Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moi aussi παρομοιως!...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα έχεις Ελληνικό product code στην βγάζει (και δεν είναι vodafone-δεν ξέρω αν υπάρχει voda live)

 

κοσμοτε ειναι απ τον γερμανο το πηρα

Link to comment
Share on other sites

κοσμοτε ειναι απ τον γερμανο το πηρα

 

Το Ελληνικό product code είναι 0568436.

 

παιδια εκανα την αναβαθμιση που μου βρηκε,10.10 και απο τοτε όλο κατι κώλυμαtakia μου κανει,τι κανουμε σε αυτη τη περίπτωσή?το κινητο δεν εχει wifi ok,οταν το συνδεουμε με τον υπολογιστη με καλωδιο ομως,δε θα

επρεπε να παιρνει απο εκει ιντερνετ?

 

Δοκίμασε να ξανακάνεις την αναβάθμηση, αν δεν αλλάξει τίποτα κάνεις υπομονή μέχρι την επόμενη.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα,περασα παλι την αναβαθμιση και εστρωσε,επειδη διαβαζουν κ παιδια που θελουν να το αγορασουν,να πω και ω τις εμπειριες μου,ειναι βολικοτατο-στιβαρο κομψο!η μπαταρια ομως κραταει 3-5 μερες με νορμαλ χρηση,1 ωρα ομηλια την ημερα καμια δεκαρια μηνυματα και κανα δεκαλεπτο ραδιο
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω οτι κινητό για τα λεφτά του είναι φανταστικό! 'Εχω την εξής απορία: σε προηγούμενο Nokia που είχα όταν πήγαινες στο αρχείο κλήσεων και έβλεπες μια κλήση που σου έγινε, μπορούσες απο τις επιλογές να δείς την διάρκεια της κλήσης και αν το ίδιο νούμερο σε είχε καλέσει την ίδια ή την προηγούμενη μέρα, πατώντας τον κεντρικό κέρσορα κάτω, σου έδειχνε και τις προηγούμενες κλήσεις με μέρα και ώρα. Σε αυτό δείχνει μόνο την διάρκεια για την μια κλήση. Δεν την έχει αυτή την δυνατότητα ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικρό πρόβλημα(δεν με απασχολεί ιδιαίτερα). Οταν βάζω σε μια επαφή γενέθλια την αποθηκεύει κανονικά και βάζει και υπενθύμιση στο ημερολόγιο.Αμα κλείσω το κινητό και το ξανανοίξω δεν υπάρχουν τίποτα απο τα δύο.Αν βάλω άλλο στοιχείο επαφής (σημείωση,οδό,εικόνα,ήχο) τα κρατάει. Το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό;

Ξαναπέρασα τις επαφές αλλά τίποτα, ξαναπέρασα την τελευταί έκδοση firmware τίποτα.

 

Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος; Για να ξέρω άμα το κάνει μόνο το δικό μου.

 

Και στο δικό μου έτσι γίνεται. Και όχι μόνο στο 6303 αλλά και στο 6700.

 

Ξαναπέρασα την αναβάθμηση και έστρωσε, δεν θα του άρεσε όπως την πέρασε την προηγούμενη φορά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω οτι κινητό για τα λεφτά του είναι φανταστικό! 'Εχω την εξής απορία: σε προηγούμενο Nokia που είχα όταν πήγαινες στο αρχείο κλήσεων και έβλεπες μια κλήση που σου έγινε, μπορούσες απο τις επιλογές να δείς την διάρκεια της κλήσης και αν το ίδιο νούμερο σε είχε καλέσει την ίδια ή την προηγούμενη μέρα, πατώντας τον κεντρικό κέρσορα κάτω, σου έδειχνε και τις προηγούμενες κλήσεις με μέρα και ώρα. Σε αυτό δείχνει μόνο την διάρκεια για την μια κλήση. Δεν την έχει αυτή την δυνατότητα ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Eιναι στο εξαντλείται πάνω από 10 ώρες.

Τελικά κρατάει κανα 12-15 ώρες στο εξαντλείται.

Επιτέλους έκλεισε μόνοπ του μια φορά.

31 Ιαν. 3μμ από 20 ιαν. 10 μμ έχουμε: 11 μερες μειον 5 ωρες, οπότε 10+ μερες.

Να σημειωθεί ότι υπήρξε ομιλία κανα 15λεπτο.

τέλος μετρήσεων, πολύ καλά.

Tέλος φόρτισης 31.1.10 5 μμ

Tέλος φόρτισης 11.2.10 5 μμ Ακριβως 11 μερες

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλα μιλαμε η μπαταρια του τα σπαει!!!!!:Dκαι οχι μονο...!!!!!δεν υπαρχει αλλο καλυτερο...και σε αυτην την τιμη...!!!!ειναι σουπερ..!!!:Dτο καλυτερο...!!!!δεν παιζεται...!!!!:Dαπλα υπεροχο...!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο το Σεμτεμβρη για τη δουλεια μου βγαζει 2 μερες χαλαρα με 16 ωρες bleutooth και πολυ μπλα-μπλα . se αλλα δεν μου τελειwνε η πρωτη μερα και τα φορτηζα , ειναι ενα καλλο και σταθερο κιν. που αξηζι τα ευρω του με το παραπανο .
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα ανακοινώσω το νέο ρεκόρ.

Με ακρίβεια, είναι ακόμα στο κόκκινο,

περιμένω να κλείσει μόνο του.

 

Να σημειώσω ότι είχα μόνο δυο μηνύματα

και δυο τρεις κλήσεις του λεπτού.

Καμμιά φωτό, περιήγηση.

 

Οπότε ας υποθέσουμε μηδενική χρήση,

την Τρίτη 23.2 5μμ κλείσαμε 12 μέρες και είμαστε στην 13η μέρα.

 

Αν αντέξει ως τις 5 μμ Τετάρτη 24.2 ακριβώς 13 μέρες!...

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα ανακοινώσω το νέο ρεκόρ.

Με ακρίβεια, είναι ακόμα στο κόκκινο,

περιμένω να κλείσει μόνο του.

 

Να σημειώσω ότι είχα μόνο δυο μηνύματα

και δυο τρεις κλήσεις του λεπτού.

Καμμιά φωτό, περιήγηση.

 

Οπότε ας υποθέσουμε μηδενική χρήση,

την Τρίτη 23.2 5μμ κλείσαμε 12 μέρες και είμαστε στην 13η μέρα.

 

Αν αντέξει ως τις 5 μμ Τετάρτη 24.2 ακριβώς 13 μέρες!...

 

χμ..τεστ αντοχης κανεις??:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι! :)

 

Έκλεισε στις 4 μμ, Τέλος φόρτισης Τετάρτη 24.2 5μμ, ακριβώς 13 μέρες!...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα στον κατάλογο με το τελευταίο update :(

 

Τι ήθελα και το έκανα;

 

Δεν μπορώ να αναζητήσω ονόματα παραμόνο με το πρώτο γράμμα. Αν προσπαθήσω να αναζητήσω με δεύτερο γράμμα δε βρίσκει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου μετά την αναβάθμιση δεν έχει θέμα με τον κατάλογο...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά μια τιμουλα

2.Σκέφτομαι να το πάρω το αλλά έχει υπερβολικά υψηλό sar

Εχω 3510 i

Ευχάριστο

 

Sar νομιζω εχει γυρω στα 1.15 W/kg. Ενταξει δεν το λες και ψηστηρι, υπαρχουν και χειροτερα :X

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει ενας συναδελφος στη δουλεια μου και του τραβαει βιντεο μονο 10 sec. και εχει την καρτα μνημης που του δινει 1giga πρεπει να παρει μεγαλυτερη καρτα μνημης η να κανει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει ενας συναδελφος στη δουλεια μου και του τραβαει βιντεο μονο 10 sec. και εχει την καρτα μνημης που του δινει 1giga πρεπει να παρει μεγαλυτερη καρτα μνημης η να κανει καποια ρυθμιση?

 

Mηπως εχει ρυθμισει να τραβαει βιντεο για αποστολη με mms??;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω αυτο θα τον ρωτησω. Το θεμα ειναι οτι θα μου το δωσουνε και εμενα και τωρα εχω το N73 που βγηκε πολυ καλο και τραβαγε αρκετα καλα. Η κριση χτυπησε και τα κινητα που μας δινουν.Αστειευομαι μου δινουν τζαμπα κινητο και παραπονιεμαι κιολας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1.Παιδιά μια τιμουλα

2.Σκέφτομαι να το πάρω το αλλά έχει υπερβολικά υψηλό sar

Εχω 3510 i

Ευχάριστο

ρε παιδια ελεος μ αυτο το sar πια δηλαδη..δε θα μας σκοτωσουν τα τσιγαρα,τα ποτα,τα καυσαερια,τα τροχαια,ο δολοφονος με το πριονι και θα μας σκοτωσει το sar του κινητου το οποιο ειναι μεσα στα επιτρεπομενα πλαισια(ασε που αυτη την τιμη την πιανει μονο υπο ορισμενες προυποθεσεις και οχι ολη την ωρα)

Σορρυ αλλα δεν μπορω να ακουω αλλους γραφικους και υπερβολικους μ αυτο το θεμα

Οσον αφορα το 6303,το κινητο απλα πεταει..το εχω απο τις 6 Μαρτιου,το χρησιμοποιω σαν δευτερο(μια ωρα ραδιο την ημερα,μιση ωρα κλησεις περιπου) και το εχω φορτισει μονο 2 φορες..απιστευτο εργαλειο

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, το Πλαίσιο φέρνει... γερμανικά μαύρα 6303 (έκδοση 1010), με φωτοτυπημένο ελληνικό εγχειρίδιο, γερμανική ταινία (!) στην κάρτα και κουπόνι €10 για αγορές από το γερμανικό μουσικό κατάστημα. Δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο, αλλά έχουν ελληνικά-αγγλικά-γαλλικά-γερμανικά στις γλώσσες.

 

Έχω ένα θέμα με Cosmote και MMS, αλλά το βάζω εδώ γιατί μου φαίνεται περισσότερο παραξενιάς του 6303. Δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις της Cosmote στο «κοντινότερο» μοντέλο (6300). Δείχνει pending για αρκετή ώρα και μετά network error, ανεξάρτητα από το μέγεθος της φωτογραφίας. Εκτός κι αν έχει πρόβλημα το δίκτυο, αλλά συμβαίνει εδώ και πολλές ώρες.

 

----

Τελικά, η Nokia έχει πάρει χαρακτηριστικά... Microsoft στο λογισμικό. Ήθελε απλά επανεκκίνηση, αν και δεν το ζήτησε.

Edited by csd
λύθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, το Πλαίσιο φέρνει... γερμανικά μαύρα 6303 (έκδοση 1010), με φωτοτυπημένο ελληνικό εγχειρίδιο, γερμανική ταινία (!) στην κάρτα και κουπόνι €10 για αγορές από το γερμανικό μουσικό κατάστημα. Δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο, αλλά έχουν ελληνικά-αγγλικά-γαλλικά-γερμανικά στις γλώσσες.

Ακριβως ετσι το πηρα και εγω,συν οτι εχει ενα σκετο λευκο αυτοκολλητο αντι για την κλασικη ταινια της alpha copy..τελος παντων,απ τη στιγμη που το κινητο δεν εχει προβλημα και εχει κανονικοτατα εγγυηση δε με χαλαει καθολου..ασε που το πηρα 119 ευρω,οταν voda και Γερμανος το χουν 150..;)

Link to comment
Share on other sites

να καταθέσω και εγώ τις εντυπώσεις μου.

1. Αθάνατη μπαταρία

2. Συγχρονισμός από Outlook άψογος και γρήγορος

3. Μνήμη τηλ. στα 20ΜΒ αντι για 64ΜΒ που λέει η σελίδα του πλαίσιου

4. value for money πολύ καλή.

5. Γερό, ατσάλινο πίσω κάλυμα

6. Ενα Sony Ericsson HBH-PV715 handsfree bleutooh δεν το έβρισκε ενώ έπαιζε σε άλλο Νοκια.

 

καλές εντυπώσεις γενικά

Link to comment
Share on other sites

Μολις του 'φορτωσα' μια 16αρα καρτα που ξεμεινε απ το προηγουμενο κινητο μου..οχι μονο τη διαβαζει κανονικοτατα,αλλα παιζει και τα mp4 βιντεακια που ειχα φορτωμενα σ αυτη!το λεω αυτο γιατι στο gsmarena.com δε γραφει πουθενα οτι παιζει mp4 και με εξεπληξε ευχαριστα σ αυτο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...