Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δημιουργήθηκε ένας οδηγός εγκατάστασης και χρήσης του iBlueNova. Για όποιον ενδιαφέρεται το link είναι : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271520

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατέβασα το iBlueNova απο το repo του xSellize, το εγκατέστησε κανονικά, αλλά δε μου αναγνωρίζει τα headphones που έχω από Sony Erickson. Εχω εγκατεστημένη την v.3.1.2 (3G). Παλιότερα το ιδιο ακουστικο το αναγνώριζε κανονικά η v.3.0 που είχα (με το πρόγραμμα ibluetooth, αλλά και κατευθείαν από τις ρυθμίσεις). Τωρα ούτε αυτα δουλεύουν στην 3.1.2. Τι προτείνετε;

 

:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η συσκεκριμενη εφαρμογη υπαρχει για ανταλλαγη αρχειων απο το iphone σε αλλες συσκευες και αντιστροφα.για ποιο λογο προσπαθεις να συνδεσεις τα ακουστικα σου?για αυτο θα πας να κανεις pairing απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου....

 

καλησπερα

την εφαρμογη αυτη μπορω να την εγκαταστησω εαν δεν εχω κανει την συσκευη jailbreak???

(την αγορασα απο τον δημιουργο του)

αν την αγοραζες απο το δημιουργο του σημαινει οτι θα την αγοραζες μεσω cydia αρα και θα γινοταν η εγκατασταση αυτοματα.αρα κατι δεν εκφραζεις σωστα.το cydia ειναι απολυτα συνιφασμενο με jailbroken iphone....σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις...χωρις j/b δεν ειναι δυνατον να εγκαταστησεις ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ applestore...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Kαλά... καμμιά φορά μπορεί να φας τρελό κόλλημα και να μπερδευτείς με τα πιο απλά πράγματα... ευχαριστώ φίλε drmdtsap, προσπαθούσα να κάνω την αναγνωριση των ακουστικών μετα την αναβάθμιση του firmware, απο το iBlueNova!!!! Λαθος. Ανετρεξα στο manual των ακουστικών και .... problem solved... :-)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια πληροφοριά για το αν θα υπάρξει κάποια αναβάθμιση της εφαρμογής ώστε να διορθωθούν τα διάφορα κολλήματα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Kαλά... καμμιά φορά μπορεί να φας τρελό κόλλημα και να μπερδευτείς με τα πιο απλά πράγματα... ευχαριστώ φίλε drmdtsap, προσπαθούσα να κάνω την αναγνωριση των ακουστικών μετα την αναβάθμιση του firmware, απο το iBlueNova!!!! Λαθος. Ανετρεξα στο manual των ακουστικών και .... problem solved... :-)

 

Anytime φιλε μου.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest lagoudakis
Μολις εκανα jailbreak στην IOS4 και δεν υπαρχη μεσα το IblueNova και κανενα απο Ispazio. Τι κανουμε? :P
λιγο υπομονη μεχρι να το βαλουν;)
Link to comment
Share on other sites

λιγο υπομονη μεχρι να το βαλουν;)

 

εγώ πέρασα αυτό το repo http://repobeyouriphone.com το εγκατέστησα και μόλις πάω να στείλω κάτι crashαρι

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγώ πέρασα αυτό το repo http://repobeyouriphone.com το εγκατέστησα και μόλις πάω να στείλω κάτι crashαρι
ειχα διαβασει σε ενα φορουμ οτι περιμενουν νεα version,οποτε υπομονη
Link to comment
Share on other sites

και το installous επισεις crashαρι

 

To Installus παίζει κανονικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπών χθες δεν ξέρω γιατί είχα προβλημα λοιπών σημερα ξαναπέρασα την 4,01 ειχα (backup) μπήκα σαν νέο τηλέφωνο δεν φόρτωσα τίποτα και ξανά έκανα την δουλειά όλη απο την αρχή ολα τέλεια kai to Installus παίζει κανονικά τώρα φόρτωσα ότι είχα και παλιά με την 3,1,3
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

λοιπών χθες δεν ξέρω γιατί είχα προβλημα λοιπών σημερα ξαναπέρασα την 4,01 ειχα (backup) μπήκα σαν νέο τηλέφωνο δεν φόρτωσα τίποτα και ξανά έκανα την δουλειά όλη απο την αρχή ολα τέλεια kai to Installus παίζει κανονικά τώρα φόρτωσα ότι είχα και παλιά με την 3,1,3

 

Το IblueNova που με ρωτησες αν δουλευει,το δοκιμασα(να στειλω)και κρασαρε:mad:Επομενως,περιμενουμε...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
Καλησπέρα.... έκανα downgrade σε 3.1.3 στο 3G μου και ψάχνω να βρω το ibluenova για να το εγακτατήστησω αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.... υπάρχει κάπου όπου δεν το βρίσκω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερρθει-απ'οτι ειδα,μαλλον οχι-εδω και μερικες ωρες βγηκε επιτελους το Celeste:)Και για οσους δεν ξερουν,ειναι μονο για JB συσκευες;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...