Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

ναι φίλε μου. και update και hard format. τιποτα ομως.

Βγάλε τη κάρτα μνήμης και ξαναδοκίμασε να δεις αν γίνεται και χώρίς να έχεις την κάρτα μέσα..

 

Φίλοι μου καλησπέρα. Έχω ένα 5800 μπλε απο oteshop λιγοτερο από 6 μήνες. Τον τελευταίο καιρό μου εμφανίζει το εξής: Σε άσχετες στιγμές τα χρώματα τις οθόνης αρχιζουν να σκοτεινιάζουν μεχρι να μαυρίσει εντελώς. Μετά κάνει επανεκκίνηση χωρίς να ζητήσει pin. Αυτό μπορεί να συμβεί και δέκα φορές σε μια μέρα. Πολλές φορές το βρίσκω σβηστό και πρέπει να βγάλω τη μπαταρία για να ξεκινήσει. Καμιά ιδέα για το τι παίζει?

 

Έχεις βάλει πολλές εφαρμογές?

Δοκίμασε τα εξής:

Αναβάθμιση Λογισμικού

Hard Format σε συσκευή και κάρτα μνήμης

Αφαίρεση της κάρτας μνήμης απο το τηλέφωνο και δες αν θα το ξανακάνει..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος ενός 5800 από το Media Markt εδώ και έναν μήνα πλέον, από τη πρώτη έρα που το αγόρασα μου κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις (ευτυχώς οι επανεκκινήσεις του είναι ταχύτατες). Σήμερα μόνο μου έκανε τρεις. Τυχαίνουν βέβαια και μέρες που λειτουργεί απροβλημάτιστα. Επειδή βέβαια το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι super ούτε που σκέφτομαι να το πάω για σέρβις στην παρούσα φάση. Αν ενταθεί το πρόβλημα βλέπουμε... Του έχω κάνει ήδη ένα hard format και του πέρασα τη τελευταία έκδοση λογισμικού. Υποψιάζομαι πως κάτι παίζει με την κάρτα μνήμης. ;)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό...

Δεν φημίζονται για τη ποιότητα τους οι κάρτες μνήμης της Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Hello everyone!Εγω αντιμετωπιζω το εξης προβληματακι..Μετα απο καποια ωρα λειτουργιας του κινητου το accelometer σταματαει να δουλευει..μετα απο reboot ολα καλα αλλα μετα παλι το ιδιο..Το ειχα παθει και πιο παλια αλλα εβγαλα μια εφαρμογη που χρησιμοποιουσε το accelometer ηταν οκ!τωρα εκανα το ιδιο δλδ εβγαλα ολες τις προσφατες εφαρμογες αλλα δεν...

καμια λυση;;

Υ.Γ:εννοειτε πως θελω να γλιτωσω το hard format ή οποιοδηποτε format,εχω το νεο firmware και το χω χακαρισμενο..:)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΧΑΛΑΣΕ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΧΑΛΑΣΕ..Μ'ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ..ΗΔΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το youtube, δεν μπορω να δω τα βιντεο οταν το εχω σε μορφη desktop, δηλαδη οχι μεσα απο την εφαρμογη που ηταν στο 5800. Κατι μου γραφει για το java αλλα δεν καταλαβαινω. Τι ακριβως ειναι το προβλημα και πως να το λυσω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....Φορτισα βραδυ Σαββατου το κινητο....Κυριακη μεσημερι τελειωσε...ειπα οκ, επειδη μετα τη φορτιση του Σαββατου ψιλο-αντικατεστησα καποιους χαρτες Garmin, εβαλα και λιγο μουσικη εκεινο το βραδυ και τα ιδια την Κυριακη (μουσικη, ραδιοφωνο κλπ) μαζι με καποιες φωτο που εβγαλα...βεβαια μου εκανε εντυπωση μεγαλη (ουτε μια μερα μπαταρια?), αλλα ειπα "οκ, το δουλεψες κιολας"...το φορτιζω κυριακη βραδακι...και με παει μεχρι χθες, Τριτη βραδυ....το φορτισα χθες ολο το βραδυ (το εβγαλα σημερα το πρωι απο τον φορτιστη) και τωρα (μεσημερι) χωρις να εχω μιλησει σχεδον καθολου, ουτε το πειραξα καθολου, βλεπω την μπαταρια στην ΜΙΑ μπαρα...οπου να ναι δηλαδη θα κανει τον θορυβο για να ζητησει φορτιση...κουλο?...μου κανει εκτυπωση γιατι συμβαινει ετσι ξαφνικα κι απο το πουθενα...γενικα το εχω ενα μηνα, εχει κανει 5-6 πληρεις κυκλους επαναφορτισης, ΔΕΝ μου παρουσιαζε τετοια θεματα, η μπαταρια κρατουσε πανω απο 2 μερες χωρις να κλεινω το κινητο το βραδυ, εχω καμια βδομαδα και παραπανω να βαλω μια εφαρμογη (εκεινο το Σαββατο το πρωι : 1.εβαλα το εορτολογιο μεσω outlook 2. το θεμα που χρησιμοποιω το περασα στην μνημη του τηλεφωνου μηπως και εχει πιο γρηγορες αποκρισεις), GPS, WiFi κλειστα ολα....καμια ιδεα? Edited by BMW_
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....Φορτισα βραδυ Σαββατου το κινητο....Κυριακη μεσημερι τελειωσε...ειπα οκ, επειδη μετα τη φορτιση του Σαββατου ψιλο-αντικατεστησα καποιους χαρτες Garmin, εβαλα και λιγο μουσικη εκεινο το βραδυ και τα ιδια την Κυριακη (μουσικη, ραδιοφωνο κλπ) μαζι με καποιες φωτο που εβγαλα...βεβαια μου εκανε εντυπωση μεγαλη (ουτε μια μερα μπαταρια?), αλλα ειπα "οκ, το δουλεψες κιολας"...το φορτιζω κυριακη βραδακι...και με παει μεχρι χθες, Τριτη βραδυ....το φορτισα χθες ολο το βραδυ (το εβγαλα σημερα το πρωι απο τον φορτιστη) και τωρα (μεσημερι) χωρις να εχω μιλησει σχεδον καθολου, ουτε το πειραξα καθολου, βλεπω την μπαταρια στην ΜΙΑ μπαρα...οπου να ναι δηλαδη θα κανει τον θορυβο για να ζητησει φορτιση...κουλο?...μου κανει εκτυπωση γιατι συμβαινει ετσι ξαφνικα κι απο το πουθενα...γενικα το εχω ενα μηνα, εχει κανει 5-6 πληρεις κυκλους επαναφορτισης, ΔΕΝ μου παρουσιαζε τετοια θεματα, η μπαταρια κρατουσε πανω απο 2 μερες χωρις να κλεινω το κινητο το βραδυ, εχω καμια βδομαδα και παραπανω να βαλω μια εφαρμογη (εκεινο το Σαββατο το πρωι : 1.εβαλα το εορτολογιο μεσω outlook 2. το θεμα που χρησιμοποιω το περασα στην μνημη του τηλεφωνου μηπως και εχει πιο γρηγορες αποκρισεις), GPS, WiFi κλειστα ολα....καμια ιδεα?

 

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην έκδοση v40; Λένε ότι αν ενεργοποιήσεις τη νέα μπάρα επαφών καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία από πριν. Το πρόβλημα λύνεται αν την απενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην έκδοση v40; Λένε ότι αν ενεργοποιήσεις τη νέα μπάρα επαφών καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία από πριν. Το πρόβλημα λύνεται αν την απενεργοποιήσεις

 

τι να σου πω...

 

το τελευταιο καιρο το χρησιμοποιω ελαχιστα για wifi και μουσικη κυριως σα κανονικο τηλεφωνο με γρηγορες ματιες μεσω wifi για καποια πραγματα που τσεκαρω...

 

με την νεα μπαρα μιλαω παντα...

 

χρονος διαρκειας 4μερες και κατι ωριτσες...

 

 

//μια διευκρινηση για οσους δεν γνωριζουν : οταν το κινητο αρχιζει να προειδοποιει για μπαταρια ειναι περιπου στο 15-20% αρα αν το φορτιζετε μολις το ακουτε τοτε σε βαθος χρονου η μπαταρια θα χασει αρκετη αποδοση μιας και δεν κανετε καλες αποφορτισεις-φορτισεις...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...

 

το τελευταιο καιρο το χρησιμοποιω ελαχιστα για wifi και μουσικη κυριως σα κανονικο τηλεφωνο με γρηγορες ματιες μεσω wifi για καποια πραγματα που τσεκαρω...

 

με την νεα μπαρα μιλαω παντα...

 

χρονος διαρκειας 4μερες και κατι ωριτσες...

 

 

//μια διευκρινηση για οσους δεν γνωριζουν : οταν το κινητο αρχιζει να προειδοποιει για μπαταρια ειναι περιπου στο 15-20% αρα αν το φορτιζετε μολις το ακουτε τοτε σε βαθος χρονου η μπαταρια θα χασει αρκετη αποδοση μιας και δεν κανετε καλες αποφορτισεις-φορτισεις...

 

Αυτό δε συμβαίνει με τις μπαταρίες Λιθίου. Για την ακρίβεια υπάρχουν έρευνες που μιλούν για φθορά σε μπαταρίες λιθίου που υποβάλλονταν σε συνεχής πλήρεις αποφορτίσεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και με τις μπαταρίες Λιθίου

 

δεν υπαρχει καλυτερη ερευνα απο τη δικια μου που γινεται εδω και τουλαχιστον 7 χρονια σε διαφορες συσκευες με μπαταρια λιθιου...

 

και ναι και οι λιθιου εχουν προβλημα με τυχαιες φορτισεις οσο και αν δεν το πιστευεις...

το netbook μου αυτη τη στιγμη μετα απο καθημερινη χρηση με πληρη φορτιση αποφορτιση παντα εχει wear level 0% μετα απο 8 μηνες...

 

επισης απο ολα τα κινητα που ειχα σε αυτα που προσεχα η διαρκεια σε βαθος και καθημερινης χρησης ηταν πολυ μεγαλυτερη αποτι σε αυτα που ηταν τυχαια...

 

αποδεικνυεται ακομη και σημερα με το 5800 σε σχεση με των περισσοτερων που δε το προσεχουν...

 

δικια σου επιλογη το τι θα κανεις φυσικα οπως και του καθενα δε θελω να αποδειξω κατι απλα ενημερωσα...

οποιος θελει πραττει αναλογως...

Edited by nothing
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει αναβάθμιση στην έκδοση v40; Λένε ότι αν ενεργοποιήσεις τη νέα μπάρα επαφών καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία από πριν. Το πρόβλημα λύνεται αν την απενεργοποιήσεις

 

Την V40 εχω...και χωρις την μπαρα επαφων που ειχα διαβασει οτι τρωει γενικως μπαταρια...αν δεις στο μηνυμα μου εγραψα οτι χωρις ουσιαστικα να κανω κατι και ενω πριν το Σαββατο σε normal συνθηκες μου κρατουσε σχεδον 2,5 μερες, τωρα μου κραταει κατι ωρες...π.χ. το πηρα απο τον φορτιστη σημερα το πρωι οπως ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα και ΤΩΡΑ (μετα απο 15 ωρες σχεδον) το εχω βαλει να φορτιζει γιατι συνεχεια εβγαινε ο ηχος για να το φορτισω απο τις 16.00 σημερα.......so?

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω...

 

το τελευταιο καιρο το χρησιμοποιω ελαχιστα για wifi και μουσικη κυριως σα κανονικο τηλεφωνο με γρηγορες ματιες μεσω wifi για καποια πραγματα που τσεκαρω...

 

με την νεα μπαρα μιλαω παντα...

 

χρονος διαρκειας 4μερες και κατι ωριτσες...

 

Το ανέφεραν κάποιοι σε ξένα φόρουμ αλλά και εδώ. Εγώ δεν την χρησιμοποιώ επειδή δεν εμφανίζονται οι υπενθυμίσεις του ημερολογίου, οπότε αν πραγματικά καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία όταν είναι ενεργοποιημένη η μπάρα δεν το γνωρίζω σίγουρα. Το ανέφερα μήπως βοηθήσει στην αυξημένη κατανάλωση του BMW_

Link to comment
Share on other sites

Την V40 εχω...και χωρις την μπαρα επαφων που ειχα διαβασει οτι τρωει γενικως μπαταρια...αν δεις στο μηνυμα μου εγραψα οτι χωρις ουσιαστικα να κανω κατι και ενω πριν το Σαββατο σε normal συνθηκες μου κρατουσε σχεδον 2,5 μερες, τωρα μου κραταει κατι ωρες...π.χ. το πηρα απο τον φορτιστη σημερα το πρωι οπως ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα και ΤΩΡΑ (μετα απο 15 ωρες σχεδον) το εχω βαλει να φορτιζει γιατι συνεχεια εβγαινε ο ηχος για να το φορτισω απο τις 16.00 σημερα.......so?

 

Τότε ίσως θα πρέπει να πας σε ένα NOKIA SHOP να ελέγξουν τη χωρητικότητα της μπαταρίας σου. Πιθανόν εκεί να είναι το πρόβλημα.

Edited by harskouf
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα... το έχω από 23/1

 

Μόνο που η μπαταρία του δε κρατάει πάνω από 2 ημέρες... οφείλω βέβαια να ομολογήσω ότι δεν το αφήνω από τα χέρια μου...:love:

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε συμβαίνει με τις μπαταρίες Λιθίου. Για την ακρίβεια υπάρχουν έρευνες που μιλούν για φθορά σε μπαταρίες λιθίου που υποβάλλονταν σε συνεχής πλήρεις αποφορτίσεις. ;)

 

+1

Οι μπαταριες λιθιου δεν εχουν αυτα τα φαινομενα που περιγραφει ο nothing.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και με τις μπαταρίες Λιθίου

 

δεν υπαρχει καλυτερη ερευνα απο τη δικια μου που γινεται εδω και τουλαχιστον 7 χρονια σε διαφορες συσκευες με μπαταρια λιθιου...

 

και ναι και οι λιθιου εχουν προβλημα με τυχαιες φορτισεις οσο και αν δεν το πιστευεις...

το netbook μου αυτη τη στιγμη μετα απο καθημερινη χρηση με πληρη φορτιση αποφορτιση παντα εχει wear level 0% μετα απο 8 μηνες...

 

επισης απο ολα τα κινητα που ειχα σε αυτα που προσεχα η διαρκεια σε βαθος και καθημερινης χρησης ηταν πολυ μεγαλυτερη αποτι σε αυτα που ηταν τυχαια...

 

αποδεικνυεται ακομη και σημερα με το 5800 σε σχεση με των περισσοτερων που δε το προσεχουν...

 

δικια σου επιλογη το τι θα κανεις φυσικα οπως και του καθενα δε θελω να αποδειξω κατι απλα ενημερωσα...

οποιος θελει πραττει αναλογως...

 

Με συγχωρείς, αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν καλύτερες έρευνες από τη δική σου. :p :lol:

Περιγράφεις το λεγόμενο memory-effect, ένα φαινόμενο από το οποίο οι μπαταρίες Λιθίου "δεν υποφέρουν".

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια παγκόσμια συνομωσία, η οποία μας επιβάλλει μπαταρίες Καδμίου με την ονομασία Λιθίου... :ninja: :p

Σέβομαι τις παρατηρήσεις σου και σίγουρα ο καθένας πράττει σύμφωνα με αυτό που πιστεύει, απλά κάποια δεδομένα είναι δεδομένα, πώς να το κάνουμε; ;)

 

+1

Οι μπαταριες λιθιου δεν εχουν αυτα τα φαινομενα που περιγραφει ο nothing.

 

Επιπλέον, αν είχαν αυτά τα φαινόμενα, τότε οι συσκεύες που τις χρησιμοποιούν δε θα ήταν προγραμματισμένες να βγάζουν ένδειξη αδύναμης μπαταρίας στο 10-15%, ούτε θα φόρτιζαν τη μπαταρία μέχρι το 95-98%.

Και, στις περιπτώσεις των κινητών, δε θα υπήρχε ούτε σαν ιδέα η φόρτιση μέσω USB κατά το συγχρονισμό/μεταφορά δεδομένων.

 

Αυτά τα λίγα off-topic :oops: για το θέμα των μπαταριών, το οποίο εγείρει πολλές αντιπαραθέσεις, εδώ και πολλά χρόνια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό από τα μέσα του περασμένου Δεκεμβρίου και είναι αγορασμένο από Vodafone Αγγλίας. Δεν έχω περάσει άλλη έκδοση και έχω εγκαταστήσει ελάχιστες εφαρμογές.

 

Η συσκευή έχει τη ξακουστή σχισμή, όμως πραγματικά αν δεν διάβαζα γι αυτή εδώ δεν νομίζω να το πρόσεχα ποτέ, οπότε δεν με ενοχλεί καθόλου εφόσον δεν επηρεάζει και τη λειτουργία του.

 

Το πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει και που παρουσιάστηκε τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι το ίδιο που περιέγραψε ο GregGr. Μία μέρα ενω είχε κλείσει το κινητό από μπαταρία και το έβαλα να φορτίσει, κόλλησε στην αρχική εικόνα ΝΟΚΙΑ και δεν έσβηνε όσο κι αν περίμενα. Έβγαλα τον φορτιστή και δοκίμασα να το ανοίξω αλλά μάταια, έκανε την δόνηση της έναρξης και έδειχνε το σήμα της ΝΟΚΙΑ στην εκκίνηση αλλά έμενε κολλημένο εκεί και έπρεπε να βγάλω τη μπαταρία για να κλείσει. Χρειάστηκε να επαναλάβω την διαδικασία 7-8 φορές και τελικά άνοιξε, χωρίς όμως να έχω κάνει κάτι διαφορετικό. Μετά από 2 φορτίσεις έκανε πάλι το ίδιο και άνοιξε μετά την 5η προσπάθεια. Σήμερα χρειάστηκα πάνω από 15 προσπάθειες!

 

Ο tsilas1 είπε πως αν αφαιρέσουμε την κάρτα μνήμης θα ανοίξει. Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά αλλά ξέρει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό; Είναι απερίγραπτα εκνευριστικό γιατί μπορεί να σε αφήσει χωρίς τηλέφωνο ανά πάσα στιγμή!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γνωστό bug και κανείς δεν έχει βρει που οφείλεται.

Αλλά μην ανησυχείς, δεν είναι σπουδαίο πράγμα, απλά όταν θα δεις οτι σου κολλάει στην οθόνη της ΝΟΚΙΑ, βγάζεις την μπαταρία, αποσυνδέεις την κάρτα μνήμης, βάζεις την μπαταρία, κάνεις εκκίνηση έχοντας βγαλμένη την κάρτα μνήμης, και όταν ξεκινήσει ξανασπρώχνεις προς τα μέσα την κάρτα και είσαι έτοιμος. Στην ουσία δηλαδή κάνεις εκκίνηση χωρίς την κάρτα μνήμης.

Δουλεύει στο 99% των περιπτώσεων.

60 sec υπόθεση είναι

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, mountaineer, θα το έχω υπόψιν.

 

Το καλό από την άλλη είναι οτι είναι το μοναδικό μου πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την εκκίνηση το έχω αντιμετοπίσει και εγώ. Απλά βγάζω την μπαταρία και μετά ανοίγει χωρίς να κάνω τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ακριβως ένα χρονο μανιωδους χρησης του κινητου , πηγα για πρωτη φορα να χρησιμοποιησω την εγγυηση μου. Το πρόβλημα μου ήταν η περιστασιακη εμφάνιση γραμμων στην οθονη(γνωστο προβλημα στα threads του myphone). Στο νοκια σοπ απ'οπου το αγορασα δεν βρηκαν κανενα προβλημα και μου είπαν θα το πανε στα κεντρικά και θα κάνει 15 εργασιμες μέρες. Στην περιγραφη του προβληματος δεν ήξεραν τι να γραψουν και τους ειπα να γράψουν "περιστασιακή εμφανιση γραμμων στην οθονη" . Ελπίζω να το καταλαβουν ε ? Είχε κανεις παρόμοιο πρόβλημα? Πόσες μέρες έκανε η επισκευή τελικά? Αλλάζουν την οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τηνδιάρκεια της μπαταρίας. Εμένα μου κρατάει περίπου μια εβδομάδα με απλή χρήση (τηλέφωνα,λιγο μουσική,λίγο wifi). Βέβαια έχω χαμηλώσει το backlight και έχω απενεργοποιήσει να ψάχνει και να συνδέεται μονο του σε wifi.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τηνδιάρκεια της μπαταρίας. Εμένα μου κρατάει περίπου μια εβδομάδα με απλή χρήση (τηλέφωνα,λιγο μουσική,λίγο wifi). Βέβαια έχω χαμηλώσει το backlight και έχω απενεργοποιήσει να ψάχνει και να συνδέεται μονο του σε wifi.

 

και με αυτη τη χρηση σου κραταει μια βδομαδα?μου φαινετα τεραστιο διαστημα. σε μενα οτι και να κανω πανω απο 3 μερες δεν κραταει με τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπαμε και εγω το ειχα καταφερει και με ελαχιστη χρηση να κραταει 4 μερες και κατι ωρες αλλα με ελαχιστη χρηση...(τερμα χαμηλο backlight,καθολου μουσικη δεν ακουω,ραδιο καθολου και με wifi ελαχιστα λεπτα την ημερα...)

μια βδομαδα απλα δε γινεται εκτος και αν μιλαμε για κλειστο το κινητο κανα 8ωρο και βαλε την ημερα και εκτος συνδεσης συχνα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...