Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περιπτωση που αγοραστει απο vodafone το τηλεφωνο και ειναι vodafone live (στη φωτο δε φαινεται να γραφει vodafone αλλα στην περιγραφη λεει 6303 classic Vodafone live! ), μπορει να γινει αναβαθμιση firmware η θα υπαρχει προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'ότι θυμάμαι, στο 6303 και στο 6700, ως τα νεότερα series 40, υπήρχε πρόβλημα με την αλλαγή product code. Αν αυτό ισχύει ακόμα, τότε θα σου συνιστούσα να μην προχωρήσεις στην αγορά συσκευής vodafone live αλλά να επιλέξεις, αν έχεις αυτή την δυνατότητα συσκευή ελληνική (προσοχή δηλαδή στα παραεισαγωγής).
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι θυμάμαι, στο 6303 και στο 6700, ως τα νεότερα series 40, υπήρχε πρόβλημα με την αλλαγή product code. Αν αυτό ισχύει ακόμα, τότε θα σου συνιστούσα να μην προχωρήσεις στην αγορά συσκευής vodafone live αλλά να επιλέξεις, αν έχεις αυτή την δυνατότητα συσκευή ελληνική (προσοχή δηλαδή στα παραεισαγωγής).

 

Μπρος βαθυ και πισω ρεμα. Εχω επιδοτηση στη vodafone και η μοναδικη αλλη επιλογη ειναι να το παρω απ'το πλαισιο οπου ως γνωστον ερχεται με παραεισαγωγη.

Μιλησα το πρωι με το τμημα κινητης στο πλαισιο (στα γραφεια οχι σε καταστημα) αν το καλυπτει η εγγυηση της alphacopy. Η απαντηση ηταν ναι κανονικα.

Της λεω οτι εχω ακουσει οτι ερχεται με παραεισαγωγη..... Κανει παυση για λιγο και μου λεει -με οχι τοσο πειστικη φωνη- οτι οχι στο πλαισιο ολα τα τηλεφωνα ειναι κανονικα απ'την αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Αn το πάρεις από το Πλαίσιο, να προσέξεις πολύ. Δεν είναι όλα παραεισαγωγής, τα περισσότερα είναι ελληνικά. Και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι, μερικά καταστήματα Πλαίσιο φέρνουν πολύ σπάνια (πεζόδρομος Περιστέρι) και σε άλλα ψάχνεις με κυάλια για να βρεις ένα μοντέλο ελληνικό (Σύνταγμα - για μένα το χειρότερο κατάστημα).

 

Άρα, με λίγη προσοχή, θα βρεις ελληνικό και unbranded. Καλή επιτυχία. :)

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο πληκτρολογιο εκτος απο τους αγγλικους χαρακτηρες εχει και ελληνικους;Γιατι το ειδα σε 1 μαγαζι μονο με αγγλικους και υποψιαζομαι οτι μπορει να ειναι παραεισαγωγης;)
Link to comment
Share on other sites

Πανω στο πληκτρολογιο εκτος απο τους αγγλικους χαρακτηρες εχει και ελληνικους;Γιατι το ειδα σε 1 μαγαζι μονο με αγγλικους και υποψιαζομαι οτι μπορει να ειναι παραεισαγωγης;)

 

Αν δεν εχει ΚΑΙ Ελληνικους χαρακτηρες ,τοτε οπως πολυ σωστα

ειπες,ειναι παραεισαγωγης :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μόνο αγγλικούς, είναι παραεισαγωγής - προσοχή γιατί κυκλοφορούν πολλά. Τα ελληνικά έχουν τυπωμένους αγγλικούς και ελληνικούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το αγορασα!Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες!Μου φανηκε ευχρηστο,με καλη οθονη και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (και ελληνικο πληκτρολογιο;)).Δεν μπορω να βρω ομως την επιλογη οταν χτυπαει το τηλεφωνο μαζι με το ringtone να λεει και το ονομα αυτου που καλει.Η δεν εχει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το αγορασα!Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες!Μου φανηκε ευχρηστο,με καλη οθονη και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (και ελληνικο πληκτρολογιο;)).Δεν μπορω να βρω ομως την επιλογη οταν χτυπαει το τηλεφωνο μαζι με το ringtone να λεει και το ονομα αυτου που καλει.Η δεν εχει κατι τετοιο;

 

Απο που το πηρες ? Μιας και δεν ειναι παραεισαγωγης, να ξερουμε που πουλανε

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια....ενω μιλαω με πολλα ατομα στο κινητο κατα την διαρκεια της κλησης και ενω μιλαμε ,ακουω πολλα τσιριγματα μεσα κατι σαν κραξιματα,δεν ξερω αλλα ειναι πολυ σοβαρο...ενω μιλαμε,σε καποιες στιγμες δεν ακουγονται πολυ καθαρα..:mad:τι συμβαινει?μηπως του εχει συμβει σε αλλον αυτο?μηπως ειναι η συσκευη μ?μηπως καμμια ρυθμιση στην καθαροτητα φωνης εχω οχι ,μηπως να βαλω ναι?:wacko:τι λετε να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια....ενω μιλαω με πολλα ατομα στο κινητο κατα την διαρκεια της κλησης και ενω μιλαμε ,ακουω πολλα τσιριγματα μεσα κατι σαν κραξιματα,δεν ξερω αλλα ειναι πολυ σοβαρο...ενω μιλαμε,σε καποιες στιγμες δεν ακουγονται πολυ καθαρα..:mad:τι συμβαινει?μηπως του εχει συμβει σε αλλον αυτο?μηπως ειναι η συσκευη μ?μηπως καμμια ρυθμιση στην καθαροτητα φωνης εχω οχι ,μηπως να βαλω ναι?:wacko:τι λετε να φταιει?

 

Αυτό καταρχάς είναι κάτι που συμβαίνει όταν το σήμα είναι μέτριο ή κακό, και συμβαίνει σε όλα τα κινητά. Οπότε κοίταξε αν συμβαίνει μόνο όταν είσαι σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οταν μιλαω απο το σπιτι...αλλα σημα υπαρχει....οταν ειχα το 6300 δεν μου εκαμνε τετοια κολπα...μηπως ειναι η καθαροτητα φωνης?μηπως ειναι καμμια ρυθμιση?παντως αυτο μου το κανει κανενα μηνα απο τοτε περιπου που πηρα το κινητο....τι κωλοτριξιματα ειναι αυτα?????
Link to comment
Share on other sites

Αν εκει που βρισκεσαι δεν εχεις φουλ σημα και παρα πολυ καλη ποιοτητα κλησης βγαλε την καθαροτητα φωνης.Περισσοτερο κακο κανει παρα καλο.
Link to comment
Share on other sites

στην καθαροτητα φωνης εχω οχι...απλα δεν νομιζω παιδια να ειναι το σημα....αφου με το 6300 δεν το ειχα αυτο...μιλουσα κανονικα...δεν ειχα αυτα τα προβληματα στην συνομιλια που εχω τωρα...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Σκεφτομαι να προβω στην αγορα αυτου του κινητου αλλα με οσα διαβασα περι παραεισαγωγης εχω μπερδευτει αρκετα.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γνωριζεται απο που μπορω να το αγορασω και να ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας?Επισης εχω επιδοτηση απο την vodafone αλλα λογικα αν το αγορασω απο καποιο καταστημα vodafone θα εχει και το αντιστοιχο μενου, που δε μου αρεσει καθολου, γνωριζεται αμα μπορω να κανω χρηση της επιδοτησης σε καποιο αλλο καταστημα?(με τη προυποθεση οτι το κινητο θα ειναι ελληνικο).Ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Σκεφτομαι να προβω στην αγορα αυτου του κινητου αλλα με οσα διαβασα περι παραεισαγωγης εχω μπερδευτει αρκετα.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γνωριζεται απο που μπορω να το αγορασω και να ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας?Επισης εχω επιδοτηση απο την vodafone αλλα λογικα αν το αγορασω απο καποιο καταστημα vodafone θα εχει και το αντιστοιχο μενου, που δε μου αρεσει καθολου, γνωριζεται αμα μπορω να κανω χρηση της επιδοτησης σε καποιο αλλο καταστημα?(με τη προυποθεση οτι το κινητο θα ειναι ελληνικο).Ευχαριστω προκαταβολικα οσους απαντησουν.

ΠΛΑΙΣΙΟ μπορεις νομιζω..εγω παντως εχω παραεισαγωγης κ ειναι μια χαρα ...κ πιο φθηνο βεβαια αν το ψαξεις σε αλλα μαγαζια ηλεκτρονικα κυριως...κ αυτα νοκια ειναι

Link to comment
Share on other sites

Aπλα ειδα οτι στα παραεισαγωγης οσοι δοκιμασαν να κανουν αναβαθμιση ειχαν μετα προβλημα.Η τιμη στο πλαισιο ειναι 155 ευρω απο οτι ειδα ενω στο skroutz εχει και αλλα μαγαζια ποιο φθηνα. http://www.skroutz.gr/s/71268/Nokia-6303-Classic.html?keyphrase=Nokia+6303+Classic
Link to comment
Share on other sites

Για τα κινητα παραεισαγωγης:Αν κανεις αναβαθμιση μεσα απο τη nokia με το pc suite τοτε χανονται τα Ελληνικα.Για να μην χαθουν πρεπει να αλλαχτει και ο product number του κινητου (με αλλον τροπο) που ειναι διαφορετικος για καθε χωρα.Απο κει και περα.Αν το κινητο ειναι παραεισαγωγης αγορασμενο απο χωρα της Ε.Ε. τοτε η ελληνικη αντιπροσωπεια καλυπτει μεσα στην εγγυηση το hardware του κινητου αλλα οχι το software.Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο χωρα εκτος Ε.Ε. τοτε η ελληνικη αντιπροσωπεια δεν καλυπτει μεσα στην εγγυηση τιποτα.Βεβαια συνηθως τα παραεισαγωγης ειναι απο χωρα εντος της Ε.Ε. οποτε αν κολλαει το πας εκει απο οπου το πηρες και σου κανουν αναβαθμιση χωρις να χαθουν τα Ελληνικα (ξερουν αυτοι μην ανησυχεις!!) και για το hardware υπαρχει η αντιπροσωπεια! Απλα το ολο θεμα ειναι αν σε ενοχλει που θελουν να σε κοροϊδεψουν;)
Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου αν παρεις το κινητο απο vodafone και παλι μπορεις να κανεις debranding και να εχεις το κανονικο μενου αν θελεις, χανοντας ομως την εγγυηση.

Για το πλαισιο ακουγεται οτι φερνει ΚΑΙ παραεισαγωγης οποτε αν το παρεις απο εκει τσεκαρε αν εχει ελληνικα στα πληκτρα κι αν η ταινια ασφαλειας του κουτιου γραφει alpha copy η ειναι απλα λευκη.

 

Επισης ενημερωτικα απο το vodafone.gr θα το παρεις 20 ευρω φθηνοτερα.

Κι εγω θα το παρω αυριο απ'το vodafone.gr με επιδοτηση, αλλα εχω σκοπο να το πουλησω γιατι εχω κινητο.

Σημερα παντως που το ειδα σε καταστημα vodafone ειναι οντως μια χαρα κινητο για τα λεφτα του, με ωραιο πληκτρολογιο και μια χαρα μεγεθος οπως και οθονη.

Επισης αυτα που πουλαει η vodafone εχουν και το brand name της vodafone επανω, χωρις να ειναι ασχημο.

Link to comment
Share on other sites

Προλαβα και πηγα μια βολτα απο το πλαισιο να το δω και απο κοντα.Μια χαρα κινητο μου φανηκε.Μαλιστα αυτο που ειχαν σαν δειγμα ειχε Ελληνικα στο πληκτρολογιο αλλα επειδη γινοταν ενας ψιλοπανικος και βιαζομουνα δε προλαβα να μιλησω με εναν πωλητη.
Link to comment
Share on other sites

can somebody please help me with the wap setting for nokia 6303. it seems that with the settings that the company sends(gr cosmote) i can access the internet but i cant use any applications like win live messenger, or opera mini, or access to the e-mail client isn't possible. seems that the access point for applications that need an access point is missing. anyway any help would be great. thanks in advance.
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς συχρονισμό με mac;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Από κάποιους που το έχουν καιρό, θα ήθελα να ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία, με μέτρια χρήση, πχ 1/2 ώρα συνομιλιών κάθε μέρα.

Αν οι φωτος κ το βίντεο που βγάζει είναι καλά (αποδεκτά), με, ή χωρίς φλας.

Κυρίως μ' ενδιαφέρει η μπαταρία.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από κάποιους που το έχουν καιρό, θα ήθελα να ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία, με μέτρια χρήση, πχ 1/2 ώρα συνομιλιών κάθε μέρα.

Αν οι φωτος κ το βίντεο που βγάζει είναι καλά (αποδεκτά), με, ή χωρίς φλας.

Κυρίως μ' ενδιαφέρει η μπαταρία.

Ευχαριστώ!

 

5-7 μέρες! 5 άνετα δηλαδή! μια χαρά οι φώτος ειδικά τη μέρα (τη νύχτα σε κλαμπάκι όχι τόσο, αλλά αποδεκτές :p ) το βίντεο απλά συμπαθητικό, αλλά ας μη ξεχνάμε κ πόσα λεφτά δώσαμε.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...