Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην v20.0.012 τα shortcuts στην αρχική οθόνη εξαφανίστηκαν και δεν δουλεύουν τα πλήκτρα των επαφών/τηλεφωνικού καταλόγου και πληκτρολογίου!! Έκανα hard reset μετά από λίγες μέρες ξανά τα ίδια, έκανα πάλι αναβάθμιση και hard reset και μετά από λίγα λεπτά(!!!) ξανά τα ίδια!!! Κανένας άλλος με το ίδιο πρόβλημα?
:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στις δύο περιπτώσεις, έκανες φορμάτ και στην κάρτα μνήμης; Όσο και αν ακούγεται περίεργο, ίσως αυτή να ευθύνεται.

 

Κάθε φορά που κανείς φορμάτ στο τηλέφωνο, επαναφέρεις πλήρες αντίγραφο, συμπεριλαμβανομένου και των ρυθμίσεων; Αν ναι, μην επαναφέρεις τις ρυθμίσεις αλλά μόνο τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα πίσω, με νέο ακουστικο :)

ας ελπισουμε να βγεί κάποια νέα έκδοση, κάτι μαγειρεύεται :)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

μολις επεστρεψα απο καταστημα γερμανος και μου εδωσαν καινουργιο 5800.μπραβο τους!!!

 

α ξεχασα να αναφερω οτι το καινουριο δεν εχει την σχισμη που ειχε το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο περιπτώσεις, έκανες φορμάτ και στην κάρτα μνήμης; Όσο και αν ακούγεται περίεργο, ίσως αυτή να ευθύνεται.

 

Κάθε φορά που κανείς φορμάτ στο τηλέφωνο, επαναφέρεις πλήρες αντίγραφο, συμπεριλαμβανομένου και των ρυθμίσεων; Αν ναι, μην επαναφέρεις τις ρυθμίσεις αλλά μόνο τα δεδομένα σου.

 

Δεν έκανα format στην MCard αλλά σχετικά με τις ρυθμίσεις το σκέφτηκα και γω όταν σήμερα με άφησε το κινητό χωρίς σήμα για πάνω από δύο ώρες (!!!) χωρίς να το πάρω χαμπάρι! Τελικά η v20 πρέπει να έχει αρκετά bugs!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασμενο24/01 απο e-shop σε μπλε χρωμα..ελαχιστα κολληματα με το λογισμικο τα οποια διορθωθηκαν μετα την αναβαθμιση..και χωρις να κανω διαμορφωση στην καρτα μνημης!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του 5800. Οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές ιδίως με το symbian os και την παραμετροποίηση που έχει. Ομως έχω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι σοβαρό και πρέπει να το πάω για service. Tο ακουστικό αν το βάλω στην μεγαλύτερη ένταση ακούγετε ένα μικρό αλλά ενοχλητικό τρίξιμο. Σε δύο σκάλες πιο κάτω αυτό το τριξιματάκι εξαφανίζετε αλλά τότε φυσικά ακούς πολύ χαμηλά. Εχεί κανείς άλλος αυτό το "πρόβλημα"?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του 5800. Οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές ιδίως με το symbian os και την παραμετροποίηση που έχει. Ομως έχω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι σοβαρό και πρέπει να το πάω για service. Tο ακουστικό αν το βάλω στην μεγαλύτερη ένταση ακούγετε ένα μικρό αλλά ενοχλητικό τρίξιμο. Σε δύο σκάλες πιο κάτω αυτό το τριξιματάκι εξαφανίζετε αλλά τότε φυσικά ακούς πολύ χαμηλά. Εχεί κανείς άλλος αυτό το "πρόβλημα"?

Σε πολλους σε ολον τον πλανητη εχει εμφανιστει αυτο το προβλημα.Κανε εναν κοπο και διαβασε ολα τα δημοσιευματα και θα δεις τι παιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@chek2fire μπορεις να πας για να αλλαξουν το ακουστικο που ειναι και το σωστο η να το κανεις απο μονος σου κατι που δεν θα σου το προτεινα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάει να το αλλάξουν διότι γίνεται αντικατάσταση με νέο (άλλης εταιρίας) και όχι επιδιόρθωση όπως αναφέρει ο οδηγός σου Γιάννη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μου που δεν το εγγραψα ολοκληρο :O για αυτο υπογραμμισα εκει που λεω που ειναι και το σωστο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάτι μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του 5800. Οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές ιδίως με το symbian os και την παραμετροποίηση που έχει. Ομως έχω ένα πρόβλημα που δεν ξέρω αν είναι σοβαρό και πρέπει να το πάω για service. Tο ακουστικό αν το βάλω στην μεγαλύτερη ένταση ακούγετε ένα μικρό αλλά ενοχλητικό τρίξιμο. Σε δύο σκάλες πιο κάτω αυτό το τριξιματάκι εξαφανίζετε αλλά τότε φυσικά ακούς πολύ χαμηλά. Εχεί κανείς άλλος αυτό το "πρόβλημα"?

 

το τριξιμο δεν ειναι το γνωστο προβλημα ειναι "προβλημα" του νεου ακουστικου αν μπορει να θεωρηθει ετσι! και αλλα παιδια πηγαν να το αλλαξουν και τελικα ειχαν το καινουριο μοντελο και ακομα και οταν το αντικατεστησαν δεν αλλαξε κατι!

 

το εχω ψαξει προσωπικα αρκετα! (αν θες κανε εναν κοπο και διαβασε στο 5800 θεμα που εχουν γινει αρκετες συζητησεις και αρκετες ενεργειες)

 

αν δεν εχεις αυξομειωσεις στην ενταση οταν το εχεις τερμα εισαι ΟΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το 5800 μια εβδομάδα και δεν έχω κανένα πρόβλημα, η σχισμή μόνο αν πιέσεις το σημείο καταλαβαίνεις ότι υπάρχει, έχω φορτώσει διάφορες εφαρμογές (ForecaWeather, Handwriting, PhoneTorch, X-plore,...) και λειτουργούν κανονικά.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα έχει να κάνει με το Γερμανό (Πεύκης) όπου πήγα την προηγούμενη εβδομάδα να κατεβάσω τις επαφές από το παλιό κινητό στο νέο αλλά δεν ήταν περασμένο το 5800 στο σύστημά τους και έτσι μου το κατέβασαν σε stickάκι. Όταν επιχείρησα με το pcsuite να βάλω τις επαφές μου στο 5800 δεν αναγνώριζε τη μορφή του αρχείου (.htm). Χθες που πήγα στο Γερμανό και τους το ανέφερα μου είπαν ότι τώρα μπορούν να περάσουν τις επαφές απευθείας στο 5800 αλλά πρέπει να ξαναπληρώσω και οτι την πρώτη φορά το έκαναν για να τα βλέπω στο pc ????

 

Προφανώς δεν πρόκειτε να με ξαναδούν

Συγγνώμη αν είμαι off-topic αλλά αγανάκτησα με την κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

@ j_sigalas

 

Δεν γνωρίζω αν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα για να μπορέσεις να τις περάσεις στο κινητό.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τις φτιάξεις εξ αρχής στο Outlook και μετά μέσω συγχρονισμού να τις μεταφέρεις και στο 5800.

 

 

@ honda22

 

Για τη σχισμή επάνω δεξιά δεν το αναγνωρίζουν ως πρόβλημα διότι έτσι είναι όλες οι συσκευές, αλλά αν όπως λες παρατηρείς πως αυξάνεται επικίνδυνα πήγαινε και ανάφερέ το.

Ίσως κάτι να μπορέσουν να κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε προβλημα με το GPS εινια σχεδον αδυνατον να κλειδωσει με δορυφορους οταν ειμαι σε κατασταση "χαρτη". Οταν ανοιγει κατω οι γραμουλες κοκινιζουν και μετα νεκρωνονται σαν να βρισκεσαι σε κλειστο χωρο. Στην λειτοργια του GPS σε κατασταση "τοποθεσια" ανιχνευοντια δορυφοροι και κλειδωνει πραγμα που αποδεικνυει οτι η κεραια λειτουργει. Στους χαρτες ομως εχει προβλημα παρ' ολο που εκενα αναβαθμιση, και ολες τις πιθανες ρυθμισεις.....

Τελος το αλλο προβλημα ειναι οτι μερικές φορες μπλοκαρει ο player μετα απο 1-2 ωρες μουσικης.

Επίσης μερικές φορες μου μπλοκάρει κατα την συνομιλία... Το έχω 2 βδομαδες απο "YOU" το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα format στην MCard αλλά σχετικά με τις ρυθμίσεις το σκέφτηκα και γω όταν σήμερα με άφησε το κινητό χωρίς σήμα για πάνω από δύο ώρες (!!!) χωρίς να το πάρω χαμπάρι! Τελικά η v20 πρέπει να έχει αρκετά bugs!

 

Μέχρι στιγμής κάνοντας hard reset και ανάκτηση back up από την memory card πλην των ρυθμίσεων 2η μέρα και όλα βαίνουν καλώς!

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καινούριος με το κινητάκι από χθες...έκανα την πρώτη ολονύχτια φόρτωση και σήμερα προσπαθώ να φορτώσω τις επαφές μου από το outlook. Το πρόβλημα είναι ότι τις συγχρονίζει και βγαινουν σε γλώσσα μηχανής δηλ.αλαμπουρνέζικα...πείτε μου σας παρακαλώ ότι υπάρχει λύση από το πρωί σπάω το κεφάλι μου...το έκανα 2 φορές και πάλι τα ίδια...

έχω αγγλικά ΧΡ, εγκατάσταση ovi με γλώσσα Ελληνικά και επιλεγμένη γλώσσα στο τηλέφωνο Ελληνικά. Αν μπορεί κανείς ας βοηθήσει...είμαι αρχάριος ειδικά με τη νοκια

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα μέχρι στιγμής (το έχω 1,5 εβδομάδα).

Αλλα οταν πιέζω το κουμπι της φωτογραφικης μηχανής στο πλαι της συσκευής και ενώ στην κετνρικη σελιδα, δεν ενεργοποιείται η λειτουργεία της κάμερας(όπως συμβαίνει σε πολλά άλλα κινητα). Αυτό ειναι φυσιολογικο??

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα μέχρι στιγμής (το έχω 1,5 εβδομάδα).

Αλλα οταν πιέζω το κουμπι της φωτογραφικης μηχανής στο πλαι της συσκευής και ενώ στην κετνρικη σελιδα, δεν ενεργοποιείται η λειτουργεία της κάμερας(όπως συμβαίνει σε πολλά άλλα κινητα). Αυτό ειναι φυσιολογικο??

οχι, αν εχεις vodafone καρτα το κανει. αν την ωρα που ανοιγεις το τηλεφωνο και γινεται ο χαιρετισμος της voda πατησεις οκ δεν θα το κανει.

με εναλλαγη ελληνικων -αγγλικων -ελληνικων στη γλωσσα, γινεται επανεκκινηση του τηλεφωνου και δουλευουν ολα ρολοι. τουλαχιστον στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πειρα από το service της nokia και φυσικά μου άλλαξαν ακουστικό. Αλλά και πάλι υπάρχει ένα μικρό τριξιματάκι αν και όχι στο τόσο έντονο βαθμό που υπήρχε πριν. Να προσθέσω ότι η σχισμή μετά τοservice έφυγε από πάνω δεξιά και πηγέ στην άλλη γωνία από κάτω :P

Μου φένετε πρέπει να συμβιβαστώ με το κινητό έτσι όπως είναι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το 5800 μια εβδομαδα ολα καλα αλλα δεν μου λειτουργει το αυτοματο κλειδωμα.ενω του βαζω πχ.΄1 λεπτο μαυριζει η οθονη και οταν την ξαναπατησω ειναι ξεκλειδωτη.εχει συμβει σε κανεναν.ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...