Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα εβγαλα to usb εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα και το συνδεσα παλι με το pc ανοιξα το κινητο ξανα και τιποτα ....δοκιμασα και να το ανοιξω χωρις να βαλω τη μπαταρια αλλα παλι δε συνεχισε.Δε ξερω τι να πω.:wacko:

 

οταν πατας το retry τι σου λεει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτα από όλα να επισημάνω ότι η διαδικασία του φλασαρίσματος γίνεται σε λειτουργικό Windows XP και μόνο εκεί έχει δοκιμαστεί από εμένα. ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!

 

Ξεκινάμε λοιπόν...

 

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΡΧΕΙΑ

1)Pc suite (περιλαμβάνεται στο cd)

2)Flash usb http://uk.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf (KM900 open europe)

3)LG utils http://www.assembla.com/spaces/ks360/documents/aEZLwobzar3RzFeJe5afGb/download?filename=LG-Utils.zip

4)B2C app http://csmg.lgmobile.com:9002/client/app/B2CAppSetup.exe

5)Firmware: Open Europe V10A_02 http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/KM900/ANEUSV/V10a_02/V10A_02.cab

German V10M_02 http://74.125.43.132/translate_c?hl=en&sl=de&tl=en&u=http://rapidshare.de/files/47273265/V10M_02.cab.html&prev=hp&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhh1Lg4yh4ns1ndV3HkEdsWutDlicQ

 

Αφού κατεβάσετε τα παραπάνω αρχεία συνεχίζετε με τα βήματα που ακολουθούν...

Πρώτα απ'όλα συνδέετε το κινητό σε λειτουργία pc suite

1)Κάνετε εγκατάσταση τα αρχεία από το flash usb (και εκείνα στο φάκελο flash usb καθώς και το exe lg usb modem driver)

2)Ανοίγετε το B2C App

3)Αποσυμπιέζετε τα αρχεία από το LG utils και τα τοποθετείτε μέσα στο σκληρό δλδ: my computer-> C: drive -> LG utils θα είναι το path (ή αλλιώς φτιάξτε φάκελο LG utils στο c και κάντε βάλτε τα αρχεία κατευθείαν εκεί)

3) Το αρχείο του firmware δε το αποσυμπιέζετε αλλά το αφήνετε ως έχει σε μορφή .cab και το βάζετε όπως και τον παραπάνω φάκελο στο C: δλδ C:\V10M_02 (να τονίσω ότι και τα 2 υποστηρίζουν ελληνικά και έχουν fm transmitter) OXI ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ ΑΠΛΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ-ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ..!!!

4)Ανοίγετε το LG utils και συγκεκριμένα το KM500 EN

5) Εμφανίζεται ένα παράθυρο τύπου dos.. την πρώτη φορά πληκτρολογείτε I

6)Αμέσως μετά πληκτρολογείτε KM900

7)Μετά C:\V10M_02.cab

8)Μετά V10M_02

9)Εμφανίζεται ένα νέο παράθυρο...εκεί επιλέγετε Different Country και Greek

10)Αυτό ήταν όλο...η διαδικασία ξεκίνησε και σε 10-15 λεπτά το LG ARENA θα έχει αναβαθμιστεί στην έκδοση που επιλέξατε...

 

Χρήσιμες σημειώσεις...

αν για κάποιο λόγο σταματήσει η διαδικασία και σας βγάλει σφάλμα αποσυνδέετε το κινητό βγάζετε μπαταρία και μετά ΑΦΟΥ ανοίξετε και συνδέσετε πάλι σε ps suite πατάτε retry

 

σε περίπτωση που το φλασάρισμα πάει καλά όμως στο τέλος βγάλει σφάλμα κάπου στο 99-100% καλό είναι να κάνετε factory reset( 1809#*900# και μετα στην επιλογη factory reset) και μετά πάλι φλασάρισμα από την αρχή

 

τα ευχαριστήρια στο my lg arena για όλες τις πληροφορίες και την υποστήριξη κάποιων παιδίων από εκεί...

 

για οτιδήποτε απορία έχετε μη διστάσετε να με ρωτήσετε

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυθηκε!!!!

πλεον εχω unbranted συσκευή με FM transmiter:!::!:

 

ο υπολογιστης δεν ειχε εγκαταστισει κατι με ενα flash που εγκαθησταται μονο αν το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιημενο

την δευετερη φορα που μου εκανε reset phone ο υπολογιστης μου το διαβασε κλειστο και το εγκατεστησε...

μετα οπως ηταν κλειστο το κινητο...(ζητουσε πιν) εκανε κανονικα το update του λογισμικου του κινητου....2-3 φορες πηγε στο 100%

στο τελος παλι καπως κολησε και μου ζητησε να ξανασυνδεσω το κινητο...

με αποτελεσμα να ξαναφλασαρω το κινητο....(χαλαλι αφου πετυχε)

 

επιτελους FM transmiter....

δεν καταφερα να βρω σταθμο να ακουσω ακομα...αλλα ενα ενα τα βηματα!!!

επισης το κινητο δεν εσβησε τιποτα...ουτε καν αλλαξε το προφιλ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...!!!!! προτεινεται παντως ενα factory reset ετσι για να στρωσει μετα την αναβαθμιση...αλλα αμα δε θες κ εχει πολλα μεσα αστο..
Link to comment
Share on other sites

οταν πατας το retry τι σου λεει?

 

τιποτα μου βγαζει ενα error code 2 και μου λεει δεν ειναι καλη η συνδεση του pc με το κινητο και η μου λεει να ξαναδοκιμασω με αποσυνδεση μπαταρια κτλ η τερματισμος.:cry: ε ξαναλεω μηπως φταιει που προσπαθω με ενα netbook που εχω με xp?Mου φαινετε θα αναγκαστω να βαλω σε ενα laptop xp :(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τιποτα μου βγαζει ενα error code 2 και μου λεει δεν ειναι καλη η συνδεση του pc με το κινητο και η μου λεει να ξαναδοκιμασω με αποσυνδεση μπαταρια κτλ η τερματισμος.:cry:

 

κ αφου κανεις αποσυνδεση μπαταρια κ παλι ανοιγμα pc suite κ μετα retry δε κανει τπτ??????/

κ σε μενα ειχε βγαλει το ιδιο ακριβως σφαλμα κ το ελυσα οπως σου λεω

Link to comment
Share on other sites

κ αφου κανεις αποσυνδεση μπαταρια κ παλι ανοιγμα pc suite κ μετα retry δε κανει τπτ??????/

κ σε μενα ειχε βγαλει το ιδιο ακριβως σφαλμα κ το ελυσα οπως σου λεω

 

Tιποτα ........θα ξαναδοκιμασω παλι αυριο :(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα αποτυχε..???????
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

τιποτα μου βγαζει ενα error code 2 και μου λεει δεν ειναι καλη η συνδεση του pc με το κινητο και η μου λεει να ξαναδοκιμασω με αποσυνδεση μπαταρια κτλ η τερματισμος.:cry: ε ξαναλεω μηπως φταιει που προσπαθω με ενα netbook που εχω με xp?Mου φαινετε θα αναγκαστω να βαλω σε ενα laptop xp :(

 

Και εγω σε netbook δουλευω δεν εχει σχεση....ολα εκει τα εχω κανει..!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην ιδια εκδοση αλλα το εχω φλασαρει...δε μου εκανε το προβλημα που λες...

τις επαφες τις περασες με το backup? εκανες soft reset κ να τις ξαναπερασεις απο backup?

 

Τις επαφες ουτως η αλλως τις εχω παντα back up στο Outlook...απο εκει τις περναω παντα...

Soft reset τι εννοεις να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα? ναι το εκανα... Factory reset δεν εκανα γιατι θα μου χαθουν ολα και βαριεμαι να μπαινω παλι στην ιδια διαδικασια να περναω ολα μου τα αρχεια κτλ κτλ...

Παντως το προβλημα το εφτιαξα περνωντας στις επαφες μου τη προθεση +30 μπροστα...για δοκιμασε εσενα να σε παρει καποιος που τον εχεις στις επαφες σου χωρις το +30...δουλευει σωστα?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το w910 ομολογω οτι ηταν περισσοτερο mp3 player παρα κινητο...(οχι οτι ειχα προβλημα)..το αρενα ειναι ΠΟΛΥ ΣΙΓΑΝΟ..!! μπροστα του..:(

αν μπορουσες να κανεις συγκριση θα το διαπιστωνες...

εχω βαλει το "δυνατο" προφιλ και τρομαζω να ακουσω τις εισερχομενες...

οταν κτυπαει το ericson της γυναικας μου..(της το εδωσα):D...χαλαει ο κοσμος....(και μου την λεει κι απο πανω...):X

 

Με τα ΙΔΙΑ mp3 και στα δύο κινητά παίζει πολύ πιο δυνατά το w910? Δεν ξέρω, ίσως, δεν το έχω δοκιμάσει το 910. Πάντως το Arena για να ακούς μουσική από ακουστικά, όπως είπα, είναι ΘΑΝΑΤΟΣ! :D

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω ο μόνος λόγος να φλασάρετε το κινητό είναι για να βγει το vl; Καμμία άλλη αλλαγή ή βελτίωση; Σε Update καμμία βελτίωση; (divx-youtube-camera) τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω ο μόνος λόγος να φλασάρετε το κινητό είναι για να βγει το vl; Καμμία άλλη αλλαγή ή βελτίωση; Σε Update καμμία βελτίωση; (divx-youtube-camera) τίποτα;

 

2-3 σελιδες πιο πισω εχει αναφερει ενα παιδι τις διαφορες που εχει το νεο update...

Το μενου ειναι λιγο πιο γρηγορο...το βασικο στη μουσικη μπορεις και απο την μπαρα να τρεξεις ενα τραγουδι μπροστα πισω...

Αλλα τα βασικα δεν εφτιαξαν...youtube video...και avi...

 

Παντως για την μουσικη που αναφερετε ειμαι σιγουρος πως μεσα απο το κρυφο μενου θα μπορεις να δυναμωσεις το ηχειο οταν σε καλουν κτλ κτλ...

Γινεται και στο renoir...απλα θελει λιγο ψαξιμο...

Βεβαια απο ακουστικα ή οταν μας καλουν το κινητο τα σπαει...Παιζει δυνατα καθαρα και dolby...:lol:

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΜΟΣ

εκει που ρυθμιζα το κινητο μετα το factory reset

εσβυσε...και τωρα δεν εμφανιζει καθολου γραμματα...

πουθενα...μονο οθονες HELP

το εκλεισα το ανοιξα του εκανα ξανα reset...το βρηκα ψαχνοντας αλλα τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΜΟΣ

εκει που ρυθμιζα το κινητο μετα το factory reset

εσβυσε...και τωρα δεν εμφανιζει καθολου γραμματα...

πουθενα...μονο οθονες HELP

το εκλεισα το ανοιξα του εκανα ξανα reset...το βρηκα ψαχνοντας αλλα τιποτα!!!

 

αμα κ παλι δε γινεται τπτ ξαναφλασαρε το...μπορει να εβγαλε καποιο σφαλμα...

τι εννοεις ΚΑΘΟΛΟΥ γραμματα? στα μενου? στα μηνυματα??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στο μενυ

δεν βλεπει το ps suite??

δηλαδη οταν βαζω το καλοδιο εμφανιζει μονο μια επιλογη η οποια βεβαια δεν μπορω να διαβασω ποια ειναι...αφου δεν βγαζει γραμματα

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου, χθές εγκατέστησα την V10M_02. Έχει όλα τα προτερήματα της V10b + πομπό fm. Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα, είναι οτι δεν μπορώ να ταξινομήσω αλφαβητικά τις επαφές που έχω με ελληνικούς χαρακτήρες (όλες!), δηλαδή, ναί μεν εμφανίζονται σε αλφαβητική σειρά αλλά δεν ταξινομούνται σε ομάδες (πχ Α, Β κλπ) είναι δηλαδή χύμα. Αλλά δεν με πολυπειράζει καθώς έχει πολλές βελτιώσεις. Άς ελπίσουμε οτι σε μιά νέα έκδοση, θα ενσωματώσει και μερικές λειτουργίες του viewty smart (smile shutter κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου, χθές εγκατέστησα την V10M_02. Έχει όλα τα προτερήματα της V10b + πομπό fm. Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα, είναι οτι δεν μπορώ να ταξινομήσω αλφαβητικά τις επαφές που έχω με ελληνικούς χαρακτήρες (όλες!), δηλαδή, ναί μεν εμφανίζονται σε αλφαβητική σειρά αλλά δεν ταξινομούνται σε ομάδες (πχ Α, Β κλπ) είναι δηλαδή χύμα. Αλλά δεν με πολυπειράζει καθώς έχει πολλές βελτιώσεις. Άς ελπίσουμε οτι σε μιά νέα έκδοση, θα ενσωματώσει και μερικές λειτουργίες του viewty smart (smile shutter κλπ)

 

όταν λες προτερήματα; μπορείς να αναφέρεις κάποια; Γιατί τόσες σελίδες σχετικά με την αναβάθμιση λογισμικού ασχολούμαστε με το αν θα έχει fm transmitter ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...