Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Σκοπός δημιουργίας αυτής της δημοσκόπησης είναι να δώσει μια εικόνα στον υποψήφιο αγοραστή του 5800 για το τι να περιμένει χωρίς να χρειάζεται να διαβάσει ολόκληρο το επίσημο post. Και επιπλέον να δημιουργηθεί και μια γενική άποψη βάση στατιστικών.Παρακαλώ να ψηφίσουν μόνο οι κάτοχοι του κινητού ώστε να δημιουργηθεί μια κρυστάλλινη άποψη.Δεν χρειάζεται να περιγράψετε το πρόβλημα σας , μόνο να ψηφίσετε και αν θέλετε να δηλώσετε χρώμα και κατάστημα αγοράς. Για συζήτηση των προβλημάτων είναι προτιμότερο να ανατρέξετε στο επίσημο post του 5800.

 

Υ. Γ. Καλό θα είναι, για να ψηφίσετε , να έχετε ξεπεράσει την μία εβδομάδα χρήσης γιατί πολλές φορές κάποια από τα προβληματάκια δεν εμφανίζονται αμέσως μόλις ανοίξετε το κινητό αλλά μετά λίγες μέρες (3-4)!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν λειτουργει η αναμονη οθονης και το κουμπι της καμερας. δεν διορθωθηκε με το update στην εκδοση 11, ουτε με φορματ η βγαλσιμο της καρτας μνημης και πηγε στο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει - αντιμετωπίσει κανένα απολύτος πρόβλημα, και κλείνει στα χέρια μου 20 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα αν και ακόμα είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα, ο χρόνος θα δείξει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι το έχετε μια και δύο μέρες νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην ψηφίσετε ακόμη...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι το έχετε μια και δύο μέρες νομίζω ότι είναι καλύτερα να μην ψηφίσετε ακόμη...

Σωστός, καλύτερα να ψηφίσουν μετά από 15 τουλάχιστον ημέρες - δυο εβδομάδες χρήσης (μην πω καλύτερα ύστερα από 30 ημέρες για να έχουν μια συνολική εικόνα της συσκευής κατά τον πρώτο μήνα λειτουργίας της).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα τα οποία έχω βρει μέχρι στιγμής πέρα από αυτό των πιστοποιητικων.

1. Η κάμερα κολάει στη λήψη video για κάποια δευτερόλεπτα όταν έχει ενεργοποιημένο το Accelerometer sensor (τουλάχιστον στη VGA ανάλυση)

2. Αν έχεις εγκαταστήσει προγράμματα (sis) μη συμβατά με την ν9.4 κάποιες φορές κολάει και θέλει restart.

3. Από το βάλε βγάλε στη θήκη το αλουμινένιο πλαίσιο της οθόνης "παίζει".

 

Αυτά για τώρα θα επανέλθω

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia avto me thn mikrh sxismh,mporoun na mou to ftia3oun sto service???

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5800 περιπου 15 ημερες μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα. Θα περιμενω να περασουν και αλλες ημερες και μετα θα ψηφισω στην δημοσκοπηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογές που υπάρχουν είναι πολλές ανήκω σε παραπάνω από μια και δεν μπορώ να διαλέξω. Γιατί δεν έβαλες :

Ναι , Όχι ,μόνο το κενό , το κενό και άλλα , να βγει και ποιο εύκολα το συμπέρασμα;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα "άλλο ή περισσότερα του ενός προβλήματα".Οπότε αν έχεις περισσότερα του ενός μπες εκει.Αν πάλι είχες πρόβλημα software το οποίο λύθηκε αλλά σου έχει παρουσιαστεί και άλλο πρόβλημα μπορείς να βάλεις μόνο το άλλο πρόβλημα.

 

-Βασικά δεν έβαλα γενικευμένες κατηγορίες γιατί είναι καλό να ξέρουμε (τουλ εγώ :P) σε τι βαθμό παρουσιάζονται καμμένα pixels καθώς και προβλήματα με το ακουστικό ! Ελπίζω να σε κάλυψα! :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 15-20 μέρες περίπου. Αγορασμένο από vodafon, σε μπλέ.

Το μόνο που μ έχει ενοχλήσει είναι το πρόβλημα του κενού δεξιά.

Παρολ αυτά δε θα ψηφίσω ακόμα......

Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτή την μικρή σχισμή .

 

Ποια σχισμή??? Είναι σεξουαλικό υπονοούμενο μήπως?

:ninja:Κόκκινοι, Πράσινοι και Μπλε δεν έχετε καμία διαφορά από τους ομόλογους σας στη Βουλή, μόνο τη μάσα έχετε στο νου!!
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα όχι...το κενό τέλος πάντων . . . :) Αν το έχεις για αρκετό καιρό στην κατοχή σου , ψήφισε αν δεν σου κάνει κόπο! Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως,ενω δεν εχω καποιο αλλο προβλημα,εχω το προβλημα με το video playback!ειτε ειναι πιο παλια τα βιντεακια,ειτε αυτα που εχω τραβηξει με το 5800
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

To εχω απο τις 13/1.Το πρωτο προβλημα που αντιμετωπισα ηταν προβληματα με την εγκατασταση εφαρμογων και προβλημα με την ενεργοποιηση της καμερας.Αυτα λυθηκαν μετα απο το update.Μετα απο μερικες μερες χρησης ομως αρχισε να μου "παιζει" η ενταση στο ακουστικο και μερικες φορες να φτανει τοσο χαμηλα που να μην ακουω τον αλλο.Οταν το πηγα σε καταστημα nokia μου ειπαν οτι πρεπει να το στειλουν στα κεντρικα γιατι ακομα δεν εχουν κανει σεμιναριο για το τηλεφωνο οποτε αποφασισα να το ανοιξω και να το φτιαξω μονος μου (ακολουθωντας οδηγιες που υπαρχουν στο internet αφου ειναι γνωστο το προβλημα).Τελικα το δυσκολοτερο σημειο ηταν...η σκονη.Αναγκαστηκα να ανοιξω αρκετες φορες το κινητο μεχρι να καταφερω να μην υπαρχει κατι κατω απο το πλαστικο της οθονης.Κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Το κινητο,με μεγαλη χρηση (περισσοτερο internet,msn με 3g η wi-fi και μουσικη) αντεχει πολυ και ειναι απο τα σταθεροτερα symbian που ειχα ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 1 μήνα και κάτι, το λιώνω καθημερινά και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Δεν το περιμένα ότι θα έιναι τόσο καλό!!:D:D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχω μονο την σχισμη,αλλα εχω και το προβλημα με το ακουστικο :( ...τωρα πως λυνεται??Αν το παω σε καταστημα Nokia μπορουν να μου το φτιαξουν??Η' δεν λυνεται το προβ:what::rocket::chair:λημα???
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν εχω μονο την σχισμη,αλλα εχω και το προβλημα με το ακουστικο :( ...τωρα πως λυνεται??Αν το παω σε καταστημα Nokia μπορουν να μου το φτιαξουν??Η' δεν λυνεται το προβ:what::rocket::chair:λημα???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666654#post2666654

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καθότι έχω και τη σχισμή και το προβληματικό ακουστικό, δεν πρόκειται να δεχτώ επέμβαση στο κινητό και θα ζητήσω αντικατάσταση ή θα βάλω επιπλέον χρήματα για να πάρω το Ν79! Είναι απαράδεκτο να πηγαίνουμε στο service κινητό 1 μέρας και να μας περνάνε για υπερβολικούς σε τέτοια θέματα. Θεωρώ πως το πρόβλημα με τη σχισμή δεν θα λυθεί γιατί αφορά σε κατασκευαστικό λάθος του πάνω πλαστικού (πρόσοψη). Επίσης, άπαξ και ανοιχτεί η συσκευή, σκόνη θα μπει σίγουρα αλλά για το τελικό αποτέλεσμα καλύτερα ας μας ενημερώσουν όσοι το πήγαν σε service point...

 

Παιδιά τα περίπου 350 ευρώ για τηλέφωνο δεν είναι λίγα. Κάποιοι παίρνουν τόσα για 15θήμερο... (η γενιά των 700 :lol:). Νομίζω πως το να κάνουμε υποχωρήσεις στην ποιότητα και να δεχόμαστε να μας τα φτιάχνουν ενώ είναι ολοκαίνουργια και με τις όποιες συνέπειες, δεν είναι λύση. Εξυπηρετούμε τις σκοπιμότητες της εταιρείας που αποφάσισε να γεμίσει την Ελλάδα με προβληματικές συσκευές και δεν αντιδρούμε...:mad:

 

Αφού είμαστε στα πλαίσια της νομοθεσίας, θεωρώ δικαίωμά μας να ζητήσουμε αντικατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...