Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου την έσωσε κανονικά!

Μόλις δοκίμασα το εξής: έστειλα στο path του Installous μια .ipa με το Bluetooth κ μετά έκανα install απο Installous. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

 

και μενα στις 2 πρωτες φωτογραφιες πηγαν ολα καλα και τις αποθηκευσε στο photo library..μετα ομως δεν μπορουσα να αποθηκευσω καμια.....εσυ soiramk προφανως εννοεις πως εστειλες απο pc ενα .ipa.....ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μου την έσωσε κανονικά!

Μόλις δοκίμασα το εξής: έστειλα στο path του Installous μια .ipa με το Bluetooth κ μετά έκανα install απο Installous. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!

 

Για oπουδήποτε αλλού δουλεύει...για αποθήκευση στο photo library βγάζει error

 

Edit: από τις ρυθμίσεις αν θέλετε μπορείτε να ενεργοποιήσετε το "save images in library" κι έτσι όπου κι αν την αποθηκεύσετε να σας την εμφανίζει στο camera roll

Link to comment
Share on other sites

και μενα στις 2 πρωτες φωτογραφιες πηγαν ολα καλα και τις αποθηκευσε στο photo library..μετα ομως δεν μπορουσα να αποθηκευσω καμια.....εσυ soiramk προφανως εννοεις πως εστειλες απο pc ενα .ipa.....ετσι?

 

Κάτσε να δοκιμάσω 2-3 φωτογραφίες ακόμα να σου πω. Ναι τα πάντα με bt adapter απο pc.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Για oπουδήποτε αλλού δουλεύει...για αποθήκευση στο photo library βγάζει error

 

για να εμφανιζεται στο μενου στις photos,ειτε στο photo library ειτε στο camera roll,με το save as που θα πρεπει να την στειλω?

 

ουτε με την αποθηκευση στο photo library απο τις ρυθμισεις γινεται κατι...παλι error....το ιδιο γινεται και με το save as...οπου κ αν τη σωσω,εχοντας ανοιχτο το "save files in photo library" συνεχιζει το error

 

και εγω το trial χρησιμοποιω...δεν εχω το σπασμενο....

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις edit το προηγούμενο ποστ σου για να μην "ξεχειλώσει" το τόπικ. Να σημειώσω ότι εγώ χρησιμοποιώ το trial από ispazio γιατί το "σπασμένο" μου κράσαρε το κινητό και δουλεύει αυτό το οποίο προανέφερα.Πιθανότατα το "σπασμένο" να βγάζει περισσότερα errors
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα περιεργο προβλημα..

Το κατεβασα κανονικα απο ispazio εβαλα demo license αλλα δεν μπορω να επιλεξω εικονες για να τις στειλω. Δλδ οταν παταω επανω τους δεν εμφανιζει τις επιλογες οπως επρεπε..Oυτε βλεπω επιλογη για get license απο την στιγμη που εβαλα το demo..Κανονικα δεν θα επρεπε να εμφανιζεται απο την στιγμη που μπορει να θελω εγω να το αγορασω;

Δοκιμασα να το κανω uninstall και να το βαλα ξανα αλλα τπτ τα ιδια.. :wacko:

 

Εχεις κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει..

Επισης αν θελει καποιος ας μου πει που το βρισκουμε στο xsellize μεσω pm να το δοκιμασω και απο εκει... Απο το unregistered source του δεν το βλεπω..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Απο xSellize έχω την εφαρμογή κ με τις παρακάτω ρυθμίσεις

 

http://img23.imageshack.us/img23/4494/57903304.jpg

 

Δεν μου εμφάνισε ποτέ error για να τις κάνει save στο photo library κ τις κρατάει κανονικά στο camera roll. Όμως σχεδόν πάντα όταν πάω να στείλω 2η φωτογραφία, δε γίνεται τπτ κ θέλει restart η εφαρμογή. Ακόμα κ restart το iPhone μου είπε σε κάποια φάση. Νομίζω πως για πρώτη προσπάθεια είναι μια χαρά η εφαρμογή, αν κ έχει αρκετά bugs(όπως το save photo library που αναφέρουν πολλοί, το resize κτλ). Στα επόμενα updates πιστεύω θα βελτιωθεί αρκετά κ θα την αγοράσω!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφάνισε ποτέ error για να τις κάνει save στο photo library κ τις κρατάει κανονικά στο camera roll. Όμως σχεδόν πάντα όταν πάω να στείλω 2η φωτογραφία, δε γίνεται τπτ κ θέλει restart η εφαρμογή. Ακόμα κ restart το iPhone μου είπε σε κάποια φάση. Νομίζω πως για πρώτη προσπάθεια είναι μια χαρά η εφαρμογή, αν κ έχει αρκετά bugs(όπως το save photo library που αναφέρουν πολλοί, το resize κτλ). Στα επόμενα updates πιστεύω θα βελτιωθεί αρκετά κ θα την αγοράσω!

 

Θα συμφωνήσω. Ας κάνουμε λίγο υπομονή θα διορθωθούν πολλά. Έτσι κι αλλιώς εχθές βγήκε η εφαρμογή...

 

Edit: Κι εγώ τις ίδιες ρυθμίσεις έχω

Link to comment
Share on other sites

kospilot1, έχεις ενεργοποιήσει το BT sharing από τις ρυθμίσεις στο mac?

 

http://img95.imageshack.us/img95/9760/picture1o.png

 

Όσο για τον κωδικό, μπορείς να στείλεις ένα email στον MeDevil και να ξεκαθαρίσεις το θέμα.

 

thanks pperiklis, το ξεχασα αυτο...ελπιζω να δουλεψει τωρα...οσο για το κωδικο εχω ηδη στειλει μηνυμα οπου εξηγω το λαθος μου...λες να απαντησουν??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο διάβασμα ρε παιδιά...2 σελίδες πίσω έχει δώσει ο nervous ένα λινκ με την διαδικασία.

 

Edit: 3.99€ έχει...ψάξε όμως και στο xsellize να το βρεις...μπες στο site τους...

Link to comment
Share on other sites

ok euxaristo 2 erotisis teleutea pou apothikeyonte ta video k pws diagrafis kati

 

Αν πατήσεις "save as..." τα αποθηκεύεις όπου θες και μετά με ένα browser (εγώ χρησιμοποιώ το wildeyes) μπορείς να τα δεις αν είναι υποστηριζόμενο αρχείο φυσικά. Αν δεν κάνω λάθος μπορείς μόνο μέσω ssh να τα σβήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

 

Γενικές εντυπώσεις καλές.!

Μια στο τόσο μ βγάζει "stack bla bla" βγαίνω και ξανά μπαίνω και είναι οκ. (Συγκεκριμένα στις 8 δοκιμές μ το έβγαλε μία φορά και μία όταν απλά μπήκα για να δω πως είναι).

Επίσης δεν έχω πειράξει τις ρυθμίσεις και όλα είναι οκ. Δεν έχω το πρόβλημα με την βιβλιοθήκη και τα σώζει κανονικά. Απλά παρατήρησα ότι μετά αν τα σβήσεις από τo camera roll π.χ οι φώτο παραμένουν στο σημείο που είναι αποθηκευμένες και χρειάζεται να σβηστούν με είτε με finder είτε μέσω ssh.

Επίσης δουλεύει αρκετά καλά με Nokia κινητά δοκίμασα 3 και δεν είχα κανένα πρόβλημα στο πάρε στείλε.

Το ίδιο και με ένα ericsson.

Όμως δεν μπορούσα να στείλω και να πάρω από Lg. Δοκίμασα με 2 κινητά και τίποτα. Κολούσε στο πάρε και στο στείλε έλεγε error.

Τα samsung οκ.

Τα Mp3 είναι οκ απλά χρειάζονται μια μεταφορά για να παίξουν είτε με Dtunes είτε με Mewseek.(Δοκίμασα ένα με 500Kb στην λήψη. Δεν είχα χρόνο για μεγαλύτερο αρχείο..Θα δοκιμάσω αύριο.)

Έχω το πακέτο που ανέβηκε στο xsellize και είναι οκ μέχρι στιγμής.

Επίσης πολύ καλή η προσπάθεια του medevil μπράβο του.

Θα κάνω edit αύριο που θα έχω την ευκαιρία να το δοκιμάσω με πολλά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το iphone 2g εβαλα το ibluetooth και δεν μπορω να στειλω καθολου δεν μου βγαζει της επιλογες κατω απο τις φωτο για να στειλω τι να κανω?μια βοηθεια?εχω την 2.1 εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στέλνει τα πάντα χώρις 2η κουβέντα αλλά ακόμα δεν έχω καταφερέι να πάρω, σταματάει στην μέση...

Από:

Ν 95 & Macbook pro...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ας με βοηθήσει κάποιος ρε παιδιά γιατί σε εμένα ούτε το τρίαλ πέρνει αλλά ούτε και το σπασμένο απο το xsellize.com.Μήπως πρέπει να κάνω κάτι στο iphone μου?Φυσικά το έχω σπάσει έχω βάλει Ελληνικό μενού πολλά προγράμματα από το cydia αλλά με αυτό τίποτα.Παρακαλώ βοηθήστε.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:

Πιθανότητα να μπορέσουμε να στείλουμε και μουσική, δεν παίζει ε; :rolleyes: :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τέλεια από xsellize!

Μουσική ναι, μπορείς αρκεί να ξέρεις ποιο είναι το κομμάτι!

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: Η εφαρμογή είναι συμβατή ΜΟΝΟ με iPhone 1st gen και iPhone 3G με

firmware v2.1 ή μεταγενέστερο. Δεν λειτουργεί με το iPod Touch 2G και iPod Touch.

 

[πηγή: iPhone Hellas]

Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε η ιδέα να το βάλω σε Safemode και έτσι δέχτηκε να πάρει...:wacko:

 

EDIT:

Το γύρισα σε κανονική κατάσταση και δέχτηκε και πάλι...

Δεν παρουσιάζει πια το πρόβλημα!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε η ιδέα να το βάλω σε Safemode και έτσι δέχτηκε να πάρει...:wacko:

 

EDIT:

Το γύρισα σε κανονική κατάσταση και δέχτηκε και πάλι...

Δεν παρουσιάζει πια το πρόβλημα!!

 

Πως το εβαλες σε safe mode?

Εννοεις airplane mode?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω στειλει 2 τραγουδια ,τα βρισκω ωραια στο φακελλο,αλλα δεν μπορω να τα ακουσω αταν τα παταω να ανοιξουν με παει στην αποστολη.......................Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω στειλει 2 τραγουδια ,τα βρισκω ωραια στο φακελλο,αλλα δεν μπορω να τα ακουσω αταν τα παταω να ανοιξουν με παει στην αποστολη.......................Ευχαριστω

 

μην προσπαθεις να τα ανοιξεις με το bluetooth γιατι συνεχεια σε αποστολη θα σε παραπεμπει....μολις στειλεις το τραγουδι,με τα πχ wildeyes ή docs απο cydia μπορεις να βρεις το τραγουδι και να το ακουσεις...μπορεις ομως να κανεις και κατι αλλο(εγω αυτο εκανα)..μολις πας να στειλεις το τραγουδι στο iphone πατα save as και στειλτω var->mobile->library->downloads.....μετα κατεβασε απο το cydia το dtunes και οσα τραγουδια βρισκονται στον παραπανω φακελο θα τα εχει κανονικα για αναπαραγωγη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...