Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6303 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

COSMOTE...

 

Πάνε στο site της Cosmote και κάνε μη αυτόματη εισαγωγή των ρυθμήσεων (με το χέρι όχι με sms). Εγώ στην Wind αυτό έκανα και δούλεψε μια χαρά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο site της Cosmote και κάνε μη αυτόματη εισαγωγή των ρυθμήσεων (με το χέρι όχι με sms). Εγώ στην Wind αυτό έκανα και δούλεψε μια χαρά.

Δεν υπαρχουν διαθεσιμες ρυθμισεις για το 6303...:( Παντως μπαινει κανονικα στο myview και γενικα στο ιντερνετ...Το προβλημα ειναι στην εγκατασταση του OPERA MINI 5...

Edited by sonakiasfun
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια έκδοση λογισμικού V.10.12

 

EDIT: Διόρθωσαν το πρόβλημα με το ημερολόγιο (μετά απο restart έσβηνε γενέθλια,κλήσεις) και στο ραδιόφωνο όταν έβαζα μεγάφωνο μερικές φορές έσβηνε το ράδιο (ακόμα δεν μου το έκανε)

 

Εμένα δεν την βρίσκει μέσω NSU το νέο firmware, ίσως γιατί έχω την Wind branded συσκευή, με διαφορετικό product code ????

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν την βρίσκει μέσω NSU το νέο firmware, ίσως γιατί έχω την Wind branded συσκευή, με διαφορετικό product code ????

 

Σωστά, το product code για unbranded συσκευή είναι στην πρώτη σελίδα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό μόλις το πήρε η αδερφή μου από e-shop και πιθανότατα παραεισαγωγή. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα:

1) Το product code πως μπορούμε να το τσεκάρουμε σε ποια χώρα ανήκει και επίσης αν χάσουμε τα ελληνικά με αναβάθμιση λογισμικού πως τα ξαναπερνάμε;

2) Η αναφορά στα sms πως ενεργοποιείται; Επειδή μπορώ να την ενεργοποιήσω μόνο σε mms, στο sms δεν υπάρχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό μόλις το πήρε η αδερφή μου από e-shop και πιθανότατα παραεισαγωγή. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα:

1) Το product code πως μπορούμε να το τσεκάρουμε σε ποια χώρα ανήκει και επίσης αν χάσουμε τα ελληνικά με αναβάθμιση λογισμικού πως τα ξαναπερνάμε;

2) Η αναφορά στα sms πως ενεργοποιείται; Επειδή μπορώ να την ενεργοποιήσω μόνο σε mms, στο sms δεν υπάρχει επιλογή.

 

1) Το product code το βλέπεις στο χαρτάκι κάτω από τη μπαταρία σου και κάνε αναζήτηση με το google.

Σε περίπτωση που χαθούν τα ελληνικά μπορείς να τα βάλεις είτε σε ένα κατάστημα nokia με κάποια τιμή (περίπου 15 euro), είτε με το να αλλάξεις το prduct code της συσκευής σου έτσι ώστε να κατεβάζει τα σωστά updates..

2) Στις ρυθμίσες των μηνυμάτων κειμένου δεν σου δίνει την επιλογή? Η συσκευή είναι branded?

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

1) Το product code το βλέπεις στο χαρτάκι κάτω από τη μπαταρία σου και αναζήτηση κάνει με το google.

Σε περίπτωση που χαθούν τα ελληνικά μπορείς να τα βάλεις είτε σε ένα κατάστημα nokia με κάποια τιμή (περίπου 15 euro), είτε με το να αλλάξεις το prduct code της συσκευής σου έτσι ώστε να κατεβάζει τα σωστά updates..

2) Στις ρυθμίσες των μηνυμάτων κειμένου δεν σού δίνει την επιλογή? Η συσκευή είναι branded?

 

1) το product code παραπεμπει σε uk

Αν κανω αλλαγή product code χάνεται η εγγύσηση;

2) Στις ρυθμίσες των μηνυμάτων κειμένου δεν μού δίνει την επιλογή να ρυθμίσω την αναφορά μόνιμα αλλά να το επιλέγω κάθε φορα που στέλνω sms. Επίσης το κινητό είναι unbranded.

ps χαιρετίσματα στην "τρίπολη" ;)

Link to comment
Share on other sites

1) το product code παραπεμπει σε uk

Αν κανω αλλαγή product code χάνεται η εγγύσηση;

2) Στις ρυθμίσες των μηνυμάτων κειμένου δεν μού δίνει την επιλογή να ρυθμίσω την αναφορά μόνιμα αλλά να το επιλέγω κάθε φορα που στέλνω sms. Επίσης το κινητό είναι unbranded.

ps χαιρετίσματα στην "τρίπολη" ;)

 

1) Αν κάνεις αλλαγή product code νομίζω πως δεν χάνεις την εγγύηση από τη nokia για το hardware. Ε στη χειρότερη αν θες ξαναφορτώνεις το παλιό product code..

Βέβαια δεν το έχω κάνει ποτέ σε Nokia Series 40 οπότε ας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος που να το έχει δοκιμάσει..

 

2) Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο γιατί εγώ το έχω vodafone branded και υπάρχει κανονικά η επιλογή. (Δεν μπορώ να το κάνω debrand γιατί είναι της δουλειάς και δεν μπορώ να βάλω χερι.. :rolleyes:)

 

PS :cool:

Link to comment
Share on other sites

1) το product code παραπεμπει σε uk

Αν κανω αλλαγή product code χάνεται η εγγύσηση;

2) Στις ρυθμίσες των μηνυμάτων κειμένου δεν μού δίνει την επιλογή να ρυθμίσω την αναφορά μόνιμα αλλά να το επιλέγω κάθε φορα που στέλνω sms. Επίσης το κινητό είναι unbranded.

ps χαιρετίσματα στην "τρίπολη" ;)

1)Για να αλλάξεις το product code δες εδώ (Τρόπος 1). Το Ελληνικό product code είναι 0568436

2) Εμένα που είναι unbranded στην αναφορά έχει μόνο ναι και όχι.Δεν έχω δεί NOKIA να σε ρωτάει για αναφορά οταν στέλνεισ μνμ

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσω να το πάρω το κινητό σήμερα θα σας περιγράψω λεπτομερώς τις επιλογές σε σχέση με τα μηνύματα και τις αναφορές.
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας στην παρέα εγώ.

Το πήρα χτες και δεν έχω προλάβει ακόμα να το περιεργαστώ πλήρως.

Ικανοποιητικό δείχνει για αρχή , αλλά ένα που με χαλάει είναι με το ξυπνητήρι. Δεν είδα πουθενά να μπορώ να ανεβάσω την έντασή του. Υπάρχει κάνα κόλπο; Γιατί έτσι που κάνει τώρα μόνο ξυπνητήρι δεν μπορεί να λέγεται.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τη πέφτεις πολύ βαριά...εγώ μόνο την δόνηση που ακούω ξυπνάω.

Εσύ την πέφτεις ελαφριά και όχι εγώ βαριά :lol::ninja:

Χαλάλι του όμως γιατί είναι ωραίο το τηλεφωνάκι. :cool:

Και όσο για ξυπνητήρια , βαράνε 3-4 ακόμα , οπότε αυτό περισεύει :O:grin::zzz:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας στην παρέα εγώ.

Το πήρα χτες και δεν έχω προλάβει ακόμα να το περιεργαστώ πλήρως.

Ικανοποιητικό δείχνει για αρχή , αλλά ένα που με χαλάει είναι με το ξυπνητήρι. Δεν είδα πουθενά να μπορώ να ανεβάσω την έντασή του. Υπάρχει κάνα κόλπο; Γιατί έτσι που κάνει τώρα μόνο ξυπνητήρι δεν μπορεί να λέγεται.

 

Εσύ την πέφτεις ελαφριά και όχι εγώ βαριά :lol::ninja:

Χαλάλι του όμως γιατί είναι ωραίο το τηλεφωνάκι. :cool:

Και όσο για ξυπνητήρια , βαράνε 3-4 ακόμα , οπότε αυτό περισεύει :O:grin::zzz:

 

Νομίζω πως ο ήχος απο το ξυπνητήρι δυναμώνει σταδιακά.. (Σε περίπτωση που δεν το άφησες να προχωρήσει..)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο ήχος απο το ξυπνητήρι δυναμώνει σταδιακά.. (Σε περίπτωση που δεν το άφησες να προχωρήσει..)

'Ετσι είναι αλλά θα μπορούσε και καλύτερα. Δεν βλέπω να φτάνει το ηχείο στο τέρμα για παράδειγμα όπως στα κουδουνίσματα π.χ. ........ :ninja:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω ενα 6303 και οταν κανω ή δεχομαι κλησεις μου βγαζει το συμβολο που υπαρχει μεσα στον κυκλο, αυτο μονο οταν αποκατασταθει η κληση και ειμαι σε συνομιλία. Εχω φαει τις οδηγειες αλλα δεν το βρησκω πουθενα!!!!

 

Μηπως ξερει καποιος τι ειναι αυτο το σηματακι?

Link to comment
Share on other sites

καθαροτητα φωνης ειναι

 

Τι σημαινει αυτο? ενεργοποιείτε-απενεργοποιείτε απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

καθαροτητα φωνης ειναι

 

Απενεργ/τε απο τις ρυθμίσεις κλήσεων...σε θορυβόδες περιβάλλον απομονώνει την φωνή.

 

Παιδια ευχαριστω, αυτο ηταν ενεργοποιημένο και δεν ακουγόταν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

1)Για να αλλάξεις το product code δες εδώ (Τρόπος 1). Το Ελληνικό product code είναι 0568436

2) Εμένα που είναι unbranded στην αναφορά έχει μόνο ναι και όχι.Δεν έχω δεί NOKIA να σε ρωτάει για αναφορά οταν στέλνεισ μνμ

 

ρε παιδια τι λετε? το product code στο 6303 ΔΕΝ αλλαζει γιατι ειναι BB5 SL3... τοσο καιρο στο thread αυτο λεμε...

υπαρχει αυτο αλλα κανει μονο αναβαθμιση χωρις αλλαγη product code...

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=10055.0

 

EDIT: ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ??

Edited by madmax
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη βλεπω οτι η τελευταια επισημη ελληνικη εκδοση ειναι ακομα η 10.10, μπορει να επιβεβαιωσει καποιος που την εχει οτι οντως χανονται οι καταχωρησεις στο ημερολογιο οταν κλεινει και ανοιγει το τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6303

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...