Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τα bluetooth πως τα παει?τωρα εχω ενα 6300 με ενα i-tech naro ,μπορω να πω οτι οταν μιλαω δε μπορει να καταλαβει κανεις τι λεω!υπαρχει τετοιο προβλημα στο 6303?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τα bluetooth πως τα παει?τωρα εχω ενα 6300 με ενα i-tech naro ,μπορω να πω οτι οταν μιλαω δε μπορει να καταλαβει κανεις τι λεω!υπαρχει τετοιο προβλημα στο 6303?

 

γεια σου συντοπίτη!! εγώ το δουλεύω με ενα nokia BH-102 και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα (νόκια κινητο με νόκια hf ίσως παίζει κ αυτό ένα μικρό ρόλο). από αυτονομία δε μπορώ να σου πω γιατί το δουλεύω ελάχιστα και περιστασιακά, αλλά προφανώς θα 2πλασιάζει χαλαρά την κατανάλωση, άρα υποδιπλασιάζει τη διάρκεια της μπαταρίας από φόρτιση σε φόρτιση.

_____________________________

 

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα: όταν γράψω μεγάλο μήνυμα κειμένου τότε το μετατρέπει αυτόματα σε mms, και όσο κ αν μειώσω τους χαρακτήρες μετά δεν επανέρχεται σε τύπο sms. Και είμαι αναγκασμένος να κάνω αντιγραφή το κείμενο κ επικόλληση σε νέο κενό sms για να το στείλω... είναι καμιά ρύθμιση που δεν βρίσκω? στο παλιό μου νόκια όταν έγραφα κάνα γιγάντιο sms κάποια στιγμή σταματούσε να δέχεται χαρακτήρες. αυτό θα ήθελα

Link to comment
Share on other sites

τρομερο κινητο σε πολυ καλη τιμη,εγω το βρηκα σε μαυρο 130 ευρω σφραγισμενο κ εχει πολλα κομματια.
Link to comment
Share on other sites

για το προβλημα που έχει καποιος για τα μηνυματα,πας μηνυματα-ρυθμισεις μηνυμ.-μηνυμ.κειμενου-και στην υποστηριξη χαρακτηρων βαζεις περιορισμενη.;)και γραφεις μεχρι 840 χαρακτηρες!!!
Link to comment
Share on other sites

για το προβλημα που έχει καποιος για τα μηνυματα,πας μηνυματα-ρυθμισεις μηνυμ.-μηνυμ.κειμενου-και στην υποστηριξη χαρακτηρων βαζεις περιορισμενη.;)και γραφεις μεχρι 840 χαρακτηρες!!!

 

το δοκίμασα αλλά δε σταματά να δέχεται χαρακτήρες , κ πάλι μετά από κάποιο σημειό γίνεται mms

Link to comment
Share on other sites

πανε μηνυματα-ρυθμισεις μην-μην.multimedia-και στην στην λειτουργια δημ.mms βαλε καθοδηγουμενη...ή(κανε και κατι άλλο,πανε δημιουργια μηνυματος-,πανε στο κειμενο και εκει που ειναι ο κερσορας πατα επιλογη και επελεξε αλλαγη σε sms)..πιστευω αυτο να ειναι και να σε βοηθησα...;)
Link to comment
Share on other sites

πανε μηνυματα-ρυθμισεις μην-μην.multimedia-και στην στην λειτουργια δημ.mms βαλε καθοδηγουμενη...ή(κανε και κατι άλλο,πανε δημιουργια μηνυματος-,πανε στο κειμενο και εκει που ειναι ο κερσορας πατα επιλογη και επελεξε αλλαγη σε sms)..πιστευω αυτο να ειναι και να σε βοηθησα...;)

 

όσον αφορά το 1ο είναι ήδη στο "καθοδηγούμενη"

όσον αφορά το 2ο είναι ήδη σε sms λειτουργία (γιατί εμένα μου λέει να πατήσω "αλλαγή σε mms")

Link to comment
Share on other sites

στο ραδιοφωνο,το rds πωs χρησιμοποιειτε?επισης μου αργει λιγο η εμφανιση του μηνυματος.γιατι λετε να συμβαινει αυτο?το εχει κανενας παθει αυτο?μηπως θα στρωσει στην πορεια?
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου εξηγησεις πως θα γινει ακριβώς η αντιγραφή,γιατι κατι δεν κανω σωστα...εκανα εγκατασταση το Nokia PC Suite, μετα εβαλα το usb καλωδιο του 6300 και εκανα εμφανιση όλων των επαφών μου...μετα βαζω και το usb καλωδιο στο 6303 και επιλεγω Nokia PC Suite(επιλογη στο κινητο μου)πως θα τις παρω τις επαφες για να τις αντιγραψω και να τις περασω στο 6303?τι δεν κανω σωστα?τελικα το βρηκα μονος μου....ο.κ εκανα αντιγραφη και επικολληση και εγινε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του forum.

 

Πριν από 20 ημέρες περίπου αγόρασα από το πλαίσιο το συγκεκριμένο τηλέφωνο, χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Χωρίς να γνωρίζω ότι πρόκειται για παραεισαγωγή, όπως διάβασα εδώ και καθώς δεν μπορούσα να λειτουργήσω την εφαρμογή με τους χάρτες, επιχείρησα να κάνω update το λογισμικό του. Φυσικά χάθηκαν τα ελληνικα...

 

Προσπαθώντας να λύσω το πρόβλημα ακολούθησα τη διαδικασία που προτείνει ο φίλος foxx εδώ.

 

Δεν ξέρω τι έκανα λάθος αλλά η διαδικασία κόλησε στη μέση και από τότε το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Υποθέτω ότι σβήστηκε το λογισμικό του τελείως. (Να σημειώσω ότι είμαι τελείως άσχετος από αυτά...).

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή να πάω κατευθείαν στο Πλαίσιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του forum.

 

Πριν από 20 ημέρες περίπου αγόρασα από το πλαίσιο το συγκεκριμένο τηλέφωνο, χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Χωρίς να γνωρίζω ότι πρόκειται για παραεισαγωγή, όπως διάβασα εδώ και καθώς δεν μπορούσα να λειτουργήσω την εφαρμογή με τους χάρτες, επιχείρησα να κάνω update το λογισμικό του. Φυσικά χάθηκαν τα ελληνικα...

 

Προσπαθώντας να λύσω το πρόβλημα ακολούθησα τη διαδικασία που προτείνει ο φίλος foxx εδώ.

 

Δεν ξέρω τι έκανα λάθος αλλά η διαδικασία κόλησε στη μέση και από τότε το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Υποθέτω ότι σβήστηκε το λογισμικό του τελείως. (Να σημειώσω ότι είμαι τελείως άσχετος από αυτά...).

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή να πάω κατευθείαν στο Πλαίσιο;;;

Πήγαινε στο πλαίσιο και άλλαξε το. Πες τους την ότι είναι και παραεισαγωγή...και πάρε ένα άλλο! Πρέπει κάποτε να σταματήσει αυτή η ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο πλαίσιο και άλλαξε το. Πες τους την ότι είναι και παραεισαγωγή...και πάρε ένα άλλο! Πρέπει κάποτε να σταματήσει αυτή η ιστορία...

δεν ειναι ετσι απλο

γιατι το να αλλαξεις product code πλεον χανεται η εγγυηση..οποτε επρεπε να παει κατευθειαν στο πλαισιο.χωρις να προσπαθησει να το αλλαξει..καλυτερα πες οτι κολησε στην αναβαθμιση κ μαλλον για νοκια σε βλεπω να στο ξεμπλοκαρουν

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καινούργια έκδοση (9.10) την έχει βάλει κάποιος για να μας πει αν είδε καμιά αλλαγή;

 

Α, βγηκε καινουργια εκδοση; Εγω παντως δν παρατηρησα κανενα bug με αυτη που εχω ηδη αλλα θα την βαλω την καινουργια μολις επιστρεψω Συρο. Παντως οντως οποιος την βαλει ας πει αν παρατηρησε τιποτα αλλαγες..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά από το τηλέφωνο.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το NOKIA MAPS αν και κατεβάζω τους χάρτες με το πρόγραμμα της nokia κανονικά. Θέλει πρόσβαση στο internet για trial άδεια λέει, και εγώ δεν έχω internet στο κινητό....

 

καμμιά λύση;;;;

 

Επίσης είχα την εντύπωση πως το nokia maps ήταν δωρεάν :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μου ερχεται μηνυμα και στην ώρα που εληφθη το μηνυμα ειναι μια ώρα μπροστα.:(τι φταει?μηπως χαλασα καμμια ρυθμιση?μηπως επειδη πηγα την ώρα μια ωρα πισω,εγινε τιποτα?ξερει,γνωριζει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά από το τηλέφωνο.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το NOKIA MAPS αν και κατεβάζω τους χάρτες με το πρόγραμμα της nokia κανονικά. Θέλει πρόσβαση στο internet για trial άδεια λέει, και εγώ δεν έχω internet στο κινητό....

 

καμμιά λύση;;;;

 

Επίσης είχα την εντύπωση πως το nokia maps ήταν δωρεάν :( :( :( :(

μια χαρα παιζει κ χωρις ιντερνετ βαλε τους χαρτες μεσα κ κανε αναζητηση πχ της αθηνας κ θα στο εμφανισει μετα παιζουν ολα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

μου ερχεται μηνυμα και στην ώρα που εληφθη το μηνυμα ειναι μια ώρα μπροστα.:(τι φταει?μηπως χαλασα καμμια ρυθμιση?μηπως επειδη πηγα την ώρα μια ωρα πισω,εγινε τιποτα?ξερει,γνωριζει κανεις τιποτα?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας και στο Ζώνη Ώρας βάλε GMT +2:00.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα μπορούσε κάποιος φίλος να συνοψίσει τα συν και τα πλην του κινητού; Ευχαριστώ!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

αρνητικά δε θα ελεγα ότι έχει, αν αναλογιστούμε τα πόσα δίνεις... εμένα μου άρεσε η κατασκευή του, η μπαταρία του κ η αίσθηση στα πλήκτρα. η κάμερα όταν μάθεις να δουλεύεις το κουμπί αποδίδει αρκετά καλά! ένα αξιόπιστο κινητό με τα βασικά καλούδια του...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας και στο Ζώνη Ώρας βάλε GMT +2:00.

 

εμένα οι αναφορές είναι μια ώρα μπροστά, αν κ ειμαι ήδη στο GMT+2. πώς διορθώνεται? επίσης παρατήρησα ότι στη στιγμή που έρχεται η αναφορά διαφέρει κατά κάποια λεπτά από την ώρα του κινητού μου! μήπως την ώρα την παίρνει από κάποιο σέρβερ (πάντως όχι απ τη συσκευή μου)??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...