Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους.

Ψάχνω 3 αξεσουαρ αν κάποιος ξέρει τιμές και από που.

1) γραφίδα

2) προστασία οθόνης

3) μετατροπέα φορτιστή από τον παλιό nokia στο καινούργιο mini usb η ότι είναι αυτό τελοσπάντων

1) Γραφίδα μπορείς να βρεις στο eshop.gr, http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006127 ή γενικά στο ebay. Τιμή αρκετά υψηλή στο eshop 5.5€

2) Screen protector επίσης στο eshop μπορείς να βρεις.

3) Αυτό θα το βρεις σε nokia store, τιμή γύρω στα 5€.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός της BL-4D, υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία της Nokia με μεγαλύτερη χωρητικότητα που να ταιριάζει στο Ν97Μ;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της BL-4D, υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία της Nokia με μεγαλύτερη χωρητικότητα που να ταιριάζει στο Ν97Μ;

Όχι. (10 χαρακτήρες)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μηπως ξερει καποιος να μου πει ποια βαση αυτοκινητου να παρω για το 5800 μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μηπως ξερει καποιος να μου πει ποια βαση αυτοκινητου να παρω για το 5800 μου.

 

Σου προτείνω αυτή http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B001RAVRZ4/ref=ox_ya_oh_product Έχω αγοραση παρόμοια για το N97 μου και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του κάποια θήκη για να στερεώνεις το N97 στο μπράτσο (όταν τρέχεις, κάνεις ποδήλατο κλπ), ώστε να μπορείς να χρησιμοποιείς εφαρμογές όπως SportsTracker;
Link to comment
Share on other sites

έχουν βγει στην αγορά κάρτες μνήμης 32gb sdhc. Το νοκια 5800 μπορεί να τις σηκώσει;

 

όχι(10 λέξεις)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

όχι(10 λέξεις)

 

το έχεις δοκιμάσει; πως το ξέρεις και λες όχι με τόση βεβαιότητα;

 

μάλλον ''(10 χαρακτήρες)'' ήθελες να γράψεις, το ''10 λέξεις'' δε βγάζει νόημα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει αναφερθεί ακόμα,

ούτε έχει πέσει στην αντίληψη μου κάτι τέτοιο ..

να έχουν δοκιμαστεί δηλαδή 32GB κάρτες σε συσκευές ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia παράγει μπαταρίες με διαφορετικά mAh και διαφορετικά μεγέθη.

Δεν υπάρχουν στις ίδιες ακιρβώς διαστάσεις διαφορετικής χωρητικότητας μπαταρίες.

Τώρα, αν θες να κινηθείς σε third-party μπαταρίες -οι οποίες συνήθως έρχονται και με μεγαλύτερο καπάκι οπότε δίνουν όγκο στη συσκεύη- είναι μια άλλη ιστορία και γενικότερα δε συνίσταται.

 

(...)

 

ε χμμ, βασικά για κάρτα μνήμης ρώτησα :lol:

 

Μιας και αναφέρθηκε πάντως, ποτέ δεν χρησιμοποιώ third party μπαταρίες σε οποιαδήποτε συσκευή μου και ειδικότερα στα nokia κινητά δεν έχω και λόγο, αφού η μαμίσια μπαταρία συνήθως με βγάζει αρκούντως καλυμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, μπερδεύτηκα αγρίως! :lol: :lol: :lol:

Όσο για τις κάρτες 32GB νομίζω ότι επειδή είναι σχετικά πρόσφατο προϊόν, μπορεί να μην υποστηρίζεται από το 5800, το οποίο στα χαρτιά παίρνει κάρτα μέχρι 16GB.

Αλλά, αν δεν το δοκιμάσει κάποιος, δε θα είμαστε 100% σίγουροι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί να μην υποστηρίζονται; Δεν έχει αλλάξει το specification (όπως έγινε με τη μετάβαση από το SD στο SDHC).
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να προτείνει καμια θήκη για Nokia 5800 ?

Παράγγειλα και μία μεμβράνη για προστασία της οθόνης απο e-shop...!

 

ΥΓ: ΑΝ η δημοσίευση έγινε σε λάθος θέμα συγγνώμη. ας μεταφερθεί από τους Moderator.

Edited by Pera_vrexei
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να προτείνει καμια θήκη για Nokia 5800 ?

Παράγγειλα και μία μεμβράνη για προστασία της οθόνης απο e-shop...!

 

ΥΓ: ΑΝ η δημοσίευση έγινε σε λάθος θέμα συγγνώμη. ας μεταφερθεί από τους Moderator.

 

η μεμβρανη που πηρες την εχω και εγω εινια πολυ καλη ... αλλα θελει παρα πολυ προσοχη στην τοποθετηση.Οσο για θηκη εγω εχω την crystal case απο to e-shop και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως ξέρει κανείς να μου προτείνει καμία καλή μεμβράνη προστασίας οθόνης και θήκη τύπου pouch για το n97 mini?Ευχαριστώ!!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα θελω να αγορασω τα ακουστικα BH-505 αλλα δεν ξερω τι αυτονομια και τι μπαταρια εχουν. Αν καποιος γνωριζει ας μου πει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα καινουριο ΝΟΚΙΑ 5800... το οποιο απ' οτι μου ειπατε εχει προβληματικια... απο την εγγυηση δεν καλυπτεται??
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Από την εγγύηση σίγουρα καλύπτεται,αρκεί βέβαια εκεί που θα το πας να πειστούν και να καταλάβουν ποιο είναι το πρόβλημα.Ακόμα όμως και να γίνει αυτό και να δεχτούν αντικατάσταση πάλι υπάρχει πιθανότητα να έχεις με την καινούργια πρόβλημα.

Προσωπικά θα συνιστούσα να αγοράσεις μια άλλη κάρτα,κατά προτίμηση sandisk,μια και έχουν αποδειχτεί πολύ αξιόπιστες με τα nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Από την εγγύηση σίγουρα καλύπτεται,αρκεί βέβαια εκεί που θα το πας να πειστούν και να καταλάβουν ποιο είναι το πρόβλημα.Ακόμα όμως και να γίνει αυτό και να δεχτούν αντικατάσταση πάλι υπάρχει πιθανότητα να έχεις με την καινούργια πρόβλημα.

Προσωπικά θα συνιστούσα να αγοράσεις μια άλλη κάρτα,κατά προτίμηση sandisk,μια και έχουν αποδειχτεί πολύ αξιόπιστες με τα nokia.

 

 

Προκειμενου να γλυτωσω 30κατι ευρω δεν αξιζει?

Και μετα την αλλαζω...

 

edit: τωρα το προσεξα... η καρτα δεν ειναι ουτε ΝΟΚΙΑ ουτε sandisk... λεει το ειδος της καρτας την χωριτηκοτητα

και ενα japan... ειναι απο τις καλες ε???

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση!Με αυτήν την κάρτα θα έχω πρόβλημα;Ή θα δουλεύει κανονικά στο Nokia 5800;

Καλύτερα να προτιμήσεις Class 4 κάρτα για πιο σίγουρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να προτιμήσεις Class 4 κάρτα για πιο σίγουρα.

 

Γιατί αυτή δεν είναι class 4;Βασικά έχεις δίκιο γιατί δεν το λέει αλλα εδω λέει πως είναι!Άρα απο amazon για πιο σίγουρα!Επίσης απο όσο έψαξα γενικά το 4 που λεει μεσα στο κυκλάκι δείχνει την class;Ή κάνω λάθος; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Ο αριθμός μέσα στον κύκλο δείχνει τι class είναι η κάρτα.Ένα πολύ καλό κατάστημα και αξιόπιστο είναι αυτό http://katerelos.gr/ .Θα πρότεινα να προτιμήσεις την αγορά sandisk μια και έχουν αποδειχτεί πολύ αξιόπιστες και φυσικά όπως ειπώθηκε και πριν από class 4 και πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αποκτησα το 5230 και θελω να του βαλο screen protector αυτην την εχει βαλει κανενας λεει τιποτα το προστατευει τον κινιτο??

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089&u=SCREEN-PROTECTOR-%C3%C9%C1-NOKIA-5800-XPRESSMUSIC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...