φύγουν από το we travel και αν ναι πως ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι χλωμο ?

Κανε και μια παραθεση να καταλαβαινουμε τι λες

Αναφέρεται στο Arena max που όπως φημολογείται θα είναι ο αντικαταστάτης του Αρένα.Πέρασε την πιστοποίηση του WIFI , και οι ίδιες φήμες μιλάνε για καλύτερη κάμερα (μπορεί και 12mp) , για 5 ίντσες οθόνη και άλλα.Όμως για την ώρα είναι φήμες.Πάντως το κινητό κατά πάσα πιθανότητα θα βγει στην αγορά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο... Μήπως ξέρεις γιατί το κάνει αυτό? (και πως διορθόνεται?)

Δεν ξερω φιλε μου. Παρε το σερβις για να εισαι σιγουρος.

 

Εχω και εγω μια ερωτηση. Η επιλογη για γεωγραφικο προσδιορισμο που εχει στην καμερα πως λειτουργει και που φαινονται οι πληροφοριες αυτες ρε παιδια???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...