Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 2G, 2.2, σπασμένη έκδοση..δεν έβαλα ποτέ το αυθεντικό

λαμβάνω τα πάντα

στέλνω τα πάντα (εκτός από μουσική του iPod φυσικά)

 

Του xsellize κανονική είναι. Απλά, όπως λένε, έχουν κάνει loop το count του trial, γι'αυτό το βγάζει έτσι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια φωτο απο το Iphone που βρισκονται;;Στα image δεν μου βγαζει πως να τα στειλω....Στο file system που πρεπει να παω;
Link to comment
Share on other sites

Σε δοκιμή χθες με 3 iphone 16gb έστελνε και λάμβανε κανονικά.

Επίσης με n95, 6600 &w910i όλα οκ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

iPhone 2G, 2.2, σπασμένη έκδοση..δεν έβαλα ποτέ το αυθεντικό

λαμβάνω τα πάντα

στέλνω τα πάντα (εκτός από μουσική του iPod φυσικά)

 

Φυσικα και μπορεις να στειλεις αλλα το μανικι ειναι να βρεις το τραγουδι που θες να στειλεις:D

πηγαινεις μεσα απο File System του iBluetooth /var/mobile/media/iTunes_Control/Music

και ολα σου τα τραγουδια ειναι εκει αλλα με "τυχαιες" ονομασιες π.χ.

BYFE.mp3(μπορεις να ακουσεις τα τραγουδια με καποιο προγραμμα τυπου "wildeyes")

Link to comment
Share on other sites

η σπασμενη εκδοση δεν στελνει με τιποτα αλλα λαμβανει κανονικα...επισης στο status το αναφερει ως not registered, demo version...ετσι ειναι??

 

Και στέλνει και λαμβάνει τα ΠΑΝΤΑ...:p

 

Απλά έχουν μπλοκάρει την αντίστροφη μέτρηση...;)

 

Paidia egina Melos sto xsellize alla dev brisko apo pou to katevazw.ginete na to gatevasw kateuthian apo to iPhone I prepei sto pc k meta pws to pervaw sto iPhone

 

Εβάλες το repo στο iphone??:confused:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και στέλνει και λαμβάνει τα ΠΑΝΤΑ...:p

 

Απλά έχουν μπλοκάρει την αντίστροφη μέτρηση...;)

 

ενταξει τελικα δουλευει...απλα κολλαει καμια φορα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ωρε παιδιά χρειάζεται να βάλω κάποιο πρόγραμμα μετά το σπάσιμο για να δέχεται σπασμένα προγράμματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φωτο απο το Iphone που βρισκονται;;Στα image δεν μου βγαζει πως να τα στειλω....Στο file system που πρεπει να παω;

 

/private/var/mobile/Media/DCIM

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ηταν και παραμενει και με τις 2 εκδοσεις (ispazio και xsellize) οτι δεν με αφηνει απο τις photos να στειλω..

 

Kατα τα αλλα στελνω τα παντα απο το δικο μου κινητο μεσω των paths και λαμβανω mp3, αλλα οταν στελνουν photos μου λεει ενα μυνημα του στυλ "fail to encode..." παροτι το κατεβαζει και δεν σωζεται..

 

Ξερει κανεις γιατι δεν με αφηνει να επιλεγω photos απο τα thumbs στην γκαλερι;

Και επισης γιατι βγαζει αυτο το μυνημα οταν μου στελνουν photo παρολο που κατεβαινει αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,το δοκιμασα κι εγω(το demo)και δουλευει αψογα!(εστειλα καναδυο φωτο και ελαβα σε Ν96 και στο λαπτοπ μου)!Τωρα,οποτε δοκιμαζω να το αγορασω κανονικα απο "medevil.net",μου βγαζει στο buy αυτο το μηνυμα:Payments are disabled for now.

Please come back later.Τι παιζει?Ξερει κανεις?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,το δοκιμασα κι εγω(το demo)και δουλευει αψογα!(εστειλα καναδυο φωτο και ελαβα σε Ν96 και στο λαπτοπ μου)!Τωρα,οποτε δοκιμαζω να το αγορασω κανονικα απο "medevil.net",μου βγαζει στο buy αυτο το μηνυμα:Payments are disabled for now.

Please come back later.Τι παιζει?Ξερει κανεις?

 

απλα χεστηκαν στο χρημα τα παληκαρια και το εκλεισαν για λιγο...:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε λίγο παιδιά, βάζω την έδοση 1.0.7 είτε κανινική demo , είτε σπαμένη. Και στις δύο, όταν επιλέγω μία φωτογραφία και εμφανίζεται στην οθόνη δεν υπάρχουν τα βέλη χαμηλά "αριστερά, αποστολή, δεξιά". Γιατί? Συμβαίνει και σε σας? Χωρίς αυτά πρακτικά δεν μπορείς να στείλεις στον άλλο.
Link to comment
Share on other sites

/private/var/mobile/Media/DCIM

Να σε καλα!Κατι ακομα.Το xsellize πως ακριβως το περναμε στο cydia;;Τι γραφουμε;Υπαρχει σπασμενη η εφαρμογη εκει;

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα!Κατι ακομα.Το xsellize πως ακριβως το περναμε στο cydia;;Τι γραφουμε;Υπαρχει σπασμενη η εφαρμογη εκει;

 

πρεπει να γραφτεις στο forum και εχει εκει οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά διορθώθηκε το πρόβλημα που είχα δηλαδή ότι δεν άνοιγε η εφαρμογή ibluetooth καθόλου το μόνο που χρειαζόταν ήταν να εγκαταστήσω πριν το ibluetooth και πριν το σπάσιμο της συσκευής μια εφαρμογή απο το appstore μάλλον για να μην μπλοκάρει αλλο η συσκευή και όλα αυτά χάρη στο φίλο MASIF που απο εχθές το βράδυ είμαστε σε επικοινονία και τελικά είχε δίκιο.Ευχαριστώ φιλε το μόνο πρόβλημα τώρα είναι ότι στέλνω αλλά δεν μπορώ να λάβω αλλά αυτό δεν είναι τίποτα ήδη βρήκα από το φόρουμ τη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε ΔΩΡΕΑΝ το iBluetooth τοτε απλα κατεβαστε το απο το Cydia και install και μετα απλα ανοιξτε το winscp ή το iphone pc suite και περαστε μεσα αυτο το αρχειο

***link removed***

Εχει μεσα οδηγιες!

Με γεια το iBluetooth:D

Υ.Γ. το αρχειο δεν ειναι δικο μου απλα το δοκιμασα και ειναι ΟΚ!

 

καλα αφηστε το γιατι .....!

Οποιος το θελει ας μου στελει ΡΜ

;(6))((())??6654()$$$8$)(((()

Τοσα παρανομα αρχεια εχει εδω μεσα αυτο τους πειραξε!

Το jailbreak και οι οδηγιες δεν πειραξαν!????

Link to comment
Share on other sites

Το jailbreak δεν είναι παράνομο, τουλάχιστον δεν είναι ακόμη.

 

Η διακίνηση σπασμένων εφαρμογών είναι παράνομη και διώκεται ποινικά. Νομίζω ότι δεν υπάρχουν παράνομα αρχεία στο Apple αλλά και γενικότερα στο forum.

 

Αυτοί είναι οι κανόνες του forum που φιλοξενεί τις συζητήσεις μας και οφείλουμε να τους σεβαστούμε. Δεν λέω ότι θα κινήσει κάποιος αγωγή στον MsK επειδή έκανες post ένα αρχείo για το iBluetooth αλλά όπως καταλαβαίνεις η πειρατεία δεν διαχωρίζεται ανάλογα με την σημαντικότητα των αρχείων. Υπάρχουν ειδικές ιστοσελίδες για αυτό το περιεχόμενο και όποιος ενδιαφέρεται θα πρέπει να ψάξει να τις βρει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι μου στελνετε PM να ξερετε οτι πρεπει στην αρχη να εχετε κατεβασει το iBluetooth απο το Cydia σε δοκιμαστικη μορφη.

Δηλαδη απλος να το εχετε κανει εγκατασταση.

και μετα αντιγραφετε το αρχειο που σας εχω πει και το κανετε αντικατασταση!:)

Link to comment
Share on other sites

Το jailbreak δεν είναι παράνομο, τουλάχιστον δεν είναι ακόμη.

 

Η διακίνηση σπασμένων εφαρμογών είναι παράνομη και διώκεται ποινικά. Νομίζω ότι δεν υπάρχουν παράνομα αρχεία στο Apple αλλά και γενικότερα στο forum.

 

Αυτοί είναι οι κανόνες του forum που φιλοξενεί τις συζητήσεις μας και οφείλουμε να τους σεβαστούμε. Δεν λέω ότι θα κινήσει κάποιος αγωγή στον MsK επειδή έκανες post ένα αρχείo για το iBluetooth αλλά όπως καταλαβαίνεις η πειρατεία δεν διαχωρίζεται ανάλογα με την σημαντικότητα των αρχείων. Υπάρχουν ειδικές ιστοσελίδες για αυτό το περιεχόμενο και όποιος ενδιαφέρεται θα πρέπει να ψάξει να τις βρει μόνος του.

 

Το καταλαβαίνω ότι δεν ανεβάζουμε τέτοια αρχεία και ότι είναι εκτός κανόνων αλλά το να παραθέσω ένα site νομίζω είναι οκ.

Όπως λέμε για το xsellize έτσι έδωσα και εγώ ένα link,ιστοσελίδας και όχι πχ.rapidshare

 

Πάντως αν ήταν εκτός κανόνων καλώς έπραξες και το έβγαλες..

Φιλικά Πάντα:)

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω ότι δεν ανεβάζουμε τέτοια αρχεία και ότι είναι εκτός κανόνων αλλά το να παραθέσω ένα site νομίζω είναι οκ.

Όπως λέμε για το xsellize έτσι έδωσα και εγώ ένα link,ιστοσελίδας και όχι πχ.rapidshare

 

Πάντως αν ήταν εκτός κανόνων καλώς έπραξες και το έβγαλες..

 

Το site που έδωσες περιελάμβανε τροποποιημένα .IPAs γι' αυτό και το link αφαιρέθηκε. Η αναφορά στο xsellize δεν είναι κι ακριβώς εντός των κανόνων, τουλάχιστον ας μην δίνουμε κατευθείαν το link.

 

Φιλικά Πάντα:)

 

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι έχω εγκαταστήσει την έκδοση 1.0.7 απο το cydia πριν 3-4 μέρες και ήμουν απο τους τυχερούς, αφού με την πρώτη προσπάθεια, μου ήρθε ο κωδικός για το demo.

Έχω iPhone 2.2.1 (από Vodafone Ελλάδος), jailbroken, με περασμένα τα ελληνικά και μέχρι τώρα μου λειτουργεί άψογα. Έχω στείλει φωτό σε sony-eriksson k750i και έχω λάβει επίσης (και μάλιστα διαδοχικά, η μία μετά πο την άλλη). Επίσης μου στείλανε χθες mp3 με περίπου 5,5mb μέγεθος, από sony-eriksson (δεν θυμάμαι ποιό, νομίζω W530... W350, κάτι τέτοιο) και το έλαβα με την μία.

2-3 φορές που το άνοιξα μου είπε ότι δεν μπόρεσε να τρέξει το stack, να κλείσω και να ξανανοίξω την εφαρμογή και αν δε λειτουργήσει έτσι, να κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή. Σε όλες τις φορές απλά ξαναέτρεξα την εφαρμογή και έπαιξε αμέσως.

Μέχρι στιγμής που παίζει σχεδόν άψογα και είναι μια εφαρμογή που θα αγόραζα (και μάλλον σύντομα θα το κάνω).

Το μόνο που με χαλάει μέχρι τώρα είναι ότι όταν στέλνω φωτό απο το camera roll σε άλλο κινητό, τις συμπιέζει πολύ με αποτέλεσμα στο άλλο κινητό να εμφανίζονται μικρές και σε μέτρια ποιότητα. Όλες τις υπόλοιπες φωτό όμως, τις στέλνει άψογα.

Τέλος, για να βλέπω/ακούω αυτά που μου στέλνουν άμεσα, χρησιμοποιώ το WildEyes, με το οποίο μπάινω στο φάκελο που το ibluetooth μου αποθηκεύει τα αρχεία και τα αναπαράγω χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ συνεχίζω να μην μπορώ να λάβω φωτογραίες και τέτοια μόνο στέλνω.

Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...