Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις:

 

α) Από τη στιγμή που δείχνει μήνυμα «η μπαταρία εξαντλείται», κρατάει 10-12 ώρες. Όμως, η κάμερα δεν μπορεί να λειτουργήσει σε αυτήν την κατάσταση. Πατώντας «συνέχεια» μετά το προειδοποιητικό μήνυμα, σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό; Είναι εντελώς χαζό να λειτουργούν τα πάντα για τόσο χρονικό διάστημα, εκτός από την κάμερα!

 

β) Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πρόταση για προστατευτικό οθόνης; Παλιότερα είχα πάρει της Brando για PDA και έμεινα ευχαριστημένος (δεν αφήνει ίχνη αν ξεκολλήσει και πλένεται).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο ερωτήσεις:

 

α) Από τη στιγμή που δείχνει μήνυμα «η μπαταρία εξαντλείται», κρατάει 10-12 ώρες. Όμως, η κάμερα δεν μπορεί να λειτουργήσει σε αυτήν την κατάσταση. Πατώντας «συνέχεια» μετά το προειδοποιητικό μήνυμα, σε επιστρέφει στην αρχική οθόνη. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό; Είναι εντελώς χαζό να λειτουργούν τα πάντα για τόσο χρονικό διάστημα, εκτός από την κάμερα!

 

β) Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πρόταση για προστατευτικό οθόνης; Παλιότερα είχα πάρει της Brando για PDA και έμεινα ευχαριστημένος (δεν αφήνει ίχνη αν ξεκολλήσει και πλένεται).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

α)μην τα θες ολα δικα σου:) εμ να κραταει 10-12 ωρες κ να παιζουν ολα ...δεν γινεται κατι με αυτο δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

β) Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πρόταση για προστατευτικό οθόνης; Παλιότερα είχα πάρει της Brando για PDA και έμεινα ευχαριστημένος (δεν αφήνει ίχνη αν ξεκολλήσει και πλένεται).

 

β) ψαξε στο ebay εχει απειρα καθως και silicone cases σε διαφορα χρωματα

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

α)μην τα θες ολα δικα σου:) εμ να κραταει 10-12 ωρες κ να παιζουν ολα ...δεν γινεται κατι με αυτο δυστυχως

 

Γινόταν σε όλα τα παλιότερα κινητά που είχα εδώ και πολλά χρόνια, γι' αυτό με παραξενεύει. Πρόκειται απλά για χαζομάρα της Nokia. Είναι δυνατόν να σε αφήνει να κάνεις άλλες ενεργοβόρες ενέργειες, αλλά όχι να χρησιμοποιήσεις την κάμερα χωρίς φλας; Θέμα ρύθμισης, καθαρά.

 

 

β) ψαξε στο ebay εχει απειρα καθως και silicone cases σε διαφορα χρωματα

 

Τα έχω δει. Υπάρχουν προστατευτικά που δεν ξεκαθαρίζουν αν είναι παραλληλόγραμμα ή κομμένα ώστε να πιάνουν περιμετρικά το ακουστικό και την πάνω μεριά των κουμπιών. Επίσης, υπάρχει χαώδης διαφορά ανάμεσα σε μάρκες. Τα περισσότερα που πουλάνε στο eBay είναι bulk, οπότε με βλέπω για τη δοκιμασμένη ποιοτικά λύση. :)

Edited by csd
Link to comment
Share on other sites

3. Από ήχο όταν χτυπάει και από ήχο του ακουστικού είναι χαμηλό; Γιατί νομίζω ότι αυτό είναι ένα από τα μειονεκτήματά του που έχω διαβάσει...

:O

 

ρε παιδια και εγω εχω παρει 1 νοκια 6303 μαυρο απο πλαισιο στην γυναικα μου και μου εκανε παραπονα οτι δεν ακουγεται δυνατα οταν την καλουν και το ιδιο και το ηχειο οταν μιλαει.Το διαπιστωσα και ιδιος αυτο!!!Υπαρχει καποια λυση η' ολα εχουν το ιδιο προβλημα????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

3. Από ήχο όταν χτυπάει και από ήχο του ακουστικού είναι χαμηλό; Γιατί νομίζω ότι αυτό είναι ένα από τα μειονεκτήματά του που έχω διαβάσει...

:O

 

ρε παιδια και εγω εχω παρει 1 νοκια 6303 μαυρο απο πλαισιο στην γυναικα μου και μου εκανε παραπονα οτι δεν ακουγεται δυνατα οταν την καλουν και το ιδιο και το ηχειο οταν μιλαει.Το διαπιστωσα και ιδιος αυτο!!!Υπαρχει καποια λυση η' ολα εχουν το ιδιο προβλημα????

 

Δεν ακουγεται δυνατα γιατι το ηχειο βρισκεται στην πλατη του κινητου..ετσι οταν ειναι αφημενο πανω σε ενα τραπεζι ας πουμε,μεγαλο μερος της εντασης χανεται..

Οσον αφορα το ακουστικο,μπορει απλα να προβει στη γνωστη 'χειρουργικη' αφαιρεση της σιλικονατης μεμβρανης(ειναι μπλε φαινεται με γυμνο ματι) και θα εχει καλυτερη ακουστικη μετα το τηλεφωνο..αν και πιστευω δεν χρειαζεται,εγω ακουω μια χαρα και μ αυτην..

Link to comment
Share on other sites

και πως βγαζουμε αυτη τη μεβρανη???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

και πως βγαζουμε αυτη τη μεβρανη???

 

Στο arte βγαινει πανευκολα με νυχι και οδοντογλυφιδα γιατι προεξεχει αρκετα..τωρα στο 6303 την βλεπω ειναι πιο μεσα,οποτε δε ρισκαρω χειρουργειο.καλυτερα να το πας σε ΝΟΚΙΑ shop..μπορεις ακομη να κανεις δυο τρυπουλες προσεκτικα με μια καρφιτσα ακριβως πανω στην εξοδο του ακουστικου..αν παρατηρησεις καλα κατω απ το φως πανω στην μπλε μεμβρανη φαινονται ισα ισα απο κατω οι δυο υποδοχες..σημαδεψε εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Μια ερώτηση για το κινητό: υπάρχει οπτική ένδειξη στα πλάγια για αναπάντητες κλήσεις / αδιάβαστα μηνύματα ala 6300;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρε ένας φίλος ένα 6303 classic και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να στέλνει αυτά που λαμβάνει μέσω bluetooth κατευθείαν στην κάρτα μνήμης; Ευχαριστώ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρε ένας φίλος ένα 6303 classic και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να στέλνει αυτά που λαμβάνει μέσω bluetooth κατευθείαν στην κάρτα μνήμης; Ευχαριστώ!

 

Νομιζω οχι,αποθηκευονται στα ληφθεντα αρχεια και μετα τα στελνεις εσυ οπου θες

Link to comment
Share on other sites

ok thanks, άλλα είναι δυνατόν να εξαφανιστεί?

 

Να την κάνω απο το σπίτι λέτε ή να πάω να την κάνουν σε nokia shop?

 

Αν ειναι Ελληνικης εισαγωγης,κανε την αφοβα μονος σου για να μεινουν τα Ελληνικα στη θεση τους :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινούργια έκδοση λογισμικού V.10.12

 

EDIT: Διόρθωσαν το πρόβλημα με το ημερολόγιο (μετά απο restart έσβηνε γενέθλια,κλήσεις) και στο ραδιόφωνο όταν έβαζα μεγάφωνο μερικές φορές έσβηνε το ράδιο (ακόμα δεν μου το έκανε)

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται να το αγορασει ο μπαμπας μου και θελει να μαθει εαν μπορει να αναβει το flash χωρις την χρηση της φωτογραφικης...Γινεται;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..Υποστηριζει τον OPERA MINI 5?

 

Φυσικά και υποστηρίζει.

 

Ενδιαφερεται να το αγορασει ο μπαμπας μου και θελει να μαθει εαν μπορει να αναβει το flash χωρις την χρηση της φωτογραφικης...Γινεται;

 

Οχι, η ΝΟΚΙΑ νομίζει οτι δεν είναι χρήσιμο σε κινητό και δεν το βάζει. Μόνο όποιο κινητό έχει ξεχωριστό φακό ( βλέπε ΝΟΚΙΑ 3720c)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υποστηρίζει

 

Προσπαθω να τον εγκαταστησω απο το μεσημερι και δεν μπορω...μου λεει συνεχεια να ελενξω τις ρυθμισεις internet....Οι ρυθμισεις ομως ειναι οκ...ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...