Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ηρεμιστε δν προκιτε για πατατα απλος οπως ξερουμε το iphone μας ειναι πρωτο σε πωλησεις στην αμερικη φανταστιτε ποσες χιλιαδες προσπαθουν να το αποκτησουν κ υπιρξε προβλημα με τον σερβερ του medevil, υπαρχουν παιδια που το ενεργοποιησαν διαβαστε εδω τα post : http://www.iphonehellas.gr/forum/index.php/topic,3048.0.html
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...προφανώς πρότρεξα να βγάλω συμπέρασμα λόγω των όσων διάβασα...θα δείξει λοιπόν...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα κι εγώ και δουλεύει άψογα ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΗΨΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ!! Το μόνο πρόβλημα ήταν στην αποστολή φωτογραφίας απ το iPhone όπου συμπιέστηκε πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας αν θες κάποιες πληροφορίες...μπορεί να στείλει και να λάβει τόσο από κινητό όσο και από pc;

 

Edit...οκ πήρα την απάντηση μου πριν προλάβω να ποστάρω :P

Link to comment
Share on other sites

Σε PC δεν δοκίμασα αλλά απ' όσο διάβασα ναι μπορείς. Η πρώτη προσπάθεια αποστολής ΠΡΟΣ το iPhone ήταν αποτυχημένη. Μετά από μία επανεκκίνηση της εφαρμογής λειτούργησε κανονικά και με η μεταφορά ολοκληρώθηκε σε πολύ μικρό χρόνο. Η ερώτησή μου είναι: τα αρχεία που στέλνω ΣΤΟ iPhone που αποθηκεύονται και πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω; Πχ έστειλα ένα τραγούδι το οποίο μου εμφανίζεται στα activities αλλά δεν μπορώ να το παίξω...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μέσω ssh να μπεις στο φάκελο του προγράμματος να δεις; Δυστυχώς μόνο υποθέσεις κάνω μιας και ακόμα δεν το έχω εγκαταστήσει!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα μέσω της ίδιας της εφαρμογής όπου απλώς μπορώ να ξαναστείλω τα αρχεία. Πάντως για αποστολή φωτογραφιών προς το iPhone σου δίνει την επιλογή να τις αποθηκεύσεις στο photo library αλλά δυστυχώς πήρα ένα ωραιότατο error σε κάθε προσπάθεια!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....δοκίμασα αποστολή και λήψη από 2 άλλα κινητά (Nokia και Sony Ericsson) και έγιναν όλα κανονικά. Chris κι εγώ το ίδιο error είχα. Αν και τις φωτογραφίες που λαμβάνω είδα ότι τις αποθηκεύει στο camera roll....η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα λίγο με το θέμα αποθήκευσης και θα το ψάξω λίγο αύριο...τώρα θα δοκιμάσω και για αποστολή/λήψη σχετικά με το pc
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....δοκίμασα αποστολή και λήψη από 2 άλλα κινητά (Nokia και Sony Ericsson) και έγιναν όλα κανονικά. Chris κι εγώ το ίδιο error είχα. Αν και τις φωτογραφίες που λαμβάνω είδα ότι τις αποθηκεύει στο camera roll....η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα λίγο με το θέμα αποθήκευσης και θα το ψάξω λίγο αύριο...τώρα θα δοκιμάσω και για αποστολή/λήψη σχετικά με το pc

 

 

πως στελνεις???????? ληψη απο σονυ ερικσον κ800 εγινε κανονικα σε εμενα κ πολυ γρηγορα σε μεγαλη αποσταση! κ τα αποθηκευει στο αλμουμ τις καμερας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο-σχετικό.. Τα κομμάτια του iPod σε ποιό φάκελο αποθηκεύονται -έτσι για να δοκιμάσουμε και μια αποστολή απ' αυτά που τόσοι μας ζητούν! :p

 

EDIT: επιβεβαιώνω μεταφορά και με pc hp!

Link to comment
Share on other sites

πως στελνεις???????? ληψη απο σονυ ερικσον κ800 εγινε κανονικα σε εμενα κ πολυ γρηγορα σε μεγαλη αποσταση! κ τα αποθηκευει στο αλμουμ τις καμερας!!!!!!

 

Ανοίγεις το πρόγραμμα και επιλέγεις από το images ή από το file system να στείλεις όποιο αρχείο θέλεις. Δοκίμασα και αποστολή σε pc καθώς και λήψη και έγιναν όλα κανονικά αν και στην αρχή μου έβγαζε error όταν πήγαινα να στείλω από το pc στο κινητό. Δεν βλέπω δυστυχώς κάποια επιλογή να μπορώ να στείλω αρχεία από τα τραγούδια ή τα βίντεο που έχω

Link to comment
Share on other sites

πως στελνεις???????? ληψη απο σονυ ερικσον κ800 εγινε κανονικα σε εμενα κ πολυ γρηγορα σε μεγαλη αποσταση! κ τα αποθηκευει στο αλμουμ τις καμερας!!!!!!

 

λοιπον εγω μπαινω στο images παταω πανω στην φωτο αλλα τπτ δν μου βγαζει κανενα κουμπι οπω; λενε για να στειλω την φωτο...... απο file systems πηγαινεις κ αν ναι ποια ειναι η διαδρομη ...?

 

edit:ποια ειναι αυτη η επιλογη εγω δν την βλεπω ουτε στις φωτο μ.....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι είναι demo το για 7 μέρες αλλιώς κάνει 3.99 στο cydia store.

και είπαν απ ότι κατάλαβα ότι το έβαλαν με χρέωση για να αγοραστούν τα δικαιώματα ώστε να υποστηρίξει πολλά bluetooth Stack.

Σίγουρα σε λίγες μέρες θα κυκλοφορήσει και η *****3d version από το γνωστό forum-repo.

Ας συνεχίσουν να μας δίνουν πληροφορίες όσοι το δοκιμάζουν!:)

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/23mk747.jpg

 

Το κουμπί που είναι ανάμεσα στα δυο βελάκια είναι για να ψάξει για άλλες συσκευές και να την αποστείλεις. Το images όπου εχω και επιλεγμένο είναι για τις φωτογραφίες που βρίσκονται στο photo library καθώς και στο camera roll. Το activity είναι το τι έχεις λάβει και το τι έχεις αποστείλει. Το file system είναι για να στείλεις οτιδήποτε αρχείο θες...το path είναι αυτό που θες εσύ...ας πούμε εγώ έχω φακέλους για video, photos κλπ ;)

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα με

1.Sharp GX30i OK!

2.Nokia 6120c OK!

3.Macbook Pro 4.1 OK!

4.Nokia N95 OK!

5. HP Pavilion OK!

 

μεχρι τωρα μονο φωτογραφιες εστειλα.

τωρα θελω videos....

αυτα αυριο ομως παμε για υπνο!

εγω θα την αγορασω οπως και να εχει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/23mk747.jpg

 

Το κουμπί που είναι ανάμεσα στα δυο βελάκια είναι για να ψάξει για άλλες συσκευές και να την αποστείλεις. Το images όπου εχω και επιλεγμένο είναι για τις φωτογραφίες που βρίσκονται στο photo library καθώς και στο camera roll. Το activity είναι το τι έχεις λάβει και το τι έχεις αποστείλει. Το file system είναι για να στείλεις οτιδήποτε αρχείο θες...το path είναι αυτό που θες εσύ...ας πούμε εγώ έχω φακέλους για video, photos κλπ ;)

 

εμενα δν μου βγαζει αυτο το βελακι τι να κανω ?????

Link to comment
Share on other sites

εμενα δν μου βγαζει αυτο το βελακι τι να κανω ?????

 

Δοκίμασε μια επανεγκατάσταση του προγράμματος....και τις φωτογραφίες (αν δεν το κάνεις ήδη) να τις επιλέγεις μέσω του iBluetooth και όχι μέσω του library :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά τη διαδρομή για τα mp3s (/private/var/mobile/Media/iTunes_Control/Music) αλλά δεν εμφανίζει τους τίτλους... Υπάρχει κανένα fix γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση ρε παιδια εχετε την 1.0 ή την 1.0.7?

Γιατι σε μενα η 1.0.7 δεν εμφανιζεται!!Μονο η 1.0!

Στην οποια δεν μπορω να κανω activation!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.τελικά τι παίζει με το registration?προσπαθώ απο χθές βράδυ και ακομα βγάζει μήνυμα registration failed unable to activate. Γνωρίζει κανείς τι γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.τελικά τι παίζει με το registration?προσπαθώ απο χθές βράδυ και ακομα βγάζει μήνυμα registration failed unable to activate. Γνωρίζει κανείς τι γίνετε?

Μία από τα ίδια και δω.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...